Детски градини във Варна

  • 12 302
  • 60
  •   1
Отговори
# 45
  • Варна, морето и сините вълни!
  • Мнения: 2 618
Не се чудя ти какъв родител си, съжалявам, постинга ми нямаше за цел да обиждам теб  Peace
Но от тия 60 лв. подпалих, защото на 2те родителски срещи, които сме имали досега, се наслушах на хем смешни, хем грозни обвинения, засега само индиректни, че градината е някаква пирамида, която има за цел да ни изцеди джобовете.
Ремонтите изобщо не са наша работа, ама като няма кой, не виждам какво ни остава освен да си изтупваме джобовете, ако искаме на децата да им е уютно.
Директорките на градини са като едно въплащение на злото, които само лапат, хем от бюджета, хем от нашите джобове. Сигурно и сред тях има измет, но да се слагат всички под един знаменател е елементарно разсъждение. Всъщност грешката е в друг телевизор - общинския. Нея вече не мога да коментирам, че ще стане политически постинга ми, а днес не се агитира  Mr. Green
Мими, на тази среща господа общинарите показаха ли някакви реални факти цифром и словом какви са тези ДОСТАТЪЧНИ средства? Отчети някакви? Любопитно ми е. Или просто ви хвърляха прах в очите?  Thinking

 lovekissМир! Разбрахме се!

ПО същество - на срещите г-н Кмета(не ща да му ползвам името па и спазва някакво благоприличие за тон) освен прах в очите и красиви думи нищо не каза. Казахме за ремонтите, за това че се дават пари за санитарни материали и тем подобни неща,за да уборя словата му че общината се грижела за децата ми докат аз си развявам байрака. А Той погледна трите майки там, фърли ли една усмивка па рече - Ми не давайте! Разпореди на подчинените си да се направят проверки как се оползотворяват парите дадени от нас родителите и да се изнесе точна и ясна информация къде са отишли парите и за какво.
Е пари съм давала и давам не протестирам, нашата Директорка е много готина,госпожите пак, но все пак градината е общинска!!
Само за информация на 10 г. се полагали нови тенджери и тави за кухнята, за 10 - комплект нови чаршафи. Не коментирам!
Изтупахме джобовете, защото в средата на стаята вместо равен под имаше дупка прилежно скрита от нов килим закупен от родителите на вече първолаците Peace Peace

# 46
  • Мнения: 2 839
Хм, Господин Кмета, дето си го преизбрахме, защо не го питахте неговото дете дали спи все в същите чаршафи откак се е родило преди 5 години? Не е за вярване ... на 10 години.
Извинявам се, отклонихме се от темата, но ми е трудно да си въздържам коментарите по въпроса как топката се прехвърля от Общината в градините и Кмета "мън-мън, достатъчно средства, проверки, ала-бала" ... измил си е ръцете, пфууууу  Sick

# 47
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Подобен въпрос мъдрихме с мъжа ми, ама за яслата. Аз смятам колко трябва и викам да вдигнат таксите двойно и да не ме занимават. Той, по-мъдър от мен, обаче, каза, че и тройно да вдигнат таксите, пак ще се събират пари, щото не се разпределят парите според какво е дадено, а целево. Т.е. яслата събира такси Х лв, ама им пускат пари за заплати, режийни и пр целево. Т.е. дори и да вдигнат таксите, пак общината решава кое как.

ПП. Вашите родители не са ли плащали за консумативи отстрани на яслата, не са ли боядисвали шкафчета, мили прозорци и пр?
ППП.Моята такса за градина е била 36 лв в далечната 198х. Колко е била средната заплата и за какво говорим? И пак родителите ми са давали консумативи допълнително.

Щом е за доброто на детето ми, съм съгласна, Ф не ми струва 30 лв/месец+60 лв година. Друг е въпросът, че имам ниско мнение за порядките в т.нар. заведения.

# 48
 Simple Smile - коментарите са излишни-считам аз!
г-н кмета не е този, който казва-първо набавете хигиенни материали и после дайте заплати или обратното и в какъвто и да е ред!информацията е най - ценното ни нещо в обшеството в което живеем- набавяйте си я Драги родители,асимилираите я и чак тогажа давайте оценка или коментар(така наре4ен от вас)
не целя да се зяждам или провокирам негативизма Ви, осъзнавам че сте хора с ненисък интелект,използвайте го в правилна насока-НЕ ТЪРСЕТЕ ВИНОВНИ,НЕ НАБЕЖДАВАЙТЕ,ПРЕДИ ДА СТЕ 100% УБЕДЕНИ В СЪЖДЕНИЯТА И ТВЪРДЕНИЯТА СИ!!!!

# 49
  • Мнения: 2 839
Хайде сега уважаема госпожо Мирослава `85ти набор, виждам регистрирали сте се вече във форума, минете сега през една от темичките по-горе да се представите, а после заповядайте пак с вашите ценни съвети

Последна редакция: вт, 24 окт 2006, 13:03 от DiVA

# 50
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Момичета, как стои въпроса със записване на ясла/градина по това време на годината?! Има ли някакви шансове?

# 51
  • Варна, морето и сините вълни!
  • Мнения: 2 618
Момичета, как стои въпроса със записване на ясла/градина по това време на годината?! Има ли някакви шансове?
По принцип не! Групите са запълнени и прием не се прави. Но винаги има изключения Peace

# 52
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
В групата на Ф (ДЯ Звънче) децата са над 30  Confused, късмет, ама ми се струва трудна работа

# 53
  • Мнения: 3 042
В закованите теми има един регистър за Варна, може там да провериш по места колко деца са приети и дали е попълнена бройката в групите. Специално в нашата група децата са 27(тази бройка я взех от последния списък за месечната такса). А през май месец бяха 26 приети деца(по списък).

# 54
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Разгледах регистъра, благодаря!
Наистина ми беше полезно, но, за мой ужас, само установих, че във всички заведения бройките са запълнени...

Какво разбирате под "изключения"? Връзки или спонсорство?!

# 55
  • Варна, морето и сините вълни!
  • Мнения: 2 618
Вчера имах удоволствието да науча малко подробности за това къде отиват парите които даваме за ДГ Shocked Shocked

Това което сме занесли (материзлни едри неща - видео,DVD,килими,душбатерия,смесителни батерии....), ремонтите които сме правили всичко се осчетоводява и се завежда към инвентара на ДГ. Тя обаче е общинска и накрая ОБщината излиза с пунта - НАПРАВИХМЕ РЕМОНТ,ОБНОВИХМЕ МАТЕРИАЛНАТА БАЗА Sick
От 10 години общината не е закупувала играчки,помощни образователни и канцеларски материали за ДГ. Преди нещата са се доставяли с камион и са се рзпределяли вече по групи в градината.
Дюшечетата на които спят децата са от 30 години. Общината дава обещание от 2, че ще финансира подмяната им!
Специално в нашата градина се откри нова група. Но за да се осъществи това взеха музикалния салон - мястото където децата имаха музикално,танци и тържества. Сега за да има къде децата пак да ги имат тези занимания родители правят ремонт в мазата за да има помещения за спорт!
Месечно на градина посещавана от над 300 деца се отпускат от общината 100 лв за санитарни материали. От тях само 60 са нужни за ежедневната дезинфекция на тоалетните!

И доста други неща научих, но не мога да ги напиша тук! Сърце не ми дава!
Оставям всичко без коментар!

# 56
  • Мнения: 745
Ние също събирахме 50 лв  - за хигиенни материали, за учебни помагала........сменихме балатума и ще поставим щора в спалнята на децата. Никога не съм била против да се събират допълнителни пари за групата - та децата ни прекарват там толкова време, колкото и у дома - нека да им комфортно и уютно, нека да имат с какво да се занимават.
Относно това колко пари дава общината за издръжката на градините - жалка картина, не искам дори да я коментирам. #2gunfire #2gunfire #2gunfire

# 57
  • Варна
  • Мнения: 3 245
Градината е зад Пикадили- център. Днес ходихме в Общината и сега чакаме някакъв отговор. Работата ми е близо до в къщи, а ни пращат на градина евентуално в кв. Победа. Подала съм молби в Левски, до сладкарница "Синчец", до ВМЕИ и т.н.

Милата, явно сега се сблъскваш с проблема  Hug
Като минала два пъти по тоя път мога да ти дам два съвета:
1.Намираш здрави връзки или яко спонсорство - може да уредиш детето в Ян Бибиян (където най-вероятно ще бъде в група от около 40деца). Същото за съжаление се отнася за ЦДГ "Звездичка" - централа
2.Записваш детето в Победа. Ако имаш възможност да го караш с кола всеки ден и да го взимаш, това е за предпочитане.


Но в никакъв случай не разчитай на "изчакайте да ви се обадим щом се освободи място"
 

# 58
  • Варна
  • Мнения: 5 526
Градината е зад Пикадили- център. Днес ходихме в Общината и сега чакаме някакъв отговор. Работата ми е близо до в къщи, а ни пращат на градина евентуално в кв. Победа. Подала съм молби в Левски, до сладкарница "Синчец", до ВМЕИ и т.н.

Милата, явно сега се сблъскваш с проблема  Hug
Като минала два пъти по тоя път мога да ти дам два съвета:
1.Намираш здрави връзки или яко спонсорство - може да уредиш детето в Ян Бибиян (където най-вероятно ще бъде в група от около 40деца). Същото за съжаление се отнася за ЦДГ "Звездичка" - централа
2.Записваш детето в Победа. Ако имаш възможност да го караш с кола всеки ден и да го взимаш, това е за предпочитане.


Но в никакъв случай не разчитай на "изчакайте да ви се обадим щом се освободи място"
 

Ясмина темата на Поли е от 2004г. Детето сигурно отдавна ходи някъде на градина. Peace

# 59
Вчера имах удоволствието да науча малко подробности за това къде отиват парите които даваме за ДГ Shocked Shocked

Това което сме занесли (материзлни едри неща - видео,DVD,килими,душбатерия,смесителни батерии....), ремонтите които сме правили всичко се осчетоводява и се завежда към инвентара на ДГ. Тя обаче е общинска и накрая ОБщината излиза с пунта - НАПРАВИХМЕ РЕМОНТ,ОБНОВИХМЕ МАТЕРИАЛНАТА БАЗА Sick
От 10 години общината не е закупувала играчки,помощни образователни и канцеларски материали за ДГ. Преди нещата са се доставяли с камион и са се рзпределяли вече по групи в градината.
Дюшечетата на които спят децата са от 30 години. Общината дава обещание от 2, че ще финансира подмяната им!
Специално в нашата градина се откри нова група. Но за да се осъществи това взеха музикалния салон - мястото където децата имаха музикално,танци и тържества. Сега за да има къде децата пак да ги имат тези занимания родители правят ремонт в мазата за да има помещения за спорт!
Месечно на градина посещавана от над 300 деца се отпускат от общината 100 лв за санитарни материали. От тях само 60 са нужни за ежедневната дезинфекция на тоалетните!

И доста други неща научих, но не мога да ги напиша тук! Сърце не ми дава!
Оставям всичко без коментар!
Simple Smile Бе преди некратък перид от време,когато запоследно бях във форума!Радвам се,че подобна информация е изнесена и е публично удостояние, тъй като написана от един простичко наречен Родител, се възприема по-добре!

Общи условия

Активация на акаунт