Относно котките и бременните жени!

  • 12 364
  • 24
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 46
Случайно ми попадна пред полезрението едно мнение, че бременните жени трябвало да се пазят от котки. Не мога да разбера защо точно от котки, какво вредно може да има в тези същества?
Интересувам се защото съвсем случайно миналата нощ едно малко коте мяучеше пред вратата ми (толкова е малко че се събира в шепата ми). Незнам какво да правя мн е сладко, разпитах хората от блока да не би някой да си го е изгубил но никой не си признава, а съм сигурна че е домашна котка защото мирише на сапун и си е научено да ходи в канала - досега никъде не е направила беля.
Моля ви дайте някакъв съвет, какво да правя, мога ли да го задържа. Много ми е жал за него сигурно аз няма да мога да го дам някъде или да го изхвърля и незнам какво да правя. Споделете всичко което знаете за котките и бременните жени.

# 1
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
опасни са заради токсоплазмозата.

аз не съм съвсем наясно, но и двата пътти докато бях бременна съм пипала котки, но домашни - ваксинирани.
имам две познати изкарали бременността си с котки вкъщи и са ок бебетата, но и двете гледаха да не ги пипат много-много котките.

най-добре говори с гинеколога си по въпроса.

ох, забравих....ако много ти се иска да гозадържиш...трябва непременно да го ваксинираш...

# 2
  • Мнения: 562
Гледай да не те драска, не му сменяй тоалетната и никакво сурово месо. И говори с доктора си, естествено.
Моя приятелка даде положителен резултат за токсоплазмоза като бременна без да е пипала котка. Да не дава Господ! И бебка е жива и здрава.

# 3
  • Мнения: 3 205
Най добре го вземи животинчето и го закарай на ветеринар. Там ще ти обяснят. Ако е много малко, му е рано за ваксинации и хапчета, но е хубаво да го прегледат при всички случаи. Ние на Мацка й даваме само хапчета против тения и глисти (голям купон докато й напъхаме хапчето в гърлото и го глътне), но тъй като вече мисля за бебе, ще я водя на ветеринар да я изследват и ваксинират за токсоплазмоза. Ако е по-малко от 3 или 6 месеца (не помня точно колко), мисля че не може да се ваксинира и да му се дават хапчета.

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 274
Ако искаш да запазиш котето, просто го ваксинирай и обезпаразити.

# 5
  • Мнения: 437
А нашата котка е на 8 години... не сме я водили на ветеринар никога, но редовно и даваме хапчета против паразити и всичко си е било наред.. трябва ли сега да я водим на ветеринар, или само хапчетата са достатъчни?

# 6
# 7
  • Мнения: 6 155
Eто една тема за котките:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=5574

# 8
  • Мнения: 485
Само бременна с прясна инфекция може да предаде заразата на плода.
Ама все пак се пази!!!
Виж това http://www.bgvet.com/pets/cats/parasite/toxoplasmosis.html

# 9
  • Мнения: 1 037
Аз много обичам котки,но когато решихме да си правим бебенце я подарих на "свекърва си"(все още не ми е станала).Не е хигиенично,косми,бактерии.........Според мен е по-добре без тях.

# 10
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 707
Eто нещо смешно за любителите на котки:


http://free.bol.bg/kalablanka/

# 11
# 12
  • Мнения: 772
И ние си имаме котка, направих си изследванията за токсоплазмоза, всичко изглежда наред и засега тя не е преместена, а може би покрай очакването на бебето някак си ми става и тя по-мила, макар взаимно да не сме си любимки. Когато след 2 месеца се появи самото бебе обаче, май ще ме е доста страх (въпреки мнението на Пипилота), не бих ги оставяла в една стая сами и т.н., защото наш'та понякога много лошо хапе, естествено без видим повод, та се ходи по доктори после; дори на мен ми се случи наскоро, макар да мислехме, че разбира за малкото човече, и то не по ревнивия начин.

# 13
  • Мнения: 523
cql jivot jiveq s kotki, imam alergia kym trevistite poleni, no ne i kym domashnite jivotinki. Sega sym 4 mesec bremenna i nqmam nikakvo namerenie da si izhvyrlqm kotaraka, kojto e syvsem istinski chlen na semejstvoto, zaradi babeshtki prikazki i typi predrasydaci, che ne e hubavo kotka i bremenna na edno mqsto.
Razbira se, za moe sobstveno uspokoenie shte si napravq izlsedvane na kryvta za koteshkata bolest - toxoplazmoza.
 Tova go preporychvam na vsichki bydeshti majki, koito nqma da si izhvyrlqt jivotnite na ulicata, vse pak da ne sme bezotgovorni:)
Az po skoro se bezpokoq kak kotarakyt mi shte prieme promqnata kato se rodi bebeto... toj e mnogo luibvoevilen:) iska vnimanie kolkoto edin chvoek, a sys sigurnost shte zagubi chast ot vnimanieto ni, kakto i ot svobodata si (naprimer da vliza v spalnqta ni, kydeto sega spi, z-toto shte byde vse pak detska staq...)
Majki, spodetelete kak se dyrji kotkata s bebeto:)

# 14
  • Мнения: 4 176
Цитат на: Denitza
Ако искаш да запазиш котето, просто го ваксинирай и обезпаразити.

Да но за бременна , за да е 100% ок трябва да са минали поне 2 ваксини.
Цял живот живея с котки.Карах бременност с коте, но ваксинирано многооо преди да забременея и най-важното - никога не излизаше навън.
Съветвам да не взимаш котето,защото като родиш ,ще ти се наложи ад го махнеш. Опасно е да не легне в/у гърдите на бебчо.

# 15
# 16
  • Мнения: 437
Pipilota, mnogo ti se kefia Simple Smile Kakyv opasen zashtitnik na pisanite Simple Smile Super, radvam se che ima i drugi mnenia, no vse pak da pitam - moita pisana triabva li da ia vodia na doktor za izsledvane? shtoto doesga ne e poseshtavala takiva osobi.. Davame i hapcheta za paraziti i si jiveem dovolno i shtastlivo.. no segaaaa....??

# 17
# 18
  • Мнения: 1 770
Има котки и котки.... Аз моята я дадох на родителите ми да я гледат, известно време след като забременях. То не бе звяр, то не бе чудо. Хвърляше се по краката и хапеше жестоко. Дъщеря ми беше цялата изподрана. Като я погалиш, не знаеш дали няма да ти скочи на ръката - оставяше дупки! И в същото време беше готина, красива, умна. Но така и не разбра, че не бива да ни хапе.
Друго, което също ме притеснява, е чистотата. Котките обичат да се качват навсякъде. Как тогава ще се пази чистота за бебето? Нашата ни издебваше и се качваше навсякъде в кухнята, както и по всички легла в стаите. Нищо не я вразуми.
Преди време сме имали и разумни котки, които не се катереха за щяло и нещяло (напр. изкушаваше ги някакво месо, но последната котка се катереше и за сух хляб - ей така просто, за спорта).
Аз много обичам животните. Имала съм различни - израснала съм с животни. Но съм против котка при бебе. Много против. Имам две деца. Първото също е имало различни животни. По-натам сигурно пак ще вземем животинче, когато малкия порасне. Но докато е бебе - не.

# 19
  • Мнения: 437
Пипилота, обожавам нашето писанче Simple Smile 8 години сме го обичали и гледали, няма сега да го изгоним я... Радвам се че чувам и други мнения, защото като прочетох досегашните теми за котките ми настръхна косата!
Yvette: Права си: има котки и котки... И те като хората са различни характери! Но огромно значение има как е възпитано това коте... дори и да има лош нрав, като го хванеш от малко и го възпиташ правилно... всичко се коригира! Една моя позната имаше ужасна котка! не знаеш в кой момент ще ти се нахвърли и ще те нахапе до кръв! Но 90% според мен опира до възпитание на животното... Нашата котка е просто ангелче! И дори и да те захапе, то това се случва само в разгара на играта и тя ако те хапне малко по-силничко, знам че е защото не се усеща и се е увлякла в игра .. Simple Smile

# 20
# 21
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Пипилота, ти хапеш котки?!?!

# 22
  • Мнения: 1 770
Цитат на: Shusha
Yvette: Права си: има котки и котки... И те като хората са различни характери! Но огромно значение има как е възпитано това коте... дори и да има лош нрав, като го хванеш от малко и го възпиташ правилно... всичко се коригира! Една моя позната имаше ужасна котка! не знаеш в кой момент ще ти се нахвърли и ще те нахапе до кръв! Но 90% според мен опира до възпитание на животното...


И аз така си мислех, ама не стана така... Отгледала съм много животни, включително и котки. Е като това чудо никога съм нямала! Нищо не помогна във възпитанието й, ама нищо! Само тя ни се пръкна такъв дзвер! Никога преди не бях срещала такива проблеми. Само бях чувала, че има непоправими котки, сега го видях в действие. А ужким беше най-кроткото коте в котилото! А тя и тиха вода - гледаш я умилва ти се, кротка ужким, и в един момент - цак те хапва за ръката и то не как да е, а правеше дупки в кожата! Много злобарско! И никакви наказания не помогнаха! Тя си беше решила че ще се държи господарски и това си е. А аз имам много твърд характер, при мен лабаво няма. Накрая се отказах - с този Хитлер нямаше как да излезеш на глава.
Знаеш, че и при хората е така. Понякога възпитанието не помага. Ужким отгледани от хрисими хорица, а пък детето - престъпник от класа.

# 23
  • Мнения: 46
Благодаря за мненията
Но не ми се наложи мн да мисля какво да правя, защото се намери собственика. Стана точно както си и мислех оказа се човек от входа, но много заплеснат та дори и не видял една седмица обявата на вратата.
Преди да се появи собственика на котето го заведах на ветеринар, реших че той може да ми каже най-точно. Оказа се че наистина котките са опасни за бременните жени особено когато бременността е още в началото. Причината е в токсоплазмата която се пренася от котки, на тях нищо им няма не личи че я пренасят, дори и на хората, тя вреди само на бременните жени. Вредата се изразява в спонтанен аборт и невъзможност за задържане на плода до пълно излекуване на жената, а това става с антибиотици и то мн продължително време. Човека каза че ако котката е добре (това се разбира с кръвна проба от животното) мога да я задържа.
За мое съжаление нямах време да изследвам котето и да му се порадвам повече Sad .
Между другото се оказа че в семейството на котето има и бремена жена, предполагам че сладурчето е било здраво и се надявам да не съм се заразила.

# 24
  • Мнения: 130
Цитат на: didi75
Аз много обичам котки,но когато решихме да си правим бебенце я подарих на "свекърва си"(все още не ми е станала).Не е хигиенично,косми,бактерии.........Според мен е по-добре без тях.


И аз много трудно се разделих с разкошната ми Бони, когато бях в 4-5-тия месец, и не съжалявам. Детето е най-важното и не мога да рискувам.

Общи условия

Активация на акаунт