Моля за мнение за НУИ "Д.Христов"(музикалното у-ще), Варна

  • 27 035
  • 63
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 974
Здравейте,
дъщеря ми свири на писано от 5 годишна, тази година е в подготвителния клас към музикалното училище във Варна, доволна съм, макар да е само подготовка по пиано. Иска ми се да чуя повече мнения за училището като цяло, какво е нивото на обучение, какво е отношението учител-ученик, каква е атмосферата между учениците? На кръстопът съм, а решението е доста сериозно, в общи линии , ако момичето ми влезе да учи там, си определя и пътя занапред.
Ще бъда много благодарна на всякакви коментари.  bouquet

Последна редакция: вт, 22 ное 2011, 14:26 от Илиянчето

# 1
  • Варна
  • Мнения: 974
Явно няма мами на възпитаници от музикалното  Sad

# 2
  • Мнения: 182
Моята дъщеря беше в НУИ "Д.Христов- Варна от 5 до 7 клас, точно с пиано/тогава нямаше прием от 1-ви клас/.Нищо добро немога да ти кажа за това у=ще:ниско ниво на преподаване/по някой предмети направо липсва такова/, почти никакви изисквания от децата и изключително лоша среда.В началото си мислех, че учебния процес е на заден план, защото децата, трябва да отделят повече време за свирене, но уви... и свиренето е такова...Моят съвет е да продължите да си ходите на школа и да решите в по-късен етап, ако все още детето има желание да свири/свиренето на пиано е робски труд и много малко деца продължават да свирят след 3,4-ти клас.

# 3
  • Варна
  • Мнения: 974
Благодаря много, а след 7-ми клас къде продължихте?

# 4
  • Мнения: 182
В Първа ЕГ, което беше истински подвиг от нейна страна - да, ходеше на уроци по БЕЛ и Математика, но с едногодишно посещаване на частни уроци, трудно се наваксва две годишно/5-и и 6-ти клас/ неучене...

# 5
  • Варна
  • Мнения: 974
И последен въпрос, за коя година става въпрос, защото казвате, че е нямало прием от 1-ви клас?

# 6
  • Мнения: 337
Сега виждам, че има тема, за училището, което ме вълнува, вече писах и в една друга...Ние се интересуваме от балетните паралелки от първи клас. Не може тук да не четат майки, чиито деца учат там  newsm78 Досега съм чувала само добри отзиви за музикалното, за обучението по музика по-специално, и самата среда и колектив. Но все пак е ставало въпрос за деца в гимназиална възраст, а за тези дребните от първи клас...приоритетите са мнооого различни. Затова моля за всякаква информация!  Hug

# 7
  • Варна
  • Мнения: 974
На моя приятелка детето е с балет там и е доволна. Обаче много хора казват, че общообразователните предмети са на заден план, и ако детето реши след седмклас да ходи някъде ще му е трудно. В общи линии, малко обречена история, изкуство и това е. За колектива и духа в самото училище е така, децата са много свестни, но базата е много зле.

# 8
  • Мнения: X

Какво значи базата е много зле? Стара сграда в центъра на Варна, строена специално за тази цел. Панелена конструкция в кварталите ли трябва да е?
Много си е добре музикалното училище, но разбира се е място за деца-артисти. Това, че не учели отдавна вече е остаряло клише.

Някой пита за балетните паралелки от първи клас. Тя е само една и за първи път прием имаше тази учебна година. До сега беше само от пети клас. Всичко си е нормално - учат и играят балет. Екатерина Чешмеджиева и Коста (забравих му фамилията), които отговарят за балета са възможно най-добрата опция за Варна. Другите преподаватели също са много добри. Дъщеря ми играе при едната от 4 годишна.

Дъщеря ми ще се пробва тази година да влезе с приравнителен изпит по класически инструмент. Ако не стане, догодина с балет. Все си мисля обаче, че с инструмент има много повече реализация, а балета не пречи да продължи допълнително. Пък и не ни се чака още една година в ОУ-то.

# 9
  • Варна
  • Мнения: 974
Утре има родителска среща в 18.00 часа, в концертна зала в училището.

Check Please, благодаря за позитивното мнение, по всяка вероятност дъщеря ми ще е първолак там. Ние сме с пиано.  Hug

# 10
  • Мнения: X
Утре има родителска среща в 18.00 часа, в концертна зала в училището.


За бъдещи първолаци ли е само родителската среща?

Едит: Прочетох вече, че е само за тях. Имате организирани и безплатни консултации по солфеж.  Simple Smile

Последна редакция: вт, 28 фев 2012, 15:36 от Анонимен

# 11
  • Варна, морето и сините вълни!
  • Мнения: 2 618
Може ли някой, който е посетил родителските срещи да сподели за какво идеше реч там?
Аз все още съм в чудене дали да се запишем там за 1 клас с балет. Ще идем на конуслтации да видим поне какъв ще е изпита.
Основните ми притеснения са за нивото на общобразователните предмети.

# 12
  • Мнения: X
Може ли някой, който е посетил родителските срещи да сподели за какво идеше реч там?
Аз все още съм в чудене дали да се запишем там за 1 клас с балет. Ще идем на конуслтации да видим поне какъв ще е изпита.
Основните ми притеснения са за нивото на общобразователните предмети.

Тя последната консултация е утре, а срокът за документите изтича след седмица. Доколкото знам за изпита по балет се прави и застраховка, така че побързайте с проучването.  Laughing

# 13
  • Варна, морето и сините вълни!
  • Мнения: 2 618
Това го знам. В петък сме на консултация. И ще подам документи.
А застраховката може да се направи навсякъде и е много лесно. Това е застраховка само за ден Peace
По - ми бе интересно какво се е казало на родителската среща!

# 14
  • Варна
  • Мнения: 974
Аз бях на първата родителкса среща, имаше доста хора. Директора и двамата заместник директори бяха там, какво те инетересува? За нивото на общообразователните предмети няма какво да ти кажат на родителска среща, човека си хвали училището. Който е решил да насочи детето си към изкуство, там е мястото, а също и ако искаш спокойна среда и мили отношения между ученици-учители. Питай конкретно, ако мога ще отговоря:)
Успех!

# 15
  • Варна, морето и сините вълни!
  • Мнения: 2 618
Ами интересува ме примерно дали наистина средата е добра. Интересува ме нивото на преподаване.
Ок сега може да бъде в паралелка с балет, но няма да е лошо да знае и математика, БЕ и всички общообразователни предмети, за да може примено да иде да учи в ЕГ.
Интересуват ме по колко деца са в паралелка, ако са казали. И как минава един учебен ден на децата. Как е организиран учебния процес.
Това че всеки си хвали училището е ясно. Все пак училищата са на делигирани бюджети и трябва някак да се издържат.
Пред мен стои дилемата - дали да си пратя детето на нормално училище и да учи балет в школа или да го пратя в училище за таланти.
Защото съгласете се че за да стане балерина, трябва да е родена под много щастлива звезда и да е супер екстразипер добра...

# 16
  • Варна
  • Мнения: 974
Съмненията са ти абсолютно нормални, аз също минах през дълги дни на размисъл точно в тази посока, но в крайна сметка реших. Децата в една парлелка са 19-20. Приемат 38 деца, общо. Имат занималня до 4-ти клас. Засега нямат стол, но се хранят на обяд в близко заведение, меню има на таблото на входа на училището може да се ориентираш.
Спорд мен средата е добра, но това е според моите разбирания и нещата които търся аз.

# 17
  • Варна
  • Мнения: 640
 Малката ми има още година предучилищна, разглеждала съм и това училище, все пак ни е нужна подготовка по солфеж ако решим да кандидатства. Така че посетих първата родителска среща, ей така, да добия представа...най - вече , че в класа на голямата ми дъщеря миналата година се прехвърли едно девойче, учило в музикалното, като мотивите са слаба общообразователна подготовка. Детето продължава да си свири, ходи и по концерти, доколкото разбрах....   и аз се чудя, какво пък толкова им е слаба подготовката newsm78

 На родителската освен многото хвалби, стана ясно че не знаят кой ще поеме класа (доколкото успях да чуя, споменаха, че още не са говорили с въпросния преподавател) Часовете по музика и балет са след общообразователните

 Интересува ме училището, за съжаление тук не пишат родители, чиито деца учат там, да дадат повече информация, така че ще следя вас, които тази година ще сте първокласници, както споменах, детето ми му предстои още година предучилищна.

# 18
  • Варна
  • Мнения: 974
Любоfff, голямата ти дъщеря къде учи, и как се справя новодошлото дете от музикалното?
А на първата родителска среща казаха, че от догодина няма да има предучилищна паралелка, но за сметка това ще подновят детската музикална школа към училището.

# 19
  • Варна
  • Мнения: 640
 Да, аз именно за това ходих на родителската, имах намерение да я запиша в подготвителния курс, и през това време да усетя как е детето, има ли желание, интерес, но уви...сега ще търся друг вариант.
  Относно съученичката на дъщеря ми ( в "Кирил и Методий") знам, че в началото наистина е била по-бавничка, но сега е с темпото на класа. Мисля обаче, че е нормално при приобщаване на всяко дете.   Сещам се дори, че детето ми се възхищаваше на краснописа и, казвала ми е още, че девойчето разказва много увлекателно Grinning  Разбира се, това може да са си лични качества , но пък наистина нещо адски фрапиращо като сричане или друго елементарно незнание няма.

# 20
  • Варна
  • Мнения: 974
Ами не ти пречи да я запишеш на ДМШ (Деткса музикална школа), тя се провежда по същия начин като подготвителната група. Предполагам, два часа инструмент и два солфеж...просто ще е платена, иначе пак е в училището и преподавателите са си същите.

# 21
  • Варна, морето и сините вълни!
  • Мнения: 2 618
Подадох документи за първолаче. Бяхме и на консултация.
На първо четене всичко изглежда ОК.
Някой зане ли кого мога да попитам как минава учебния процес? Т.е как минава един нормален учебен ден на децата там?

# 22
  • Варна, морето и сините вълни!
  • Мнения: 2 618
Пожелавам успех на всички деца, които утре ще се явяват на изпит по музикален инструмент!
Нашият изпит мина, представихме се добре и на 15.09 ще сме първолачки в НУИ "Добри Христов"

# 23
  • Варна
  • Мнения: 640
 Поздравления за малката балерина! Доколкото знам, родители не присъстват на изпита, но все пак може да разкажеш впечатленията на детето, как се чувстваше, предразполагат ли хлапетата, има ли ревящи  Grinning?

# 24
  • Варна, морето и сините вълни!
  • Мнения: 2 618
Да, родителите не присъстват.
ООрганизацията им беше повече от добра!
Бяха точни с началния час, което на мен лично ми прави мноого добро впечатление.
Първото дете му дойде леко стрес че влиза без родители, защото на консултацията родителите присъстват.
Имаше едно дете, което също се разплака.
Но моето не му пукаше. Влезе нахакана и ентусиазирана Wink Дори каза "Добър ден!", което учуди част от комисията, защото имаше хора които рязко се обърнаха. После вратата се затвори и не разбрах какво става вътре.
Детето излезе с огромна усмивка. Беше доволна.
Теглили са децата, но кантара не е верен  Mr. GreenПо техния моята щерка е 20 кила, а у дома с дрехи е 18  Joy
Проверили са ги за гръбначно изкривяване.
После са проверили гъвкавост, усещане за такт - да марширува. Пляскали са и с ръце и тя трябва да повтори - това  леко я е затруднило.
Последно - танц по тяхна музика.
Тук , моята деойка е недоволна - била кратка музиката и не могла да си изиграе танца Crazy

Не мога да кажа оценките реални ли са и на каква база се правят.
Но на първо четене просто съм очарована от училището и организацията. Дано и за напред е така!

# 25
  • Варна
  • Мнения: 974
Здарвейте, честито на новоприетите и ние сме сред тях. Успешна учебна година и попътен вятър на малките първокласници:)

# 26
  • Варна, морето и сините вълни!
  • Мнения: 2 618
Мерси и ние сме приети Wink

# 27
  • Варна
  • Мнения: 70
Моля майки на първолачета в НУИ да разкажат своите впечатления от училището.Обмислям възможността дъщеря ми да кандидатства там за паралелката класически танц ( балет ),но се притеснявам за подготовката по общообразователните предмети.Ще се радвам ако ми отговорите.


# 28
  • Варна, морето и сините вълни!
  • Мнения: 2 618
Още е много рано, за да ти дам реални отзиви.
Принципно общообразователните предмети са си нормално застъпени. Отделен въпрс е подхода на учителите към децата. Като цяло смятам че училището няма добра практика за начално обрзование.
Друго - стаите са прекалено малки. Няма въздух в тях.
Но пък има екстра  - имат занималня за всички деца.
Зависи кой какво търси за детето си. Не искам да съм крайна, но за сега съм по скоро не особено доволна....

# 29
  • Варна
  • Мнения: 3 359
Изравям доста стара тема, но по-нова не намерих  Thinking

Дали някоя от вас има телефон на акордьора по пиана на НУИ ? Стефан Топалов мисля ,че се казва ? Дадоха ми име ,но не и някакви координати . Моля, ако някой ги има да ми пише на лични  Hug

# 30
  • Мнения: 1
Изравям доста стара тема, но по-нова не намерих  Thinking

Дали някоя от вас има телефон на акордьора по пиана на НУИ ? Стефан Топалов мисля ,че се казва ? Дадоха ми име ,но не и някакви координати . Моля, ако някой ги има да ми пише на лични  Hug
0878219905 е телефоноят номер

# 31
  • Мнения: 1
Аз и дъщеря ми сме възпитанички на Музикалното училище във Варна.
Гордеем се че сме го завършили! Живеем в Лондон и такива училища тук са само частни и се смятат за изключително престижни - таксата е 9000 паунда на година.
Когато дойдох тук едва тогава осъзнах каква късметлийка съм била!

От детето ви зависи дали от него ще стане музикант/артист/художник - но артистичната/музикална атмосфера която цари в училището е несъмнено уникална и не може да се намери в никое  друго училище.
За пианистите мога да препоръчам Петя Стаменова - изключителен преподавател и педагог. Подготвя също и по солфеж и муз.теория.
Гарантирам че детето ви ще бъде в сигурни ръце!
Тел. за контакт 052721175.

# 32
  • Мнения: 2
Здравейте!
Моята щерка ще бъде пети клас и я приеха в Музикалното с изобразително изкуство. Много съм притеснена от тези коментари, които чувам за общообразователните предмети, за това, че не са добре застъпени. Като прибавя, че и тя започна да се отказва а ние я записахме вече, много се обърках. Чудя се дали постъпваме правилно като настояваме да отиде там. Моля ако знае нещо повече някоя майка да пише. Благодаря предварително.

Последна редакция: чт, 03 юли 2014, 14:02 от deimoni

# 33
  • Варна
  • Мнения: 433
Да побутна темата - и аз се интересувам за нови и пресни отзиви за първокласници, и особено паралелката с балет. В какво се състои изпита за влизане, и като цяло доволни ли сте от училището като цяло?!?

# 34
  • Варна, морето и сините вълни!
  • Мнения: 2 618
Темата е стара, но да си напиша мнението, може да е ценно за някой. Все пак всеки сам взема решение за децата си в опит да направи най - доброто.

