Елате ни на гости

  • 14 248
  • 80
  •   1
Отговори
  • Мнения: 402
Провокирана от задължителния развой на повечето ни чужбински теми и това, че предварително предугаждам мненията на познатите ми потребителки се замислих: Кого бих поканила на гости?
На прима виста: feiam, gioia, chumbi, lolita. Толерантни и забавни.
И не само тях, но това за начало.


А вие кого бихте поканили на гости? Защо?

Справка:" Елате ни на гости", песен на дует Ритон. Grinning

# 1
  • Мнения: 2 786
И аз се сетих за песента като прочетох заглавието.  Mr. Green
Аз бих поканила на гости някои потребителки от норвежката, шведската и финландската темички - те си се знаят кои са  Sunglasses С някои се познаваме и лично, с други - почти лично след толкова комуникация и приятни емоции заедно.
 Mr. Green
И аз съм забелязала, че предварително предугаждам мнението на потребителки, които познавам добре като мислене.  Sunglasses

# 2
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
тази тема е клюкарска и политически некоректна  Mr. Green
как я виждаш сега човек да цитира с кого би вечерял?  Shocked
ми ако забрави да спомене някой?  newsm78 smile3557 Laughing

оставям настрана няколкото дами, с които е явно, че сме си откровено симпатични, или познавам лично. оставям настрана и "италианките", каня само тези, към които имам несподелени чувства  Embarassed  Mr. Green


значи, бих поканила Блонди. или, по-добре тя да ме покани  Thinking
но не баш сега, че съм на диета  Laughing
после, рядко имам възможност да я чета, но страшно и харесвам чувството за хумор : Цонна.
голЕма терца ми е и Златната толумба, бих я поканила, ама само накуп с аланглето, горкото  Laughing
една покана за миз (къде изчезна, не знам  Confused), тя ми е пример за равновесие между здрав разум и
отличен хумор.
Биба Спароу ми е много спонтанна и независима, с кеф бих я поканила.
Дидитка и Ева на сцена, и двете са мнооого сладкодумни и уравновесени, гости, гости!
една Самурайка за екзотика не мож да не поканя.
Пини, много решителна дама, каня я.
и каня и О(тилия/гледало), харесвам провокативността и .
silke, не мога да пропусна човек, който би поканил мен и gioia накуп, голЕма куражлийка си, заповядай!  Twisted Evil

толко са ми местата на масата и достатъчен хаос създадоха поканените, а докато пишех поне още една маса народ събрах  Shocked


(отивам да слушам песента, че не я помня  Embarassed)

# 3
  • Мнения: 653
silke, ти ме шашна бе, човек  Shocked не мислех, че минавам за толерантна
хайде феиам напоследък, да, ама това от възрастта било  Confused

# 4
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
silke, ти ме шашна бе, човек  Shocked не мислех, че минавам за толерантна
хайде феиам напоследък, да, ама това от възрастта било  Confused



какво ми казА?  Shocked
добре, че не съм те канила  Joy

Цонна, да не мислиш, че не видях че ми даде пика на поканата с неуважителна причина?  Crossing Arms

Последна редакция: сб, 01 окт 2011, 01:24 от feiam

# 5
  • Мнения: 2 674
Много си бърза Laughing

# 6
  • Мнения: 2 563
10с да се чувства поканена.  Blush

И ви гарантирам, че с Цонето е весело.  Hug

# 7
  • Мнения: 945
С удоволствие бих поканила десетина дами, но доброто възпитание не ми позволява да цитирам имена Mr. Green Wink

# 8
  • забравих си мисълта...
  • Мнения: 5 728
Аз бих поканила всяка една от публикуващите тук. Пределно ми е ясно, че виртуалното общуване не винаги ни показва човека такъв, какъвто е в действителност. Когато четем постовете, малко или много ги пречупваме през собственото си виждане и ги четем с интонация, сигурна съм, често различна от тази, която би ползвал написалият ги. Няма да се изненадам ако се окаже, че мнението ми за някои дами е било напълно погрешно, не бих се учудила също и ако за други се потвърди. Какъвто и да е резултата, не бих съжалявала, че съм поканила която и да е било

# 9
  • Мнения: 402
ох, аз си мислих, че това е предложение за размяна на  къщи и апартаменти за ваканции,

Преди години в този подфорум се беше заформила една тема с такава идея.
Естествено, че нищо не излезе, но все пак беше интересно. Simple Smile

Стига развоят на темата да е приятелски, защо не?

Чудех се, до колко анонимността ни позволява да "ремоделираме" личността си. Да се представяме за такива, каквито не сме. Мисля, че не е възможно. Толерантните са толерантни независимо от обсъжданата тема. Информираните са информирани по всяка тема. И пр.

# 10
  • Мнения: 653
зна4и първо силкето каня, ама не защото тя първа ме е поканила, а защото много фина дама ми се струва  Peace
такааа после разни госпожи дето позачезнаха като мистик (франс), елито - покер феиса (да дойде с бирата оба4е), някоя германка (на тях им е близо) като бибето и сърфа, малко инглиша да си упражня с алиса и тулумбата, мопси (без зай4ето), с верчето да нищим образователната система
имаше и много други прияти дами, дето им писнА и не пишат вече, жалко за което
това само на прима виста ъф корс
4ао   bouquet

Последна редакция: нд, 02 окт 2011, 18:46 от gioia.

# 11
  • Мнения: 3 638
А представяте ли си колко би било хубаво да се организира една среща на карибски остров, например, за чужбинките от форума на разноски на БГ-мама  Mr. Green Няма само живеещите в БГ да имат срещи  Crossing Arms

Аз с удоволствие бих се запознала с повечето момичета пишещи тук, дори с тези, с които сме се "сдърпвали", в крайна сметка на живо мисля, че нещата ще се изяснят напълно  Simple Smile

# 12
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
А представяте ли си колко би било хубаво да се организира една среща на карибски остров, например, за чужбинките от форума на разноски на БГ-мама  Mr. Green Няма само живеещите в БГ да имат срещи  Crossing Arms


 Mr. Green Ей сега ни обвиниха в дискриминация, а уж чужбинките минаваме за по-толерантни  Laughing

А по темата - доста хора бих поканила. Всъщност всеки, който не изразява някакви крайни идеи по какъвто и да е въпрос, че не обичам споровете  Joy. Не ме притесняват разликите между това, което се вижда като характер във форума и в реалния живот, а по-скоро начина на живот - кой обича да стои на тихо, кой на шум, кой предпочита да обикаля дискотеки и т.н. И ако вземем, че не си съвпаднем, едно иначе приятно прекарване може да се превърне в ...  Rolling Eyes  да кажем, доста неловко положение.


Кого бих поканила на гости

Трябва да има и тема: На кого бих искала да отида на гости?  Mr. Green

# 13
  • забравих си мисълта...
  • Мнения: 5 728
Мисля, че когато се стигне до покана (нали и затова са ЛС) човек би могъл да се уговори как в общи линии ще премине посещението. Все пак не мисля, че някой би тръгнал ей тъй, отивам на гости и което както и каквото. Колкото до евентуален спор, зависи кой как приема нещата. Аз бих го нарекла дискусия, а и когато се гостува, едва ли е необходимо да се започват теми, по които съфорумките имат абсолютно различни гледни точки. Струва ми се, че някои Дами приемат нещата твърде крайно и с големи резерви. Не разбирам защо не се отпуснете и не оставите на нещата да се нагласят от самосебе си. На мнение съм, че ако някой приема когото и да било друг с резерви, че имал крайно мнение по даден въпрос и че ето това ще бъде не добре за мен, тогава според мен е по-добре изобщо да не мисли за посещение или за гости.

# 14
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Никой не може да знае каква посока ще проеме евентуален разговор, това в ЛС не може да се уточни. Като например в този случай - аз казвам мнението си, а отсрещната страна му прави дисекция без да съм молила за това, че и препоръки получавам как да се държа.  Shocked Rolling Eyes Ето ти пример за непредвидена неприятна ситуация.  Laughing

# 15
  • забравих си мисълта...
  • Мнения: 5 728
Откровено казано дори не мога и да си представя подобно нещо. Все пак аз съм на мнение, че ние сме възрастни хора (18+), така че всеки една би следвало да знае, как се държи човек като има гости и къде са границите. Аз лично си представям всяко едно гостуване или разговор много интересни. Откровено казано, никак не ме притеснява ако някой ми даде съвет или се опита да си наложи мнението си. Все пак като иде човек на гости ако чак пък толкова не му допадне, във всеки един момент може да си тръгне. Но ти си знаеш. Всеки си преценява сам ситуацията.Колкото до уточненията на ЛС, аз нямах предвид да се уточни какви разговори ще се водят, а по-скоро как ще премине гостуването, най-общи неща. Къде ще се срещнат, дали ще разгледат града и забележителностите му или ще седнат на кафе, в този ред на мисли. Колкото до разговорите аз не бих могла да кажа какво ще разговаряме утре със съпруга ми, та камо ли да мога да предвидя с непознати за мен хора.

# 16
  • Мнения: 1 224
И аз помислих, че темата е за размяна на гъщи и гостувания. Имаше тема с размяна на колети - беше весело!
За протокола - аз наистина съм канила на гости съфорумка без никога да сме се виждали и тя, взе че наистина дойде, сега е сред най-добрите ми приятели, много, много готин човек  Heart Eyes
Покрай мартенските събития си мислех да поканя тук една fact finding делегация - с гайгерови броячи, маски и диктофони  Crazy
Аз обичам да посрещам гости, заповядайте! Малко съм "тежка гемия" за ходенето на гости, но много благодаря на всички, които биха ме поканили   bouquet
Идеята за Карибирте също не е лоша!А ако е на Бали още по-добре!

# 17
  • Мнения: 3 521
Милен@ с тортите и агитката от "кафеената тема" да се чувстват Вилкомен във Вурстландия, молим!

# 18
  • Мнения: 1 298
Силке, може да има подобно разминаване и още как. Mr. Green

Познавам не една съфорумка и лично и форумския образ няма нищо общо с реалността.
Но...тяхна си работа.

Милен@, за малко да я видя преди 3 години, ама не стана.
А ми е наблизо.  Heart Eyes И много искам, че съм й фен.

Аз също съм за обща среща, но из Европата,моля.  Laughing
Дори ще ми бъде приятно да поспоря с Венета за колко е яко в България
и да и разкажа за бургаските батки, хохо.

Каква е тази "кафеена тема"?  newsm78

# 19
  • загубено
  • Мнения: 6 487
Къде казахте ще е срещата?-всъщност няма значение Laughing
Щом ще има спонсор, идвам Sunglasses

А на Милен@ и аз бих искала да ида на гости,по
обясними сладкарски причини Laughing

Който иска да идва насам welcome

# 20
  • Мнения: 1 909
Аз няма да каня, че няма да мога да се справя с толкова много желаещ народ да ме посети Mr. Green  

С италианките отдавна имаме топли чувства, пък и не сме далече, та може би ще дойде момента да се срещнем на живо. Само gioia нещо леко ме разочарова напоследък - преди имаше доста по-остър език Gioia, видя ли сега, и за толерантна минаваш вече, засрами се Grinning

# 21
  • Мнения: 1 677
С удоволствие бих поканила някои дами от немската тема, просто там се подвизавам най-често и мога да предголожа кого ще ми бъде приятно да поканя.

# 22
  • Мнения: 653
ужас, репутация имам да защитавам, каква е тази толерантност  Embarassed Wink
ти наистина си близо та внимавай с поканите  Mr. Green 
ина4е от франсетата си вземи и Ивенцето и Роца

за 4умбето беше
 

# 23
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
Венета това от теб не съм го очаквала  Shocked

Защото не си пила кафе в темата за кафето Wink. Точно тази част, която си копирала, беше много оживено обсъждана във въпросната тема, та си помислих, че ако не я спомена, ще ме обвините в пропуски, а то какво стана Wink.  Grinning

не съм я.
аз съм сериозна дама на сериозна възраст, подобни материали могат да имат опустошителни ефекти върху  крехката ми пред критическата психика  #Crazy
чудя се дали да си оттегля поканата към евентуални потребителки, писали в тази тема... или да ги поканя сичките  Joy

Последна редакция: пн, 03 окт 2011, 20:23 от feiam

# 24
  • забравих си мисълта...
  • Мнения: 5 728
Ох Fata ®,  добре че се появи,  Hug златни ти устаHug че вече се притесних, че ще ме линчуват тук Дамите. Но аз си мисля да се направи едно колективно посещение на Feiam, че да си дойде и тя на думата Wink.

# 25
  • Мнения: 12
Милен@ с тортите и агитката от "кафеената тема" да се чувстват Вилкомен във Вурстландия, молим!

С агитката от кафеената тема предлагам да се чакаме на този мост в Лондон. Laughing

Привет дами, аз не пиша много често, но пък си намирам забавни четива понякога тук... но след това предложение и съответно препратка не издържах просто да не се включа Joy тъй като съвсем наскоро прочетох "кафеената тема" и не мога да спра все още да се смея на някои от нещата, които прочетох там ... наистина има сред вас хора с уникално чувство за хумор, които бих поканила на гости с удоволствие хаха само трябва да се внимава да не се прекали с кафето и латето Simple Smile))))))
п.с. Самурайка е другият човек, на който специално ще използвам възможността да благодаря за прекрасната тема за Япония

# 26
  • Мнения: 1 224

А Самурайка не можах да видя докато беше във Франция, но познавам индиректно кулинарно. Друга френска мама ни готви по нейна рецепта едни японски "равиоли" и беше много много вкусно Simple Smile
Тя Роцето си има покана, ма нещо се ослушва...
Всичките френски мацки ги каня вкупом! От тях сиренцето, от мен сушито!

Кафеджийките също бих поканила, ама ще си помисля първо, че имаше там едни предложения за размяна на мъже, не само на къщи. Ще си мисля, не щот моя ми се свиди, ами ще се чудя кой да си избера... Blush Иначе на тая тема трябва да й се сложи един дисклеймър :"Чети на своя отговорност! Повече никога няма да погледнеш чаша с кафе без задни мисли!". Като си бях в България се виждаме с един приятел и аз казвам невинното и дежурно "Добре изглеждаш, айде да пием по кафе!" и...се изчервявам  Embarassed ни въ и срам, ептен ми изкривихте подсъзнанието!

 
п.с. Самурайка е другият човек, на който специално ще използвам възможността да благодаря за прекрасната тема за Япония
Теб те каня на зелен чай  bouquet

# 27
  • Мнения: 1 545
Ау, мен пък никой не ме кани, шъ ривъ!!! Crossing Arms. То си е нормално де, от доста време много рядко пиша даже в италианската тема, та какво остава в общите, та кой ли ме знае коя съм, що съм.... Ама много обичам гости и да се чувства всеки поканен - принципно съм канила всеки, който по някакъв начин ми се е обадил, че ще идва из моите географски ширини, някои са идвали, други - не, ама аз съм си такава, каня.....

# 28
  • Мнения: 1 545
  bouquet Добре, няма да ривъ. И на мен ми липсва времето на общите теми. Като си помисля колко отдавна беше..... И от колко време съм във форума..... Ама виж сега, то кафето толкова го изнищихме, че не знам какво повече да се каже по въпроса. Така и не стана ясно дали италианците го правят най-добре, или други националности, май извода беше, всеки да пробва с повече кафеварки, или бъркам Joy.
Идеята за обща среща на някое приказно място хич не е лоша обаче. Що не заформим един конгрес бг-мама, с програма, табелки с имената/никовете/ и тъй нататък, със секретар/к/и, избрани с кворум от снимките в кафеената тема.... Или много се размечтах  Embarassed.

# 29
  • Мнения: 1 049
Да кафето на Mcdirock, тортата на Милена на терасата на dessita в компанията на съфорумки с чувство за хумор,  ех мечти.   bouquet

# 30
  • Мнения: 27 524
Божкеее, на какъв спамо-чат сте го обърнали тук  smile3538

feiam, чувствай се винаги поканена  Hug

Аз бих поканила също някои образи, ама накуп, защото иначе не знам какво ще си говорим.  Confused Като сме повече хора все върви приказката и е по-интересно  Simple Smile

# 31
  • Мнения: 1 761
Ух мъ значииииииииииии!

Ей я де се беше скътала мойта тема,милинката ми тя:)


Тези дни бях толкова болна,че на моменти си мислех,че ще умра и даже почнах да обяснявам на мъжа ми какво да прави,ако вече не съм в състояние да давам акъл,после  като ми спадна температурата и той като ми разказва какво съм му наговорила,чак жал ми стана за добрия човек.! Heart Eyes


Ама, да си кажа,докато още не съм литнала в облаците-напоследък все сънувам как пия кафе,ама не боядисана вода,ами от онива креместото,тежкото,ароматното,дето като го подушиш и ти омагьосва главата,подкосява колената  и докато се усетиш чак петити ти знаят какъв вкус има.

Тук все вали,ама понякога като пекне някое предателско слънце и си мисля,ако случайно Венета разнася пасти с хладилен камион някъде из болниците на Хага, или Милена е дошла да гласува  в някой весел ден или Златната Толумба вземе,че метне аланглето на ферибота и го докара до тук уж на екскурзия или пък децата на Фатето не щат да си тръгват от нашия парк, или пък Блонди е по случайност на някакъв шопинг из холандско или Калинка е на някой открит урок в някое село,дето няма влак в следващите 12 часа,примерно или пък,Слънчева Палмира,специално ще я чакам на гарата,за да я доведа на моя балкон/познавам я лично и наживо я харесвам повече Wink/...
Или пък от немската тема Светла от Сливен с флейтата или Пепеляшкина или Мама от Финландия,Лиска,Лаура,Мерри,сите мадаме италиане и да направя един купон,да се повеселя,да се смея,да пея,че като се замисля най-сериозното,което съм правила скоро е да се науча да се гмуркам във водата и да се въртя  няколко пъти преди да изплувам.И кво?Вдигам температура и сънувам горещи сънища....Е,няма да казвам всичко,което ми е в главата,ама е хубаво и с голямо удоволствие бих го споделила с няколко по-чувствени съфорумки,дето пият кафе,не за да се събудят,а защото обичат кафе. Hug

# 32
  • Мнения: 1 224
десита ако помня добре, кафеджийската тема стигна до непреходната мъдрост на Мечо Пух - "колкото повече, толкова повече!". Аз също много обичам гости! И идеята за конгреса ми хареса!

картинка теб те каня най-специално, моята градинка е малка, но е дзен, предразполага към задълбочен анализ на живота, вселената и всичкото кефе. О, и носи си тефтерчето, моля!
Други желащи има ли? Заповядайте, всички сте поканени, ако ни отеснее градинката точно отсреща има будистки храм с голяма градина, може да минем за секта  Wink (което, като се замисля няма да е твърде далеч от истината  Laughing )

# 33
  • загубено
  • Мнения: 6 487
Като казахте танго ,винаги първо се
сещам за Ал Пачино  цък.

Самурайка,ето го изгледът от покривът.
В съчетание с" таткото" които си пуснала си е ок.
АМа аз съм една такава старомодна,благоверна половинка.
Предпочитам си домашното кафе.Но за лаф и сладки съм на линия Laughing

Фата,Нерайда приема винаги гости Hug
А кафета има по всякакъв вкус.
Малко сметаната идва в повечко  на някой,но като разбъркаш става ок Wink

Тази година кафето беше по българските ширини.
ПОвече от месец,добре беше.
Нямам оплаквания.

Младите въздишат по това кафе.Мен ми е сладникав.
Някак детински ми изглежда.
Или аз остарявам Thinkingзнам ли.

# 34
  • Германия
  • Мнения: 327
Neraiida, на 15 годишните ще се хареса, но иначе и на мен ми е сладникав. Явно и аз остарявам, затова си падам по такива кафета Wink.

Те това са истинските кафета за мен! Натурално,черно и колкото по-горчиво,толкова по-добре!
Захар и сметана-не,благодарско.
Венета,ако този мъжкар сервира кафето у вас,идвам непоканена,па ако ме щеш!

# 35
  • Мнения: 1 545
Neraida, слагай шезлонгите, веднага идвам! В замяна те каня на моята тераса
с тази гледка съжалявам, ама нямам по-ясна снимка
Венета, по това кафе няма как да не си падне човек!

Последна редакция: чт, 06 окт 2011, 15:51 от dessita

# 36
  • загубено
  • Мнения: 6 487
Venetta,ам да.От един клуб сме.
Но като четох темата за епилираните мъже останах с
усещането че имам проблем с телевизора.

dessita,
съжалявам не мога да видя снимката.Нямам ФБ.
Ама и без да съм я видяла,ще намина да знаеш Laughing
Пък кафето със или без сметана ,на кой както му харесва.

# 37
  • Мнения: 1 761
Сега малко процедурни въпроси.
На Венета,Стерн и Нераида с голямо желание бих им отишла на гости.
Ама на кой адрес да ви търся?Може и на лични с е-мейл или телефон,да се уговорим предварително и да се уточним кога мога да дойда.

