Нуждая Се От Съвет Как Да Постъпя :(

  • 6 921
  • 75
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: X
Здравей, разбирам те отлично. Живяла съм две години на партера, и без да има площадка, и въпреки остъкления балкон, всеки, който минеше си завираше главата вътре или поне я извърташе сякаш несъзнателно да разгледа как е у нас. Адски е неприятно. По едно време се чувствах като портиер. Съседите ти са кретени очевидно, и главата не ми го побира как може да ти кажат такова нещо (за безплодието). Законово не знам как седят нещата относно площадката.. Не мога да съм ти от полза и съжалявам, но така се ядосах на цялата история. Ти, съдейки по начина ти на писане, си спокоен и културен човек, но както се казва прости хора и силен вятър нямат спиране. Също се учудвам и на реакции като тази на Чарита, на нея пък къде й бръкна, че така се изцепи, думи нямам...

# 16
  • Мнения: 28
Също се учудвам и на реакции като тази на Чарита, на нея пък къде й бръкна, че така се изцепи, думи нямам...
Аз имам идея.... Laughing

Роси, съчувствам ти. Живея в къща.  Точно пред нас се събират 10-15 лапета всеки божи ден. От 14 до 20ч. прозорците ми са задължително затворени.  Идея си нямате (някой си имат ), за какви писъци става въпрос ooooh! И то просто ей така - кефят се да си пискат (става въпрос за 10-12 годишни). Играят си с топка и на ден поне по 10 пъти правят опит да ми строшат прозорците. Да не говорим пък това туп туп колко ми бърка в мозъка. Да не говорим, че си говорят на тъпак, копеле, тъпанар и се псуват.

Нямам против да си играят, но да бъдат поне една идея по тихи.
Срещу нас живеят две от майките на дечицата - чудя се къде са се завряли и с какво си запушват ушите, та не правят забележка на отрочетата си да не пищят поне от 2 до 4.

За човек, който учи за изпити това е просто  ад!

# 17
  • София
  • Мнения: 7 805
Доколкото знам (не съм специалист) - по норматив разстоянието от детска площадка до жилищна сграда е от 5 до 400m, т.е. най-малко 5м.
НАРЕДБА № 1 от 12 януари 2009 г. за условията и реда за устройството и безопасността на площадките за игра (ДВ, бр. 10 от 2009 г.)
http://www.rospa-bulgaria.org/attachments/040_Darjaven_Vestnik_D … ki_Ploshtadki.pdf

По въпроса би следвало да се обърнете към общината - разправии със съседите са изнервящи и безполезни.

# 18
  • Мнения: 64
На, който му пречат  деца  и  съседи,  е  най -добре  да  живее  в  къща!

# 19
  • София
  • Мнения: 2 840
На, който му пречат  деца  и  съседи,  е  най -добре  да  живее  в  къща!

Децата сами по себе си не пречат, но да заврат детска площадка под самия прозорец на някого е висша форма на садизъм. Ужасно е! Аз не издържам виковете им от две преки през нас, какво остава да са ми под балкона.Да полудее човек.
И това изобщо няма нищо общо с отношението ми към децата. Аз нито съм безплодна, нито съм бездетна. Но и мазохист не съм.

# 20
  • Мнения: 64
На  мен  пък  ми  харесва  да  чувам детски смях.  Laughing

# 21
  • Мнения: 4 752
На  мен  пък  ми  харесва  да  чувам детски смях.  Laughing

Всеки ден? По цял ден?

И със сигурност не е само смях по детските площадки.

# 22
  • Мнения: 64
На  мен  пък  ми  харесва  да  чувам детски смях.  Laughing

Всеки ден? По цял ден?

И със сигурност не е само смях по детските площадки.

