Отстъпват ли ви място в градския транспорт?!?

  • 6 571
  • 112
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 242
Нормално ли е да гледаш бременна жена с осем месечен корем как се поклаща права в тая жега насам-натам в трамвая и даже да й се порадваш на коремчето  #Crazy  Imp ? При мен е почти практика това, добре че не ми се налага да пътувам всеки ден Rage .  Само дето не ме питат кога ще раждам и рита ли бебето Banghead  Banghead  Banghead докато отнасям лакти и чанти в корема! От време на време някоя баба едва държаща се на краката си се опитва да отстъпе място- което е недопустимо разбира се, или някой от правостоящите прави на въпрос ситуацията и от немай къде с мънкащ тон: "О, простете, не ви видях!"   #Crazy ти отстъпват място Sneaky , ама на теб ти е дошло време да слизаш вече.  Къде са едновремешните места за бременни и майки с деца ??? Къде е уважението към жените решили се да продължат рода и нацията? Нима е толкова трудно да проявиш човещина??? Rolling EyesИли трябва като се кача в трамвая да си избера някой и отида да го ръчкам с пръст в рамото: "Бременна съм ще ми отстъпите ли място?"  341uu  

# 1
  • София
  • Мнения: 3 679
Аз докато бях бременна винаги ми правеха място да седна  Simple Smile Още докато се качах и веднага се намираше кой да стане  Simple Smile А аз почти до последно си пътувах с транспорта до работа.

# 2
  • Мнения: 883
За цялата ми бременност един единствен път ми отстъпиха място в автобус,но жената беше по-възрастна от баба ми и аз и отказах.Автобуса беше пълен с ученици от Спортното училище и понеже и аз съм завършила там изобщо и не очаквах някой от тях да се мръдне;)

# 3
  • София
  • Мнения: 512
Боже колко невидима бях в автобуса макар и с талия почти 2 м:)Всеки гледа в различни посоки и се прави     на приятно разсеян . Слава богу , че във Варна има кондукторки и веднага се намира някое местенце Simple Smile

# 4
  • Мнения: 4 915
За мое учудване /понеже бях чела преди време разни мнения/, ми правят място в градския транспорт. И аз съм с 8месечен тумбак.  Simple Smile
Място ми отстъпват и мъже, и жени, и по-млади момичета, една-две баби, един дядо...Толкова се "разглезих" от това отношение, че вчера малко се подразних, когато в един автобус всички около мен - седящите, бяха супер-разсеяни... Simple Smile

Бяха ми малко спирките, и не бях уморена, но при друго положение - примерно да ми е ниско кръвното, да съм със скапан кръст, да е много жега - сигурно ще си поискам място...
Не се притеснявай да ръчкаш хората за уважение, в правото си си... Simple Smile

# 5
  • София
  • Мнения: 6 551
И да и не - като, че ли откакто ми порасна тумбака повече се правят на разсеяни  Sad .
В магазин обаче - никога  Imp , даже продавачките им правят забележка и ме викат напред, после пък почва опашката да се дърви, щото не плащам в брой, ами с карта и ставало по- бавно - абе прост народ - слаба държава  Close

# 6
  • Мнения: 2 693
Първите 5 месеца от бременността си работех. Тогава НИКОЙ не ми отстъпи място НИТО веднъж. Но не ми и личеше, простих. Освен това пътувах с метрото, т.е. за кратко, а от Съдебната палата до бул. Евлоги Георгиев - пеша, понеже нямах време за тичане в парка сутрин. После в 8-мия месец веднъж трябваше да отида до майка ми с автобуса /още не бяха пуснали метрото до тях/ - чак на третата спирка едно девойче се сети, че едно време майка и и е казвала, че на бременни се отстъпва място. Аз на петата трябваше да сляза, както и да е. Последните месеци /осми и девети/ ползвах метрото за разходки в центъра с една приятелка. Чувствах се добре и не държах да ми отстъпват място. Обаче тя един път не издържа и се развика на едни стрини - понеже всички места изглеждаха заети, но само на пръв поглед - тук-таме чанти, разкрачени граждани и гражданки, полуразложили се тийнейджъри и т.н. Та стана така, че само ние двете бяхме правостърчащи. И едната стрина вика "Ми аз не съм я видяла" Shocked , при положение, че аз стърчах точно до нея, видях как ми зяпа коремчето, а и както знаете в метрото няма нищо "разсейващо" за гледане през прозорците... Манталитет ли е, какво ли...

ПП: А мъжа ми, който трудно се връзва на каквото и да било, ми разправяше "Хич не им се ядосвай - те не са виновни, че ти вместо на бременна, приличаш на преяла жена Embarassed "... Което не беше вярно, разбира се... Grinning

# 7
  • Мнения: 1 517
И на мен не са ми отстъпвали място. Дали защото беше все още студено и бях с палто, но не ми се вярва чак толкова да не се е забелязвал 7-8-месечният ми корем... Но никой не обръща внимание!  Close

# 8
  • Мнения: 6 155
И на мен за 9 месеца само веднъж ми отстъпиха място и то бях в 8-я Imp  Иначе се пулеха в корема ми, но уви.... Imp

# 9
  • Мнения: 3 146
Не са ми отстъпвали, поради което и аз вече не ставам, освен на бременни или майки с малки деца.

# 10
  • Мнения: 1 704
Rolling Eyes  естествено, че не..
иначе не пропускат да ми огледат хубаво корема, после и мен да огледат, после пак корема.. и после вече не съм им интересна  Laughing няква си там бременна  Close

# 11
На мен пък ми остъпват редовно. Още като се появя и веднага някой ми прави място.  Аз държа да сядам не защото съм изморена, а защото автобусите са доста препълнени и е  опасно да не ти налети някой при тръгване и спиране на автобуса. Забелязах, че си отстъпват местата млади жени, които предполагам скоро са били в същото положение.

# 12
  • Sofia
  • Мнения: 21 610
Цитат на: mama kenga
Не са ми отстъпвали, поради което и аз вече не ставам, освен на бременни или майки с малки деца.


Баш така и при мен .

# 13
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Сегашната си бременност изкарах на легло, та не съм пътувала, но предишната ходех на работа с трамвай, бях с голям корем още от третия месец, като се качвах с трамвая си разкопчавах якето и тумбака щръкваше напред, но никой не ставаше  Imp . Даже разни старци са имали наглостта (ако съм се доредила до място и съм седнала) да ми се облегнат на седалката и да ме гледат лошо  Close , колко нерви съм изпотрошила, не ми се разправя... Но пътувах ли с мъжлето, той ги вдигаше наред, а сме се качили, веднага вдигне някой, за да седна и то с такъв тон, че никой и гък не казваше  Laughing .
Хората са станали ужасни, всеки се прави на луд и аз не ставам на пенсии (освен ако наистина са зле), но на бременна или майка с дете да си седя  Shocked , не мога да го проумея...
Ей сега, пътуваме с количката в метрото, по рейсове се случва, същото което описва Бобо, не стига че не стават, ами са се разплули и заемат място за двама. Добре че нямаме проблем, синчето обича да се вози и кротува, а количката ни се заключва и е стабилна, иначе не знам...

# 14
  • Мнения: 3 480
аз съм в шестия месец и по принцип съм слаба, така че коремът ми е най-забележимото нещо в тялото ми в момента. рядко ми се налага да пътувам с градски транспорт, но за сметка на това - 2 пъти в месеца пътувам до бургас с автобус. на почивката гледам да изхвърча първа, за да отида до 00, защото до сега само веднъж едно момиче ме пусна преди нея на опашката. иначе жени на средна възраст се правят, че не са ме видели и не отстъпват ... да не говорим, че веднъж дори ме помолиха да се преместя от мястото зад шофьора и да ида отзад, за да могат двама влюбени да седнат заедно ...
иначе в нормалните държави всеки автобус има тоалетна, тук даже и "луксозните" фирми-превозвачи ги мързи да ги почистват, за да се ползват, пък и защо ли, нека пътниците се стискат 3 часа до почивката ...

# 15
  • Мнения: 351
Здравейте,
всеки ден пътувам до работата и обратно по 45 мин с 2 превозни средства. Почти в половината от случаите ми отстъпват място. Но ми се струва, че това не е редно-трябва всеки път да стават.И аз ако знаех, че местата обозначени за бременни са наистина за тях, щях да ходя и да вдигам нахалниците. Но сега просто ми е неудобно да вдигам хората, за да седна аз.

# 16
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Цитат на: Ема
Аз държа да сядам не защото съм изморена, а защото автобусите са доста препълнени и е  опасно да не ти налети някой при тръгване и спиране на автобуса.


и аз затова исках да сядам. ходех на работа почти до края с маршрутка.  до 7-ми месец НИКОЙ не ми отстъпваше, после ми писна и натежа и започнах да прилагам номера на наконтените баби. доближаваш до "жертвата",леко се облягаш на седалката, така че корема  да се навре в лицето почти и го изпъчваш колкото може, но да не е съвсем неприлично, все пак:)
работи....Simple Smile
после взех да ставам огромна....и хората сами си ставаха...явно съм била жалка гледка, предизвикваща съчуствие:)))

но и аз се чудех и маех как така, по улиците всички виждаха, че съм бременна, а в транспорта ставах невидима. Веднъж на една кокошка в маршрутката и се схвана врата да гледа през прозореца, само  и само на не ме "види". не смееше да се помръдне! и като успях да седна, щах да умра от смях, защото тя съвсем видимо се поразкърши....

и аз сега не остъпвам на никой освен на бременни и майки с малки деца. подчеравам МАЛКИ

честно казано обаче...и аз понякога се позачудвам дали някоя жена е бременна или е просто...добре хранеща се...

най-гадното обаче е, че тъкмо в началото, когато е най-гадно да се пътува, бременността е "скрита" и няма начин да се види и никой, ама никой дори да има желание  не отстъпва...

трябва да се направят някакви маркери, дето да се разават в консултациите специално за целта, примерно написано с ярко червени букви "ТАЗИ ЖЕНА Е БРЕМЕННА, СЕДЯЩИАТ НЕПОСРЕДСТВЕНО ДО НЕЯ Е ДЛЪЖЕН ДА И ОТСТЪПИ!!!" Joy  Grinning  Wink

# 17
  • Мнения: 315
На мен също никой не ми е отстъпвал място докато бях бременна  Close , а когато успявах да седна винаги се намираше някоя баба (понеже трамвая минава покрай Женския пазар) да ме овика, защо седя, а не й ставам. Но най-болно ми беше веднъж, когато бях ходила доста дълго пеша, точно с цел да избегна трамвая и когато се качих за 3 спирки (защото нямах вече сили) се хванах до седалката на една 40 годишна жена и към 20 годишната й дъщеря. Момичето каза на майка си: "Мамо, това момиче е бременно, да й станем?" А майката отговори "Ъ! Да се оправя!". Колко плаках после вкъщи....

# 18
  • София
  • Мнения: 10 825
Аз съм все още в началото и за непосветените моето бременеене ве още трудно си личи Laughing  Все пак никога не съм мислила, че защото съм бременна някой трябва да ми отстъпи място - в автобуса или на опашка.... Предполагам че всеки си има някакви проблеми и болежки, дори и тинейджърите... Пък и за мен, за мъжа ми и за близките, това че ще имаме бебче е наистина страхотна гордост и радост, но на останалите хора им е все тай и техните радости и грижи са във съвсем друга плоскост.
Моля ви не започвайте сега да ме нападате, това си е само мое лично мнение и не искам да убеждавам някой в правотата си или напротив Wink !

# 19
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
vilitra, ами..това момиче няма ли собствен мозък? нищо не му е пречило то да ти отстъпи, а майка му да се седи.....
...то ще и се върне....тя ще остарее и ще я заболят краката...ще се срещнете пак в някой трамвай тогава:)))

не се връзвай на такива глупости.
не очаквай хората да са добри...
по-скоро, когато се случи да са такива...се изненадвай приятно:)

# 20
  • Мнения: 5 228
Аз за радост не ползвам градски транспорт от години, но пък в магазините, където се очаква все пак опашката да прояви разбиране, не само, че до сега не са ми отстъпвали ред, но и редовно разни бабички ме предреждат, защото избягвам да се бутам с корема...

# 21
  • Varna
  • Мнения: 321
И аз като цяло рядко ползвам градски транспорт-но в общи линии(за мое учудване;) в повечето случаи ми отстъпват място.
Но на опашки-абсурд, разни бабички особенно-избутват те ,защото се пазиш, в инстанции разни като отида- хората се правят на луди и се пререждат,понеже понякога моля да изчакам опашката по-настрани -седнала.
Ако трябва да съм честна съм приятно изненадана като цяло,хората на повечето места са мили и ми се радват, една баба на пазара ми даде плод веднъж-щях да се разплача:)

# 22
  • Мнения: 717
Да се похваля и аз - за моите вече  почти пълни 9 месеца два-три пъти са ми отстъпвали място в траспорта и то ВИНАГИ след като някой друг направи забележка и един - едниствен път ме пуснаха на опашката (за храна) отпред и то благодрение на продавача, който каза да мина. Не мога да разбера що за възпитание е това - честно. Не си спомням да съм видяла бременна жена или с дете и да не й отстъпя място.

# 23
  • Мнения: 6 029
Цитат на: Marina M
Да се похваля и аз - за моите вече  почти пълни 9 месеца два-три пъти са ми отстъпвали място в траспорта и то ВИНАГИ след като някой друг направи забележка и един - едниствен път ме пуснаха на опашката (за храна) отпред и то благодрение на продавача, който каза да мина. Не мога да разбера що за възпитание е това - честно. Не си спомням да съм видяла бременна жена или с дете и да не й отстъпя място.


ха, на мен най-редовно НЕ ми отстъпват място на опашките като съм с диването. последния път на опашката на телефонната каса охраната ме заведе отпред за да си платя телефона, че щяха да ме изядат с парцалите Imp

# 24
  • Мнения: 2 040
В градския транспорт работата е кошмарна, така е било и така ще бъде. Наистина всеки си има проблеми и болежки, но нека се замисли, че един ден я на него, я на децата му ще дойде това до главата. Ще им е приятно ли, да се върне детето им в къщи (бременно при това) и да им ревне, че някой (без да иска разбира се), при резки спирачки от страна на шофьора, я е ударил в корема, я с ръка, я с чанта. Така че, един ден всичко се връща.
На мен много рядко ми се случвало да не стане някой. Аз си го обяснявам с това, че съм мъничка и слабичка и този корем няма как да  не се разбере от какво е голям,  но понякога съм се чудила дали определена жена е бременна или не. Наистина, когато по принцип е едра и бременна при това, трудно забелязвам. При мен веднъж двама 50 год. мъже седяха в трамвая един зад друг и си говореха, но една жена така  им се скара, че тоя до мен стана и то с отговора: "Съжалявам, но не съм ви видял" и мисля, че наистина не ме беше видял, за разлика от една, която ме зяпаше от спирката, огледа ме от всякъде, после се качи, седна и продължи да ме зяпа и то най- вече в корема, (което ми е страшно неприятно), но така и не стана.

Предполагам, че и на вас не ви е приятно някой да ви гледа корема на улицата. Мен направо тръпки ме побиват. Всякакви хора, очи всякакви, зяпат ме като невиждали. Понякога като засека, че някой се е втренчил в мен и честно казано ми идва така да му се развикам на сред улицата, да го питам аз, какво толкова интересно вижда. Нищо не може да ме вбеси толкова, колкото това. Яд ме е на такива идиоти, не се ли усещат колко са нетактични. Спирам, че ме хвана яд.

# 25
  • Бургас
  • Мнения: 2 452
Тц! Вярвам ви е познат синдрома на много интересното нещо, което почва да се случва навън, щом влезеш в превозно средство. Аз пътувах цялата бременност с градски транспорт и то основно от и до Студентски град - тоест контингента на превозното средство нямаше огромна нужда от седене - ей, умираха си значи да се правят на разсеяни! Ставаха ми само майки с деца Sad

# 26
  • София
  • Мнения: 3 662
Да!
Основно циганки и мъже!!!

# 27
  • Варна
  • Мнения: 2 171
Не знам момичета...тъжно ми става като чета за проявите на явно неуважение към бременни жени Neutral Face ...Никога няма да забравя психотеста от психолог при кандидатстването ми за една работа. Единия въпрос беше "Ако трябва да дарите орган/или кръв- не помня точно/ на един от следните хора: баща- работник на пет деца; възрастен човек; детенце; бременна жена и знаете, че дарявайки органа си ще оживее САМО един от изброените, кой ще изберете?" Познайте кой е верния отговор в случея? Психоложката после ми каза, че ако някой не отговори "на бременната жена" има сериозни проблеми в социализацията и че се случвало наистина много рядко да се даде грешен отговор.
В интерес на истината аз не мога да се оплача от отношението на обществото към бремеността ми- аз ползвам много рядко градски транспорт, но и в магазините, и в учрежденията/ходих на скоро да си вадя нови документи/ попадам на хора, които се държат с мен подчертано уважително, но може би просто съм късметлийка, знам ли...

# 28
  • Мнения: 3 200
И аз съм с 8-месечен корем и до сега 2 пъти ми се случва някой да ми отстъпи място Close . Иначе си седят и ми гледат корема Close . Никакво уважение няма към бременните жени и майките с малки деца, за съжаление Close

# 29
  • Мнения: 485
Не бих казала ,че са ми отстъпвали ,често място в автобусите.Ама и аз гледах изобщо да не се качвам в пълните и претъпканите,защото никак не ми се стоеше права с тия болки в кръста,пък и нямяше за къде да бързам.Ама си спомням как аз бях в петия(не ми личеше) и трябваше да пусна един колет в пощата,а опашката никак не беше малка, имаше и още едно момиче сигурно в деветия,ама всички се правят на ударени.А когато нейната приятелка се опита да накара хората да и отстъпят реда си , жената дето беше най-отпред взе да пищи,че бързала и прочие....ЖЕНА...... #2gunfire

# 30
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 706
Свиквайте от сега, че като се родят бебоците няма да е по-различно. Вчера в Била отидох да купя памперси, че са на супер изгодна промоция (25 кинти четворка с кърпички). Наредих си се на касата за майки(всъщност опитах се да мина отпред, но никой не се отмести) и трябваше да изчакам цялата опашка от редови граждани, за да си платя при условие, че сина ми яко надаваше вой.

# 31
  • Мнения: 10 758
Аз имам чуството, че в България живеят много идиоти. При предишната ми бременност се движех с градския транспорт. Е никой не ми отстъпваше място. Сега се движа само с кола, та проблема с градския го нямам, но за сметка на това се появи по опашките, мамка му. Наистина побеснявам като ги видя идиотите как се обръщат постоянно и ми гледат корема, и нищо не правят.  Извинявам се за "прекрасните" думи, ама съм бясна на тая тема. Миналата седмица пазарувах в Била, но бях без количка и държах едно пакетче и един хляб. На касата се наредих на най-малката опашка, която беше от 10- тина човека.Пред мен беше премиерския говорител Митко Цонев и жена му. И си казвам " Е, ако и той не ми отстъпи място ще ги призная българите за "велики". Излезе ЧОВЕК.
 Така, че ако някой се прави на приятно разсеян му теглете една и чрез нахалство към прогрес.

# 32
  • София
  • Мнения: 2 493
На мен досега само 2 пъти са ми отстъпвали място - една баба и една двойка момче и момиче, които бяха седнали един върху друг. Толкова ми се зарадваха като ме видяха и бяха много мили с мен. Аз по принцип избягвам да се возя с градския транспорт, защото освен в тези 2 случая не са ми отстъпвали друг път... даже веднъж една баба се опита да ме пререди и накрая ме вдигна от седалката... По-точно, нали знаете в тролея 1вите 2 седалки, които са до вратата. За да седнеш там обкновено трябва да се сгънеш много, а аз с тоя корем ей са точно ще се сгъна и седнах от страната към пътеката за да си седя спокойно. Е тя дойде и така ми се разбуча, че неможела да седне и т.н.. че аз накрая станах и изобщо не ми се занимаваше с нея. Тролея не беше хич пълен с правостоящи и за 2 спирки някой да ме ръгне риска беше  почти 0. Реших че няма смисъл да си развалям настроението заради хорската простотия...
А веднъж в една маршрутка бях потресена. Прибирах се от НБУ и в Овча Купел се качи момиче бременно... не беше в 8мия месец, но поне 5-6 и й личеше!!! и то не е да се чудиш дали е преяла ами баш бременен корем. Аз тогава бях в началото на 3тия месец и не ми се щеше да рискувам, но всички се правеха на разсеяни... до последно се чудех дали да не стана, но ме беше много страх... Накрая й се извиних, че немога да й отстъпя, защото и аз съм бременна и тя ме погледна с такова съчувствие... накрая се освободи едно място и седна... Милата много ми стана мъчно, как я блъскаха и ръгаха. Знаете как е в маршрутките...

# 33
  • Мнения: 4 242
Цитат на: Reza

най-гадното обаче е, че тъкмо в началото, когато е най-гадно да се пътува, бременността е "скрита" и няма начин да се види и никой, ама никой дори да има желание  не отстъпва...

трябва да се направят някакви маркери, дето да се разават в консултациите специално за целта, примерно написано с ярко червени букви "ТАЗИ ЖЕНА Е БРЕМЕННА, СЕДЯЩИАТ НЕПОСРЕДСТВЕНО ДО НЕЯ Е ДЛЪЖЕН ДА И ОТСТЪПИ!!!" Joy  Grinning  Wink


ТОЧНО ТАКА Sign Exclamation  Sign Exclamation  Sign Exclamation
Наистина тогава е най- зле! Винаги (и преди да забременея) съм се чудила какво може да се направи по въпроса? Rolling Eyes  Rolling Eyes  Rolling Eyes

# 34
  • Мнения: 4 242
Цитат на: vilitra
На мен също никой не ми е отстъпвал място докато бях бременна  Close , а когато успявах да седна винаги се намираше някоя баба (понеже трамвая минава покрай Женския пазар) да ме овика, защо седя, а не й ставам. Но най-болно ми беше веднъж, когато бях ходила доста дълго пеша, точно с цел да избегна трамвая и когато се качих за 3 спирки (защото нямах вече сили) се хванах до седалката на една 40 годишна жена и към 20 годишната й дъщеря. Момичето каза на майка си: "Мамо, това момиче е бременно, да й станем?" А майката отговори "Ъ! Да се оправя!". Колко плаках после вкъщи....


Същата работа с бабите развяващи се по цял ден да търсят с 2ст. по-евтин зарзават- така ти увисват над главата и такива мълнии хвърлят с поглед Rage  че да се стопиш  byeuu !
Няма да забравя как веднъж един близо 200кг мъж си люсна шкембето на рамото ми #Crazy , та се наложи така да го подпирам поне 7-8 спирки cry , колкото и да се свивах до стъклото не успях да се измъкна от товара bash .
Същата работа и с жена пътуваща с 15г си син-  отвориха се на сладка раздумка как е била бременна с него и т.н.  remybussi , но за отстъпване на място и дума не стана  33uu !

# 35
  • София
  • Мнения: 366
Аз имах щастието да не пътувам в градския транспорт като бременна, но всичко казано до тук ми е до болка познато.

А по въпроса за гледането в коремите - аз като видя бременна и веднага си спомням за моята бременност. Така че не се ядосвайте - жените не ви гледат, защото сте с корем, а защото всяка прави асоциация  Grinning . А като момиче, когато видех бременна, пак не можех да повярвам, че коремът може да порасне толкова и крадешком го поглеждах пак. И естествено, не с лошо чувство.

# 36
  • София
  • Мнения: 2 493
Цитат на: vassbil
А по въпроса за гледането в коремите - аз като видя бременна и веднага си спомням за моята бременност. Така че не се ядосвайте - жените не ви гледат, защото сте с корем, а защото всяка прави асоциация  Grinning . А като момиче, когато видех бременна, пак не можех да повярвам, че коремът може да порасне толкова и крадешком го поглеждах пак. И естествено, не с лошо чувство.

 
ами ако се сещат за тяхната бременност не се ли сещат и колко им е било гадно в транспорта?!?!? Imp

# 37
  • Мнения: 3 569
Актуална тема - тъкмо за това си говорихме с жената сутринта. Вчера й се наложило да се качи в трамвай и вместо да й направят място да седне (да кажеш да не й личи, ама то...) седнали да й се радват на корема... Простаци секви.
А оня ден побеснях. Отиваме да й вземат кръв в поликлиниката. Сядаме пред "дъ лаб" да си чакаме реда. Имаше една жена със сина си преди нас. Идват два некролога, питат кой е последен, казваме им, че сме ние, при което жената и детето излизат и тия двамата се намъкнаха преди нас....Просто влязох, за ръкавчето и навън. Айй сиктир. Не стига, че не помолихме да минем първи, ми и ще се предреждат. Ама били диабетици и им паднала кръвната захар. Бе кво ме интересува бе ????? Марш навънка !

# 38
  • Мнения: 2 274
Нека и аз се присъединя към общото въмущение....Никой не ми отсъпва място, а съм слаба и с изпъкнал корем - гледат го и какво симислят не зная... но не стават. АЗ ВИНАГИ съм отсъпвала на бременни, жени с деца и на бабички, но бабичките вече ги презирам.  Те просто не могат да си представят, че някой освен тях има нужда да седне...Спомням си две седмици  след първото ми раждане  ми се наложи да пътувам в ГТ (надцених силите си), видях едно място и се стоварих. В този момент една бабичка с огромнааааа усмивка се запъти към мен, убедена, че аз веднага ще рипна. За неин най-голям ужас й казах, че няма да стана, защото съм оперирана...Много се учуди тази жена, как така съм толкова млада, а съм оперирана..Идиоти..Трябва да призная, че наистина повече именно циганки са ми отсъпвали място...явно повечето българи сме над тия неща((((

# 39
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 706
Изводът е, че трябва да сме по-нахакани и да си търсим правата. Я ги сръгайте и си поискайте нужното уважение Imp

# 40
  • София
  • Мнения: 6 551
Пресен пример от тази сутрин - ще ходя да си нося болничния до работата - отидох до паркинга - да ама не - корема ми опира във волана, краката ми едвам стигат в педалите - и си викам, абе ше се изтрепеш бе жена  и тебе си и чаветата в корема, пък и други хора Sad .
Та качвам се аз едвам в автобуса ( коня 88, ако го знаете) с гордо изпъчен 8 1/2 месечен близнашки тумбак Laughing  Laughing  Laughing  и прилагам номера със завирането на въпросния под муцуната на един тинейджър с уокмен и дъвка - да ама не , поклаща си се в такт човека и даже от време на време ме удря лекичко в така навряния под муцуната му тумбак, а целия рейс 90% седящи гледа сеир и най-накрая след 2-3 спирки една жена казва почти с презрение "Ама моля Ви елате, аз и без туй ше слизам " - казвам ви проЗД народ колкото щещ  Confused

# 41
  • Мнения: 6 029
Цитат на: bibi
Пресен пример от тази сутрин - ще ходя да си нося болничния до работата - отидох до паркинга - да ама не - корема ми опира във волана, краката ми едвам стигат в педалите - и си викам, абе ше се изтрепеш бе жена  и тебе си и чаветата в корема, пък и други хора Sad .
Та качвам се аз едвам в автобуса ( коня 88, ако го знаете) с гордо изпъчен 8 1/2 месечен близнашки тумбак Laughing  Laughing  Laughing  и прилагам номера със завирането на въпросния под муцуната на един тинейджър с уокмен и дъвка - да ама не , поклаща си се в такт човека и даже от време на време ме удря лекичко в така навряния под муцуната му тумбак, а целия рейс 90% седящи гледа сеир и най-накрая след 2-3 спирки една жена казва почти с презрение "Ама моля Ви елате, аз и без туй ше слизам " - казвам ви проЗД народ колкото щещ  Confused


малееееее
и тва го изтърпя!!!! по-добре да си беше опирала тумбака във волана на колата, вместо в муцуната на лапето!:)))))
на мен една веднъж ми каза, след дълго врене на тумбак във физиономия "аа ма вие бременна ли сте, аз си мислех че така си изглеждате) - тва на 8 месечния ми тумбак, като имате предвид, че не съм едра, за да си помисли че съм си дебела.

# 42
  • Мнения: 4 242
Цитат на: Irena80

Предполагам, че и на вас не ви е приятно някой да ви гледа корема на улицата. Мен направо тръпки ме побиват. Всякакви хора, очи всякакви, зяпат ме като невиждали. Понякога като засека, че някой се е втренчил в мен и честно казано ми идва така да му се развикам на сред улицата, да го питам аз, какво толкова интересно вижда. Нищо не може да ме вбеси толкова, колкото това. Яд ме е на такива идиоти, не се ли усещат колко са нетактични. Спирам, че ме хвана яд.


Да бе така се блещят все едно чакат нещо ( :animal027:   Animal Snail   261uu  :grommit:  Monkey  Animal Cow  Animal Pig ) да изскочи Shocked , пулят се като че ще видят нещо през тумбата! Понякога ми се иска да цапна някой box  bash  белким се усети, щото така яко се отплеснал  Stuck Out Tongue Winking Eye ...

# 43
  • Мнения: 3 394
Боже, всичко, което прочетох е вярно и супер гадно, това за "прост народ, слаба държава" си е най-чистата истина на света,отнасяща се до нас. Аз по време на първата си отпуска в Бг бях в 4-ия и не ми личеше,но аз съм супер нагла по отношение на ГТ,защото много добре знам какво е особено в София и вдигах наред кой ми падне, в маршрутки също,въобще не ми пукаше Twisted Evil кой кво говори или си вика. Но слава Богу през лятото бяхме с кола и нито веднъж на се качих на ГТ Stuck Out Tongue Само не мога да разбера защо трябва да ЗЯПАТ В КОРЕМА И ОГЛЕЖДАТ,та това да имаш бебе си е най-нормалното нещо на света-нищо извънземно или срамно,но още колко поколения трябва да се сменят, за да се очовечим. Тук например на никой не му се вижда интересно да види бременна,в магазините не правят място,но пък всичко работи толкова бързо,че не се налага да чакаш,пък ако помолиш да минеш напред никой няма да ти откаже Wink просто други хора. Е има си и мърша, но такава като в БГ,нямам думи

# 44
  • София
  • Мнения: 2 017
Цитат на: Мери
Цитат на: Reza

най-гадното обаче е, че тъкмо в началото, когато е най-гадно да се пътува, бременността е "скрита" и няма начин да се види и никой, ама никой дори да има желание  не отстъпва...

трябва да се направят някакви маркери, дето да се разават в консултациите специално за целта, примерно написано с ярко червени букви "ТАЗИ ЖЕНА Е БРЕМЕННА, СЕДЯЩИАТ НЕПОСРЕДСТВЕНО ДО НЕЯ Е ДЛЪЖЕН ДА И ОТСТЪПИ!!!" Joy  Grinning  Wink


ТОЧНО ТАКА Sign Exclamation  Sign Exclamation  Sign Exclamation
Наистина тогава е най- зле! Винаги (и преди да забременея) съм се чудила какво може да се направи по въпроса? Rolling Eyes  Rolling Eyes  Rolling Eyes

На мен още не ми личи и не пътувам с градския транспорт, но ми е толкова мъчно и неприятни от вашите истории...
Бях в Швейцария на студентска конференция. В столицата Берн тълпа студенти се качваме в един трамвай. В този момент един швейцарец, който беше със синчето си на двойна седалка скокна и отстъпи на една моя колежка, която не беше бременна, но просто с конструкция с коремче Wink синчето му си остана да си седи на другата седалка.
Аз тази история я запомних, защото тогава ми стана гадно за моята приятелка, че я изкараха бременна,...... а тя междудругото си седна най-спокойно....Grinning
сега като се замисля и като чета коментарите ме хваща яд страхотно! Вижте швейцареца как дава пример на невръстното швейцарче, без да седи и да се чуди  - бременна ли е или не е, или е просто преяла Neutral Face  и по-добре да отстъпи с риск да я обиди.
Всичко е въпрос на възпитание, което тук просто липсва!

# 45
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Цитат на: Future pere
А оня ден побеснях. Отиваме да й вземат кръв в поликлиниката. Сядаме пред "дъ лаб" да си чакаме реда. Имаше една жена със сина си преди нас. Идват два некролога, питат кой е последен, казваме им, че сме ние, при което жената и детето излизат и тия двамата се намъкнаха преди нас....Просто влязох, за ръкавчето и навън. Айй сиктир. Не стига, че не помолихме да минем първи, ми и ще се предреждат. Ама били диабетици и им паднала кръвната захар. Бе кво ме интересува бе ????? Марш навънка !

Браво, Future pere, само така! Като сме смотани, поне татковците да ни помагат  Laughing . Ама че нагляри  Imp . Абе май не беше така преди 10-15 години...

# 46
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Защо не си търсите правата? Качваш се на превозното средство, набелязваш си кой трябва да стане и с усмивка напомняш, че си бременна. Ако се изрепчи- показваш зъби. А, да видим дали ще си остане на мястото.....

    Известно е,че сме търпелив народ, ама дано  да се научим да си отваряме устата, а не само да чакаме.  Защотт от това чакане, на маймуни ни направиха.

# 47
  • Мнения: 437
Цитат на: Future pere
А оня ден побеснях. Отиваме да й вземат кръв в поликлиниката. Сядаме пред "дъ лаб" да си чакаме реда. Имаше една жена със сина си преди нас. Идват два некролога, питат кой е последен, казваме им, че сме ние, при което жената и детето излизат и тия двамата се намъкнаха преди нас....Просто влязох, за ръкавчето и навън. Айй сиктир. Не стига, че не помолихме да минем първи, ми и ще се предреждат. Ама били диабетици и им паднала кръвната захар. Бе кво ме интересува бе ????? Марш навънка !



Хмзззз браво бе татенце Simple Smile Тия като се заредят на опашка всеки божи ден ... още преди да е отворила поликлиниката даже ... направо могат да ти скъсат нервите... Пък са и нагли.. спекулират с възрастта и евентуалните си болежки, и ако си по-свитичък и много съвестен и състрадателен...можеш да си откараш така до вечерта!

# 48
  • Мнения: 89
Не знам за ГТ, ама наскоро  в Данъчното щеше да ми стане лошо и ме "видя" само един мъж, и като се развика по жените пред мен - "Не ви ли е срам бе, ЖЕНИ!" Стана ми още по-лошо.
Трябва доста да се замислим как да си възпитаваме децата. Те поне да формират някакво гражданско общество в тази просташка  държава.

# 49
  • Мнения: 3 200
Цитат на: Future pere
Актуална тема - тъкмо за това си говорихме с жената сутринта. Вчера й се наложило да се качи в трамвай и вместо да й направят място да седне (да кажеш да не й личи, ама то...) седнали да й се радват на корема... Простаци секви.
А оня ден побеснях. Отиваме да й вземат кръв в поликлиниката. Сядаме пред "дъ лаб" да си чакаме реда. Имаше една жена със сина си преди нас. Идват два некролога, питат кой е последен, казваме им, че сме ние, при което жената и детето излизат и тия двамата се намъкнаха преди нас....Просто влязох, за ръкавчето и навън. Айй сиктир. Не стига, че не помолихме да минем първи, ми и ще се предреждат. Ама били диабетици и им паднала кръвната захар. Бе кво ме интересува бе ????? Марш навънка !


  202uu   202uu   202uu

# 50
  • Мнения: 2 274
Прав е Бъдещ Татко...Аз по природа съм много срамежлива, но срам не срам си искам мястото....По-добър вариант е от това някоя лелка в рейса да се стовари върху корема ми и после да трябва да я убивам((( А нашите шофьори определено не си дават сметка, че возят хора.

# 51
  • София
  • Мнения: 38 475
Na men v pove4eto slu4ai mi otstupvat... Osven ako ne sa Lelki - te mai zabravqt 4e sa jeni Imp  i pensii - a te puk vuobshte zabravqt 4e sa hora Imp  Close

# 52
  • Мнения: 2 641
privet

Reshih da napisha i az moeto mnenie po vaprosa. Lichno az smiatam, che chovek kogato znae che mu ima nesto triabva da si poiska ili da pomoli sam ostanalite. Az sam bremenna v 5 mesec i ne mi lichi - ne moga d aiskam ot niakoi da gadae che sam bremenna. Otivam pri niakoi i go pomolvam da mi otstapi miastoto si i tova e. Zasto triabva niakoi d ase sesta? Mislia che koito ima nuzda da sedne triavba da si poiska ot niakoi miastoto kato chivilizovani hora. Ne e li taka?

# 53
  • Мнения: 2 274
Цитат на: Anaise
privet

Reshih da napisha i az moeto mnenie po vaprosa. Lichno az smiatam, che chovek kogato znae che mu ima nesto triabva da si poiska ili da pomoli sam ostanalite. Az sam bremenna v 5 mesec i ne mi lichi - ne moga d aiskam ot niakoi da gadae che sam bremenna. Otivam pri niakoi i go pomolvam da mi otstapi miastoto si i tova e. Zasto triabva niakoi d ase sesta? Mislia che koito ima nuzda da sedne triavba da si poiska ot niakoi miastoto kato chivilizovani hora. Ne e li taka?

И е така и не е така. Става въпрос за човещина...Може да не ти е лошо,  да се чувстваш добре, да не искаш да сядаш дори, но риска си е риск, аз зная случай, в който една жена се прости с близнаците си, когато някаква лелка падна върху корема й, след рязко спиране на автобуса.

# 54
  • Мнения: 2 040
Цитат на: Godzilla
..Трябва да призная, че наистина повече именно циганки са ми отсъпвали място...явно повечето българи сме над тия неща((((


Права си, май ще се окаже вярно твърдението, че "българите станаха по- големи цигани от циганите".  Пък и как няма да станат, като те най- добре знаят какво е.

# 55
  • Мнения: 2 641
E to i v men sedna edna slonica predi 2 meseca kato iskashe na plost ot 10 sm. da si slozi dupeto koeto beshe pone metar Imp  Taka che i sednala da sam pak ne e garancia. Prosto kazah s dostatachno visok glas v reisa che sam bremenna i ne e nuzno da sedi v men i tia se omete sled kato vsichki ia ziapaha koia e.

# 56
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
На мен ми отстъпиха място един единствен път в 7 месец и представете си МАЙКА С ДЕТЕ!!!!!! Shocked

# 57
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
Цитат на: Lady Charm
Аз съм все още в началото и за непосветените моето бременеене ве още трудно си личи Laughing  Все пак никога не съм мислила, че защото съм бременна някой трябва да ми отстъпи място - в автобуса или на опашка.... Предполагам че всеки си има някакви проблеми и болежки, дори и тинейджърите... Пък и за мен, за мъжа ми и за близките, това че ще имаме бебче е наистина страхотна гордост и радост, но на останалите хора им е все тай и техните радости и грижи са във съвсем друга плоскост.
Моля ви не започвайте сега да ме нападате, това си е само мое лично мнение и не искам да убеждавам някой в правотата си или напротив Wink !

  friendship

# 58
  • Мнения: 4 242
Цитат на: Anaise
privet

Reshih da napisha i az moeto mnenie po vaprosa. Lichno az smiatam, che chovek kogato znae che mu ima nesto triabva da si poiska ili da pomoli sam ostanalite. Az sam bremenna v 5 mesec i ne mi lichi - ne moga d aiskam ot niakoi da gadae che sam bremenna. Otivam pri niakoi i go pomolvam da mi otstapi miastoto si i tova e. Zasto triabva niakoi d ase sesta? Mislia che koito ima nuzda da sedne triavba da si poiska ot niakoi miastoto kato chivilizovani hora. Ne e li taka?