П.С.И аз обичам гости.В момента чакам да ми пристигнат едни мебели по поръчка и само да приведа къщата в приличен вид и аз ви каня. Hug

# 38
  • забравих си мисълта...
  • Мнения: 5 728
Картинка никакъв проблем, ти кажи кога смяташ да идваш, пък ще получиш необходимата информация.  Hug

# 39
  • Мнения: 1 761
Мисля по време на някоя от кратките ваканции,дето са дълъг уикенд или най-много седмица.
На мен кратките екскурзии много ми харесват,докато пристигнеш,изкъпеш се,сготвят ти някое местно чудо,дето не го забравяш,оглеждаш каквото има да се оглежда наоколо и после малко сувенирчета,ако има музеи,хубава природа /и зелен парк става/ и някоя пекарна с топли хлебчета за из път във влака -е-хеее,кой като мен.

# 40
  • забравих си мисълта...
  • Мнения: 5 728
Kartinka, тогава ще е добре да изчакаш пролетта или лятото. Наблизо има прекрасни езера. Природата е невероятно красива. Планините са величествени.
Сега започва вече дъжд и студ. Става мрачно и подтиснато. Поне така го дават от утре.
Или пък можеш да си избереш времето преди Коледа, то е едно от най-хубавото. Има балове и ходене от локал в локал, сняг, студ, но има и пунш, за да се стоплим Wink.

# 41
  • Мнения: 1 224
Ихаааааа! Каква страхотна виртуална разходка се е заформила  Heart Eyes Присъединявам се веднага!
Знаааачиии, като ми дойдете на гости ще седнем в градинката :

...и ще пием гъст зелен чай (мач`а) в красиви керамични купички, ще ядем оризови сладки (мочи, има едни неверятно вкусни с канела мммм) и кестенови кексчета (кури манджу) както и типичните за сезона и региона круши "наши" и райски ябълки "каки". На преден план се вижда едно дръвче, което сега е цъфнало и ухае божествено! Ще си говорим много изискано на теми 18+. После ще се разходим до центъра на Осака и ще хапнем окономи яки :

в Умеда Скай (частта с ресторантчетата е направена като старовремски улички с магазинчета, а и правят най-доброто окономияки и уараби мочи в града). После ще се качим до терасата на покрива и ще погледаме отгоре нощна Осака, пристанището и планините към Нара. След като се наспим (на футони в стаята с татами - сори, легла нямам), ще отидем до Киото и там ще ви пусна на воля и я ви видя повече, я не...
за записвания и резервации на ЛС

нерайда страхотно изглежда гледката! Идвам с удоволствие! Обожавам красиви гледки, имам един мнооооого горещ спомен от една хотелска стая в Сидни с невероятен изглед към залива и операта и какво кафе само, мммм какво кафе ми се сервира до този прозорец, още се разтрепервам като се сетя  Blush
десита и аз не виждам снимката, но ти вярвам, че е красиво! От кафеджийската тема си бях създала едни знойни представи за кафетата по вашия край, ама нещо като бяхме във Венеция и все едни тантурести и ниски карабиниери мярках, добре че имаше едни готини сервитьори на Сан Марко да оплакна оченце. И гондолиерите все едни неугледни ама мноооого хубаво пееха. Така че, гледка като има и като има кой да ти пее на ушенце, ще си изкараме чудесно!
Венета абсолютно си права! Тия сладникави, оскубани, зализани, изнежени...не са за нас. И туй бразилчето, дето ви го показах - сладур, ама само да си го гледкаш. Като седнахме да ядем и като заобяснява как това не ядял, онова не ядял, ама как така бял ориз на пара - аааауууу ми то само захар, той захар не яде  Stop Мъж - с едната ръка да цепи дърва, с другата да те гали и ноктите му да не са по-лъскави и поддържани от твоите - така ги разбирам аз нещата.
И предколедната разходка при вас много ми хареса, записвам се! Много обичам време, което да предполага нужда от съгревающи напитки и прегръдки!

# 42
  • загубено
  • Мнения: 6 487
Катринка,когато имаш път насам си добре дошла.
Пишеш на лични и пием кафе.

Самурайка,така хубаво си го разказала.
Та чак ми се до поиска веднага да дойда.

Предполагам повечето сте идвали в Атина,така
че отегчителни разходки до Акрополът ще ги пропуснем.
Който иска,ще му покажа пътят.
Но около самият АКропол,отдолу има много красиви
улички.Спретнати,малки тавернички,кафета и магазинчета за сувенири и разни дреболии.
За Картинка специално,магазин за сувенири.

И разбира се кафе на плажа ще пием.
Къде на друго място ще  видим на куп разхождащи се кафеварки.
Мисля ще си прекараме добре. Grinning

# 43
  • Мнения: 402
Чудя се кога да ви поканя.
До преди 2 две години се радвах на безснежни зими, но след последните дебелоснежни и мразовити зими, когато се разхождахме по замразените езера в града:


по-добре да ви поканя пролетта. Тогава може да се насладите на гледки като тази:


Кафе не предлагам, ако не сте му свикнали, доста странно може да ви се стори. Който е гледал филмите на Ларс Фон Триер, ще ме разбере.

# 44
  • ENGLAND
  • Мнения: 4 090
Аз докато се трудих в градината вие какви предложения сте заформили.
Самурайка и на мен мечтата ми е Япония, записвай ме. А другата ми мечта за теб е вече действителност,
Обожавам красиви гледки, имам един мнооооого горещ спомен от една хотелска стая в Сидни с невероятен изглед към залива и операта и какво кафе само, мммм какво кафе ми се сервира до този прозорец, още се разтрепервам като се сетя  Blush
Идвам навсякъде, само да е топло.
Тук пият чай, но ако някой се сбърка да мине към нашите ширини ще му предложа истински английски джентълмен, като този . Чувствайте се поканени всички, аз много обичам гостите.
И аз не съм по зализаните момченца, та ще се разберем с дамите, дето спорехме в другите теми.

# 45
  • Германия
  • Мнения: 327
kartinka,кажи кога и ще ти пратя координати на лични.Аз съм ти фен от темата за Бай Ганьо тръгнал из Европа.
Иначе освен кафе,предлагам и вино и бургаска мускатова ракия(нея трябва да я потърся,че мъжът ми я пие с удоволствие и изпокри шишетата някъде из къщи да не ги набарам.Опасен е,кръв дава,ракия не дава).Намира се и синьо сирене из нас,а може и някоя друга луканка да изкочи,само туршия дето нямам. Laughing

# 46
  • Мнения: 11 314
Я, ги виж ти, кафеджийките къде се преместили! Crossing Arms  Mr. Green
Гледам, че сладък лаф се заформил, а и май имаме почти заедно с Картинка повод да поливаме.
Аз много искам да се видя с доста от вас, дори преди години ми излезе прякора Миткалото, че обичам да пътувам и се срещах няколко пъти на живо с форумски дружки.
Поне досега не съм се разочаровала от контакта на живо.

# 47
  • загубено
  • Мнения: 6 487
Аз кафето си го пия в домашни условия.
Домошарка съм си Laughing предпочитам познатият вкус,аромат и дължина на кафето.

Сега си говорим за обстановка и гости.
Кафетата само между другото.

Ако пусна тема за плетки(пенсионирайте ме),
колко ли ще са на линия? Laughing

Силке,пролет щом си казала.
Приготвяй се,аз идвам.
А и като се замисля сняг не съм виждала,не помня от кога.
Синът ми като малък ,викаше дядо Коледа при нас идва с ролери Laughing
Та една истинска зимна разходка не отказвам.

# 48
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 765
Гледам повечето сте европейки, но я да Ви предложа малко карибска екзотика ( почти карибска - все пак си имам две огромни палми в двора+ няколко цикаса).
Не е на карибски остров, но усещането е почти за такъв. Ако Ви е много топло, ще се преместим към Калгари. Тъкмо и ски ще покарате ( след месец).
И на двете места имате възможност да срещнете истински каубои.  Mr. Green

# 49
  • Мнения: 2 786
Нерайда, уличките, таверните, кафетата и магазинчетата покрай Акропола сме ги овършали няколко пъти. Попаднахме в една галерия, от където си купихме картина (не питай как сме я пренасяли после), успяхме да се "изгубим" сред едни тесни, стръмни улички на изкачване към Акропола (ама какви гледки към града имашеее ... едни от най-хубавите ни снимки са от там).
Ако ти е домъчняло за сняг, идвай по нашите ширини - скоро ще имаме  Laughing

# 50
  • загубено
  • Мнения: 6 487
Фате,ами скапват се работите тук.
Но да видим как ще завърши годината.
Каквото такова,ама ако решите ви чакаме. Hug
Какви хубави кафета ще пием,че и снимков материал
ще пускаме в темата за девойките.

Teresa of the Faint Smile ,аз много обичам гости.
Ако идвате пак,обади се.
А сняг искам.Благодаря за поканата Hug
Ще намина,ти викай като завали снегът.

# 51
  • Мнения: 3 034
Джеръми може и да не вари кафе за дами, но аз за един час разговор с него и само ей така, да го гледам, идвам веднагиш, Doret!!!  Grinning Изобщо, английската атмосфера, да пием чай и да гледаме дантели на една кука, ех...  Heart Eyes

Аз мога да ви поканя в незавършения апартамент в София, че до канада малко далечко ще ви дойде. Но пък имам 20 квадрата тераса. Екстра е за кафепиене.  Mr. Green

На мен кафе нещо... да го подсилим с малко хубав, ароматен коняк като за есен/зима, м? Тежък, карамелен, напоен с аромати, с малко дъх на пура и старо кожено кресло...  Flutter Огън в камината, кожа на пода, градина раздвижена от вятъра зад тежки завеси...  Heart Eyes

# 52
  • Мнения: 1 761
Ако е за следващото  лято-може и при мен в София.

Ако е следващата есен- може при мен в Холандия.Дотогава ремонтирам и подготвям мястото за купони.

# 53
  • Мнения: 1 761
Цоне, а ти къде си?

# 54
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
Аз се стягам за към у вас. Laughing Никакъв неутралитет. Laughing



ми идвай  Hug
после ше ги обикОлим и другите (аз не кафеджийка, ама вагабондка  Laughing)

# 55
  • Мнения: 2 674
На Венета в замъка ще отскочим:)

В САЩ съм, Картинка. Laughing

# 56
  • забравих си мисълта...
  • Мнения: 5 728
Ех, аз малко ви изпуснах, а вие така ще се разгорещили, че не мога да ви изчета. Първо кажете къде ще се съберем???
Може и у нас, няма проблем, но не през зимата. Елата лятото, имаме голяма градина ще си направим Grillparty, даже и ще поплуваме ако искате. Не се притеснявайте, няма да ви карам да прекопаете градината, най-много да трябва да окосите тревата Grinning. Чинии няма да мием, въпреки че машината може да свърши тази работа, ще си го направим още по-лесно, ще си вземем Pappteller и после всичко на боклука и чисто за броени минути Simple Smile. Ще обиколим езерата също. Колкото до стриптизьор, не знам, ако искате си поканете, но мен ме е гнус от тези мъжки про....и. Аз им се радвам само тук в темата Simple Smile. Иначе като идем да танцуваме, имаме много хубави танц-локали, там вече ще решим какви кафета ще пием Wink.

Последна редакция: нд, 09 окт 2011, 23:53 от Venetta

# 57
  • Мнения: 2 674
Е, къде да ви сложа, сестро? Голям град-малки жилища. Ще ми дойдете тумба съфорумки, ще се видя в чудо.Simple Smile

# 58
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
Е, къде да ви сложа, сестро? Голям град-малки жилища. Ще ми дойдете тумба съфорумки, ще се видя в чудо.Simple Smile

шубе, а?  Joy
не се коси, бе, тука от 10 кандидатки, 6 да дойдат/дем, 3 да си тръгнат с кафетата, па другите все ше се доберем до некой хотел  Laughing

# 59
  • забравих си мисълта...
  • Мнения: 5 728
Ха-ха, страх лозе пази:)))

Идвали са ти българи на теб на гости, личи ти. Виж ние какви сме смели, като още никой не ни е посетил вкъщи Wink.

# 60
  • Мнения: 2 674
От форума е идвала само една сестра и тя се държа много добре:))) Ама знам ли сите ли са такива. Laughing Малко предпазни мерки не са излишни.

В интерес на истината други (имам предвид такива, които не живеят в страната) не са идвали.Имам една роднина, която не се поздравява с мен по улиците, но иска да я викна.Само не знам колко силно трябва да викам. Гръмогласна съм и не се плаша от нея. Joy

# 61
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 2 630
Я къде отишло кафето  Laughing

Я някоя майка французойка да се включи.Едно такова представление бих изгледала с удоволствие Grinning
Няма проблем, гости посрещам  Grinning.
На 40 минути с електричката предлагам това, това и това. А към кафето - една прелест, а тази е за зеления чай на Самурайка (която ако продължава да пуска снимки на зен градинки и предложения за окономияки, да не се чуди, ако й звънна на вратата  Wink).

# 62
  • Мнения: 1 224

 а тази е за зеления чай на Самурайка (която ако продължава да пуска снимки на зен градинки и предложения за окономияки, да не се чуди, ако й звънна на вратата  Wink).


Ухаааа! Айде бързо идвай!!! Времето е разкошно, само за седене в градинката и бавно и напоително нищоправене. Стягай куфарите, аз вадя чашите, имам едни от бамбук, идеално ще паснат на сладкиша!
 Hug

# 63
  • Мнения: 1 224
Стягай куфарите, аз вадя чашите, имам едни от бамбук, идеално ще паснат на сладкиша!
 Hug

Само двете ли??? Егоистки!!!  Whistling    Mr. Green
Чашите ми са 5, че тук комплектите са от по 5, но иначе всички сте поканени, моля виж по-напред в темата! Аз от гости се не плаша като Цонна, а и място има (с уговорката за футоните).

# 64
  • Германия
  • Мнения: 327
Роца,идвам!
Ама се отказвам от пастичките,че от днес съм пак на диета.Как иначе ще се конкурирам с финните французойки.От далече ми личи,че съм яка българка,а не искам да се излагам в  Парииж Mr. Green
Та за мен само кафенце и зелен чай(тъкмо и бюджета де не натоварваме много).

# 65
  • забравих си мисълта...
  • Мнения: 5 728
МaНЕВрата,  Samuraika и аз поканихме всички, независимо от това дали сме си скубали косите в другите теми или не. Така че ти пък защо да не дойдеш  Hug???

Feiam, нали знаеш Wink, In vino veritas!

Silke, да пуснеш още една такава тема, тази като се изчерпа, пак ще ти гостуваме Wink. И аз това казвам, нека да е лято Wink.

Цонне, дано ни пази, но дано не като либийски булки Wink.

# 66
  • Мнения: 22 036
Освен аз да ви поканя на гости, че за неделя дават 31 градуса и лятото явно идва  Wink.
Много ме развеселихте с темата за кафетата и бих ви поканила всички на гости да си побъбрим пък и да видим какво е австралийското кафе. На външен вид е супер, ама не съм пробвала, защото съпружието държи да си го пием в къщи. Казва, че мога да си възбуждам апетита на плажа, но да си го консумирам у нас  Grinning.

# 67
  • Мнения: 22 036
Самурайка, на западното съм, но пак ти е сравнително близо - сано 6 часа полет.
Аз тъкмо бях организирала почивка в Япония като стана земетресението.
Сега обаче, смятам да се възползваме от билетите.
А ако ви се идва към Западна Австралия - заповядайте.
на мен ми се посрещат гости и ще се кефя максимално.
За мен Япония си е дестинация, особено сега. Евтино и сравнително близко  Mr. Green - ние нали сме на г-а на географията.
А да споделя опит от размяна на къщи - при нас не беше точно размяна, но докато бяхме за месец в БГ у нас живя сестрата на съседа и приятеля и.
Аз съм супер доволна - те бяха в процес на търсене на квартира, ние пък имахме куче за гледане.
Всички останаха доволни.
При нас има агенции, които уреждат размяна на къщи и аз ще се възползвам

Последна редакция: ср, 12 окт 2011, 14:54 от Down Under

# 68
  • Мнения: 3 034
Е, как не оценихте, че пестим от цени на билети и най-вече от ценно време? Ми къде е час полет и останалото за кафета, къде са 14 часа полет. И после още поне 12 часа реанимация! Това е всичкото загубено ценно време за пиене на кафе. Но който много държи да лети един ден, да заповяда. Тамън ще стане скоро минусова температурата.  Laughing

