вирусно с повръщане и разстройство

  • 2 356
  • 7
  •   1
Отговори
  • софия
  • Мнения: 636
Здравейте, обръщам се за съвет, извинявам се ако е писано по въпроса - не можах да открия. Та питането ми е следното - дъщеря ми ходи на ДГ, по принцип никак не е болнава, здраво дете си е, но тази година тръгна със сборните групи и ходи три дни на четвъртия е болна. Аз съм бременна в 4 месец и се притеснявам от вирусите. Стигат ми две пъти кашлици, гърло, уши. Сега имало нов вирус с разстройство и повръщане - как предпазвате децата си?
Предполагам ще ми кажете като се притеснявам да не я пускам на градина. Но не в това е въпроса, детето си страда за децата и за госпожите, които много обича. Взимаме два имуномодулатора по предписание на педиатъра, но от вирусите трудно се намира изход....Споделете опита си, ще съм благодарна.

# 1
  • София
  • Мнения: 12 554
Давам му профилактично Инфлуцид - два месеца. Сега от средата на септември започнах.
Но не го спирам от градина и не съм го правила никога.
Нямаш никаква гаранция, че дори да спреш детето няма да се заразиш от друг. Мъжът ти ходи на работа, предполагам, така че няма смисъл от подобни действия.
Всичко е въпрос на имунна система.

# 2
  • софия
  • Мнения: 636
Благодаря за отговора. Съпруга ми ходи на работа, да. Аз в момента съм в болнични, но ние все пак не работим с деца, които са основен рисков контингент на този вирус - в ДГ и училища се шири главно, та затова питам. В каква дозировка даваш инфлуцида като профилактика - ние сме го взимали само с Т за лечение?

# 3
  • София
  • Мнения: 12 554
Благодаря за отговора. Съпруга ми ходи на работа, да. Аз в момента съм в болнични, но ние все пак не работим с деца, които са основен рисков контингент на този вирус - в ДГ и училища се шири главно, та затова питам. В каква дозировка даваш инфлуцида като профилактика - ние сме го взимали само с Т за лечение?


Не е така точно. Майка ми, която е на 60 г. го изкара без Кало да е болен и без да има контакт с никакви деца други.
Инфлуцидът - три пъти по 1 на ден.

# 4
  • София
  • Мнения: 3 099
Сребърна вода сутрин и вечер и за двама ви. Wink Не пречи на бременността.

# 5
  • София
  • Мнения: 12 554
Сребърна вода сутрин и вечер и за двама ви. Wink Не пречи на бременността.

Много зависи. На сина ми изобщо не повлия.

# 6
  • София
  • Мнения: 3 099
Сребърна вода сутрин и вечер и за двама ви. Wink Не пречи на бременността.

Много зависи. На сина ми изобщо не повлия.

Това не е някакъв вълшебен еликсир, нека е ясно! Пие се по-дълго и не дава гаранции, както и всеки имуностимулатор! Те ваксините не дават гаранции, камо ли друго. Въпрос на избор.

ПП. Качеството на водата също има значение... Аз ползвам австрийска.

# 7
  • софия
  • Мнения: 636
мерси много - аз по принцип лекувам хремата и гърлото само със сребърна вода, идеално се повлиява цялото семейство. Не знаех за приложението й да се пие....Ще попитам доки по колко на детето да давам. Сега ни изписаха препарат с коластра-имунокол, давам го, пък да видим. Всичко според мен зависи от имунната система при вирусните заболявания.

Общи условия

Активация на акаунт