Кога лъжат мъжете?

  • 13 580
  • 58
  •   1
Отговори
# 15
  • Бургас
  • Мнения: 1 200
Когато евентуалното мрънкане е повече от чувството за вина.
Ми и аз това написах по-горе.Виж как си знаете нещата, а и ние също де, от личен опит  Laughing

# 16
  • Мнения: X
Моят мъж не може....поне не съм го хващала досега в лъжа.
Не само мен....и другите не лъже.Което си е направо недостатък понякога....

А защо лъжат мъжете?Основно по две причини:
1.да си спестят скандал,упреци и натяквания.
2.да се изфукат колко са ......супер... (което в повечето случаи обаче води точно до обратния резултат    Joy   ,разбираш само колко са жалки)

Всички останали лъжи са им според обстоятелствата.....

# 17
  • Мнения: 904
Не може да ме излъже, аз съм по опитна в тая работа и го хващам на момента, той и затова не прави опити де Joy, но напоследък взе да ми спестява кога и къде си е причинил една или друга контузия или белег, защото подозира че мога сериозно да му изкарам мотора от строя  Whistling за дълго време.

# 18
  • Мнения: 2 241
Човек ако иска да излъже, винаги може да го направи.
Въпросът е, защо да го прави и дали има смисъл... В повечето случаи няма...


"В истината има повече красота, дори когато красотата е отвратителна."

"Зная, че понякога прибягваме до лъжата от доброта. Но не вярвам това да носи добро. Болката от истината е бърза и отминава, докато бавното разяждащо страдание от лъжата никога не изчезва, като вечно кървяща рана"

# 19
  • Мнения: 1 296
А границата между лъжа и премълчаване на истината къде е според вас?
И когато един мъж премълчи, че се е влюбил/увлякъл по друга, това приема ли се за някакъв вид лъжа от негова страна?

# 20
  • Мнения: 1 210
Съпругът ми не лъже. Понякога истината му зашлевява чак и боли. Той го нарича принципи и чест.
А аз наистина не виждам нищо красиво в това.
Милостта не е красива, но е мека- като възглавница. Разбира се, насън не е истинско да се живее, но понякога е красиво да подариш някому почивка.

tzarina, когато премълчаването може да се окаже съдбоносно и за двамата, то е непростима лъжа.
Да се премълчават служебни ангажименти, хобита или ежедневие аз даже адмирирам. Претоварването с подробна информация за несъществени неща е глупаво.



# 21
  • Мнения: 3 214
....
Та кога лъжат мъжете?

По всяко време, стига така да им е по-удобно към настоящия момент Laughing Понякога могат да бъдат и потресаващо честни, но пак си зависи от момента  Mr. Green

# 22
  • Мнения: 755
Премълчаването или спестяването на истината, не е изречена лъжа /защото никой не те пита, за да лъжеш, ти просто не казваш/, но какво е тогава?!?

Надя, мъжете лъжат, когато не искат да им се бъркат в личното просторанство, което за всеки има различни граници. Laughing
А мъжете не лъжат ли , когато разберат , че и тях ги лъжат? Whistling

# 23
  • Мнения: 750
Защо ли?
Защото им е в природата.
А на нас ни остава да ги лъжем,че им вярваме Laughing

# 24
  • Мнения: 571
Лъжат когато са безсилни Peace

# 25
  • Мнения: 21 438
  Лъжат, за да си нямат неприятности, точно като нас.

# 26
  • Мнения: 55
Я да ви питам.
При какви обстоятелства и защо бихте си затраяли, така че да си мислят, че лъжата е минала?

# 27
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Я да ви питам.
При какви обстоятелства и защо бихте си затраяли, така че да си мислят, че лъжата е минала?

Много общо питаш  Mr. Green
И все пак:
Ако е нещо дребно, за което не считам за нужно да се хабя.
Ако е нещо сериозно, но "не ми е дошла все още музата" да го обсъждам.

# 28
  • Мнения: 755
Я да ви питам.
При какви обстоятелства и защо бихте си затраяли, така че да си мислят, че лъжата е минала?

Нали се оказва, че когато нещо премълчиш нещо, за което отсрещната страна не знае - не е лъжа.  Laughing Защото така или иначе никой не те кара да лъжеш, ти просто си го спестеяваш като информация. Mr. Green
 Конкретно за мен: аз много рядко спестявам нещо , ако го  направя обаче , не е за дълго, не мога много да си мълча. Laughing

# 29
  • Мнения: X
Я да ви питам.
При какви обстоятелства и защо бихте си затраяли, така че да си мислят, че лъжата е минала?
Не бих.
Ако е за някаква глупост (както е в 99 % от случаите) ,ще дам да се разбере,че номера не е минал....
Може и да не е на секундата,но .... Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт