Нашите любими торти ... глазури, покрития и фигурки за тях 116

  • 105 000
  • 739
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3 861
Лелеее, не мога да ви смогна.

Ири, красота голчма си сътворила

Руме, дакела ми хареса Simple Smile

Хриси, и трите ти тортета са много готини, но на сърцето ми легна мъфинската.

Ванче, много свежа лелка, а за сватбената съм без коментар. Аз тортите как си напрашила знам, но как направи цветята питам аз?!?

Валерийо, като ти гледам подложката не знам дали мога да си представя тортата дори...

Мина, ти винаги си на ниво! Поздравявам те!!!

Аз да си кажа за маргаритките. Голяма съм кифла. Ако  знаете колко съм се чудила какво не им е наред на тези маргаритки и защо ми стоят едни такива постни, а то щото били повехнали  ooooh!. Много съм зле. Аз ако го бях премислила това щях да ги нацъкам  от по-рано, да позасъхнат малко...здраве да е!  Имам повод за поправителен.

# 31
  • Мнения: 1 965
Ако  знаете колко съм се чудила какво не им е наред на тези маргаритки и защо ми стоят едни такива постни, а то щото били повехнали  ooooh!. Много съм зле. Аз ако го бях премислила това щях да ги нацъкам  от по-рано, да позасъхнат малко...здраве да е!  Имам повод за поправителен.
То, и това не е съвсем така. Ако са напълно изсъхнали, не можеш да ги наредиш плътно една до друга защото се чупят. Според мен, тайната е някъде по средата. Полузасъхнали, ги редиш и допираш, като си наместваш листчетата.   Whistling Ааааааааа, дали е така???? Коооой ще ми каже??? /имаше една такава песен/. Мисля че на следващата среща, трябва да хванем в ъгъла Валерия и да си признае как реди маргаритките толкова перфектно.

Ако не е тайна за колко парчета е това чудо?А фигурките на младоженците ти ли ги прави,ако е така са върха.
Няма тайна, естествено. Трябваше да е за 100 човека.Етажите са по следната схема, която ще дам в ресторанта. А, дали ще я спазват, никой не знае.
1 етаж: 35х35 - реже се на три ленти по около 11.5 см. Всяка лента се реже на парчета по 2 см, като двете крайни са по-дебели заради маслото и покритието. 17х3=51 парчета
2 етаж: 25х25 - реже се на 2 ленти  по около 12 см. Всяка лента се реже на парчета по 2 см.  12х2=24 парчета.
3 етаж - той си е за ритуала и за масата на младоженците и кумовете, така че не се брои.
Отделната торта е около 30 парчета, само че я направих по-голяма.
Фигурите са си съвсем автентични, тоест аз ги правих. То си личи. Кривокрака булка с голяма глава и младоженец с детско личице и дребна главица. Крайно време е да си купя една кукла КЕН и да си направя отливка на мъжка глава. Хич ме няма в лицата и се примирих че само с отливки ще се спасявам.

# 32
  • на село
  • Мнения: 1 028
Според мен, тайната е някъде по средата. Полузасъхнали, ги редиш и допираш, като си наместваш листчетата.   

Явно наистина е така - аз правих маргаритките няколко дни по- рано и после с голям зор ги наредих цели. Затова и се получиха такива дупки между тях  Rolling Eyes

# 33
  • Sofia
  • Мнения: 3 566
Ванче и аз душко се радвам да те видя.  Laughing
Таз свекърва защо така я омаскарихте жената, аз ако съм ви свекърва с все везните ще ви подпукам.  Laughing
И надарена не само с ролки гледам.  Mr. Green
Сватбената...ох, само няколко месеца ме нямаше тук, какъв е този разврат, никакво приличие значи, какви са тези пози???  Mr. Green
Обаче евала за търпението, цветята ги помня от един разговор някога си като рече "цвъкам си момини сълзи".
Галя, никога не съм правила трансфер, трудно ми се вижда, даже не знам и как се прави с РА пък, докарала си си го много добре,само покритието отдолу ми отвлича нещо погледа.
Дими, ще чакаме и торта ама първо ще почакаме и да я измисля съобразявайки се с подложката.  Laughing
Сега за маргаритките не сте прави, много ви се моля!
Аз моите ги редя абсолютно сухи, обаче като ги слагам да съхнат ги подпирам в причудливи форми, къде по салфетки подпряни, къде по чаши, къде в кори за яйца и после си ги сглобявам както се напаснат, обикновено поне 20-30бр падат жертва и се трошат, но аз така или иначе съм ги предвидила и съм ги направила в повечко.
Ето и едни сладки от мен, не са с някакъв повод, а исках да пробвам топките и утре ще ги подаря на едни приятели с които си имаме закачка с един голф.

# 34
  • Мнения: 1 173
Предизвикателството започва утре , за съжаление нямам възможност да се заема с организацията и да участвам . Има ли желаещ да го поеме ???

 Нели благодаря че попита , всичко е наред , просто не мога да се организирам напоследък и затова не пиша . 
 
 

# 35
  • София
  • Мнения: 122
Благодаря за коментарите на Tatitt , Beni2, NellyDi
Пепи_ Благодаря за темата   Hug Много красива сватбена торта
FRESA Много хубава книга
Mинa винаги оставам безмълвна, тортите ти са с прекрасни детайли. Мини и Мики ти се получават перфектно. Феичките много сладко са поседнали върху тортата.
iri.kupenska Много красиви сладки-рокля/а снимката им също е страхотна/, мъфините и тортата са супер, неприятно е това със стойката и съхранението на тортата. Благодаря за постъпковата тиква, определено ще се пробва   Flutter
Tatitt много се радвам, че ти е харесала резачката ми, доста време я правих. За да не се повтарям тук ще ти копна на лични, какво обясних в предната тема
Beni2 много нежна торта, розите много ми харесват, особено това, че са различно отворени. Много красиво са подредени
Rumya много сладурско кученце
ditsan Шаха е перфектен, фигурите са супер
hrisiv много красиви торти, НО кекса и сладките са просто прекрасни
tatyana_77 много хубава саксия, бебешорската е сладурска
NellyDi надписчето е толкова равно, защото е разпечатано   Mr. Green. Имах място на едно листче с логата за друга торта и си го пуснах с тях
Valeria много красива подложка, успех с идеята за тортата и. Сладките топки са много идейни
van444eto Аз като една везна много бих се зарадвала на такава торта,определени ролките допълват картинката перфектно. Цветята на сватбената торта са прекрасни, как имате толкова търпение за момини сълзи, не мога да си представя. А младоженците са много забавни
galia3 страшна вампирка
От мен торта на Тема Гънс за щерката на наши приятели. Отгоре са цилиндъра на Слаш и две китари   Sunglasses А туй червеното са розички, но хич не се виждат на снимката.

# 36
  • Мнения: 616
Добър вечер  Mr. Green
Уж всеки ден преглеждам темата... кога успяхте 3 страници да навъртите, не знам!
Затова само от новата тема - Мина, много се възхищавам на тортите ти! Изключително много ми допада стилът, и много ще се старая да постигна такава прецизност в детайлите, и такава завършеност и цялост на дизайна!
Валерия, че тя твоята подложка има повече детайли от мойта торта  Mr. Green - чудесна е (подложката имам предвид), за някоя конкретна торта ли си я подготвила? А от фондан ли е?
galia3, доста изразителна се е получила вамп - госпожицата, според мен Simple Smile
Иииии.... забравих какво друго щях да коментирам  Crazy След малко ще се редактирам!

За да не е празен запис - ето тортата ми за прощъпулника на Крум.

От изпълнението съм доволна, но цялостния дизайн не ме удовлетворява. Нещо не мога да си преценя пространството, нужните детайли и цветовете. Добре, че "насвятках" калинките снощи, та малко запълниха и внесоха цветец, иначе съвсем щеше да ... остане постна  Mr. Green Ако имах време бих направила второ бордюрче отстрани, с по-ниска трева, огъната навън, зад която да се подават разни дребни животинки, пеперудки, цветенца... и разни други работи, които останаха нереализирани. Най-много се радвам на слончето, него съвсем сама си го измислих, докато другите животни са повече или по-малко повлияни от неща, които съм гледала в темата и нета.
Ето още малко (нишестето по овцете изпъкна от светкавицата, иначе не се виждаше така).

