Фейсбук 2

  • 1 270 818
  • 14 991
  •   1
Отговори
# 13 545
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 1 843
Онзи ден и аз го забелязах това и то не да кликам през FB, а търсех определена новина през браузера на телефона. Колко пъти цъкнах на заглавието все едно и също ми се отваряше. Оправи се след презареждане на браузера и ново търсене.
Според мен проблема е в сайта на Нова.

# 13 546
  • София
  • Мнения: 5 712
Опитах с лаптопа на мама /тя е с древна версия на Windows/ и излиза статията за Даяна, а с моя лаптоп нямам проблем, с тел. също.

# 13 547
  • Мнения: 4 708
В новините на Нова от една седмица като пуснат новина и клекна се отваря едно и също нещо - статия за Даяна. Като гледам, че другите коментират, явно проблема е при мен.
И при мен е така, а аз влизам през телефон с Андроид.
Точно. През телефона влизам. Сега копирах връзката и я пуснах през браузъра, нямаше проблем. Само във Фейсбук ми прави това.

# 13 548
  • София
  • Мнения: 1 247
Получих съобщение от човек, който не ми е приятел. Всъщност телефонът ми извибрира за секунда и пак за секунда на екрана се показа "имате съобщение от Х". След като отключих телефона, нямах никъде никакво известие за съответното съобщение - нито в месинджър, нито във фейсбук, никъде нищо! В месинджър нямаше никакво съобщение. Намерих профила на човека, оттам влязох в съобщения и така го прочетох. Защо стана така? Ами ако не бях чула съвсем случайно вибрирането? То дори не издаде звук за съобщение.

Когато гледаш съобщения имаш две секции, едната ти е входящи, другата се води като заявка за съобщение. През браузър на мен ми е по-лесно да ги достъпя:

Скрит текст:

# 13 549
  • Мнения: 5 460
А има ли достъп през приложението?

# 13 550
  • София
  • Мнения: 9 920
Забелязах, че един-двама от листата ми всяка седмица ме канят да харесам някаква страница - та, преди да ги изтрия - каква им е идеята? За пари ли е?

# 13 551
  • Мнения: X
Ами виж страницата, която те канят да харесаш, де. То си личи дали се продава нещо вътре, или не.
Аз пращам покани за харесване веднъж в годината и само за страници с шегички. Като шегичките са малко по-обран хумор, черен, английски, без подигравки.

# 13 552
  • София
  • Мнения: 9 920
Аз пък никога не съм пращал... разбирам да е нещо твое (магазин или подобно) - да, ама някакви несвързани, след втората покана, спрях да отварям.

# 13 553
  • Мнения: X
Някои страници са за кауза. Поне четирима ми изпратиха срещу стратегията за закрила на детето, или там каквото беше. Лошото е, че докато не отхвърлих поканите, получавах и достъп до постове от групата в нюзфийда.

# 13 554
  • Мнения: X
Вместо да триеш хора от листата, блокирай групата просто.

# 13 555
  • Мнения: 344
ako стори-то е видео аз само аудио получавам като го пусна или нищо. някакви причини?

# 13 556
  • София
  • Мнения: 1 247
ako стори-то е видео аз само аудио получавам като го пусна или нищо. някакви причини?
Бъг във фейса, бавен нет, нещо забило?! Версията на месинджър - излез и после пак влез. Аз виждам видеа на сторита и нямам проблеми.

А има ли достъп през приложението?
Да, виж настройките на месинджъра. Аз винаги търся помощния център на фб или питам гугъл когато ми трябва нещо.. Ето тук е обяснено: https://www.facebook.com/help/messenger-app/984163458313035?helpref=faq_content

Забелязах, че един-двама от листата ми всяка седмица ме канят да харесам някаква страница - та, преди да ги изтрия - каква им е идеята? За пари ли е?

Напълно възможно е, виж страницата и какво се публикува в нея, понякога дълго време се развиват страници, кото след това се продават. Когато има търсене - има и предлагане. А може и да те канят в страници, които считат, че биха представлявали за теб. Или те да започват някакъв бизнес.. ако са ти по-близки ги попитай каква е целта на поканата.

# 13 557
  • Мнения: X
Днес получих покана за приятелство във Фейсбук от хотел. Стоя и се чудя, защо с всички приятели на хотела имаме по един общ приятел и дали въпросният човек не си е сменил попрището и не си е купил хотел. Или пък са го наели за това от хотела, знам ли...
Нали промениха политиката и юридическите лица регистрираха само страници, с които можеха и реклама да правят, а профилите си остана за простосмъртните. Бъркам ли нещо?

# 13 558
  • Мнения: 344
и бизнеси си имат страница. то кой би спрял магазина ти да има фб страница. фб профил де?

Последна редакция: нд, 16 юни 2019, 14:24 от nadkabog

# 13 559
  • София
  • Мнения: 1 247
Днес получих покана за приятелство във Фейсбук от хотел. Стоя и се чудя, защо с всички приятели на хотела имаме по един общ приятел и дали въпросният човек не си е сменил попрището и не си е купил хотел. Или пък са го наели за това от хотела, знам ли...
Нали промениха политиката и юридическите лица регистрираха само страници, с които можеха и реклама да правят, а профилите си остана за простосмъртните. Бъркам ли нещо?

Като цяло в политиката на фейсбук се казва, че профили могат да имат само физически лица - винаги е било така. И именно затова се изисква име и фамилия, дата на раждане и прочие.

Тъй като изкуственият интелект още не може да разпознае почти всичко няма как до точност да се отсеят тези профили. Фейсбук дава и опцията профил след време да се превърне в страница, може това да е целта на въпросния хотел да събере приятели и после да премине в режим на страница.

От друга страна пък преди страници можеха по-свободно да комуникират с потребители, а сега може само ако потребител напише коментар или той започне пръв разговор в страница. И може би този профил е направен с цел по-лесна комуникация с потенциални клиенти, мога само да гадая, но като цяло профилите са предназначени за физически лица, а не за бизнеси.

и бизнеси си имат страница. то кой би спрял магазина ти да има фб страница. фб профил де?
Политиката на фейсбук, при няколко събрани доклада, могат да накарат бизнеса да промени своето "име и фамилия". Могат дори да поискат лична карта, за да се удостовери чий е този профил. Нека не забравяме, че това, че имаме профили във фейсбук, не означава, че те са наши - те са на фейсбук. Реално фейсбук ни предоставя една платформа за ползване и ние доброволно се съгласяваме с всички условия.

Общи условия

Активация на акаунт