Е, как по  цял ден...мен по  цял  ден ме  няма  вкъщи.   Wink

# 23
  • София
  • Мнения: 2 840
На  мен  пък  ми  харесва  да  чувам детски смях.  Laughing
Я, не се превземай! Mr. Green

Покрай детския смях се чуват и безброй крясъци, които далеч не са само детски. И разговорчетата на родителите, рев и к'во ли още не.
Но дори и само детски смях да се чува,пак е нечовешко да си подложен нон стоп на тоя звуков фон. Влудяващо е.

# 24
  • Мнения: 4 752

Е, как по  цял ден...мен по  цял  ден ме  няма  вкъщи.   Wink

Не знаех, че обичаш детския смях само когато си вкъщи.

# 25
  • Мнения: 349
Роси, много мъчно ми стана.. как може да има такива хора Sad
Ето го правният форум, където може да попиташ какво може да се направи
http://lex.bg/
Успех Simple Smile Simple Smile

# 26
  • In The Middle Of Nowhere
  • Мнения: 2 581
На, който му пречат  деца  и  съседи,  е  най -добре  да  живее  в  къща!



Малко по-напред muuu е писала, че живее в къща и също има проблем с кресливи играещи деца. Такива проблеми човек може да има навсякъде, може би само на негодни за живеене, безлюдни, забравени от бога райони няма да имаш съседи.

Съпричастна съм с проблема на авторката. Аз живея на първи етаж и това лято на входните стълби се събираха да играят малки деца от съседните блокове. И понеже прозорецът на тоалетната ни е над стълбите всеки път като ходех имах чувството, че са до мен и съответно ми представляваше проблем... онова:). А и те са малки деца не разбират примерно да говорят тихо, знаете как са, врещят, пищят.... Направихме им няколко пъти забележка и учудващо за мен бабата на едно също има каза да се изместят. Боклукът, който оставят след себе си няма да коментирам.

Аз не мога да разбера каква е тая мания на много майки да стъпчат и смажат някой дръзнал да каже, че отрочето пречи. Аз не мога да си представя да правя нещо, което системно да нарушава спокойствието на някой, особено ако културно ми е казал, че му пречи.

Авторката, съчувствам ти, но не знам законово как площадката може да с е измести щом е факт. Сигурно ще трябва подписка от доста хора, за да вземат властите предвид проблема. И да ти кажа, не че ти го предлагам, но аз сигурно бих мислила за преместване.
Успех!

# 27
  • София
  • Мнения: 2 437
Пращам ти сайт, от който получих бърз и адекватен отговор. Не очаквах подробно писмо на всичките ми 1001 въпроса в сложна ситуация. И не ме извикаха в кантората за допълнителна консултация.  http://advokatska-kantora.com/  Цъкни на онлайн консултация.
Аз също съм майка на 2 деца и ти съчуствам. Еле пък за това, с какви комшии ще трябва да живееш  ooooh!

# 28
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
И аз не бих издържала под прозореца ми да е гюрюлтия нон-стоп, пък макар и детска. Ужасно непоносимо е. А и има един тип дечица, които пищят адски пронизително за щяло и нещяло. Брр!
А съседите са се отнесли покъртително с теб...  Confused

Обачеее - ако не те е срам, можеш да ходиш гола точно в тая стая или да правиш други шумни работи за възрастни. Съседите ще бъдат ужасени какво могат да видят и чуят мамините сладки и сами ще преместят площадката.  Twisted Evil Освен ако не ти се наредят на прозореца да гледат де...
Wink

# 29
  • Варна
  • Мнения: 1 744
Обачеее - ако не те е срам, можеш да ходиш гола точно в тая стая или да правиш други шумни работи за възрастни. Съседите ще бъдат ужасени какво могат да видят и чуят мамините сладки и сами ще преместят площадката.  Twisted Evil Освен ако не ти се наредят на прозореца да гледат де...
Wink
Много ми допаднаха съветите  Peace
Добавям и мой: не е необходимо ти самата да си изпълнител на посочените действия, каналите с Двата Хикса и Ледения вършат същата работа Peace

Общи условия

Активация на акаунт