Финландия - 24 тема

  • 167 989
  • 640
  •   1
Отговори
# 630
  • Мнения: 3
Здравей tulita. Темата е на седем и половина години. С налагането на общества като фейсбук и подобие темата замря. Не вярвам че някой я преглежда ....   Пожелавам ти успех в начинанията.

# 631
  • Мнения: 1
Здравейте мили хора,
Предстои ми да се преместя за постоянно пребиваване във Хелзинки/ имам потвърдено пребиваване/
интересуваме какви социални помощи ще получавам ако не си намеря подходяща работа и какво ще ми плаща системата докато почна училище, знам че плащат по 9 евро на ден докато учиш но социалните колко са не знам /казаха ми че са около 600 евро/
Освен социалните помощи, колко плащат за квартира и консумативи.
Кои квартали са по евтини за квартира, мисля да наема студио.
Много ви благодаря предварително ако ме информирате, спешно ми е

# 632
  • Мнения: 2 999
Здравейте, Виолета, темата отдавна не е активна.
Социални лесно финландците не плащат. Предполагам ще ви помолят да докажете, че сте плащали данъци в БГ, но ви съветвам да се обърнете към съответбите служби във Финландия и те ще ви дадат подробна информация на английски.

Последна редакция: пн, 24 фев 2020, 10:32 от DundyS

# 633
  • Мнения: X
Здравейте, брат ми има приятели в Мариехамн на остров Åland. Но не е наясно какво може да се работи там, видях, че в по-предишни теми имало и българи, които живеят там. Предполагам ще може да се оправи само със шведски на острова? Изобщо има ли някаква работа там?

# 634
  • Мнения: 10 729
Момичета, коя авиолиния препоръчвате от Бг до Финландия? Наближава да летя и гледам да не е и супер скъпо. А от София ми е по-близо от Бургас /нали норвегиан от там летят ама май са скъпи сега вече./

Зависи къде сте в България. От София и Пловдив няма директни полети до никое летище във Финландия.

От Бургас и Варна през летния сезон има:
Finnair - до Хелзинки
Norwegian Air Shuttle - до Хелзинки
Sunclass Airlines - до Хелзинки

От Бургас считано от от 22.06.2022 има и:
Wizz Air - до Турку

Иначе с прекачване има много опции от София до Хелзинки: Lufthansa, KLM, Air France, Turkish Airlines
От Варна също с Турските авиолинии (през Истанбул) има до 16 града във Финландия

Последна редакция: пт, 12 ное 2021, 00:56 от diziler

# 635
  • Калгари, Канада
  • Мнения: 1 384
Здравейте момичета, Gift Heart

Извинявам се, че нахлувам в темата ви. Бих желала да ви поканя да участвате е една Коледна инициатива.
 Nature SnowflakeNature SnowmanNature Snowflake

Всяка година майките от форума пращат картички на децата от домовете в България. Ако желаете и имате възможност да се включите, темата е:
https://www.bg-mamma.com/?topic=1265329

На първа страница в темата има подробна информация за инициативата, на 4 страница, както и на 12 има пояснения. Ако имате въпроси пишете в темата или ми пишете на лично съобщение за да не спамим тази тема.

Благодаря предварително на всички, които ще се включат. Christmas TreePeople SantaChristmas Tree

# 636
  • загубено
  • Мнения: 6 447
Здравейте момичета Simple Smile

Виждам че темата ви не е много активна.
Синът ми (ученик) ще пътува за Финландия и имам няколко въпроса.
Чете ли някой тук?
Ще задам въпросите ако някой пише.

# 637
  • Мнения: 10 729
Уизеър са заредили на сайта БУРГАС-ТУРКУ, но няма дати. Предполагам, че ще бъдат само летни полети.

# 638
  • Бургас
  • Мнения: 6 545
Здравейте,момичета!

С приятелско семейство години наред всяко лято почиваме в едно стопанство до Весилахти,но от началото на пандемията не сме ходили.
Това лято ще възобновим традицията и летим на 25 юни.
Всички, освен приятелката ми имат ваксини срещу Ковид.За преминаване границата тя ще си направи пср,но не знаем как е положението за магазините вътре в страната.Искат ли грийн пас да влезеш в заведение или мол?
Проверих на страницата на Външно за Финландия,но там има инфо само за това как се влиза в страната.
Много ще съм благодарна за малко помощ!
Хубав ден!

# 639
  • Мнения: 16 868
Момичета, здравейте,

Извинявайте, че нахлуват така в темата ви. Живея в България , но търся информация и опит от чужбина . Става дума за серозен отит при дете. Някоя от вас сблъсквали ли се е с такова чудо?
Интересува ме какви са били подходите в лечението.

Благодаря предварително!

(Може би, за да не се разводнява темата ако някой има информация да ми пише на лично)

# 640
  • Мнения: 21
Здравейте,
Искам да се преместя да живея във Финландия. Трябва ми информация за всички процедури - гражданство, преместване в училище, необхоими документи, към кои институции мога да се обърна и т.н.

Последна редакция: пн, 21 ное 2022, 12:23 от Не се сърди, човече

Общи условия

Активация на акаунт