Последни есенни лъчи галят ЮНСКИТЕ усмихнати очи.

  • 23 026
  • 726
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 445
Здравейте,

да си кажа аз по миризливата тема - акото на Алекс винаги е било рядко, никога не е имал запек, акал е всеки ден, без изключение, даже по 3-4 пъти на ден. Аз затова и никога не съм се включвала по темите за запек - никога не е имал. Няколко пъти казах на педиатърката, първо ме пита какво съм яла, после изписа прахчета Хидрасек, пи и Биогайа... никакъв резултат, промяна нямаше. Детето няма други симптоми, жизнено е, весело, хапва си нормално - нито прекалено често, нито с големи паузи, от глад не е плакал... Но от 2 дена започна да мирише ужасно, просто няма такава гадост, вчера беше пенесто и миришеше на вкиснало  Sick. И аз вече не знам откога точно е все така, но от днес има и гадна слуз, на парцали е направо  Sick, така че утре ще звъня да питам кога да ида и ще искам изследвания, това не е нормално  Thinking Crossing Arms. Ама повече лечение, без да сме сигурни от какво, няма да провеждам  Naughty

Извинявам се, че съм толкова изчерпателна, но много често тук, в темата, намирам решение за някои проблеми, затова и споделям. Благодаря на тези, които ме изчетоха  Hug

Сега гледах и "Горещо"...  ooooh! #Cussing out просто плаках през цялото предаване, но исках да го гледам, в такива моменти оценявам късмета , който съм имала - защото и аз разсъждавах като милата девойка - с тая разлика, че аз НЯМАХ парите за избор на екип. Отидох да раждам с 5 лева в джоба, а мъжа ми се върна пеша от болницата, защото нямаше пари за такси. Това всичкото благодарение на нашите мили колежки от HR - отново забравен болничен лист, следствие на което получих пари няколко дена след раждането. Добре, че бяха леля ми и майка ми да купят цветя и почерпка за акушерките, че щях да умра от срам  Blush. Защото аз още тогава бях осъзнала, че благодарение на докторите, които ме израждаха, или по-точно на една акушерка, сега се радвам на детето си и съм жива и здрава...  Confused. В първия удобен случай, когато отида до Пловдив, пак ще им занеса нещо - ей така, защото не ме оставиха да се мъча, както се случи на други момичета....
Дано почива в мир Деяна - майка й ще си спази обещанието и ще отгледа детенцето й..  Flowers Rose Flowers Rose Flowers Rose

Извинявам се за дългия и негативен пост, но просто написах това, което чувствам.

# 46
  • Мнения: 2 456
Ваче, бързо оздравяване.  Hug

Къдрокоске, Цвети, странно наистина. Чак страшно... но в същото време много хубаво.

Хоупфул, съгласна съм, че вкуса се гради още докато са малки, но не мисля, че шарените дрехи са КИЧ  Peace Смея да твърдя, че обличам детето си като голям човек, така както се облича и баща му, лично аз и ММ не харесваме типично бебешките дрехи, вечното синьо и розово.
Все пак мисля обаче, че не си разбрала много за какво говорим, има хора, които не могат да си позволят да дадат 40лв за анцунг или 30лв за риза от Зара и за тях това е най-малкия проблем. Това коментирахме, всеки иска да си облича детето добре,  на този етап обаче въобще не им пука как са облечени... и така ще станат стойностни хора.
Никоя майка не заслужава да се чувства непълноценна от това, че няма възможност да осигури "маркови" дрехи за детето си.  Peace

Деси, аз мисля, че може.. ама пак другите да кажат.

# 47
  • Мнения: 11
Права си , Чин, че у нас е проблем тъкмо това - да можем да си позволим елементарни неща ( не става дума за скъпарски маркови дрехи). Това се опитах да обясня, че например ако търси човек за детето си бели чаршафчета или бежовки - трудно ще намери. Българските фирми правят шарении в масовия случай, а по-фините неща са скъпи. Аз затова се кефя и на Икеа например, защото там има обикновени нескъпи неща, не натруфени, не нашарени, не на цветчета и тем подобни. Затова и казах, че ако човек не иска масовото розово, шарено, трябва доста да потърси. Какво общо има казаното от мен с това, че някои родители трябвало да се чувстват зле, че не могат да осигурят 40 лева за блузка, не можах да разбера?
Но това и да спорим и да не спорим са толкова бели кахъри, че просто не е тема за разговор.

В този контекст, не съм гледала Горещо, само чух за случая, но като чуя нещо подобно само ми позволява още по-добре да осъзная какво имам и да го ценя с всеки изминал ден все повече. Благодарна съм на дядо Боже най-вече за едно - че сравнително на ранна възраст съм научила какво е важното в живота. Преди бебенцето ни да се появи разбрах, че това е единственото, което има смисъл и е всичко, децата и семейството. Това като го разбрах = нищо друго не мож еда ми е важно вече, (разбира се за всичко има време и човек трябва да се развива и да се гради), но важните неща в живота ги знаем кои са.

Бързо на болничките да оздравяват , а на бебенцата да спят сладко тази нощ - аз изчезвам засега, че такъв киселяк еимам тука...

Последна редакция: нд, 06 ное 2011, 18:36 от hopeful_sunshine

# 48
  • Мнения: 4 411
Хелън, дано не е нещо сериозно това с Алекс и акането. Просто нямам идея какво може да е.
Иначе Горещо не съм го гледала и няма да го гледам, отделно ако Марти пък ме види веднага ще ми смени канала. Много се разстройвам от такива неща и после много плача (като повечето от вас). Аз също съм много благодарна на целия екип, който се погрижи за мен и Йоанка и също, че 1лв не сме дали за абсолютно нищо. Само ме помолиха да купя антибиотик 1 ампулка, която струваше 2лв, защото нямаха в момента в наличност, за което ми се извиниха хиляда пъти.

Чин, ами тя и Къдрокоска каза, че мога да давам и аз й дадох де. Ама май чистата вода повече я пие.

За дрехите - аз именно заради това съм привърженик на размяната на дрехи (особено бебешки, които си остават почти нови). Не виждам нищо лошо в това дрехите да се доизносват от други деца. Иначе и аз не я порозовявам, но пък има дни, в които е от горе до долу синя  Mr. Green (после се чудя, защо ме питат дали е момче).

# 49
  • Мнения: 84
Зависи и обаче и на какво искаме да ги научим на добър вкус или снобизъм. Rolling Eyes За Крис съм харчила суми, за които ме е срам и да кажа. Да, но е промит мозък от 3 годишен, за което страшно много съжалявам. Сега в ДГ искат униформи, които той съответно не иска, защото били грозни. Е извинете за думата, но дори и да ми е син е супер малоумно да чуеш от 3 годишен пръдльо, че не иска дадена дреха защото няма даден анимационен герой или още по зле не е на някоя марка. Crazy Вкус може да има и без марка. Бебешки цветни дрехи никога не съм харесвала и Крис не е имал, още от болницата излезна с дънки. Сега обаче си умирам за бебешки комплекчета, в които Софи си е истинско бебе. Peace Да се върна назад и Крис щях да си го обличам като бебенце, а не постоянно с ризи,дънки, папионки...

Хелен  Hug Hug Hug 

# 50
  • Мнения: 111
Ох, аз днес цял ден не мога да се добера до компютър.... Пак преподреждахме гардероби , имаме много влага, почват да мухлясват дрехи вътре в шкафовете направо. Пък аз имам алергия към прах и плесени и като настана едно кихане...
 Къдрокоске, Перудке , благодаря и на двечките за линковете.  bouquet

 Исках да ви питам и нещо- тези, които сте захранили бебетата - ако бебето все още не може да седи, а му давате пюре, къде слагате бебето ? На столче за хранене май не става...
 
Аз пак да се доизкажа за дрешките Wink
 Например Ива цяло лято изкара по боди. Имаше рокли, гащеризони и прочие лиготии , да съм ги обякля по веднъж. Бях купила 2 пакета по 7 бодита в неутрални цветове и главно тях си носеше. Много ми се искаше да я обличам като малко човече, но ми се видя ненужен тормоз за детенцето (все още мрази да я обличам). Още повече , че беше адски горещо. Обличана е "официално" 3-4 пъти и пак беше ненужно според мен.
Изобщо това с дрешките е изцяло за родителите. Бебето много разбира в какво е облечена - дали е с Мики Маус или Мечо Пух  или е с Армани.  А за естетиката - да , хубаво е да се възпитава от рано, но бебе на няколко месеца според мен още е много далеч от това.
 По повод това съм се чудила защо на памперсите има картинки - сякаш на бебето му пука Simple Smile Сложили са ги да изглежда по-бебешки продукта им , пък колкото по-кокетен и бебешки е продукта , толкова по-висока цена ...

Айде лека вечер и от мен Simple Smile

# 51
  • Мнения: 4 370
Хе, хе Дарка, вече нямам нужда от диета, така се харесвам, постигнах си целта, ама пусто влюбих се в тая диета. След две седмици приключвам и направо се чудя как ще се храня тогава.  Rolling Eyes

Деси, познавам още една мама в Русе дето роди юни месец! И нейното бебче се роди по раничко. Освен да ви запозная, ама знам ли дали ще си паснете като характери.  Wink Живее в квартал започващ с Ч  Rolling Eyes Мисля че Чародейка беше. Има ли такъв?  Laughing

Ей, много интересни истории за задгробен живот. На мен ми е интересна тази материя. Харесва ми да вярвам, че няма един ден да свърши всичко и вече никога, никога няма да ме има под каквато и да е форма.

Ваче, бързичко да оздравяваш!  Peace

Ориксче, картинката на памперсите е за татковците, като сменят , бебето да не се окаже с лепките отзад!  hahaha

Аз днес захраних Ники .... с банан! Получи се съвсем случайно и много емоционално. Седнах на дивана да си хапна един банан следобед, естествено с Никола в ръцете. Ей, това дете като видя банана и с един замах го гепи и напъха в устата си. Инстинктивно го дръпнах, но той започна да протяга ръце и да се стреми към банана. Тогава сама му го подадох и той го засмука. Мъжа ми негодуваше отстрани, затова пак взех банана и Никола ревна. Подавам го- захапва със страст, взема го реве! Започнах да му давам гърда, бута я и гледа банана и реве. Накрая скрихме банана, за да не го разсейва и да засуче. Много ми беше смешен как ожесточено се бореше за храна. Помолих ММ да снима, щеше да се получи готин клип, но той отказа, че беше против. Ако някой друг му беше дал банан, щях и аз да съм против, но в момента ситуацията ме забавляваше.  Laughing Знам че сте писали, че банана е алерген, сега ще го следя. Но няма да му давам повече де. И ще си чакаме шестях месеца , за да захраним официално.

# 52
  • Мнения: 43
Здравейте,мамчета!
И аз съм пак болничка-уффф ,дано опазя Дара ,но явно имунната ми система е многоооо слаба !
За темата с дрехите ,и аз като Чин не съм съгласна с казаното ,че ако детето ми е облечено в по-евтини и "шарени" и "кичозни" бебешки дрехи ,няма да е естетически възпитано кое е красиво и кое не .А и аз харесвам шарените бебешки дрехи -ако не сега кога ще я обличам така свежо и шарено .Лично мнение изразявам Hug
Хелънче ,аз ти писах ,че Дара също дълго време има зелено ако ,сега от захранването като че ли започна да става по-гъсто и с по-нормален цвят.Аз също давам всеки ден Биогая.Но съвет от мен -задължително си искай изследване да се увериш ,че няма бактерия и че всичко е наред.
Днес се надявах на разходка с тати ,но времето беше кофти -е пак се разходихме ,но по-кратка разходка си направихме.
Ваче ,оздравявай ,че тея болести вече честно изневрящи са! Hug
Аз не искам да гледам "Горещо" ,че много ще се разстроя , а нямам нужда в момента от такъв тип емоции.
Ще лягам раничко ,че ми е зле.

Лека вечер на всички.

# 53
  • Мнения: 141
Честита ни тема,много вълнуващи и хубави неща да споделяме тук.Благодаря,Чин,че отделяш време и за нас.

Цвети,Къдрокоса  Shocked Момичета,изтръпнах цялата и бая рев му спретнах.Най-голямата болка ми е,че баща ми не знае за Мартин.С нетърпение ще чакам неговото помахване... имам чувсвтото,че би ми било  по-малко мъчно ако знам,че се "познават".Не съм сигурна,че вярвам в такива неща,но съм изумена,че разказвате сходни истории.

Хеленче,стиснати палци и от мен всичко да е наред.

За Горещо-чух за историята,но вчера легнах рано и не съм гледала.Хем ми се иска,обаче искрено ме е шубе.Ако гледам ще се будя цяла нощ и ще рева.Мразя да гледам съсипани и нещастни хора.Това ме събаря много,изживявам го силно и ...  Cry Дано майчицата на бебето да бди над нея и да я пази!  Cry

Пеперудке,мъчно ми стана за таткото,сигурно му е много кофти.Бебка бързо да се оправя.А боли ли я на пипане?И колко време след случката се поду?Дано вече не се случват такива неща,че уж са жилави,ама са си бебоци все пак.

Последна редакция: пн, 07 ное 2011, 07:07 от PaO

# 54
  • софия
  • Мнения: 1 305
Ех ваче оправяй се
Хелан искаи си секрет да изследвате акото
Пао миличката много си се изплашила
Затова не гледам такива неща каквато съм сега без да съм гледала го мисля цял ден
Моя татко почина преди 12години на рождения ми ден точно в 7.30 когато съм се родила и аз.
Спокойна нощ

# 55
  • София
  • Мнения: 478
Ух, колко болнички, оправяйте се бързо Hug

Дарка,  Hug

Ани, много хубави снимки Grinning

Чин, благодаря ти за съвета за стерилизацията  bouquet

Радвам се, че ви харесва бънджито. Мисля това да е коледният подарък на Никола, тъкмо тогава и ще дойде времето да го ползва. Трябва само да го намеря сега на най - добра цена Grinning

Да се похваля, че се сдобих с така мечтания от мен Никон Д 90 - само тяло, без обектив Grinning Тези дни трябва да си купя и обектив/и. Понеже няколко човека тук хем разбират, хем имат деца, исках да попитам какъв е най - подходящият обектив за снимане на такива (ако може да се ограничи до само един)?

# 56
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Здрасти и в новата тема! Чин,  Hug Hug

Ваче, Ичка, да оздравявате, няма да се давате на разни болести!  Naughty

На мен пък ми се ще да няма нищо след смъртта. Една нощ чак ревах заради това  ( Crazy), но мисля, че би било ужасно да си гледам децата и близките "отгоре" как им е мъчно за мен (все пак се надявам да им е мъчно  Blush) или как посрещат някакви несгоди и... да ги чакам да дойдат Ужасно е!

Цитат
Какво общо има казаното от мен с това, че някои родители трябвало да се чувстват зле, че не могат да осигурят 40 лева за блузка, не можах да разбера?
Хоупфул, това каза и Чин, че няма общо Simple Smile. По-рано се обсъждаше точно невъзможността на хората да купуват скъпи дрехи.
Аз съм доняяякъде съгласна с теб за кичарията. Като дрехи с патенца, ярки цветове и детски мотиви не са ми в графата кич, примерно ей такива дрехи с удоволствие бих обличала на детето, съвсем подходящи ми се виждат за деца, но са ми скъпи. Зара също ми харесват, но са от типа "малък възрастен". Смятам, че трябва да се приучи детето кое за каква възраст и какво събитие е подходящо да се облече, както банският е подходящ за лятото, за сватба - официална рокля/костюм и т.н.
Кич обаче са ми всичките лъскавотии, пайетки (изключвам разни супер официални рокли, в които са използвани със стил), капсички, пантери, пухчета и безразборни панделки, дантелки и къдрички. Но факт е, че голяма част от масовите дрехи и обувки са облепени и обшити именно с такива неща и особено за момиченце е ужасно трудно да бъдат избегнати. А пък децата (или поне моето) са като сврачетата, все гледат лъскавкото, аз хиляда пъти съм изразявала мнение за подобни дрехи и моята се съгласява или сама ми показва лошите примери, но като остане при едната си баба, се сдобива с точно такива неща. Не знам кой инициира купуването, но другият не е възроптал и ми проваля цялото естетическо възпитание.

Бразилка, честито! Със здраве и с кеф да си го ползваш!

# 57
  • Мнения: 379
РаО спокойно и аз съм имала такива моменти,аз също съм едва ревла  Laughing Laughing Много съм чувствителна.'
За дрешките Владис има доста маркови неща,но не съм ги купувала аз а са и подаръци от роднини където са по Америка,Италия и Лондон.Аз купувам неща,които ми харесат,не ме интересува ''маркови'' ли са или не.То сега тя не разбира с какво е облечена,на тази възраст дрехите са за радост на родителите,както и играчки и други неща.Лека вечер от мен  Hug

# 58
  • Мнения: 2 456

Цитат
Какво общо има казаното от мен с това, че някои родители трябвало да се чувстват зле, че не могат да осигурят 40 лева за блузка, не можах да разбера?
Хоупфул, това каза и Чин, че няма общо Simple Smile. По-рано се обсъждаше точно невъзможността на хората да купуват скъпи дрехи.
newsm10 точно!
Родителите НЕ трябва да се чувстват зле от факта, че не могат да си позволят да купуват скъпи дрехи, е те това исках да кажа.
Различни хора сме, различно се обличаме, така че не може и децата си да обличаме еднакво. Това, което за теб е естетически красиво за други може да не е и обратното...шарен свят.
Абе, едно и също сме имали предвид.
Икеа ми е любим магазин вече, през седмица съм там.

Шунче, на мен също не ми се иска да гледам близките си отгоре... Въобще.. смъртта ме плаши, а преди не беше така, може би откакто забременях и родих започнаха всичките ми страхове.  Rolling Eyes
Накри, интересно наистина... дали в момента не възпитавам снобар?

ПаО, и аз съм ревла. Успокой се, гушни Марти и се опитай да починеш.  Hug

Орикс, картинката по средата е за да залепваш лепенките около нея. Другаде имат ли картинки, не знам...  Thinking

Бразилка, честито, със здраве и много хубави снимки да направиш. Ние имаме Канон Д 550. Слав на мен ми дава да снимам с два обектива, но какви са точно.  Thinking И двата са ръчни, единия е широкоспектърен. Какви са точно обаче, не знам.. мога да погледна. 

Последна редакция: нд, 06 ное 2011, 22:46 от chin

# 59
  • Мнения: 984
Привет от Варна  Hug
Много болнички.. да оздравявате!
Никри видях ти ЛС, ще те добавя като се прибера в Сф. Не си мисли, че съм те забравила
Искам само да питам - децата ви като спят по корем или настрани затискат ли си ръчичките? Притеснявам се, че Йосиф си спи върху ръката и дали няма да изтръпне...
И да се оплача.. отказва да яде от шише. Пробвах различни шишета, с лъжичка, различни млека, кърма - нищо не иска. А аз искам да отида на театър поне едната вечер  Rolling Eyes
Спокойна вечер на всички

Общи условия

Активация на акаунт