Кърмаческа стачка вече 2 месеца или?

  • 698
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 34
Здравейте, мойто човече откакто е навършило 2 месеца и 3 седмици започна да отказва гърда. И за да си хапва, се принуждавах да го поприспивам и тогава да яде. Сега вече два месеца по-късно той не желае в будно състояние да яде, дори да е гладен почва да реве , да е раздразнен, но да не поема гърда, а ако все пак започне да суче, почва да рита, да маха с ръце и след 2 мин просто спира, голяма борба и въртене пада на тази гърда. Гледам храненията да не надвишават 3 часа(най-много). Като се побори с гърдата започваме да се разнасяме, докато не с еумори и да иска да заспи и тогава да го пробвам пак. Въпроса ми е , имал ли е някой такъв "стаж" с кърмаческа стачка или нещо подобно (два месеца и най мойте нерви вече са ми много ) и ако да, моля дайте съвет или поне успокоението че може би един ден , някога, ще доживея моя син да иска да си хапва с желание, а не да е такова анти  Grinning

# 1
  • София
  • Мнения: 12 374
Здравей, Medeia Simple Smile Така както го описваш, ми пролича по-скоро на колики, а не толкова на кърмаческа стачка. Все пак ти пускам линкове с материали за кърмаческите стачки (от библиотеката), дано ти свършат работа.

Моята бебка имаше колики единствено и само по време на хранене - започнаха след втория месец и беше някакъв кошмар Sad Държеше се много подобно на това, което ти описваш. Водихме я при двама много добри педиатри + при проф. Бранков - всички казаха, че са колики, които се ''задействат'' по време на ядене, след първите няколко глътки мляко. При нас се дължеше на незряла храносмилателна система (недоносена е), и трябваше просто да изчакаме да отминат. През останалото време беше изключително спокойно бебе. Всички лекари бяха категорични да продължим с кърменето и просто да съм търпелива и да я оставя да суче колкото и когато поиска. Беше много неприятно, понякога изобщо отказваше да суче, а аз я мерех непрекъснато на кантара и се панирах, но полека лека нещата се нормализираха. Тъпото е, че за колики от този вид материали почти не намерих тогава, само традиционните съвети за обикновените колики, които лично на мен с беба не ни свършиха никаква работа.

Бих те посъветвала да се поровиш в библиотеката и да прочетеш малко повече за проблемите при кърмене, стачки, колики и т.н. Добре ще е и ако някой консултант от ЛЛЛ се включи и ти даде съвет, все пак те имат най-голям опит с тънкостите при кърмене.
 Не забравяй, че и винаги можеш да се обадиш директно на консултант, със сигурност ще ти е от полза. Аз просто ти споделям какъв беше нашия проблем, това изобщо не означава че и при вас е същото Simple Smile Така или иначе, дори да са колики, не е краят на света - просто трябва да се заредиш с търпение и здрави нерви Hug


http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=1971
 
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=124928.0

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=50119.0

# 2
  • Мнения: 34
Мерси за инфото Таис, прочетох информацията. Не знаех че има такива колики, които ги описваш:) Ние почти нямахме колики, няма и две-три седмици. А като го гледам , май един от проблемите (освен ината Wink) е чисто зъбешки .

# 3
  • София
  • Мнения: 12 374
Дамм, и аз не знаех че има и ''такива'' колики, затова и държах да направим на беба всички възможни изследвания и да я заведем при най-добрите лекари. Просто в главата ми бяха разни страшни диагнози, а то се оказа нещо елементарно....макар и по-рядко срещано като вид.

Радвам се че при вас не е това, а е по-скоро от зъбките Simple Smile Стискам палци да се кротне човечето и да си засуче пак с кеф. Повече гушкане и повечко търпение си трябва, особено в зъбния период...то и на тях самите не им е лесно... Hug

Общи условия

Активация на акаунт