Коледа 2011 - тема 3

  • 107 385
  • 753
  •   1
Отговори
# 285
  • всеки тежи на мястото си, та и аз ...
  • Мнения: 726
Много красиви са станали меденките, Джемма.

А ето и моят вече готов, опечен и уханен Английски коледен кейк:

В момента почива/изстива върху решетката. Благодаря ти Джемма за рецептата, помощта и указанията при печене.

Утре продължавам със следващите задачи. Чудя се щоленът ли да е следващия или да го оставя за след няколко дни, защото пише 2-3 седмици преди Коледа?

# 286
  • София
  • Мнения: 2 658
И на Umbra кекса харесах.  Crazy Направо не трябва да чета рецептите. Няма да го правя за Коледа, че нямам време, но направо се чудя, кога ще го приготвям него и сладките със сусамовия тахан на ellyganova . Така ми се доядоха.....  Crossing Arms

# 287
  • София
  • Мнения: 974
Джемма, меденките са много красиви!  Моите пропуснах да ги покажа, че това ми беше първи опит с РА и не съм очарована от себе си Simple Smile , но ще се поправя.
Аз днес замесих тестото за ванилените кравайчета , утре ще пека. Направих  и едни ромови топки, но в случая ,поради липса на ром ,са с лешников ликьор. Мисля, че добре се получиха.

# 288
  • София
  • Мнения: 2 426
Днес правих коледните звезди на Мишел, стана много ронливо и мазно тесто, изобщо не се разточваше хубаво  Rolling Eyes, спазих точно мерките, но.... 
Но затова пък сладките станаха много вкусни и ароматни.  Hug
  bouquet
Друга година мога да ги правя пак, но с по-малко олио, една ч.ч. ми изглежда много.  :hug

# 289
  • Мнения: 1 983
Направих сладките, като разточвах тестото между два листа хартия за печене. Някои се натрошиха, но повечето успях да ги намажа с конфитюр. Ако се харесат на домашните, пак ще правя. Peace

# 290
  • БГ
  • Мнения: 735
направих меденките на Джули-станаха супер, твърди,сега са в кутии.Замесих ванилени кравайчета и линцерови -ще видим утре резултата !
иска ми се някакви без печене със орехи и кокос като бонбони да направя.Дайте идеи.
Медени къщички-мисля да правя този уикенд, вие как ги съхранявате ?

# 291
  • Балчик
  • Мнения: 9 213
Готови са ми и линцеровите заготовки- 44 броя, от 1 доза по рецептата на Наталина.

# 292
  • Австрия
  • Мнения: 28
nudel 33 , може ли рецептата на Kokos-Haselnuss-Makronen ,много са симпатични и..могат ли отсега да се приготвят ,няма ли да изсъхнат. Praynig


normas, заповядай рецептата.

Kokos-Haselnuss-Makronen

4 белтъка
300гр кристална захар
150гр смлени лешници
200 кокосови стърготини

Белтъците се разбиват много добре!!! и след това малко по малко си прибавя захарта. Бие се докато и тя се разтвори. Смлените лишници се смисат с кокосовите стърготини и се пибавят към белтъците.
С помоща на лъжичка се правят малки купчинки ( ех че смешно го казах ) Ама надявам се ме разбираш какво искам да ти кажа. Тавата де е покрита с хартия за печене!
Пече се на 150С 15-20 мин.

Имам и една много стара рецепта за Kokosbusserl или кокосови целувки. Навремето много я правих и никога не са ми ставали твърди. Кокосовите стърготини не трябва да са много застояли иначе може да станат сухи.

Kokosbusserl

3 белтъка
200гр пудра захар
200 кокосови стърготини
1-2 ч.л.лимонов сок

Белтъците се разбиват добре, след това се добавя 1/3 от захарта. Също се разбива добре. Останалата захар се смесва с кокосовите стърготини и се прибавя към белтъците. Накрая се добавя лимоновия сок. Пак се правят малки купчинки Simple Smile) в тава покрита с хартия. Пече се на 180С до порозовяване.

Няма никакъв проблем с изсъхването. Аз ги правя още от сега, издържат дълго и ги съхранявам в добре затворени метални кутии.


Джемма, страхотни Линцери си направила!!!

Последна редакция: пн, 05 дек 2011, 23:06 от nudel33

# 293
  • Мнения: 1 173
Пробвах половин доза меденките на Джули , но тестото изобщо не се събра , сместа си остана суха . Мерих всичко на електронен кантар . Добавих още масло уж се получи да видим какво ще стане .

Джема колко мл. е една кафена чашка мед ,  аз тука ползвам мерителни чашки и изобщо не съм запозната с грамажа  на останалите ooooh!

# 294
  • Балчик
  • Мнения: 9 213
хм,ами нямам идея за точните мл, но аз слагам 1/2 чаена чаша. С една чаша отмервам захарта, олиото и меда, като от захарта  и олиото слагам цяла, а от меда 1/2.

# 295
  • Sofia
  • Мнения: 4 562
Джемма, а как залепваш фондана за меденките?

# 296
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Фондана се залепва с малко водичка - намокряш му леко долната част. Аз същия много добър ефект постигнах по много по-лесен начин - оцветих айсинг с течни бои и го нанесох с голяма четка. Станаха екстра. Обаче тая писалка от Джъмбо ми взе здравето. Мн трудно се пълни... аз ли нещо съм смотана...  newsm78 Само ще се пукна от яд, че 1 час си играх да местя карти от един тел на друг, за да ги снимам и да ви ги покажа (че ми се скапа апарата) и се оказа, че не мога да кача снимките на рс-то, щото мъжът ми изтрил н`ам ква си програма.   bash Ама тези дни ще ги покажа. Само линцерите... много трошливи. Счупих 4 докато ги залепя. Но пък си ги изядох с кеф счупените, станали са още по-вкусни.  Embarassed

# 297
  • Мнения: 1 122
Пробвах половин доза меденките на Джули , но тестото изобщо не се събра , сместа си остана суха . Мерих всичко на електронен кантар . Добавих още масло уж се получи да видим какво ще стане .



Рая аз никога не слагам цялото брашно, а си добавям постепенно докато ми стане леко твърдо тесто и стават идеални меденки. Вече трета година ги правя така.  Peace

# 298
  • Мнения: 1
Здпавейте ваничените ми кравйчета въобще не се получиха , обезформиха се при печенето .
Станаха като корички , каква е причината , да не би да е в маслото ,този път ползвап българско.Обезформяне , но п омалко се получи при втората доза меденки .Пак с бг масло . Първите станапа идеални със същата рецепта.

# 299
  • Мнения: 363
krikri, nudel33 ,благодаря много за рецептите  Hug

Общи условия

Активация на акаунт