Истинско ли е киселото мляко Боженци!!!

  • 23 755
  • 71
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 3 271
newsm78 Ако за ''експертите'' контрола започва и свършва с наличието на сухо мляко  Shocked ooooh! #Crazy няма да се чудя защо в сирене с цена над 10 лв килото има вложен тебишир. #Cussing outЖална ни майка щом са ни такива ''експертите'' Cry Cry Cry
Аз съм учила за млякото и млечната промишленост в часовете по трудово в гимназията .Не съм експерт,но и не ям доматите с колците,както си мислят някои с ''експерт''пред името.

Не мисля, че съм обидила някой с нещо - та да говориш с такъв тон и да слагаш в кавички хората, които са експерти в дадена област - по моя преценка не съм си изписала всички титли, а и не мисля, че в случая е важно да ги казвам - смятам се за експерт от високо ниво и не се срамувам от това, което знам.
Просто исках да го споделя с Вас -  както и по-горе споменах - всеки сам си решава и преценя.
Успех на всички в избора

# 46
  • Мнения: 419
newsm78 Ако за ''експертите'' контрола започва и свършва с наличието на сухо мляко  Shocked ooooh! #Crazy няма да се чудя защо в сирене с цена над 10 лв килото има вложен тебишир. #Cussing outЖална ни майка щом са ни такива ''експертите'' Cry Cry Cry
Аз съм учила за млякото и млечната промишленост в часовете по трудово в гимназията .Не съм експерт,но и не ям доматите с колците,както си мислят някои с ''експерт''пред името.

п.п.http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=604500.0

Това е ужасно. И аз веднъж се чудих какви са тези твърди, ронливи частици в сиренето на "Маджаров", определено не беше сухо мляко.
Jujka, всеки има правото да изразява своите съмнения. Аз сухото мляко лесно ще го проверя с теста с йод, но останалите показатели няма как.
Не вярвам на ДВСК, откакто занесох едно мляко и видях как работят, по-точно как не работят и резултатът, всъщност липсата на резултат.
П.П: Онзи ден взех мляко "Мая" на някаква мандра от Осеново и много ми хареса.

# 47
  • Мнения: 4 388
smileme, за да прекратим този безсмислен спор ще ти го кажа в прав текст - експерт съм в тази област и аз лично участвах в работните групи по изготвяне на стандартите за кисело мляко и сирене. И мога на 1000% да ти гарантирам, че никъде не е оставена вратичка - както твърди господина, за влагане на сухо мляко
Потребителката се е оплакала че съм била груба и това с нищо не било предизвикано.
Тя самата твърди ,че е участвала в изготвянето на стандарта за сирене...И докато се замазват очите на потребителите с това че нямало вратичка за сухото мляко,се оказа че влагането на  хранителна добавка с наименование Калциев хлорид се оказва съвсем законно. Т.е.разрешено от експерти.Как да го наречем това ?Кой е виновен като си купим скъпо и по стандарт сирене то да е за боклука?За мен това си е  измама .

# 48
  • Мнения: 4 737
Не прочетох по-напред, но и това, което зачетох дотук ми е достатъчно  Crossing Arms Момичета, МНОГО хубаво, е че споделяте и ни давате съвети, къде какво има вложено и жалко за нас, че не знаем и какво консумираме, нооо смятам, че тона следва да бъде друг, и не на последно място темата е за кисело Мляко Боженци, все пак Peace

# 49
  • Мнения: 4 388
desdemona ,млякото и сиренето са основна храна на много малчугани .За качеството и на двете следят едни и същи длъжностни лица.Всеки родител се стреми да подсигури на рожбата си качествена храна без значение каква е цната.В тези трудни времена често и с цената на много усилия и дори лишения.Всяко заиграване с качеството на точно тези храни е особено болезнено много майки.
Хората ,които са отговорни за тези неща трябва да проявяват нужната съвест,отговорност и уважение  така като те самите исакт да бъдат уважавани.Тези неща са двустранни.