Добре, но на теб не ти личи, а аз съм дребна с огромен корем. Мислиш ли че не се забелязвам та трябва да моля за място? Майната му ще си постоя права (до колкото успея да се задържа защото ватмани и шофьори карат все едно возят картофи), ама сметни жегата от която ти премалява, сметни навалицата която колкото и да внимаваш все те ръгва тук там (от което кръвта ми кипва все едно са ударили детенцето ми), ами ако падна Confused:  не е ли всичко за моя сметка Confused:  Не е така Naughty ! Не се вижда често бременна жена в днешно време и ако не умеем да се уважаваме и да бъдем ЧОВЕЦИ- толкова по зле за нас Blush , че колелото се върти!

# 59
  • София
  • Мнения: 2 952
Цитат на: Anaise
privet

Reshih da napisha i az moeto mnenie po vaprosa. Lichno az smiatam, che chovek kogato znae che mu ima nesto triabva da si poiska ili da pomoli sam ostanalite. Az sam bremenna v 5 mesec i ne mi lichi - ne moga d aiskam ot niakoi da gadae che sam bremenna. Otivam pri niakoi i go pomolvam da mi otstapi miastoto si i tova e. Zasto triabva niakoi d ase sesta? Mislia che koito ima nuzda da sedne triavba da si poiska ot niakoi miastoto kato chivilizovani hora. Ne e li taka?


Абсолютно съм съгласна с теб. На мен до 7-мия месец дори колегите, които не знаеха не виждаха, че съм бременна. Като разберяха, казваха: "ама верно, че си качила някое кило, как не съм се сетил/а". Не всеки може да се усети в какво състояние си. Когато ми се налага любезно и твърдо поисквам да ме обслужат по-бързо и досега никой не е реагирал лошо. Дори много често непознати ми се радват по улици и магазини. Абе, като цяло хората са внимателни с бременните. Поведението на голяма част от пенсиите няма смисъл да се коментира, то не е такова само в градския транспорт.
Иначе замислете се всъщност какъв е контингентът, който в София ползва гр/адския транспорт? Не може да се очаква много без напомняне  Sad
Като ти се налага да напомниш нещо, защо трябва да си разваляш настроението и да разсъждаваш за това дни наред, трябва май по-спокойно да се гледа на живота  Simple Smile

# 60
  • Мнения: 558
Mda, no za sujalenie tova e taka ne samo v nashata strana maj. Пътувам от на4алото на бременността по4ти постоянно със самолет, до скоро не ми ли4еше но на моменти ми тежеше 4акането права  в автобусите които отвеждат до самолета - без много въздух и претъпкани с хора.По едно време даже с нетърпение о4аквах момента в който ще ми ли4и и ще мога да седна. Уви! Онзи ден на заминаване направо ми се прирева от отношението на хората, но това не беше така само на летището в София но и в 4ужбина, което ме изненада. А днес на връщане 1 германец само се 4удеше как да ме пререди пред паспортен контрол макар 4е седеше до мен в самолета и нямаше как да не  е забелязал 4е съм бременна. Когато му показах явно 4е няма да му позволя да ме пререди запо4на даже да ме гледа ядосано!!! Да не говорим за седящите пред мен в самолета които като си пуснат яко седалката назад, и после донесат храната, нал;и се сещате 4е трябва да си забия маси4ката навутре в корема за да мога да хапна. Е, мом4ето на отиване излезе разбрано- направих му забележка, той каза 4е бил с операция, аз му казах 4е аз пък съм бременна, та намерихме комромисен вариант. Но след това в следващия полет пред мен беше жена, която с досада изсумтя и мръдна с 2 см след като я помолих да си вдигне седалката щото съм бременнна......
От предишните ми посещения къде ли не в 4ужбина бях с впе4атление, 4е там обноските са на ниво, но явно това не е така що се отнася до отношение към бременните.

# 61
  • Мнения: 485
Цитат
Трябва да призная, че наистина повече именно циганки са ми отсъпвали място...явно повечето българи сме над тия неща((((

Много си права и аз това съм го забелязала .А ако някои от тях пък ядът нещо, те догонват да си вземеш   Shocked  На мен няколко пъти ми се случи.Те май са по-човечни от нас в това отношение.

# 62
  • Мнения: 6 315
На мен редовно ми отстъпваха в транспорта. А и аз накрая си бях направо огромна! Е, случвало се е да се правят на разсеяни, ама търпях колкото и да ми беше гадно. По опашки рядко някой ми е отстъпвал - пак адски неприятно. НО ако някой се опита да ме предреди - гледай само какво става! Бая устата съм и хич не си трая.

За старците по поликлиниките нямам думи! Веднъж се развиках на един защото не искаше да ме пусне да дам (само да подам) едни листове на личния си лекар. Отнесе си скандала дядката и от хората, които чакаха. А иначе мед. сестрите като ме видеха директно ме вкарваха в кабинета Simple Smile.

# 63
  • Мнения: 910
Poneje obiknoveno sum s kola mi e trudno da buda mnogo tochna v pretsenkata si, no mi se e nalagalo moje bi 5-6 puti da izpolzvam gradskia dokato biah bremenna, i moje bi suotnoshenieto e 4:2 za uchtivite, koito otstupvat. Inache komentatori i ziapachi vinagi ima. A za chakaneto po opashki sum suglasna s Margarita!  Grinning

# 64
  • зад пънчето, под трънчето
  • Мнения: 127
Аз бях в 8-ми месец, когато една лелка в трамвая поиска да стана и да й отстъпя мястото, понеже я боляли краката, а аз съм била доста по-млада от нея, пък и какво толкова, че сам бременна Angry . А повярвайте определено ми личеше. Та коремът ми се движеше една спирка преди мен Confused

# 65
  • Мнения: 3 200
Цитат на: violeta
Аз бях в 8-ми месец, когато една лелка в трамвая поиска да стана и да й отстъпя мястото, понеже я боляли краката, а аз съм била доста по-млада от нея, пък и какво толкова, че сам бременна Angry . А повярвайте определено ми личеше. Та коремът ми се движеше една спирка преди мен Confused


 #2gunfire  #2gunfire  #2gunfire

Това вече е ултра нагло  Close  Close

# 66
  • Мнения: 2 274
E, да ви се похваля- днес един младеж ми отсъпи мястото си в трамвая...при това бях облечена така, че почти не ми личи...Значи има някои дето забелязват, а други се правят на ударени. Аз направо щах да го разцелувам тоз човек, така ме трогна!

# 67
  • Мнения: 2 040
"Младеж" - е това вече наистина е нещо ново. Направо не е за вярване в днешно време млад човек да направи такъв жест. Толкова са рядко, че са почти застрашени от изчезване.

# 68
  • Варна
  • Мнения: 1 790
На мен вече няколко пъти ми отстъпват място. Но това са предимно жени-около 30-40 годишни. Младите господа винаги са приятно разсеяни. Номерът със завирането на корема в носа не съм го пробвала-не знам, но за мен си е направо обидно. Иначе всеки ден ползвам градския транспорт. На отиване е лесно, защото все ще има някое свободно местенце. Но на връщане е ужас. Коремчето ми е най-интересното нещо в тролея/автобуса, но съответно рядко някой реагира. То да взема да поставя една шапка пред мен и който мине да пуска стотинки за шоуто  Laughing Друго не ми идва на ум.
А като бях бременна в първите месеци хем не ми личеше, хем така ми се гадеше...И тогава съм си седяла правичка, къде ще ида.
А за опашките-е там никой се не сеща. Вчера даже една госпожа ме пререди. Пък аз си замълчах. Предпочетох да не си тровя нервите. И накрая се оказа, че лелката е чакала напразно на опашката, щото изобщо не била за там  Laughing При което, признавам си, гадничко се подсмихнах  Laughing

# 69
  • София
  • Мнения: 1 402
Zdraveite ...... nikoi ama nikoi ne mi otstapva myasto .... shte si schupyat vrata da gledat prez prozoretza v gradskia transport ... ama da vi kaja chestno se chudia tia hora NORMALNI LI SA  Twisted Evil  Close
Da ne govorim za polojenieto v marshrutnite taksita, tam po prezumtzia ne stavat zashtoto plashtat po 1 lv ..... a shofiorite karat kato obezumeli, vse edno sa na rali ...... az jiveya v Emil Markov, no rabotya v tzentara ... niama kak da hodia pesha do ofisa. Do skoro jiveeh v Drujba - oshte po-dalech i oshte po-dalgo e patuvaneto .... no yavno sme kraino nevazpitana natzia i sa mitove i legendi prikazkite che sme dobri i lubezni hora!

# 70
  • Мнения: 189
За съжаление нищо хубаво не мога да си спомня по въпроса. Веднъж така яко се изхака една нахална идиотка в гърба ми че голям скандал стана. За справка от целия претъпкан автобус никой не ме защити само гледаха сеир, изкараха ме виновна че не съм се качила от първата врата като че има някакъв смисъл, съответно никой и не стана и аз си слязох на следващата спирка.

За съжаление такова е отношението най-често и лафа е"Да не си се качвал".
Е ИМА И ИЗКЛючЕНИЯ НО МНОГО РЯДКО

# 71
  • Бургас
  • Мнения: 5 632
Несъобразителни хора колкото си искаш. Напоследък взеха да ми отстъпват място защото когато мине контролата казва на висок глас "Някой да направи място, момичето е бременно". Иначе не се сещат много хора. Предимно мъже и дядовци  Shocked . А ми всички млади жени към 35 поне 90% са минали по тоя път и хич не им пука, че висим като скумрии. А не ми се мисли какво може да стане при едно разко спиране на автобуса например.
Меналия месец си пътувах към майка ми и на три спирки от моята се качи един поп верно възрастен мъж беше ама автобуса беше почти празен. Само до врата от която се качи и където седях имаше 6-7 човека. И от всички тези хора - млади дойде и ме попита дали не ме е срам да си седя а той да не може да седне  Twisted Evil  НА ПОЧТИ ПРАЗЕН АВТОБУС.  Twisted Evil

# 72
Цитат на: mama kenga
Не са ми отстъпвали, поради което и аз вече не ставам, освен на бременни или майки с малки деца.


Напълно съм съгласна с теб! И аз не ставам и не бих станала никога повече, освен на бременна или майка с дете.
Като бременна ми "отстъпиха" един единствен път място - на най-тясната седалка върху гумата!!! - беше повече подигравка, отколкото жест на внимание.
Но за сметка на това пък, понесла 20 бутилки минерална вода баба бе толкова болна, че чак ме блъскаше в кръста с лакти да седне на освободило се място (бях вече в десети месец - пренасях)  И видите ли, не ме знаела каква съм (!), като че ли  който не е бременен си е в  реда на нещата да го млатят....
С количка и дете в транспорта  - същото положение...

# 73
  • София
  • Мнения: 2 851
Цитат на: jutoo
Аз докато бях бременна винаги ми правеха място да седна  Simple Smile Още докато се качах и веднага се намираше кой да стане  Simple Smile А аз почти до последно си пътувах с транспорта до работа.


lele kakva stastlivka ....a men me gledaxa sqka6 sam vinovna 4e sam bremenna......4e i sa mi kazvali da otstapq mqsto na nqkoi dqdo zastoto korema mi ne mi li4e6e do 7miq mesec

# 74
  • София
  • Мнения: 2 851
Цитат на: mama kenga
Не са ми отстъпвали, поради което и аз вече не ставам, освен на бременни или майки с малки деца.


i az taka  Embarassed

# 75
  • Мнения: 7 837
Цитат на: Galya S
Zdraveite ...... nikoi ama nikoi ne mi otstapva myasto .... shte si schupyat vrata da gledat prez prozoretza v gradskia transport ...


... или нетактично те зяпат в корема...


# 76
  • Мнения: 1 770
Цитат на: Godzilla
аз зная случай, в който една жена се прости с близнаците си, когато някаква лелка падна върху корема й, след рязко спиране на автобуса.



ААААА Направо нерви нямаааааам!!!! Да му се не види и тъпия народ! Когато чуя такива истории ми идва бабичките в затвора да ги пращааааам!!!!!!


 #2gunfire  #2gunfire  #2gunfire

# 77
  • Мнения: 1 512
Аз да ви разкажа случка днес, съвсем прясна.
водих Кристина на дерматолог в МА. Чакаме на спирката тролей 8 към Младост. Идва тролея, скачам аз с висящата в кенгуруто Кристина; всички седящи места бяха заети. Чичковци и лелки на средна възраст предимно, както и двама разплули се тийнейджъри, които зяпнаха, почудиха се, поогледаха ме, и продължиха да си плямпат за скейтове. Чичковците и те седят и гледат нещо интересно през прозореца, сякаш аз съм нахлупила шапка- невидимка. И изведнъж - О, чудо! - една млада жена на около 30 год., която седеше в другия край на тролея, стана, хване ме подръка и ме заведе да седна с Криси на нейното място.
Останалите продължиха да си зяпат.

# 78
  • София
  • Мнения: 6 178
Аз първите 2 месеца се возех на маршрутка, ама в тях сутрин е опасно за всеки нормален човек, да не говорим за бременна. На мен не ми личи много и затова сега си удължих пътя до работа с 30мин. само и само да избера маршрут, при който се качвам на първа спирка в трамвая (автобуса). В метрото този номер не става и съм си отделила още 10 мин. да изчакам ако се наложи по-празно влакче. Така пътя ми до работа става 75мин. Sad  Но си нося един дискмен с успокояваща за мен музика и нещата стават далеч по-поносими.
Относно гледането на коремите, когато разбрах, че съм бременна изведнъж взех да се заглеждам по всички жени с коремчета опитвайки се да разгадая кой месец са, дали коремът им е по-високо от моя и т.н.  Embarassed Май и мъжът ми се заглежда по кореми на улицата с цел да ги сравни с моя, защото като се прибере понякога ми разказва каво е видял. Сигурна съм, че не го прави с лошо чувство.

# 79
Аз пътувах повече в началото на бременността, когато още не ми личеше, а и ми ставаше лошо. Маршрутът ми беше доста дълъг: Люлин-Младост, затова се връщах 3 спирки назад, за да се кача от първа спирка на маршрутката. Естествено накрая слизах като дрогирана, но при това шофиране и да не си бременен ще ти стане лошо. Иначе имам спомен само веднъж да са ми ставали в автобуса и то младо момче. Най-неприятно ми беше, когато ходих да ми мерят тоновете в болницата един ден преди да родя. Като се прибирах се качих на препълнена маршрутка с нисък таван. Не стига, че никой не ми стана, но и трябваше де стоя наведена. Добре, че се освободи бързо едно от най-тесните места, та се намърдах там. Общо взето избягвах да се возя в градския транспорт, за да не се чувствам унизително.  Или се качвах от първите спирки.
  Сега обаче като съм със Стиви няма случай да не ми отстъпят място в автобуса. Дори и да съм за една спирка хората настояват да седна. Дано по-често да срещаме тази загриженост у околните. Heart Eyes

# 80
# 81
  • Sofia
  • Мнения: 6 931
Вчера ходих да си плащам сметката в Мтел с количката и я вкарах вътре. Имашше опашка от 7-8 души, всички видяха, че съм с малко дете и гледаха безучастно! Хич нямаше да стоя, но беше последен ден за плащане. Добре, че поне момчето от охраната ми помогна за количката  по стъпалата и 2-та пъти.  Същата работа и на плод-зеленчука, за жалост пазар няма наоколо. Детето плачеше и една жена пред мен след като дълго го слуша каза с половин уста - вие ако сте за едно нещо минете. Бях за повече и тя си замълча Imp  Аз хвърлих плодовете обратно и си тръгнах и повече от там няма дда пазарувам! Продавачките работят като на забавен кадър, освен това виждат количките, но и те си мълчат! Няма да си мъча детето, майната им на всички!
И нещо добро - като минавах по един стръмен подлез на средата вече не само не можех да избутам количката, ами тя почна да се връща върху мен! Добре, че един тинейджър забеляза и ми помогна, иначе щях да се боря като Сизиф!

# 82
Не са ми ставали като бременна; Не са ми ставали и с кенгоруто; НИКОЙ не ми помага за количката в метрото, а пътувам с малкия поне веднъж седмично.

4 дни преди да родя ми се нахвърли глутница рязярени граждани след като не станах на някакъв старец. Обяснявайки, че "Всеки момент ще раждам" една гражданка почти не ми садна на корема. След като и направих забележка тя отговори" Айде ма , само ти ли си била бременна" След 2 спирки слизах и поне 10-ма се обърнаха да видят, да ли не съм излъгала!

# 83
  • София
  • Мнения: 2 493
Цитат на: anika
Не са ми ставали като бременна; Не са ми ставали и с кенгоруто; НИКОЙ не ми помага за количката в метрото, а пътувам с малкия поне веднъж седмично.

4 дни преди да родя ми се нахвърли глутница рязярени граждани след като не станах на някакъв старец. Обяснявайки, че "Всеки момент ще раждам" една гражданка почти не ми садна на корема. След като и направих забележка тя отговори" Айде ма , само ти ли си била бременна" След 2 спирки слизах и поне 10-ма се обърнаха да видят, да ли не съм излъгала!


щях да ревна докато четях!  Imp  Imp  Imp  #Sniper  #Sniper  bash

# 84
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
Цитат на: anika
Не са ми ставали като бременна; Не са ми ставали и с кенгоруто; НИКОЙ не ми помага за количката в метрото, а пътувам с малкия поне веднъж седмично.

4 дни преди да родя ми се нахвърли глутница рязярени граждани след като не станах на някакъв старец. Обяснявайки, че "Всеки момент ще раждам" една гражданка почти не ми садна на корема. След като и направих забележка тя отговори" Айде ма , само ти ли си била бременна" След 2 спирки слизах и поне 10-ма се обърнаха да видят, да ли не съм излъгала!


аз щях да и обърша един шамар, ако бях на твое място

# 85
  • Мнения: 1 809
Цитат на: DEianaZ
Цитат на: anika
Не са ми ставали като бременна; Не са ми ставали и с кенгоруто; НИКОЙ не ми помага за количката в метрото, а пътувам с малкия поне веднъж седмично.

4 дни преди да родя ми се нахвърли глутница рязярени граждани след като не станах на някакъв старец. Обяснявайки, че "Всеки момент ще раждам" една гражданка почти не ми садна на корема. След като и направих забележка тя отговори" Айде ма , само ти ли си била бременна" След 2 спирки слизах и поне 10-ма се обърнаха да видят, да ли не съм излъгала!


аз щях да и обърша един шамар, ако бях на твое място

Това е най-малкото,което заслужава Close

# 86
  • Мнения: 3 200
Цитат на: anika


4 дни преди да родя ми се нахвърли глутница рязярени граждани след като не станах на някакъв старец. Обяснявайки, че "Всеки момент ще раждам" една гражданка почти не ми садна на корема. След като и направих забележка тя отговори" Айде ма , само ти ли си била бременна" След 2 спирки слизах и поне 10-ма се обърнаха да видят, да ли не съм излъгала!


