Отстъпват ли ви място в градския транспорт?!?

  • 6 573
  • 112
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 421
При първата ми бременност, ми се случи случка, която ме накара да преосмисля поведението си в градския транспорт. Бях ходила да ми взимат кръв в ЖК и на връщане взех трамвая. Бях в 6 ти месец, но ми личеше достатъчно. Две лелки ме огледаха от главата до петите и продъжиха оживения си разговор...аз реших, че за 5 спирки все ще издържа...чувствах се ОК...но...в един момент ми причерня, побелях като платно и лекичко започнах да се свличам, лелките - никаква реакция, и тогава ща не ща им казах, че съм бременна и ми е лошо, и те веднага скочиха, държаха ми главата назад и ми дадоха дъвка...Като слязох на мойта спирка се оправих, може да е било от глад...заради кръвта...кой знае...
Оттогава реших, че ще си казвам...още преди да ми е прилошало...и не случайно едно време си имаше места за бременни майки с деца, и инвалиди, защото те явно са рискова група... и промените в техните организми явно настъпват по-бързо и не се знае как ще завършат...

# 106
  • Мнения: 429
И  на мен не ми правят място в трамвая , метрото и автобуса , нито когато бях бременна , нитос ега с две деца , които шават постоянно . Хората ги гледат , радват имс е , но само толкова . Затова мразя да се движа с градския транспорт . Да не ви говоря ,ч е днес точно в трамвая ме грабиха ....

# 107
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Когато ми се налага да се возя за 1-2 спирки винаги някоя по-младичка жена /със или без дете/ ще се обади - "Кажете на някой да стане да седнете". По-възрастните лелки въобще не се сещат, гледат ме в очите най-нагло. Не ми е толкова до мястото за сядане,но в градския транспорт е ужасна мизеря няма къде да се хванеш /аз съм ниска и при всяко протягане ме боли/ и се носят едни миризми.

# 108
  • Бургас
  • Мнения: 5 634
Четох за много от вас на който се е случвало при не съвсем пълен автобус да са прави, един куп баби да седят.  Laughing  Ще се пукна от смях на мене днес ми се случи същото.
Отивам на баба ми на гости и се качвам в автобиса - само пенсии и една майка с 18-20 год. дъщеря. Чудя се бомби ли са им паднали в къщите, че всички са се помъкнали да пътуват. И после се сетих тези дето живеят в центъра /буржоазните баби/ са ходили на гробищата и сега се връщат. И стърча си аз и една жена съвсем на висок глас ме пита "Никого ли не помолихте да ви отстъпи място?" барем някоя глуха скумрия да се сети, ама не.. Идва контролата и тя пита.Пак нищо и ги позагледах - така всичките упорито блеят през прозорците преди да попита жената даже си и говореха, ама сега тишина и блеят навънка  Laughing  А пък 20 годишната пльосната на седалката ми зяпа корема и чака да види нещо! Какво ли? И аз като се сетих за вашите разкази СМЯХ. Сама си седя права в автобиса и се смея като пълно КуКу. Да ама те не знаят, че на тяхната простотия се смях. Оле като се замисля, че и моята баба едната е такава! Twisted Evil  ама аз от време на време я култорясвам /Тази на която отивах на гости е добричка и прави място  Rolling Eyes /

# 109
  • Мнения: 1 809
Sesana, разбирам "скумриите-баби"   и дядковците, ама изобщо не разбирам майката с 18-20 годишна дъщеря Shocked
Аз ако бях на твое място щях да я питам какво гледа  Laughing
Радвам се, че си се чувствала добре и хубавичко си им се посмяла  Wink
Лека бременност на всички бъдещи майки!

# 110
  • София
  • Мнения: 310
И на мен през бременността ми не са ми правили място в градския транспорт. Добре, че не го ползвах често. Но имам един кофти спомен. Беше зимата и бях в 8 месец и корема ми  личеше. Качвам се в автобуса, който беше пълничък с идеята да мога да застана някъде където да не ме блъскат. За седящо място не съм си и мечтала  Imp  Една жена като ми видя корема се развика няма ли кой да стане и един чичка се обажда - ''Ама тя къде е тръгнала, да си стои вкъщи!"  Twisted Evil  Направо нямам думи.
 Има и един по-пресен случай. Миналата седмица имах излизане с бебо и той беше в кенгуруто. Качваме се благополучно в автобуса и виждам няколко свободни места. Като примерен пътник първо си перфорирах билетчето и след това се насочих към първото свободно място и.........о чудо мястото беше заето от един чичка-водоноска( става въпрос за авт. 260) И аз с бебо в кенгуруто си стоях права няколко спирки. Докато една жена слезе и същият въпросен чичка ми вика - ''Елате седнете" Twisted Evil

# 111
  • Мнения: 4 212
Цитат на: dezyg
Когато ми се налага да се возя за 1-2 спирки винаги някоя по-младичка жена /със или без дете/ ще се обади - "Кажете на някой да стане да седнете". По-възрастните лелки въобще не се сещат, гледат ме в очите най-нагло. Не ми е толкова до мястото за сядане,но в градския транспорт е ужасна мизеря няма къде да се хванеш /аз съм ниска и при всяко протягане ме боли/ и се носят едни миризми.


ха,ха,това за миризмите,го бях забравила,ама си е вярно.и аз сьм ниска и си спомням в някой автобус,като се хване някой на горният парапет и като льхне една миризми4ка,лелееее Cry
особенно лятото ¬ пот ,риба,ракия,вино,гранясало....4ак ми се насьлзиха о4ите.

# 112
  • Мнения: 3 200
Винаги съм си мислела, че всички се съобразяват с бременните жени, жените с малки деца, болните хора и т.н., а сега разбирам, че всъщност е точно обратното: ние трябва да се съобразяваме с всички останали, това не е ли абсурдно  Close  Close !?

Общи условия

Активация на акаунт