Beni2, розите ти са чудесни! Като на истински храст!
rumya, декорацията с хвърчилата много ми хареса!
metcopooh, китарите доста добре са се получили!
  bouquet
van444eto, tatyana, hrisiv, ditsan - прекрасни торти!

Последна редакция: сб, 01 окт 2011, 00:27 от Ванилия Мадагаскарска

# 37
  • Мнения: 7
Здравейте! Аз за първи път пиша!

Страхотни неща сте сътворили, направо ми останаха очите  newsm51
Аз никога не съм правила такива торти, но страшно много имам желание и мисля да опитам. Имам малко човече и искам до неговата първа годинка да се науча да правя   chef . Сега предстоят все хубави поводи и е чудесно време за репетиции  Simple Smile Разгледах тортената библиотека, гледах и клипове. Прочетох това онова, най вероятно много малко и не достатъчно, но е едно начало  Blush
Да ви питам:
 Материали за торти (за фондан, оцветяващи сладкарски бой и подобни) могат да се намерят само в онези два магазина, посочени в библиотеката или има и други? Сатава въпрос за София.

# 38
  • на село
  • Мнения: 1 028
Има вече два- три онлайн магазина, от които можеш да се снабдиш с такива неща на прилични цени
http://www.cookibooki.bg/Магазин.html

Aromas House  - не зная защо ми излиза като рекламен спам, но в гугъл излиза
http://www.xcerx.com/shop/category.php?id_category=8 - тук е по- скъпо

# 39
  • Мнения: 148
Ванчето,благодаря за отговора.А незнам какво не им харесваш на фигурките,за мен са страхотни.Но ти кога ли се задоволяваш със постигнатото ,винаги си толкова критична към себе си.
Вал,както винаги просто пирфектно.Сладките са трепач,върха.
Мечо Пух,тортичката е супер.А черният цвят е просто върха.Имам 4 вида черно и все не може да се получи като хората.
Ванилия,тортичката за прощапулника е страхотна.Фигурките са много сладки а идеята за пръските от хобота на слона е върха.

# 40
  • Мнения: 7
Татяна_77 много благодаря   bouquet

# 41
  • Мнения: 634
Валерия,с вълшебна пръчка ли ги направи. newsm78
Мечо пух,цилиндъра е идеален,Наистина се чудех червените неща какви са ,но може би на живо са си мънички розички.
Ванилия,ама си ги докарала животинките.Слончето е старшно готинко с това фонтанче от хубота.Овчиците са чудесни .Браво и да ти е жив и здрав Крум  bouquet

# 42
  • Мнения: 157
Пепии,благодаря за темата,стиснала съм палци в о4акване Hug
Валерия,добре завърнала се.Какво ли 4удо ще е торта с такава подложка Shocked
Сладките топки са суперр
Ван4ее,вси4ко показано е страхотно,но сватбената с тия момини сълзи ме утрепа,откъде това търпение бее..да и имам бюста на тая лелка Laughing
свещи4ката,и твоята сватбена е уникална,а какви китки само си врътнала,евала
Мина,нищо ново няма да кажа за твоите творби...уникален стил  bouquet
Краси,книгата е много хубава,а по4ерка суперр,давай следващата красота Heart Eyes
Ме4о пух,още ми виси 4енето с тая реза4ка,поздравления
ИРИ,невероятни неща си показала,приказно
Дитсън,страхотни торти,ама по4ини малко Hug
Албенка,как смогваш с това коли4ество да си винаги на ниво Hug
Ванилия,да е жив и здрав малкия Крум
НелиДи,моите поздравления,браво  bouquet
Хрисив,вси4ко е страхотно,но кекса е един път
татяна 77,ве4е са ти казали за панделката,много е хубава саксията
Бени,много нежна торти4ка
Нещо напоследък ме гони една депресия(не и се давам уж) като гледам какви красоти показвате,а аз си тъп4а на едно място Embarassed..5 спонжа и 3 Китита имах ,опитах се да ги откажа,но клиентите се сърдят,това искат Mr. Green
оплаках се ,сега да си покажа някои от последните торти


# 43
  • Мнения: 1
patriyani,малеееее....СТРАШНИ ТОРТИ  smile3556

# 44
  • Мнения: 148
Патрияни ,на мен ли казваш да почивам а виж ти какви си ги сътворила.Влюбих се във първите две торти,невероятни са.

Общи условия

Активация на акаунт