Аз отписах моята дъщеря от НУИ "Добри Христов" Мога да изкажа мнение относно начален курс. Аз определено не съм доволна от качеството на образование. Балета е под минимума, изучаван дори в една обикновена балетна школа. Част от преподавателите по балет нямат никакъв сценичен опит...Те никога не са играли на сцена, не са били част от никой балетен театър. Учебната програма е направена безумно. За 3 години часовете по балет винаги се падаха след час по физическо. Часа по физическо е просто смешка....Отделен е въпроса защо децата изучаващи балет трябва да имат часове по физическо. За тях е много по - полезно да имат гимнастика - за да се разтягат или аеробика или друг вид натоварване, водещи до обща физическа издръжливост.
Балетните зали ако могат да се нарекат зали са МИЗЕРНИ! Прозорците са високо разположени, няма светлина, няма проветрение. Съблекалните ..какво да кажа за тях - няма шкафчета, няма нищо - една пейка и закачалка. Това е - спасявайте се. Това е училище, почиващо на стари слави.....
В момента детето е в друго училище - потвърждавам думите на по - напред писала майка. Дъщеря ми не може да свикне с темпото на класа. Като цяло класа е много по - бърз от нея. Пропуски в учебния материал лично ние нямаме, но детето учеше у дома, не на занималня и имахме възможност да преподаваме всеки урок от нулата - т.е учебните часове бяха загубено време.
Детето има данни да се занимава с балет, иска да се занимава с балет, но много , много силно бих се замислила дали след 5 клас би кандидатсвала отново в това училище. Просто имам огромни съмнения, че учейки там ще може да бъде балерина.....А ако пък не е балерина и няма добра средна обща подготовка, каква ли може да бъде....

# 35
  • Мнения: 254
Присъединявам се към тази група, отворих нова тема, не бях намерила тази... Дъщеря ми ще учи пиано - първи клас в училището... Прочетох тук написаното... Ние тръгнахме към това училище именно, защото е училище по изкуства и всички съмнения, че не държат на останалото образование някак засега не ме притесняват. По-скоро ми се иска да имам контакт с други родители, на които децата ще бъдат в първи клас, за да имаме някаква "извънкласна" връзка Simple Smile Нямахме родителска среща и не знам кога ще имаме, казаха да следим сайта на училището...

# 36
  • Мнения: 39
Здравейте,
моята дъщеря също е приета с пиано в първи клас. Относно родителската среща ни информираха, че такава ще има в началото на септември, информация ще изнесат на училищния сайт...

# 37
  • Мнения: 254
О, радвам се, че има още някой, с кого да споделяме въпросите си Simple Smile Може да сме в един клас Simple Smile

# 38
  • Мнения: 254
Родителската среща на първолаците  е на 3 септември от 18 часа  Hug

# 39
  • Мнения: 9
Интересувам се дали някой е наясно какви са специалните предмети за паралелката с изобразително изкуство?

# 40
  • Мнения: 2
Ако е след четвърти клас няма специални предмети, има изобразително изкуство или рисуване четири часа в седмицата. Моята дъщеря ще бъде тази година шести клас и още не сме наясно дали ще има нови предмети свързани с рисуването. Но си мисля, че трябва да започнат да изучават и теория вече. newsm78

# 41
  • Мнения: 9
А за след осми клас? Освен рисуване би следвало да има и нещо по-тясно специализирано или не? Някой запознат, ако има, ще се радвам да сподели опит!

# 42
  • Мнения: 89
Здравейте,има ли желаещи тази година 2016 да кандидатстват първи клас в балетните паралелки?Моля споделете опит за тези класове.

# 43
  • Варна
  • Мнения: 3 052
Здравейте, и аз моля за мнение родители, чиито деца учат в училището и по - скоро балетните паралелки. Интересувам се също има ли занималня и до кой клас?

# 44
  • Мнения: 1
Здравейте! Видях този пост и дойдох да изкажа моето мнение по темата! Детето ми се занимава с музика над 10 години. Учи в това учишище от 4 клас. Препоръчвам, ако искате децата ви да излязат умни, да не ги записвате, защото нито подготовката по специалните предмети е добра, нито по общообразователните с изключение на двама-трима преподаватели по БЕЛ и математика. Много съм се чудила какво да правя със синът ми, защото започна да става зле работата - от 5 до 7 клас включително е катастрофа с учителите - едната стреляла децата със сополи, другата пък се гримирала тайно, като криела червилото и огледалото, говорят по телефоните в часовете, абе пълно безобразие. Всичко е с вързки. Цари пълна шуробаджанащина. Жалко е. Много съм се чудила дали да го преместя в София, но не стана. В горните класове пък е още по-зле.

Последна редакция: ср, 14 сеп 2016, 14:32 от rosesk

# 45
  • Варна
  • Мнения: 773
Мислех тази година дъщеря ми /след 4 ти клас/ да кандидатства там с рисуване. Като чета обаче коментарите, лошо ми стана. Май няма никакъв смисъл да я местя. Нови , по -актуални мнения има ли?
Също така, да попитам и за хуманитарната?

# 46
  • Мнения: 3 971
Ние сме решили да кандидатстваме.
Мненията , който слушам са от едната до другата крайност.
Но то за всяко едно училище е така!

# 47
  • Мнения: 2
Учих там от 8 до 12 клас с профил изящни изкуства. Наистина леко е занижено изучаването на общообразователни предмети, но не прекалено, и не се получават оценки "подарък" при тях.
Честно казано точно общообразователните предмети ми бяха любими. Специалните се увеличаваха с всяка година и ставаха все по-странни. Попринцип се стараех да бъда многи тиха и да не се набивам на очи. Така имах възмижност да наблюдавам какво се случва с другите. По спец. предмети половината учители са много груби. Имаше едно момче, тихо, също като мен, но винаги рисуваше за тройка. Явно му беше трудно. Учителите не спряха да го упрекват три години и някой от тях реши да му помогне с рисуването чак в 10 клас. Повечето помагат само на най- добрите, за другите пръста не си мърдат, само устата. Последната година ми се налагаше да ходя на работа и учителите не спряха да ме упрекват че не влизам редовно в часовете, а бях толкова уморена. Накря заради това, че си правих дипломната работа сама вкъщи вечер, а не в часовете заместник директорката ми намали оценката от 5 на 4 в дипломата...

# 48
  • Мнения: 1 915
Някой знае ли какво е работното време на гишето на Училищното настоятелство в Училището? Също така, ако има някакъв телефон за връзка.

# 49
  • Мнения: 13 804
Запис

# 50
  • Мнения: 4

Какво значи базата е много зле? Стара сграда в центъра на Варна, строена специално за тази цел. Панелена конструкция в кварталите ли трябва да е?
Много си е добре музикалното училище, но разбира се е място за деца-артисти. Това, че не учели отдавна вече е остаряло клише.

Някой пита за балетните паралелки от първи клас. Тя е само една и за първи път прием имаше тази учебна година. До сега беше само от пети клас. Всичко си е нормално - учат и играят балет. Екатерина Чешмеджиева и Коста (забравих му фамилията), които отговарят за балета са възможно най-добрата опция за Варна. Другите преподаватели също са много добри. Дъщеря ми играе при едната от 4 годишна.

Дъщеря ми ще се пробва тази година да влезе с приравнителен изпит по класически инструмент. Ако не стане, догодина с балет. Все си мисля обаче, че с инструмент има много повече реализация, а балета не пречи да продължи допълнително. Пък и не ни се чака още една година в ОУ-то.

# 51
  • Мнения: 4
Много е стара публикацията но много ми помогна

# 52
  • Мнения: 175
Здравейте! Събирам мнения за това училище.Актуални към настоящия момент.Може ли да се кандидатства още от първи клас.Детето ми има изявен талант да рисува и се чудя,дали да я запиша на уроци или да я запиша в училището директно?

# 53
  • Мнения: 13 804
Рисуването е с кандидатстване след 4клас.

# 54
  • Мнения: 118
Здравейте! Моля за актуални мнения за училището. Интересуват ме общообразователната подготовка на гимназиален етап, профила "Изящни изкуства" и музикалните паралелки. Общите предмети държат ли добро ниво на подготовка като цяло и профилираните предмети на високо ниво ли са, така че да си заслужава детето да е записано там? Достатъчна ли е подготовката или школите по направления в изкуството са по-добрият избор? Има ли изоставане по останалите предмети? Ще се радвам на отговори, за които предварително благодаря! Flowers Tulip

# 55
  • Мнения: 118
Привет отново!
"Разбутвам" пак темата. Дано да има по-скорошни наблюдения и мнения, които някой да сподели. Дъщеря ми евентуално сега ще кандидатства за профил "Изящни изкуства" за прием след 7-ми клас.
Интересуват ме училищна база, администрация, преподаватели - като компетенция и отношение, ниво на преподаване, получени знания и умения по специалните и общообразователните предмети за гимназиалния етап на образованието.
Реализация и университетско образование след завършване на училището?
Предварително благодаря!
Хубава и усмихната вечер!

Последна редакция: чт, 26 май 2022, 19:14 от Fortuna Spirit

# 56
  • Варна
  • Мнения: 19
Здравейте,
Знае ли някой дали съществува Детската музикална школа  към Музикалното уч-ще Варна за подготовка за изпита по Солфеж.?
Искаме да кандидатстваме за 1 клас ударни инструменти,но се лутам към кого да се обърна дали учител да търся или към школа по пиано да го запиша за подготовка за изпита по Солфеж догодина?Моля ако някой има повече информация и е минал по този път да сподели?
Хубав ден на всички!:smile:Flowers Hibiscus

# 57
  • Мнения: 118
Здравейте,
Знае ли някой дали съществува Детската музикална школа  към Музикалното уч-ще Варна за подготовка за изпита по Солфеж.?
Искаме да кандидатстваме за 1 клас ударни инструменти,но се лутам към кого да се обърна дали учител да търся или към школа по пиано да го запиша за подготовка за изпита по Солфеж догодина?Моля ако някой има повече информация и е минал по този път да сподели?
Хубав ден на всички!:smile:Flowers Hibiscus

Дъщеря ми ще учи от следващата учебна година в 8-ми клас с профил "Изящни изкуства" в училището, но нямам информация относно питането Ви. Обаче винаги са отзивчиви, когато се обаждаме с въпрос. Можете да видите номера на сайта на училището:

artschool-varna.com

# 58
  • Варна
  • Мнения: 19
Благодаря ви за отговора,да така е обърнах се към преподавателите там и разбрах,че тази школа е закрита и сега търсим учител по Солфеж за подготовка за изпита за догодина.А моята дъщеря също учи там 10 кл с Рисуване !!!
Всичко добро !!!

# 59
  • Мнения: 118
Дъщеря ми учи в гимназиален етап в НУИ "Добри Христов" с профил "Изящни изкуства" и лично аз съм изключително доволна от училището.

# 60
  • Мнения: 6
Здравейте! Имате ли мнение за специалността "Български танци" в НУИ? Интересувам се за прием след 4-ти клас.

# 61
  • Мнения: 118
Точно снощи бяхме на концерт на тази специалност. Отлично представяне! Благодарение на отличната подготовка на талантливите деца, благодарение на възхитителните им преподаватели! Препоръчвам!

П. С. Дъщеря ми е с друга специалност в училището и просто присъствахме на концерта.

Здравейте! Имате ли мнение за специалността "Български танци" в НУИ? Интересувам се за прием след 4-ти клас.

# 62
  • Варна
  • Мнения: 3 052
Кой клас е дъщеря ви в това училище?

# 63
  • Мнения: 118
9-ти клас. В училището е от 8-ми клас.

Кой клас е дъщеря ви в това училище?

Общи условия

Активация на акаунт