Говорят ли ви мъжете ви на 'ма'?

  • 15 064
  • 310
  •   1
Отговори

Анкета

Говорят ли ви мъжете ви на 'ма'?

Опции:

  • Мнения: 11 747
Шега не шега, чувате ли любовното 'Аре ма!' след себе си? А по време на спорове? А без спорове?

# 1
  • Варна
  • Мнения: 2 268
За 20 години заедно, нито веднъж не съм чула това обръщение от него.
Толкова ми е противно, че чак потръпвам като го чуя. Sick

# 2
  • Мнения: 2 927
Само на шега, и само от един приятел. С него взаимно (насаме) си говорим на "ма"  Grinning, но без "аре".
От къде ти хрумна точно това да питаш?

# 3
  • Мнения: 293
Шега не шега, чувате ли любовното 'Аре ма!' след себе си? А по време на спорове? А без спорове?

 ooooh! Shocked

Нямам в обкръжението си хора с такъв изказ.  Stop А какво остава за мъж до мен ... Naughty

# 4
  • Мнения: 11 747
От съседна тема се вдъхнових, където съфорумка преразказа небрежен диалог между съпруга си и себе си, та обръщението към нея беше такова. Тя не го приема драматично. Всъщност, тя явно не го намира за проблем, иначе не би го вмъкнала, щеше да го прескочи, но неусетно...
Аз съм забравила, че има такова обръщение. Ползвала съм го и съм го чувала по свой адрес в пубертета. Уж на шега, докато в един момент не се усещах как го казвам и как едва ли не не успявам да кажа нищо, без да го прескоча. Много тъпо. Добре, че е останало далеч- далеч в миналото ми. Тръпки ме побиха при мисълта, че в някои семейства така се говори и това е обичайно.

# 5
  • Мнения: 1 896
МА ме нарича само един мъж, колега, с когото се наричаме един-друг ла*но  Flutter, влагайки голяма симпатия в обръщението. От никой друг не мога да приема това обръщение.

# 6
  • Мнения: 2 927
     О, аз приех темата за шеговита. Май като се замисля, от детските си години не съм попадала на екземпляри, които ми говорят на "ма".
     В случая с приятеля ми, употребата е тенденциозна, породена от комична случка и се забавляваме с това. Освен, че си говорим на "ма" се наричаме и "стрино"  Grinning

# 7
  • Мнения: 11 747
Нямам предвид кой да е мъж, не че познатите ми мъже ми говорят на 'ма', но конкретно съпруг или партньор (ако нямате брак, но сте семейство) да ви подкарва с 'аре ма'. И не ми е смешно, тъжно ми е, че и децата слушат и утре и те така ще говорят.

# 8
  • Мнения: 904
Не не се обръща по този начин даже и на шега, ще ми е странно да чуя от неговите уста такова обръщение не само към мен, но и по принцип newsm78!

# 9
  • Мнения: 1 896
Нямам предвид кой да е мъж, не че познатите ми мъже ми говорят на 'ма', но конкретно съпруг или партньор (ако нямате брак, но сте семейство) да ви подкарва с 'аре ма'. И не ми е смешно, тъжно ми е, че и децата слушат и утре и те така ще говорят.
Не, той не ми говори на МА- нито на мен, нито на някоя друга жена.

# 10
  • Мнения: 2 927
Прощавай. Чела недочела заглавието ...  Blush
Не, други са ни шегите в къщи. Бих го приела ако става въпрос за някаква закачка помежду ни. Но не и пред други хора.

# 11
  • Мнения: 21 260
    Пропусна да кажеш, обаче, че съфорумката преразказа шеговит диалог между нея и мъжа и.
 
     Аз не го намирам също драматично. Случвало ми се е мъжа ми да ми каже "ма", когато се лигавим, или аз на него "бе". Както и често да си говорим на Вие и Ваша милост. Така че детето ми може да чуе у нас всякакви неща.
    А с една приятелка от години си викаме "мари".

# 12
  • Мнения: 11 747
Диалога беше определен като шеговит едва когато обърнах внимание на въпросното 'ма'. Кой го знае какъв е бил в действителност. Но за мен и на шега е проблем. Не бих драматизирала ако такава шега се случи веднъж на 20 години, но не вярвам и тогава да ми е приятно. Дано на мъжа ми не му хрумва, ще ме разочарова.

# 13
  • Бургас
  • Мнения: 1 198
Случвало се е при нас - къде на шега, къде при лют скандал, иначе не се употребява.Но не ме изумява това "ма" толкова, колкото доста други псевдо неща в днешното ни съвремие.

# 14
  • Мнения: 21 260
   Ами мъжът ти вероятно знае, че не бива да се шегува с теб,  както мъжете пък на други жени знаят, че бива, дори и повече от веднъж на 20 години.

   
   

Общи условия

Активация на акаунт