 #2gunfire  #2gunfire  #2gunfire
Обикновено се въздържам от крайни коментари, ама това се нарича наистина простотия!! Close

# 87
  • Sofia
  • Мнения: 728
Не издържах и реших и аз да се оплача от отношението на гражданите.През първата бременност пътувах с ГТ и то предимно с тролей 8 и авт.72(в който има разпоредител-уж!). Не само че не са ми ставали,но и в 8-ия месец заради някакви нагли лелки се опитаха да ме вдигнат от първата седалка заради друга бременна,а на следващата спирка заради момче инвалид,а на другата предна седалка седяха две лели с огромни торби и още по-огромни усти. Последно в Била като пазарувахме с мъжа ми имахме три продукта в количката,а пред нас един нагъл дядка ме огледа най-подробно и продължи да си избутва препълнената количка към касата.А ние се редяхме на експресната каса-за бременни,майки с деца и до 8 артикула.Добре че момчето от охраната ни извика отпред...да не споменавам че тогава ми започнаха контракциите(седмица преди термина) и същата нощ родих.
А сега съм в шестия месец и коремчето с гащеризона вече се вижда(инаше ми е хлътнало).Преди няколко дни във Фантастико същата история,само дето ми призля и на касата припаднах...а бяхме и с детето.То реве и се тръшка че му омръзна от опашката,аз прежълтяла-презеленяла,а чичката пред нас ни огледа обстойно и се набута на касата с препълнена количка...

# 88
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
Вижте сега, ще викажа на мен какво ми се случи миналата седмица. Редях се на касата във "Фанстастико", зад мен една жена с огромен корем, личи си че е поне в 8-мият месец. Правя и място да мине пред мен . Тя ме пита "Ама , защо?!" аз и отговарям "Ами нали сте бременна...", тя ми отговаря "НЕ!Дебела съм!" А сега де, бол с дебели жени, бол с дебели бременни жени как мога да ги различа. Знаете ли колко неудобно ми стана. Тя си била дебела жената, хапва и се, а аз я мисля за бременна. Бая се поозорих докато оправя положението. Честно да ви кажа трудно ми е вече да преценя аджеба дебела ли е таз булка или е трудна. Без лоши чувства , не се заяждам. На мен също не са ми ставали в транспорта -  най-вероятно защото са се чудили хората.

# 89
  • Мнения: 2 040
Цитат на: anika
Не са ми ставали като бременна; Не са ми ставали и с кенгоруто; НИКОЙ не ми помага за количката в метрото, а пътувам с малкия поне веднъж седмично.

4 дни преди да родя ми се нахвърли глутница рязярени граждани след като не станах на някакъв старец. Обяснявайки, че "Всеки момент ще раждам" една гражданка почти не ми садна на корема. След като и направих забележка тя отговори" Айде ма , само ти ли си била бременна" След 2 спирки слизах и поне 10-ма се обърнаха да видят, да ли не съм излъгала!


Това са изроди, това не са хора.

# 90
  • Мнения: 2 274
ДА ви разкажа какво ми се случи току що: СТОЯ,   разбира се, в трамвая и едид мъж ( в никаквъ случай дядо за 5 мин. три  пъти ме изгледа в корема) просто побеснях, в този момент седалката зад него се освободи и аз минавайке да седна, грабнах от ръцете му книжките, които той четеше и ги хвърлих на земята, обсипвайки го с мили думи...Той много възмутен ме попита защо трябва да ми отсъпи място след като съм бр-нна  - много важно и разбира се каза у,ч есъм ненормална...ама на мен ми олекна като му хвърлих книжките - тоя така се изкорка!!!! Пък квото ще да си мисли!!!!

# 91
  • Мнения: 6 029
Цитат на: Godzilla
ДА ви разкажа какво ми се случи току що: СТОЯ,   разбира се, в трамвая и едид мъж ( в никаквъ случай дядо за 5 мин. три  пъти ме изгледа в корема) просто побеснях, в този момент седалката зад него се освободи и аз минавайке да седна, грабнах от ръцете му книжките, които той четеше и ги хвърлих на земята, обсипвайки го с мили думи...Той много възмутен ме попита защо трябва да ми отсъпи място след като съм бр-нна  - много важно и разбира се каза у,ч есъм ненормална...ама на мен ми олекна като му хвърлих книжките - тоя така се изкорка!!!! Пък квото ще да си мисли!!!!


БРАО!!!!!

# 92
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
Цитат на: Godzilla
ДА ви разкажа какво ми се случи току що: СТОЯ,   разбира се, в трамвая и едид мъж ( в никаквъ случай дядо за 5 мин. три  пъти ме изгледа в корема) просто побеснях, в този момент седалката зад него се освободи и аз минавайке да седна, грабнах от ръцете му книжките, които той четеше и ги хвърлих на земята, обсипвайки го с мили думи...Той много възмутен ме попита защо трябва да ми отсъпи място след като съм бр-нна  - много важно и разбира се каза у,ч есъм ненормална...ама на мен ми олекна като му хвърлих книжките - тоя така се изкорка!!!! Пък квото ще да си мисли!!!!


егати нещастника...как може да има такива човечета

# 93
  • Мнения: 437
Imp  Imp  Imp  Imp
napravo pobesniavam kato si pomislia che ima takiva nishtojestva... mai mi predstoiat intriguvashti meseci  Close

# 94
  • Мнения: 2 274
Всъщност след като слязох от злополучния трамвай влязох в един магазин и питам имат ли вафли "Морена" . ПРодавачката каза че не продават, но извади от чантата си своята и каза , че ми я подарява - ами разплаках се........егати шарения живот!

# 95
  • Мнения: 3 634
Да ви кажа само... много ми е интересно да ви следя дискусията... тука дори не се смята за редно да се стане за да седне бременна... Ама то и не се налага... никога не е претъпкано в автобусите (а това е понеже автобусите не минават по един път на 2 часа).

# 96
  • София
  • Мнения: 1 402
Oh po tazi tema mojem da pishem s chasove .... pisha pak po neia za poreden pat ...
Vtornik vecher sled rabota se okazah natovarena, 2kg grozde /maika mina i go ostavi/, 1 litar pryasno mlyako, niakolko yabalki + hlyab ... ta sled kato pochakah 10-ina minuti avtobus 76 i toi ne se poyavi, krasta me boleshe, ottekoha mi krakata i reshih che shte vzema taxi!!!!
Za moi "kasmet" stoyah s torbite na trotoara ramo do ramo s mlad maj s buket v raka /yavno i dvamata chakahme taxi .... poyavi se edno ...vdignah parva raka, taxito dade migach sprya pred men, az se navedoh da si vzema torbite i mladeja me izblaska vrahlitaiki v taxito s dumite "barzam mnogo".......... i az onemiah  Shocked
taximetrovia shofior i toi nishto, svi ramene i potegliha ..... kakvo mojem da napravim v takav moment????????

# 97
  • Мнения: 2 274
Цитат на: Galya S
Oh po tazi tema mojem da pishem s chasove .... pisha pak po neia za poreden pat ...
Vtornik vecher sled rabota se okazah natovarena, 2kg grozde /maika mina i go ostavi/, 1 litar pryasno mlyako, niakolko yabalki + hlyab ... ta sled kato pochakah 10-ina minuti avtobus 76 i toi ne se poyavi, krasta me boleshe, ottekoha mi krakata i reshih che shte vzema taxi!!!!
Za moi "kasmet" stoyah s torbite na trotoara ramo do ramo s mlad maj s buket v raka /yavno i dvamata chakahme taxi .... poyavi se edno ...vdignah parva raka, taxito dade migach sprya pred men, az se navedoh da si vzema torbite i mladeja me izblaska vrahlitaiki v taxito s dumite "barzam mnogo".......... i az onemiah  Shocked
taximetrovia shofior i toi nishto, svi ramene i potegliha ..... kakvo mojem da napravim v takav moment????????
:nervous:
БОЙ!БОЙ!БОЙ! #2gunfire

# 98
  • София
  • Мнения: 1 402
Цитат на: Godzilla
Цитат на: Galya S
Oh po tazi tema mojem da pishem s chasove .... pisha pak po neia za poreden pat ...
Vtornik vecher sled rabota se okazah natovarena, 2kg grozde /maika mina i go ostavi/, 1 litar pryasno mlyako, niakolko yabalki + hlyab ... ta sled kato pochakah 10-ina minuti avtobus 76 i toi ne se poyavi, krasta me boleshe, ottekoha mi krakata i reshih che shte vzema taxi!!!!
Za moi "kasmet" stoyah s torbite na trotoara ramo do ramo s mlad maj s buket v raka /yavno i dvamata chakahme taxi .... poyavi se edno ...vdignah parva raka, taxito dade migach sprya pred men, az se navedoh da si vzema torbite i mladeja me izblaska vrahlitaiki v taxito s dumite "barzam mnogo".......... i az onemiah  Shocked
taximetrovia shofior i toi nishto, svi ramene i potegliha ..... kakvo mojem da napravim v takav moment????????
:nervous:
БОЙ!БОЙ!БОЙ! #2gunfire


Zamisliam se vse po-chesto varhu tazi vazmojnost   341uu

# 99
  • Мнения: 3 634
Колкото по тежка чанта, толкова по голяма цицина връз главата на наглия простак/простачка... във всеки случай! Пък и съм чувала, че българките са много устати (е и мъж ми го повтаря всеки ден), та отворете ги тези усти бе... ако някой те предреди, ми изпей му една песничка на майната му и додето той те гледа втреснато, намърдай се в таксито...

А за тоз таксиметровия чичо... ако беше тукашен и едно телефонно обаждане би свършило прекрасна работа... ама на... в БГ е.

# 100
по време на първата ми и засега единствена бременност, почти винаги са ми ставали, да не кажа винаги но в 9 от 10 случая...ОБАЧЕ...имаше един път, който толкова ме разстрои, че съм запомнила само него, а не толкова, ако някой е проявил разбиране. Та...пътувам си аз, всички се правят на разсеяни и в един момент една жена стана и каза, че не ме е видяла...обаче, аз бях вече трудно подвижна и докато да седна на заветното местенце, една овца се метна на седалката.  В следващия момент ми видя корема, видя ми киселата физиономия и ме попита нагло, "ама вие искате ли да сядате!" Аз й казах, "ама аз искам да сядам" и тя толкова се обиди, че трябва да стане, че вика "кво пък толкова, нали ставам, май са ви в повечко хормоните..."  (това щото съм направила кисела физиономия). Аз й пожелах и на нея хормони вповече и тя ми благодари и каза че преди 2 години и половина е имала това щастие. После много ме е яд, че не й казах, че сигурно затова проявява такова "разбиране"    Rage

# 101
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
аз пък си казвах "Може ли да седна- бременна съм".в магазин не съм чакала -  отивах най- отпред "Сори, ама съм бременна". Кофтито беше при мен трудно дишах. Седя лли права повече от 10мин и ми ставаше лошо. Затова не съм и чакала някой да се сети, че трябва да стане. Напомнях , че АЗ имам право!

# 102
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Цитат на: Godzilla
Всъщност след като слязох от злополучния трамвай влязох в един магазин и питам имат ли вафли "Морена" . ПРодавачката каза че не продават, но извади от чантата си своята и каза , че ми я подарява - ами разплаках се........егати шарения живот!

Ох, миличка, колко си чувствителна... Като се замисля, дотолко съм сквикнала с лошото отношение на хората, че някой ако прояви съвсем елементарна човещина и на мен ми се приплаква...

# 103
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Цитат на: Galya S
Oh po tazi tema mojem da pishem s chasove .... pisha pak po neia za poreden pat ...
Vtornik vecher sled rabota se okazah natovarena, 2kg grozde /maika mina i go ostavi/, 1 litar pryasno mlyako, niakolko yabalki + hlyab ... ta sled kato pochakah 10-ina minuti avtobus 76 i toi ne se poyavi, krasta me boleshe, ottekoha mi krakata i reshih che shte vzema taxi!!!!
Za moi "kasmet" stoyah s torbite na trotoara ramo do ramo s mlad maj s buket v raka /yavno i dvamata chakahme taxi .... poyavi se edno ...vdignah parva raka, taxito dade migach sprya pred men, az se navedoh da si vzema torbite i mladeja me izblaska vrahlitaiki v taxito s dumite "barzam mnogo".......... i az onemiah  Shocked
taximetrovia shofior i toi nishto, svi ramene i potegliha ..... kakvo mojem da napravim v takav moment????????

Ама верно бой,бой,бой!!! Поне да му беше теглила една сочна да му вдигнеш кръвното... Ама и ти си за бой, може ли така да се товариш бе жена???!

# 104
  • София
  • Мнения: 1 402
Цитат на: PetiaK
Цитат на: Galya S
Oh po tazi tema mojem da pishem s chasove .... pisha pak po neia za poreden pat ...
Vtornik vecher sled rabota se okazah natovarena, 2kg grozde /maika mina i go ostavi/, 1 litar pryasno mlyako, niakolko yabalki + hlyab ... ta sled kato pochakah 10-ina minuti avtobus 76 i toi ne se poyavi, krasta me boleshe, ottekoha mi krakata i reshih che shte vzema taxi!!!!
Za moi "kasmet" stoyah s torbite na trotoara ramo do ramo s mlad maj s buket v raka /yavno i dvamata chakahme taxi .... poyavi se edno ...vdignah parva raka, taxito dade migach sprya pred men, az se navedoh da si vzema torbite i mladeja me izblaska vrahlitaiki v taxito s dumite "barzam mnogo".......... i az onemiah  Shocked
taximetrovia shofior i toi nishto, svi ramene i potegliha ..... kakvo mojem da napravim v takav moment????????

Ама верно бой,бой,бой!!! Поне да му беше теглила една сочна да му вдигнеш кръвното... Ама и ти си за бой, може ли така да се товариш бе жена???!


Вярно е .... знам че не трябвя да се товарим в момента толкова много  Embarassed  .... обаче ето случи се ... нямам кола ... и разчитам на такива превозни средства като автобуси, маршрутки и в краен случай такси ..... то простаци ще има винаги .... просто сега явно им обръщам повече внимание ....

# 105
  • Мнения: 421
При първата ми бременност, ми се случи случка, която ме накара да преосмисля поведението си в градския транспорт. Бях ходила да ми взимат кръв в ЖК и на връщане взех трамвая. Бях в 6 ти месец, но ми личеше достатъчно. Две лелки ме огледаха от главата до петите и продъжиха оживения си разговор...аз реших, че за 5 спирки все ще издържа...чувствах се ОК...но...в един момент ми причерня, побелях като платно и лекичко започнах да се свличам, лелките - никаква реакция, и тогава ща не ща им казах, че съм бременна и ми е лошо, и те веднага скочиха, държаха ми главата назад и ми дадоха дъвка...Като слязох на мойта спирка се оправих, може да е било от глад...заради кръвта...кой знае...
Оттогава реших, че ще си казвам...още преди да ми е прилошало...и не случайно едно време си имаше места за бременни майки с деца, и инвалиди, защото те явно са рискова група... и промените в техните организми явно настъпват по-бързо и не се знае как ще завършат...

# 106
  • Мнения: 429
И  на мен не ми правят място в трамвая , метрото и автобуса , нито когато бях бременна , нитос ега с две деца , които шават постоянно . Хората ги гледат , радват имс е , но само толкова . Затова мразя да се движа с градския транспорт . Да не ви говоря ,ч е днес точно в трамвая ме грабиха ....

# 107
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Когато ми се налага да се возя за 1-2 спирки винаги някоя по-младичка жена /със или без дете/ ще се обади - "Кажете на някой да стане да седнете". По-възрастните лелки въобще не се сещат, гледат ме в очите най-нагло. Не ми е толкова до мястото за сядане,но в градския транспорт е ужасна мизеря няма къде да се хванеш /аз съм ниска и при всяко протягане ме боли/ и се носят едни миризми.

# 108
  • Бургас
  • Мнения: 5 632
Четох за много от вас на който се е случвало при не съвсем пълен автобус да са прави, един куп баби да седят.  Laughing  Ще се пукна от смях на мене днес ми се случи същото.
Отивам на баба ми на гости и се качвам в автобиса - само пенсии и една майка с 18-20 год. дъщеря. Чудя се бомби ли са им паднали в къщите, че всички са се помъкнали да пътуват. И после се сетих тези дето живеят в центъра /буржоазните баби/ са ходили на гробищата и сега се връщат. И стърча си аз и една жена съвсем на висок глас ме пита "Никого ли не помолихте да ви отстъпи място?" барем някоя глуха скумрия да се сети, ама не.. Идва контролата и тя пита.Пак нищо и ги позагледах - така всичките упорито блеят през прозорците преди да попита жената даже си и говореха, ама сега тишина и блеят навънка  Laughing  А пък 20 годишната пльосната на седалката ми зяпа корема и чака да види нещо! Какво ли? И аз като се сетих за вашите разкази СМЯХ. Сама си седя права в автобиса и се смея като пълно КуКу. Да ама те не знаят, че на тяхната простотия се смях. Оле като се замисля, че и моята баба едната е такава! Twisted Evil  ама аз от време на време я култорясвам /Тази на която отивах на гости е добричка и прави място  Rolling Eyes /

# 109
  • Мнения: 1 809
Sesana, разбирам "скумриите-баби"   и дядковците, ама изобщо не разбирам майката с 18-20 годишна дъщеря Shocked
Аз ако бях на твое място щях да я питам какво гледа  Laughing
Радвам се, че си се чувствала добре и хубавичко си им се посмяла  Wink
Лека бременност на всички бъдещи майки!

# 110
  • София
  • Мнения: 310
И на мен през бременността ми не са ми правили място в градския транспорт. Добре, че не го ползвах често. Но имам един кофти спомен. Беше зимата и бях в 8 месец и корема ми  личеше. Качвам се в автобуса, който беше пълничък с идеята да мога да застана някъде където да не ме блъскат. За седящо място не съм си и мечтала  Imp  Една жена като ми видя корема се развика няма ли кой да стане и един чичка се обажда - ''Ама тя къде е тръгнала, да си стои вкъщи!"  Twisted Evil  Направо нямам думи.
 Има и един по-пресен случай. Миналата седмица имах излизане с бебо и той беше в кенгуруто. Качваме се благополучно в автобуса и виждам няколко свободни места. Като примерен пътник първо си перфорирах билетчето и след това се насочих към първото свободно място и.........о чудо мястото беше заето от един чичка-водоноска( става въпрос за авт. 260) И аз с бебо в кенгуруто си стоях права няколко спирки. Докато една жена слезе и същият въпросен чичка ми вика - ''Елате седнете" Twisted Evil

# 111
  • Мнения: 4 212
Цитат на: dezyg
Когато ми се налага да се возя за 1-2 спирки винаги някоя по-младичка жена /със или без дете/ ще се обади - "Кажете на някой да стане да седнете". По-възрастните лелки въобще не се сещат, гледат ме в очите най-нагло. Не ми е толкова до мястото за сядане,но в градския транспорт е ужасна мизеря няма къде да се хванеш /аз съм ниска и при всяко протягане ме боли/ и се носят едни миризми.


ха,ха,това за миризмите,го бях забравила,ама си е вярно.и аз сьм ниска и си спомням в някой автобус,като се хване някой на горният парапет и като льхне една миризми4ка,лелееее Cry
особенно лятото ¬ пот ,риба,ракия,вино,гранясало....4ак ми се насьлзиха о4ите.

# 112
  • Мнения: 3 200
Винаги съм си мислела, че всички се съобразяват с бременните жени, жените с малки деца, болните хора и т.н., а сега разбирам, че всъщност е точно обратното: ние трябва да се съобразяваме с всички останали, това не е ли абсурдно  Close  Close !?

Общи условия

Активация на акаунт