Обедна почивка в частни фирми

  • 5 618
  • 36
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 427
Според мен проблемът е в самата теб , а не в тъпанара.
  Може би просто не ти се работи цял ден . Може да се скатаваш .....
  Благодари се че шефът ти не чете тук , защото може да имаш почивка за цяла година напред

# 31
  • Мнения: 121
Ако си носиш обяд(а ти вероятно го правиш) щом наблизо няма къде да се хапне, едва ли шефа ще ти прекъсне обяда, за да направиш спешната справка.
На твое място, малко преди почивката бих отишла при него и да го питам дали има нещо спешно, защото излизам в почивка.Ако има го правя преди нея, ако няма-няма да има очи да ми прекъсва почивката.
При нас всички излизат на обяд във фиксирана едночасова почивка.Само шефа остава в офиса.След края на работното време всички си тръгват на секундата-шефа пак остава след тях.Но като има нещо спешно, никой няма да измрънка.

# 32
  • Мнения: 2 186
Добре де, защо нападнахте авторката и започнахте да предполагате, че се скатава и че не си върши работата? Не че е невъзможно, но без доказателства така само ппо предположания... неоснователно ми се струва.
Факт е, че обедната почивка си е време за работника/служителя и не е редно да му бъде отнемана.
Това, че авторката си я "поиска", не я прави некадърна. Проблемът е, че това трябва да бъде направено от шефа, а не във форума. Може би авторката събира наистина мения тук дали е нормално или не да ти нарушават полагаемата почивка Simple Smile

И за да не е само спам: в централата на фирмата ни строго следят почивките и работното време,
което беше много дразнещо, винаги съм се чудила как точно в 11:15:00 часа (примерно) всички дружно ставаха от местата си - така ли точно в то 11:14:59 часа изпратиха нужния мейл, така ли нямат някое изречение за довършване... В никакъв случай това строго цепене на секундата не води до по-добра работоспособност, но мениджърите са си решили така и тия правила се спазват.



 

# 33
  • Мнения: 121
... В никакъв случай това строго цепене на секундата не води до по-добра работоспособност, но мениджърите са си решили така и тия правила се спазват.

Аз съм далеч от мисълта, че мениджърите се стараят да спазват това"цепене на секундата".По скоро служителите са изрядни в това отношение  Grinning.Но това е тяхно право и няма защо да им се сърдят работодателите.

# 34
  • София
  • Мнения: 16 005
Поне аз не я нападам, а се старая да и влея малко знания как да се държи с шефа и колегите.
Има припряни, нервни шефове, искат всичко на момента. От друга страна има и служители, които постоянно се чудят как да се скатаят. Часовете за почивка трябва да се извоюват и постепенно всички да свикнат да ги спазват. Това зависи и за шефа. Не случайно съм писала, че за 3 год. са ми прекъсвали почивката 3 -4 пъти за да им дам пари. За същото време само 1 път съм идвала в почивен ден за 30 мин. в работата, 2 пъти са ме помолили да ги изчакам за да ми внесат пари.
Едва ли шефа им ги дебне кога пият кафе. Но много лошо впечатление прави събирането на групички за по цигара и кафе. Може би човека чувства, че клюкарстват. Все пак сега клюките и интригите са по службите - у дома се прибираме само да спим.

# 35
  • Мнения: 2 186
Цитат
ма припряни, нервни шефове, искат всичко на момента. От друга страна има и служители, които постоянно се чудят как да се скатаят. Часовете за почивка трябва да се извоюват и постепенно всички да свикнат да ги спазват.

И с двете твърдения съм съгласна. Моят шеф, например, често казва: "До три минути искам ...",
"След 12 мин.  трябва да ...". Освен това има навика да се обажда в извънработно време, и тъй като рядко си тръгваме навреме, отговаряме на обаждането и често получваме за задача да направим някоя справка. Научих се да му казвам, че в България сме един час напред и работното ни време е свършило преди половин час (например) и да го питам дали справката е спешна и дали може да почака до следващия ден. Обикновено може. Друг път получавам отговор, че, ако трябва, ще спим на работа, но той иска това и онова... както дойде, но по-често нещата (справките)търпят отлагане

# 36
  • София
  • Мнения: 1 262
Ако реалното работно време е напълно и ефективно заето с работа, не виждам причина да не можеш да си ползваш и почивката  Wink

Общи условия

Активация на акаунт