# 69
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 765
simplyaven не си играй с късмета си, утре пътувам към Калгари, да не взема да прескоча към теб  Mr. Green

# 70
  • забравих си мисълта...
  • Мнения: 5 728
Цонна, още ли се дърпа и не ни кани на гости?

Е, щом толкова напирате, пък и аз с моя мек характер, където не мога да отказвам, остава ми само да ви поканя. Laughing
А ще ни поканиш ли?  newsm78

# 71
  • Мнения: 2 674
 Е как, бре, Венета. След замъка срещата е при мен. Laughing

# 72
  • Мнения: 1 086
Интересна тема....
Бих поканила тези от Италианската тема, които си мият чиниите след като са яли Joy Joy Joy
........ и Венета в уговорката да донесе или направи торта  Joy

Ама знам, че зимата никой няма да дойде, че е студено  cold

# 73
  • Мнения: 1 086
neraiida , аз може да не съм домакиня за пример, ама трезвени гости не оставям  hahaha
Не изброиих всичко, което имам, да не ме помислите за алкохолик  Mr. Green
Сега като се замисля, ако бях алкохолик, нямаше да стоят толкова бутилки в шкафа  Crazy

Предлагам ви да дойдете лятото, че да направим един шашлък в парка, а после да се пуснем с корабчето Наташа или Марусия по Днепр .

Ако на някой му липсва комунизма, мога да му предложа да и летни  ресторанти в този стил



# 74
  • Мнения: 1 909
Бях заявила, че няма да  каня, ама като се размислих, и като какво да ви правя като сте ми симпатични.... всъщност един малък палатков лагер може би ще може да се спретне в двора.

Даже и за някое и друго надуваемо шато може би ще остане местенце.

В програмата - амии, кот де прованс, а кафето  по-скоро италиано. За принцове не мога много да гарантирам, че повечето местни вече не са много пресни, ама не  далече е имението на Бранжелина, което е нещо като картинката на Рокси.  А пък и Сен Тропе си работи целогодишно - оставям на въображението ви  

Така че ако ви интересува една отбивка до Прованса, мятайте палатките на гръб (Самурайката знам, че е екипирана Grinning, още съжалявам че я изпуснах навремето)

# 75
  • Мнения: 3 034
Не се спирате, ей!  Laughing

fejam ,  не му видях точно заглавието, обаче е веронско червено. Аз понеже в Канада ги открих тез веронски вина и тук си намерих пак веронско от един специализиран магазин. Другият път и заглавието ще запомня. Реших, че е много тематично - Ромео, Жулиета, пълнолуние, туй-онуй...  Mr. Green Много приятно винце, много!

На мен при lolilita_ ми се доходи, в Киев не съм била, а какви красоти показва...  Heart Eyes

chumbi , аз при теб съм ежегодно, иначе не мога да преживея годината.  Heart Eyes Аааа, има, имаааа... и кафета, и горещи, и известни даже. Че и не са всите с по шест деца.  Laughing

# 76
  • Мнения: 27 524
Аз бих погостувала на Венета. Ще се насладя на вкусни ястия и най-вече съм сигурна, че ще си поприказваме без притеснение по всякакви теми  Heart Eyes

И при Мистик, която нещо не засичам напоследък. Все се организирахме за гости, но засега не сме го осъществили. Момиче, което като мен се ужасява от мсърттта, защото много обича живота. Няма да е скучно у тях  Simple Smile

# 77
  • загубено
  • Мнения: 6 487
Тъй-тъй как обичам неделните следобеди.
Да не се надигам от кревата,и да пия едни дълги кафета Laughing
Добре,че домашната кафеварка е безотказна.

Блонди,и ние ще ти дойдем на гости  Sunglasses
Хем кафе ще пием,хем някой замък ще ни покажеш.
Принцовете нас ни чакат,а ние сме възпитани и не оставяме някой дълго
време да ни чака.

Eto и от мен.


# 78
  • Мнения: 1 761
Идвайте......

Сега малко застудя,но за сметка на това имам горещо кафе,чай,коняк,червено вино и наблизо има и море и гора и принцове обикалят.

http://maps.google.nl/maps?q=haagse+hout&oe=utf-8&rls=or … p;ved=0CDQQ8gEwAw

Венета,Стерн Нераида и Лолита съм ги поканила отдавна!

Ако продължавате да ми стискате палци може скоро да има място и за още кафеджийки.Само стискайте,пийте кафе и си мислете за мен и мойте кафета:)))))))Че само сговорна дружина планина повдига,сама ще ми дойде нанагорно, а и за какво са приятел/к/ите?

# 79
  • Германия
  • Мнения: 327
МаНЕВрата,каня те от сърце на гости! като дойдеш,че узнаеш с какво ще те почерпя(да не се дразнят останалите,затова сега не казвам каква ще е почерпката).
Картинка,чакаме новини за терена,да е нещо по-голямо,да ни побере всички.

Фата,да си направим! На гости се поканихме вече,а в другата тема да се представим като добри домакини! (ще пуснеш ли нова тема или аз да го направя)

# 80
  • Мнения: 1 761
Стерн, 220 м2 добре ли е?

Имам усещане,че ми предстои нещо важно,голямо и значимо.Но още нямам представа дори в каква насока ще да е....


Отивам да си направя чай.

 Hugза всички вас!

Общи условия

Активация на акаунт