Сьомга

  • 16 543
  • 31
  •   1
Отговори
  • Мнения: 0
От къде мога да купя в София евтина и прясна сьомга?

# 1
  • Мнения: 2
В МЕТРО - цената е добра и е прясна   chef

# 2
  • Мнения: 1 243
В МЕТРО - цената е добра и е прясна   chef

каква е цената там? Simple Smile

# 3
  • София
  • Мнения: 5 605
Дали са най-евтините места не знам, но винаги е прясна сьомгата в Била на България и в един магазин на Дойран в Красно село, ако ти е близо ще ти кажа къде точно се намира.

# 4
  • Мнения: 3 411
В МЕТРО - цената е добра и е прясна   chef

каква е цената там? Simple Smile
миналата седмица цената беше 20лв и стотинки. не запомних точно  Blush

# 5
  • Мнения: 25 587
А какво разбирате под "прясна"? Току-що уловена (и изобщо незамразявана) в Искър или Марица?  Thinking
В Черно море?   Crazy

# 6
  • Мнения: 5 001
Сийче.....Намира се отвреме навреме прясна сьомга....Ама е рядко.....
Охладена,розова е на цвят,свежа на вид и със стегната консистенция...

Ако не е прясна е леко по-тъмна на цвят и както са пластовете(на котлетите)...Те не са стегнати ,както трябва да е,а са леко отпуснати(да речем...) и това е индикация да не я купувам!!!

П.П. Божкеей....трудно се обяснява по Интернет.... ooooh! Mr. Green Laughing

# 7
  • Мнения: 25 587
Сийче.....Намира се отвреме навреме прясна сьомга...

Ама къде това?
Ако е истински прясна, трябва да е наше производство (какъв срам, не съм чула за такова!  Blush). Ако е вносна и наистина прясна, би трябвало да струва майка си и баща си.
Ама за 20 лв./кг... Някак си не ми се връзва със свежа, прясна сьомга от Канада, например.
Та затова питам какво е "прясна". Ако означава "сьомга-ГМО, отгледана, уловена и замразена през този век, а не през миналия" - О. К. Приемам определението.  Peace

# 8
  • Мнения: 1 243
caprice, много благодаря за информацията! явно наистина е по-евтина там.. във "фантастико", "пикадили" и "карфур", откъде съм купувала досега, сьомгата е на сравнително еднакви цени!

между другото по повод въпроса на Как` Сийка - във "фантастико" има сьомгова пъстърва от български развъдници, която е изключително прясна! горещо препоръчвам на всичко, които не са пробвали още тази риба - малко по-деликатна е на вкус от сьомгата, но не се различава особено като консистенция и външен вид! в норвегия е по-популярна от сьомгата и аз самата се изненадах приятно като разбрах преди няколко месеца, че има развъдници за нея тук, в българия..
Wink

# 9
  • Мнения: 5 001
Сьомговата пъстърва няма нищо общо със сьомгата......Сьомгата е мазна риба,като се нареже на шайби(котлети) те са големи и пластовете на месото на рибата са ясно изразени и по-големи.
Сьомговата пъстърва на мен лично ми е суха риба...Вярно розова е както истинската сьомга,но си е кръстоска между пъстърва и сьомга...Ааааа не - МЕРСИ! Не искам!

Сийче...Ще питам зарад' теб  Hug....В рибарския магазин(имам си приятели там) как стои точно въпроса с рибата......Ама аз също я взимам за около 20 лв килото.....Но е хубава наистина и е свежа....Пък винаги,когато не е била прясна те ми казват "Т'ва не е за тебе"...." Избери си нещо друго"

# 10
  • Мнения: 3 411
Сьомговата пъстърва е великолепна! Много я харесвам  Heart Eyes ох, не говорете за такива вкусни неща късно вечер   chef

# 11
  • Мнения: 1 243

е, хайде сега, нищо общо нямала.. аз съм написала какво общо мисля, че има и съм обяснила по какви причини я препоръчвам на фенове на сьомгата.. не съм написала, че двете риби са взаимозаменяеми, а в интерес на истината на мен сьомговата пъстърва ми харесва повече!
 Peace

# 12
  • Мнения: 5 001

е, хайде сега, нищо общо нямала.. аз съм написала какво общо мисля, че има и съм обяснила по какви причини я препоръчвам на фенове на сьомгата.. не съм написала, че двете риби са взаимозаменяеми, а в интерес на истината на мен сьомговата пъстърва ми харесва повече!
 Peace
Ами няма наистина нищо общо! Това,че я харесваш е просто въпрос на вкус......Не съм искала да се заяждам....Не се дразни излишно!  Hug (и без това стреса в ежедневието е достатъчен...няма нужда и от него тук във форума!)

# 13
  • Мнения: 25 587

Сийче...Ще питам зарад' теб  Hug...

Ще ти бъда много благодарна, ако успееш да разрешиш тази загадка.  Grinning
Сетих се, че съм чувала за един метод за замразяване на риба, която след размразяване приличала на току-що уловена, дали не става въпрос за нещо такова?  Thinking

# 14
  • Мнения: 5 001
Сетих се, че съм чувала за един метод за замразяване на риба, която след размразяване приличала на току-що уловена, дали не става въпрос за нещо такова?  Thinking
Ще питам ,пък ще видим .....(дали ще ми кажат е друг впрос....).....Аз съм длъжна да опитам... Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт