Пребоядисване на маса?

  • 962
  • 8
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 43 903
Детето ми повреди лака на масата. (поля със спир и стана на бели петна, отделно я е изпонадрал)
Идеята ми е да я изшкуря и отново да я "оцветя". Тя е бук, но с цвят череша май се води.
Та идеята ми е да попитам според вас как по-добре би станало(ако някой е правил подобно нещо), байц за цвят и отгоре безцветен лак? Или зветен лак(с него ще си личи ли шарката на дървото)?
И ако може препоръки за добри лакове за целта?

# 1
  • Мнения: 948
И по двата начина(само цветен лак или байц и безцветен лак) шарката на дървото ще се вижда.Според мен е по-добре да минеш само с лак(цветен),защото байца попива навътре е дървото,пък и се пестят средства и усилия.За лака-конкретна марка не мога да кажа,но за предпочитане е да е на водна основа(водоразтворим),защото не мирише и съхне бързо.Ако имаш време може да прегледаш тази темаhttp://www.bg-mamma.com/index.php?topic=614610.0.

# 2
  • София
  • Мнения: 43 903
а като е водоразтворим, като изсъхне влиае ли се от вода? т.е. все пак е  маса, полива се, излива се, чисти се и т.н. Simple Smile
А вярно че попива, не че пречи, то не е много трудоемко мацането, но пък ако пак ми се наложи процедурата може да ми съзвдаде повече проблеми може би....
Ще се опитам да разгледам темата.

# 3
  • Мнения: 2 003
Мастер Angel_Dust най- добре тури една снимка на белята и тогава тичай да четеш У "Да преправим старите мебели"  Heart Eyes

# 4
  • София
  • Мнения: 43 903
е за какво снимка - драл е масата с  химикалки и други остри неща, от спирта - бели петна по лака(не сте ли виждали),  на не малка част от повърхността...тя си е за оправяне, така или иначе Simple Smile ама ако трябва ще снимам....

# 5
  • Мнения: 948
По принцип няма да има проблем с водата(има водоразтворими и за паркет).Вместо лак можеш да омаслиш плота на масата-има специални масла за импрегниране.Ако решиш да сменищ цвета на масата много трудно можеш да изшкуриш попилия байц(да не казвам невъзможно).

# 6
  • Мнения: 2 003
Ами, според постоянството и разнообразието на дрането  Mr. Green май ще е по- добре да "свалиш" всичко, и наново да оправиш нещата- не е непоправимо!
Това- в зависимост от желанието за повторна зло/употреба  Crazy търпи известен период на "замразяване" на декора- до преместването върху друг обект- след масичката ще има и други мебели  Sick

# 7
  • София
  • Мнения: 43 903
хахах, абе все се надявам на 6г вече да ги изживява тези разрушителни пориви...ама лятот опребоядисвахме, че стените бяха в маслени пастели, онзи ден ми ги беше изрисувал с  розов маркер, поне това се изми....
Сега тази убавиня...ама мъжо си харесва масата и няма да се съгласи просто да я сменим, та ще трябва да я поправяме Simple Smile по-вероятно ще устави това удоволствие на мен Simple Smile

dt - мерси

# 8
  • Мнения: 948
Спорна работа! Grinning

Общи условия

Активация на акаунт