# 50
  • Мнения: 4 737
Цитат на:  link=topic=617850.msg20147890#msg20147890 date=1320299256
desdemona ,млякото и сиренето са основна храна на много малчугани .За качеството и на двете следят едни и същи длъжностни лица.Всеки родител се стреми да подсигури на рожбата си качествена храна без значение каква е цната.В тези трудни времена често и с цената на много усилия и дори лишения.Всяко заиграване с качеството на точно тези храни е особено болезнено много майки.
Хората ,които са отговорни за тези неща трябва да проявяват нужната съвест,отговорност и уважение  така като те самите исакт да бъдат уважавани.Тези неща са двустранни.


mamamari
неискам да съм груба, но звучите, като латерна Sick Ясно е това, както и темата! Ако искате да обсъждате сиренето, маслото, месото и пр продукти ... пуснете си просто такава тема, тази Очевадно касае една определена марка кисело мляко Peace

# 51
  • Мнения: 4 388
A не мислиш ли ,че ако имаше ясни правила нямаше и да има въпроси като: Истинско ли е киселото мляко Боженци?Просто щом производителите са написали отгоре кисело мляко да нямат право да пълнят с друго въпросните кофички?
Проблемът е по-дълбок и по-сериозен ,но по стар нашенски обичай е някак невъзпитано да изискваме .За това всичко ни е на този хал.За това въпроси като заглавието на темата не са странни.Просто сме свикнали ....и мълчим.
Залогът обаче е здравето на децата ни.Няма да отварям дума за това че за една отпричините за  бума на алергии при децата е именно замърсяването на храните с уж ''безвредни''  добавки.

# 52
  • На дивана, под юргана
  • Мнения: 563
С риск да оспамя малко темата, защото информацията не е за тази марка, ето тази статия: http://www.capital.bg/light/neshta/2011/11/03/1195014_kliment_i_kravite/

# 53
  • София
  • Мнения: 3 271
Аз купувам ТАБУ,какво ще кажете за него,не е от най-евтините,дано има нещо истинско в него...

Да, Табу е много хубаво мляко - то е по БДС.

# 54
  • На дивана, под юргана
  • Мнения: 563
Ето нещо ново по темата: http://www.capital.bg/biznes/kompanii/2011/11/11/1202129_kloningite_atakuvat/

# 55
  • софия
  • Мнения: 25 398
.......Малкото останали истински продукти на пазара са Елена,Киана и Земнея......
От къде ги купуваш?
Аз не съм се оглеждала напоследък. Купувам ЕлБи, Елена, Хармоника и от време на време Сердика.

Боженци го открих преди 3-4 години, когато бяхме на почивка в Трявна. Тогава от там си донесохме няколко кофички. Около година след това вече имаше и в София. Купувах няколко пъти. Вкусът много ни харесваше, но тази плътна, сметанообразна консистенция ме усъмни в истинността на млякото и спрях да взимам.

Последна редакция: сб, 12 ное 2011, 09:20 от zvanche

# 56
  • Мнения: 0
Здравейте!
Забелязах,че има два вида кисело мляко Боженци- едното произведено от фирма Герма 95 ЕООД София,което е с по-ниска масленост,а оригинала е произведен от Елби ЕООД гр.Габрово.Различния вкус всъщност идва от другия вид според мен,който има  абсолютно същата визия, както  оригинала.Разликата вече е ,че на оригинала  пише ОРИГИНАЛ в червено.

# 57
  • Мнения: 1 270
Аз днес си взех случайно без да погледна от "неоригинала" и разликата е огромна-ужасен вкус.Още преди да го пробвам на външен вид личеше, че е друго.Другия път ще гледам етикета къде е произведено.

# 58
  • Sofia
  • Мнения: 26 340
Купувайте ТАБУ ,докато още е истинско...има го в Т маркет и в някои по-скъпи квартални магазинчета,около 1лв.е

# 59
  • софия
  • Мнения: 25 398
Купувайте ТАБУ ,докато още е истинско...има го в Т маркет и в някои по-скъпи квартални магазинчета,около 1лв.е
Бор Чвор и истинско  Tired

Общи условия

Активация на акаунт