Гергана на мама Нанчи през МАЙ красавиците ще засенчи!

  • 67 511
  • 723
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 4 370
Танче, аз пак да се обадя! Защо не се обърнете към класически хомеопат, много ще ви помогне. Ето на Иван кашлицата за 4 дни и я няма. Сега обаче пак не го пускам на градина, защото имат скарлатина.  ooooh!

# 286
  • Мнения: 2 208
Танче, аз пак да се обадя! Защо не се обърнете към класически хомеопат, много ще ви помогне. Ето на Иван кашлицата за 4 дни и я няма. Сега обаче пак не го пускам на градина, защото имат скарлатина.  ooooh!
Защото, Ани, баща му е против. Той отрича хомеопатията. Самият той ходи на класически хомеопат за своите хиляди болежки. Нищо не се получи при него. Изрови и изчете целия интернет. Попадна на един филм на ББС, който доказва, че хомеопатията не може да лекува както класическата медицина и дори сега и докорката на Никола като му изпише хомеопатично лекарство и той гледа скептично... И ме пита пак ли ще го лекувам с вода и захар и че нямало никакво активно вещество, в това, което съм му давала като разреждания....
Гледам да минаваме с минимум лекарства, но истината е, че при Никола са толкова сложни нещата с тези секрити и възпаления на уши, че без капки няма как да се мине, просто няма как...

# 287
  • Мнения: 8 242
Танче, аз пак да се обадя! Защо не се обърнете към класически хомеопат, много ще ви помогне. Ето на Иван кашлицата за 4 дни и я няма. Сега обаче пак не го пускам на градина, защото имат скарлатина.  ooooh!
Защото, Ани, баща му е против. Той отрича хомеопатията. Самият той ходи на класически хомеопат за своите хиляди болежки. Нищо не се получи при него. Изрови и изчете целия интернет. Попадна на един филм на ББС, който доказва, че хомеопатията не може да лекува както класическата медицина и дори сега и докорката на Никола като му изпише хомеопатично лекарство и той гледа скептично... И ме пита пак ли ще го лекувам с вода и захар и че нямало никакво активно вещество, в това, което съм му давала като разреждания....
Гледам да минаваме с минимум лекарства, но истината е, че при Никола са толкова сложни нещата с тези секрити и възпаления на уши, че без капки няма как да се мине, просто няма как...
Хронични и дълговлачени болести се лекуват доста по-трудно..
Децата са по-лесни, защото са по-необременени не само откъм лекарства, но всичко, което се случва в живота...
А и това не е магия, че да стане за ден-два..  Rolling Eyes
Но виж, при спешни състояния аз съм се убедила много пъти (върху Антон), че хомеопатията определено помага..

# 288
  • Мнения: 2 208
Танче, аз пак да се обадя! Защо не се обърнете към класически хомеопат, много ще ви помогне. Ето на Иван кашлицата за 4 дни и я няма. Сега обаче пак не го пускам на градина, защото имат скарлатина.  ooooh!
Защото, Ани, баща му е против. Той отрича хомеопатията. Самият той ходи на класически хомеопат за своите хиляди болежки. Нищо не се получи при него. Изрови и изчете целия интернет. Попадна на един филм на ББС, който доказва, че хомеопатията не може да лекува както класическата медицина и дори сега и докорката на Никола като му изпише хомеопатично лекарство и той гледа скептично... И ме пита пак ли ще го лекувам с вода и захар и че нямало никакво активно вещество, в това, което съм му давала като разреждания....
Гледам да минаваме с минимум лекарства, но истината е, че при Никола са толкова сложни нещата с тези секрити и възпаления на уши, че без капки няма как да се мине, просто няма как...
Хронични и дълговлачени болести се лекуват доста по-трудно..
Децата са по-лесни, защото са по-необременени не само откъм лекарства, но всичко, което се случва в живота...
А и това не е магия, че да стане за ден-два..  Rolling Eyes
Но виж, при спешни състояния аз съм се убедила много пъти (върху Антон), че хомеопатията определено помага..
Най-вероятно зависи от конкретния организъм и индивидуалната му способност да се справя със забовялаванията. Аз като останя Никола на хомеопатия и завършваме в спешното УНГ в ИСУЛ... което след себе си не води до нищо добро! Убедила съм се, че при него само с хомеопатия нещата не се получават... А нямам никакво желание да експериментирам да видя дали пак ще се стигне до гноен отит и намаляване на слуха. Парен каша духа...

# 289
  • Мнения: 0
И ние сме болни.  #Cussing out От събота се започна с Явор - суха кашлица и 39.6, а в понеделник вече се тръшна и Гергана, като тя обаче удари точно 40 градуса. Тоя нов грип е ужасен. На всичко отгоре лекарката ни чака да се оправим без АБ, а Гергана цяла нощ се скъса да кашля и след поредното висене пред кабинета може би ще почнем Зинат довечера, ако не й помогнат вентулина и инхалациите. А Явор е с адски дразнеща трахеитна кашлица, която от нищо не се повлиява, но не бил за АБ. Ох, направо съм изтощена от толкова безсънни нощи, затова и не ми се пише.
Шмърци, мнооого добре те разбирам, аз също съм много скептична към хомеопатията, предпочитам проверената класика.  Mr. Green

Айде хубав пухкав уикенд  Laughing

# 290
  • Мнения: 1 733
Като сте заговорили за болести и аз да се оплача. Калоян беше 5 дни с температура точно 40 градуса. От първия ден на температурата започна антибиотик, но въпреки него разви гнойна ангина. А на шестия ден се събуди с варицела Sad Сега сме затворени вкъщи и очаквам Елица също да се разболее Sad

# 291
  • София
  • Мнения: 4 127
Бързо оздравяване на всички деца! Ема и Криси бяха болни от същия грип, но вече са добре. Аз пак ще ходя на работа. До сега се излежавах и канех да тръгвам. Не ми се ходи, но няма кой да ми свърши нещата, а приключваме. Вече почти не виждам децата и мъжа ми.

# 292
  • Мнения: 4 418
Добро утро в тоя мразовит ден  Grinning Тук е сериозен студ,децата в петък не учиха дори.Мислех,че тая зима ще ни подмине сибирския студ . Nature Snowman
По повод болестите Жули в сряда вечерта я прибрахме с температура,по-точно баща и ,даже почвам да се чудя дали са мерили както трябва.Ама със съвременните термометри предполагам са измерили..Дадох и двойна доза инфлуцид и нурофен и това беше ,сутринта имаше 37 и край.Пу пу приключи..
Та по темата Танче давам на Жули инфлуцид и наистина помага.Защо не опитате,също и Имунокомплекс.Поне инфлуцида знам,че действа от миналата година като почнахме и има голяма промяна.

# 293
  • Русе
  • Мнения: 526
   Здравейте, дами! Как сте днес? Има ли още болни дечица?
   Мимоз, по каква схема даваш Инфлуцид, 3х1 ли? И за колко време. Май само него не съм опитвала ooooh!
   

# 294
  • Мнения: 4 418
Миме -да ако е за профилактика ако вече сте болни на всеки 2ч по 1 до 8 пъти на ден. Втора година го давам и наистина има ефект при Жули.Реших да дам на баткото,че на него абсолютно нищо не давам и на третия ден го върнаха от училище със съмнения за грип.Беше прежълтял отпаднал,глава го боеше 3 дни,единия ден повръща,др. ден го боли корем и на третия ден се прибра в междучасието.Оказа се,че не му понася инфлуцида.Така,че обърни внмание като го даваш дали има реакция.Може би Митко реагира на някое от веществата, а на Жули се отразява перфектно.  Grinning
време на прием : профилактично поне месец,после давам Имунокомплекс или Ехиначе или коластра..

# 295
  • Мнения: 937
Да разведря малко темата:

http://galiushana.multiply.com/video/item/80/Na_parzalkata_-_01.2012

и малко снимки:
http://galiushana.multiply.com/photos/album/82#

Взех си малко отпуска и си направихме разкошна зимна разходка, през Стара Загора да видим баща ми и дядо ми, после за две нощувки във Велинград в хотел от ваучерите, голям кеф аз не излезнах от джакузито, Мариса ги редуваше басейна - джакузи, и като се прибрахме спахме една вечер и  при майка в симеоново (това е във Витоша) и както се вижда си направихме уникални пързалки и то два пъти даже. Е, болките в кръста няма да ги броя, защото забавлението беше на макс.

Всички болни да оздравяват вече!

# 296
  • Русе
  • Мнения: 526
   Гале, чудесни снимки! Личи си, че сте си прекарали много весело! Simple Smile
   Аз напоследък се чудя как доброто и кротко бебе Ема се превърна в такова непокорно и диво човече? Всичко при нея става с борба, не дава да я обличам, преобувам, само с храненето нямаме проблем. Постоянно се чуди каква дивотия да направи, не разбира от НЕ, наказвам я, като я слагам в креватчето, но и това не е голямо решение, защото или се опитва да прескочи решетката или се съблича почти гола. Ето, сега пак е в креватчето, защото реди мръсните обувки по леглата ooooh! Вече няма къде по-нависоко да вдигам нещата, а тя прави и опити да се катери по секциите... Дайте идеи, как се укротява такова дете?

# 297
  • Мнения: 2 208
Добър ден, дамииии....

Как я карае в "зимната приказка"?
Болестите отминаха ли - давайте бързо отчет Simple Smile. При нас останаха само едни хреми, които чакам да се изчстят и да мога с чиста съвест да кажа, че сме здрави!

Ако някой желае да се повесели на ежедневието ми е свободен да го направи тук: http://taniaark.blogspot.com/2012/02/blog-post.html
Бях ви обещала, че ако някога напиша нещо ще го споделя с вас. Спазвам си обещанието Simple Smile

Никола е станал трудно поносим. То е едно постоянно противопоставяне и беснеене. Вече се чудя до какво нещо успокоиелно да прибегна. Може би просто трябва да му купя една осмирителна риза...

Галя, направо ти завидях на забавленията! Мариса със сигурност е била много щастлива с тази приятна програма.

Хайде, хубав неделен ден ви желая, пък аз да му мисля как ще го изтрая това хвърчащото наоколо същество, правещо се на нинджа!

# 298
  • Мнения: X
Танче,хич не се оплаквай.....като почнат да ти прелитат две/или повече/ нинджи,тогава ще ти ги приема оплакванията......Моите,в момента/вследствие на ниско и не особено премислено от тяхна страна,прелитане в близост до не особено разсънена майка/,правят генерално подреждане на детска стая......За,блога-вече знаеш,че съм ти последователка....ама,да ми наполняш,като пуснеш нещо ново,че аз съм "отнесена от вихъра"/и то много сериозно/.Иначе-в къщи са здрави/мъжете и котката/,аз още се лигавя...ама от утре смятам да се връщам в работната среда,че съм на път да откача нацяло от седенето вкъщи.
Галя,я чакам и тук да се похвали.....щото има много,ама много хубав повод/надявам се,че не ми се сърди,ама то си е наистина за хвалене/!
Миме,на теб ти пожелавам здрави нерви-че ще ти трябват......Те, вторите са така:по-лесно се гледат....ама са по-палавки/.....и лигавки,и лигавки Mr. Green/...или поне при мен практиката това показва.
Ели,то ти нарядко се разписваш вече.......ама ти пожелавам скоро да намериш работа с повече свободно време и по-спокойна/ако може и за много пари/......Честно,възхищавам ти се!
Аз,починах,докато прегледам форума и бягам пак към кухнята,щото военно поделение да изхранвах,пак по-малко щеше да ми се налага да готвя/да са живи и здрави,но ще ми изядат ушите,тия моите/.....

# 299
  • Мнения: 2 208
Галя,я чакам и тук да се похвали.....щото има много,ама много хубав повод/надявам се,че не ми се сърди,ама то си е наистина за хвалене/!
Галя! Галя! Галя! Галя!
Идвай да казваш бързо новината!

Танче,хич не се оплаквай.....като почнат да ти прелитат две/или повече/ нинджи,тогава ще ти ги приема оплакванията......
Любче, те и моите нинджи са две!
Малката нинджа вчера тупна от спалнята - мислех си, че Нейно Величество няма да се пробва с полети от висш пилотаж поради вроден мързел, но очевидно съм била в мнооооооого голяма грешка! Оставих я на спалнята докато измия Никола и го приготвя за лягане. Периодично надничам да я видя какви ги върши и тъкмо влизам в стаята - гледам спалнята празна: викам си кога пък баща й влезна и я премести в леглото й - поглеждам и то празно... поглеждам малко встрани от спалнята и съзирам едно малко човече, което си е бутнало коша за пране и се е навирило връз него със стърчащи нагоре крака и глава и протегнати ръце и се чуди къде се намира...
На мен вместо да ми стане гадно, ми стана смешно. Брат й започна да й прави смешки, тя бързо забрави за стреса и тя започна да се хили с глас.
Тук е мястото да си задам въпроса дали съм нормална майка или просто съм си куха лейка по призвание?!?
Та и тя се прояви като летяща нинджа-камикадзе....  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт