Хотелите във Велинград - 2

  • 81 269
  • 746
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 231
Това е предишната тема
Хотелите във Велинград
Тук има също частично мнениния
Къде във Велинград
Ще обсъждаме всичко относно почивките и престоя ни в различните хотели във Велинград.

Нека тук споделяме мнения и отзиви за настаняване, обслужване, храна, материална база, цени и най-вече лични впечатления, за да сме си полезни при избора на хотел  Simple Smile

Това са сайтовете на хотелите, за които аз се сещам, изредени на случаен принцип:

Хотел Здравец
Свети Спас
Спа Клуб Бор
Акватоник
Двореца
Хотел Макси
Велина
Камена
Селект
Гранд Хотел Велинград
Парк Хотел Олимп
Рич
Елбрус
Холидей
Уникат
Балнеохотел Аура
Маркита
Лъки Лайт
Клептуза
Апарт Хотел Астра

Приятна почивка и хубави емоции на всички  Wink

# 1
  • София
  • Мнения: 1 247
Един път и аз да се разпиша първа.
С нетърпение очаквам другия петък. Имаме резервация за Апарт Хотел Астра.
Непременно ще споделя впечатления след престоя ни.
Но междувременно ако някой вече е бил там нека сподели моля.
Някъде четох, че нямали собствен СПА център, а ползвали СПА центъра на Олимп, което определено сериозно ме притесни.

# 2
  • Мнения: 0
ZDRAVEİTE...az predi sedmitza byah v hotel holiday ..i beshe mnogo hubavo..baseyna topıl...i haranat beshe dostatı4na...samo parnoto beshe na rejim i ponyakoga ne raboteshe..byahme s dısterya mi na 6 godini i na paket s bonus 1 den ...v momenta imat mnogo izgodni paketi..ako iskah pogledni im v sayta

# 3
  • Мнения: X
И аз тук.... след дълго отсъствие пак ще уважим Велинград в средата на декември. За пръв път в Макси. Надявам се нещата да са ок, макар още при резервацията яко да ме изнервиха. Резервирам от 2 г. през един и същи туроператор и винаги съм плащала 50% при резервация и до 14 дни преди отпътуването останалите 50%. Сега взеха, че ми поискаха всичко. Яко избеснях и наврях агенцията на...... А се оказа, че не те, а хотела иска 100% плащане веднага ЗА ДА МИ БИЛИ ГАРАНТИРАЛИ РЕЗЕРВАЦИЯТА.  Т.е. аз ги кредитирам 100% 45 дни преди да съм получила услугата. Много яко са си повярвали (сигурно е хубаво, навсякъде чета добри отзиви), но не им пожелавам да стане като с Катарино.....1-2 години модни и с претенции, без да се грижат да поддържат нивото и после ще започне да пада всичко - ниво, качество ..... и неизбежно цени при отдръпваща се клиентела.

# 4
  • Мнения: 2 231
Toва със 100 % предплащане е доста гадно. Аз резервирах коледни пакети в Св.Спас още в края на октомври. Искаха ми 50 % да внеса до края на ноември и останалите 50 % до 14 дни преди датата на настаняване. Аз също смятам че така е редно. Потвърдиха ми резервацията по електронната поща и си чакат парите в уговорените срокове.
Наканили сме се и ние да пробваме това Макси, ама за празниците ми идва много солено, та за по-натам ще го оставим.
Bliss Приятно изкарване и ще чакам отзиви от първа ръка дет се вика  Laughing

# 5
  • Мнения: 119
И аз тук.... след дълго отсъствие пак ще уважим Велинград в средата на декември. За пръв път в Макси. Надявам се нещата да са ок, макар още при резервацията яко да ме изнервиха. Резервирам от 2 г. през един и същи туроператор и винаги съм плащала 50% при резервация и до 14 дни преди отпътуването останалите 50%. Сега взеха, че ми поискаха всичко. Яко избеснях и наврях агенцията на...... А се оказа, че не те, а хотела иска 100% плащане веднага ЗА ДА МИ БИЛИ ГАРАНТИРАЛИ РЕЗЕРВАЦИЯТА.  Т.е. аз ги кредитирам 100% 45 дни преди да съм получила услугата. Много яко са си повярвали (сигурно е хубаво, навсякъде чета добри отзиви), но не им пожелавам да стане като с Катарино.....1-2 години модни и с претенции, без да се грижат да поддържат нивото и после ще започне да пада всичко - ниво, качество ..... и неизбежно цени при отдръпваща се клиентела.
Ами то за 45 дни може този туроператор, през който резервираш точно пет пъти да фалира и да останете и ти и хотелът с пръст в устата. Защо не си запазите директно в хотела места? Българските агенции и ТО много се компрометираха и напоследък хотелите много не им се церемонят и си искат всичко предварително. Аз се чудя на вашата смелост като клиенти да си давате парите на посредници. Задължително се обадете в хотела за да се уверите, че са си получили плащането от туроператора и ви потвърждават резервацията.

# 6
  • Мнения: X
И аз тук.... след дълго отсъствие пак ще уважим Велинград в средата на декември. За пръв път в Макси. Надявам се нещата да са ок, макар още при резервацията яко да ме изнервиха. Резервирам от 2 г. през един и същи туроператор и винаги съм плащала 50% при резервация и до 14 дни преди отпътуването останалите 50%. Сега взеха, че ми поискаха всичко. Яко избеснях и наврях агенцията на...... А се оказа, че не те, а хотела иска 100% плащане веднага ЗА ДА МИ БИЛИ ГАРАНТИРАЛИ РЕЗЕРВАЦИЯТА.  Т.е. аз ги кредитирам 100% 45 дни преди да съм получила услугата. Много яко са си повярвали (сигурно е хубаво, навсякъде чета добри отзиви), но не им пожелавам да стане като с Катарино.....1-2 години модни и с претенции, без да се грижат да поддържат нивото и после ще започне да пада всичко - ниво, качество ..... и неизбежно цени при отдръпваща се клиентела.
Ами то за 45 дни може този туроператор, през който резервираш точно пет пъти да фалира и да останете и ти и хотелът с пръст в устата. Защо не си запазите директно в хотела места? Българските агенции и ТО много се компрометираха и напоследък хотелите много не им се церемонят и си искат всичко предварително. Аз се чудя на вашата смелост като клиенти да си давате парите на посредници. Задължително се обадете в хотела за да се уверите, че са си получили плащането от туроператора и ви потвърждават резервацията.

Ами резервирам през Тур оператор:
1. Защото ми дава по-добра цена от тази на рецепция;
2. Защото на познати с директна резервация, от хотела им я отмениха когато вече пътуваха към него.
3. Защото туропертора има застраховка и защото сумата е малка - за 2 нощувки.


Приканвам да не ескалирате случая с Алма Тур. А и всеки сам си преценява... а проверката си я правя всеки път, въпреки, че ги ползвам от повече от 2 г. И по вашата логика и хотела може да фалира за тези 45 дни.   bouquet

# 7
  • Мнения: 119
Опитах се да отгатна защо може би от хотела са им поискали 100% аванс. Разбира се , че всеки сам си решава на кого да се довери. А 45 дни наистина са много време, всичко може да се случи с всеки, но тя Новата година ще дойде така или иначе, това поне е сигурно.

# 8
  • Мнения: X
Не ставаше въпрос за Нова година, а за обикновен уикенд през декември. Тур оператора е доста голям, през него минават например Ласт минет на Риу Правец. Т.е. не би следвало да са съмнителни за хотела, а и като имат съмнения да си преразгледат взаимоотношенията по межу си...., а не да товарят клиентите. Но това е към всички.... обадих се на рецепция  Mr. Green и там пак ми поискаха 100% веднага. Така съм се ядосала, че дори нещо дребно да не е ок, смятам да ги по науча на добър сървис  Mr. Green и да ги поопиша тук там.

# 9
  • Мнения: 3 423
За Макси винаги резервирам чрез хотела директно и никога не са ми искали да капарирам, камо ли предварително плащане на 100%! Обаче и го има момента, че решавам, къде ще съм уикенда през седмицата а не 45 дена по рано ... Wink
Макси за мен е без забележка  Simple Smile

# 10
  • Мнения: X
За Макси винаги резервирам чрез хотела директно и никога не са ми искали да капарирам, камо ли предварително плащане на 100%! Обаче и го има момента, че решавам, къде ще съм уикенда през седмицата а не 45 дена по рано ... Wink
Макси за мен е без забележка  Simple Smile

Въпрос на лично планиране, нали? Този месец на два пъти бяхме някъде...(Пирин, Риу). Резервациите ни са също от месец по-рано. За декември ми позволи силно да се усъмня, че ще успееш да резервираш за който и да било по-сносен хотел в седмицата преди уикенда.  Mr. Green
А друго.... проверих на рецепция - 100% плащане.

Това, че ти си доволна от Макси, не значи че аз ще съм.  Peace За сега имат един минус в сметката, но не искам да се настройвам предварително.

# 11
  • София
  • Мнения: 1 247
И аз това се чудих доста време, но се оказа, че наистина е Абир, който сега се казва Здравец.

# 12
  • Мнения: 3 423
И аз това се чудих доста време, но се оказа, че наистина е Абир, който сега се казва Здравец.
Хаха, милите, трудно ще се очистят от черното си минало и със здравец да се окичат Simple Smile

# 13
  • Мнения: 2 231
И аз това се чудих доста време, но се оказа, че наистина е Абир, който сега се казва Здравец.
Абир е да. Хотела в центъра.
Силвия Кацарова май там прави сватба, и аз още тогава се чудих това Абир ли е  Mr. Green
Не съм ходила там, така че повече инфо нямам  Rolling Eyes

Последна редакция: пт, 18 ное 2011, 12:44 от ronisum

# 14
  • Мнения: X
В "АСТРА" ходих 2 пъти, с ваучери. Имат масажи, басейн, сауна и джакузи. За мен това е достатъчно, майка ми искаше "ароматерапия във вана", ама засега няма.
Водата е топла, става и за най-кекавите деца /като моето/.
Персоналът е неописуемо приветлив и отзивчив. Три пъти сменях датите на едната резервация, направиха и невъзможното да ми угодят.
Хигиената в стаите и басейна ме задоволи /за цената на ваучера/.
Храната в ресторанта /на свободна консумация/ е обилна, вкусна и на нормални цени. Осигурената към ваучера закуска беше доста оскъдна, свършваше рано и общо взето основните ми забележки са към нея.
Мястото е съвсем ново, така че не стои въпрос за протрити килими и изкъртени плочки.
Наоколо е спокойно, тихо.

Общи условия

Активация на акаунт