Нашите любими торти ... глазури, покрития и фигурки за тях 117

  • 132 698
  • 746
  •   1
Отговори
# 30
  • Кукуландия
  • Мнения: 106
Uinen, много набързо - според мен тези бои не стават за фондан - съдържат вода! Нека и по-запознатите да се изкажат
Лооошо, лошо ако е така  Sad
Видях тези бои в един БГ сайт, където обаче цената им беше в пъти по-висока (6,50 за шишенце) и веднага отидох и си ги поръчах от първоизточника. В БГ сайта беше изброено, че стават за какво ли не, включително оцветяването на фондан  Cry

# 31
  • София
  • Мнения: 1 078
Ехеее, нова тема. Пепииии, ама какви торти, какви теми, бе душааа, виж какво сладурче си имаш!  Grinning Hug Олеле, че се изпозавидях се, искам трето и да си го мачкам, мачкам... Че Филип пораства вече и скоро няма да мога да го мачкотя с пълна сила.  Laughing

Момичета мили, много, ама МНОГО ви благодаря за толкова много позитивни отзиви, направо ме изчервявате, но и е невероятно приятно! БЛАГОДАРЯ ВИ!!!  Hug

Шеметче, честит рожден ден скъпа! Много здраве и щастие!   bouquet Hug

БианкаД, много готин рак.  Grinning Като истински е. Grinning
Стефина, вярно, че е празничко отгоре, ама щом клиента иска...  Laughing Иначе скорпиона е брррр, гадееееен.  Laughing Демек и той си е реалистичен е един такъв.  Laughing

На мен не ми харесва да работя по предварително зададен проект, нИ мЪ кефи. Точно затова предлагам на Мина да си редуцира поръчките. Ти са на такова ниво, че можеш да си позволиш да кажеш, че искаш да правиш само интересни за теб проекти и толкоз.  Hug и не можеш да се откажеш, просто не трябва!  Hug

Момичета, които съм коментирала във Фликър и в Предизвикателството, позволете да не се повтарям, вие знаете, че сте прекрасни!  Hug

Хриси
, честито на твоята щерка, ти доста си й задоволила капризите!  Grinning Ама така й се полага на рождения й ден! Да е жива и здрава и все такива задачи да поставя пред теб. Кривата торта е мнооого крива.  Laughing Аз таквоз не съм правилаоще. Курабийките са страхотни!

Да ви покажа едни много стари торти, повечето от вас са ги виждали, но други нямам все още.


The smurfs by anna savenko (sVeshti4ka), on Flickr


Forest confectionery by anna savenko (sVeshti4ka), on Flickr

# 32
  • София
  • Мнения: 1 078
Добър вечер!
Докато въздишам по вашите красоти викам да питам две нещица Rolling Eyes
Имам си този комплект, но не знам как и за какво точно се използва всяко  newsm78 Опитах се да видя в интернет, но ударих на камък, може би не търся както трябва... ако някоя от вас има наблизо линк или нещо, моля да сподели.  Praynig

Другият ми въпрос е свързан с тези бои - дали може директно да се рисува с тях? Аз че ще пробвам ще пробвам, но ако не става поне да си намисля backup план  Laughing

Лека вечер на всички!

Инструментите си ги използвам по най-различен начин. С времето ще откриеш кой инструмент за какво ти е удобен.
Боите, мисля, че можеш да ги използваш за рисуване. Нали за отгоре питаш? Аз понякога с вода, понякога с водка си мокря четката, така че няма проблем да има и водна основа. Най-добре си направи една плочка от фондан и си я пробвай за чернова за да усетиш как се рисува.  Peace

# 33
  • Кукуландия
  • Мнения: 106
Да, точно за отгоре говорех. Значи ще стане. Само дано успея да намеря във Велинград откъде да си купя боя, с която да оцветя чаршафа.
Намерих и линка, където ги видях за първи път - http://decorbox.bg/bg/product/920/Natural-Food-Coloring. Сега видях, че пише, че са бои за тониране.. аз все едно знам какво значи тониране в контекста на сладкарството  Mr. Green Rolling Eyes Blush
Благодаря ви много   bouquet

# 34
  • София
  • Мнения: 1 078
Сигурно са си и за оцветяване. Пак можеш да пробваш с малкко тесто. Ако става кашаво, добавяш малко нишесте или фина пудра захар и пак месиш.

# 35
  • Мнения: 909
Нова темичка,благодаря... Hug  bouquet

Невероятни тортички,коя от коя по красива и идейна....,оставам без думи...пред красотата само се ахка...браво на всички вас!  bouquet  bouquet  bouquet

Мина,невероятни цветове,как ги постигаш?Какви бои ползваш,моля да споделиш с мен.Аз не мога да докарам такъв цвят и това е.... Sad

# 36
  • у дома
  • Мнения: 1 581
откраднах си 5 минутки и бързам да изкоментирам последните торти  Crazy

Tatitt, да беше пуснала и рецепта за бонбонките  Flutter
stefina, тортата е чудна!
Mинa, твоите торти са като непипнати с ръце! прекрасни!   omm
марулче, ти си знаеш, коментирала съм те вече. няма да се повтарям  Mr. Green Heart Eyes
BiankaD, убийствен рак!
_Пепи_, бонбон си имаш ти!  Hug
мила ми Свещичке, мила ми Савенко, теб отказвам да коментирам Crossing Arms

да не остана и аз по-назад, а и да не кажете, че само се скатавам, ето моята торта от предизвикателството:  Mr. Green


ОЩЕ

# 37
  • Тракийка в Софийското равно поле....
  • Мнения: 439
Unien, аз затова викам да кажат и другите, защото не съм убедена.  Thinking. Ама ти вече ги имаш, така че както вика Свещичката - пробвай.

Пепииииииии, ама много хубава украса има на снимката бе, макар да не е захарна. Но пък е сладка  Laughing

Ани, ми айде де........... кво чакаш. Виж първите две колко са прекрасни  Hug

Маре, пак опитвам! http://www.ebay.co.uk/sch/i.html?_nkw=edible+pearls+&_trksid=p5197.c0.m627
Ако не става, търси в сайта edible pearls. За подложки не мога да помогна с онлайн местенце. Ама в Германия би трябвало лесно да се намират такива неща - дано се включи някой от там.

Блююю - ето бе мила!  Hug Лесно, бързо, ефикасно!  Flutter

# 38
  • Мнения: 115
Колкото и да е грозно, искам само да се запиша, за да мога да ви следя и да ви се радвам Hug Страхотни сте Heart Eyes

# 39
  • Мнения: 494
Татит,мерси много  bouquet
Утре ще ходя да търся по магазините,ама хи4 не исках да си губя времето,4естно казано!Надявах се,4е в ибея ще намеря,ама нъцки!Което супер ме у4удва,щото там има просто ВСИ4КО,ама сега ударих нещо на камък.Убедена съм,4е не търся нещо като хората,та дано и някой друг се вклю4и!

# 40
  • Тракийка в Софийското равно поле....
  • Мнения: 439
Татит,мерси много  bouquet
Утре ще ходя да търся по магазините,ама хи4 не исках да си губя времето,4естно казано!Надявах се,4е в ибея ще намеря,ама нъцки!Което супер ме у4удва,щото там има просто ВСИ4КО,ама сега ударих нещо на камък.Убедена съм,4е не търся нещо като хората,та дано и някой друг се вклю4и!
Ей, амбицира ме  Mr. Green
http://www.ebay.co.uk/sch/i.html?_nkw=cake+board&_sacat=5721 … 286.c0.m270.l1313

# 41
  • Мнения: 1 965
Мдаааааааааам! Валерия послушно се е покрила, обаче Свещичкова ме атакува и то с 2 торти.
Свещичката - и двете гъби са страхотни. Обичам смърфовете, но към другата приказка съм пристрастна и затова гласувам за тази торта. Но, като се загледам пак, гъбата на смърфовете е по-сладка. Я, пак да погледна..... Не мога да реша! И двете са супер.
Блю-то - твоята книжка е много готина. Обаче, понеже имам да ти връщам мнооого критика, не мога да не те заям за черния котак на лявата страница. Не ти ли мяза малко на .... язовец.  Mr. Green Шегувам се. Цялата ти торта е страхотна.

Айде да ви покажа майстор Марин и да отлитам. А, вие си ме дъвчете на воля.
И ОЩЕ

Много малко време имах за тази торта, ама не устоях на предизвикателството. Първоначално ми пратиха снимка на торта на Валерия, и естествено изпаднах в стрес. Бях готова да откажа, обаче се оказа, че от тортата трябва да ползвам предимно инструментите и трябва да направя компилация от нейната торта и моята Къща на мечтите. За всеки случай си взех всякакви видове разрешителни от Дзвера. Писмени,устни,  СМС-ни, телефонни, ЛичноСъобщенийни. Дзвера благосклонно позволи да надничам в нейната торта, като постави условие моята да не става по-хубава.  Mr. Green Не само обещах, а се и заклех. Спазих си обещанието и отивам да спинкам.

# 42
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Шеметче, честит рожден ден скъпа! Много здраве и щастие!   bouquet Hug

Благодаря на теб и всички момичета от темата които ме поздравиха  Hug Heart Eyes

# 43
  • Мнения: 494
Страшна си Татит,мерси много  bouquet
Ей,моми4ета,наистина имате вълшебни ръце Hug Сега тамън ще ви следя!

# 44
  • Мнения: 1 173
Марулке зелена Марулена (дето си 2.5 $ в  магазина  Mr. Green ), да нИ съм те видяла повече на това оранжевото да снимаш , че бой  Mr. Green . Ей жена , всички са много хубави , обаче аз като ловджийско чедо ( дядо , баща , брат ...че и мъжа ми мъкнат с тях ) очите ми останаха в ловната и в патрондаша . Официално те предупреждавам че нито писмено , нито СМС-но или какъвто и да е вид разрешение ще искам ами най-нагло и "колегиално" тази идея с патрондаша  ще я крада !!!  Mr. Green Laughing
Мина теб те наглеждам на Flickr   Grinning  - с няколко думи " прецизно , изчистено и красиво " !!!
Ванче тоз дядо що с играчките на Мени си играе  Laughing ...шегувам се , знам че такава е била поръчката , но защо не истински инструменти ами на Мени  Grinning ( под "сикрет" да ти кажа че Валерия има само подложка за показване  Laughing )
 Тортата е много хубава ...отложи самоубийствените мисли за по-късно .

Гледам и Гаргамел е намерил пътя към темата ...Ани не роза а захарния Гаргамел трябваше да те кръстят  Mr. Green, той артиста ако го види и ще припадне - като истински е . Тази ти торта е меко казано уникална  , не че другата не е . Къпкейка във форма ли го пече . А и щях да питам за Хелоуинския уникат - каква беше тортата на втория етаж че успя да се задържи наклонена .
Стефина много добре си се справила , макар и болна
Хриси тиквата каква торта е , не е мръднала формата ѝ  Shocked . Явно 10 г са на тема ярки цветове - нашите бяха розово и синьо  Laughing . Тортата е много красива !!!

Общи условия

Активация на акаунт