Майчинство

  • 4 053
  • 56
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 61
Добре де, може и да не се изразих правилно, исках да кажа, че и раждаме българчета, че те един ден ще си плащат осигуровките и данъците т.н. И за да са стимулирани бъдещите родители е редно да се помисли по-добре как се гледа дете 2г и се разчита основно на заплатата на таткото.Ами него ако го няма, а Тя все пак е решила да си остави детето и т.н....
А БГ гражданството и трябва, за да се гласува най-молкото............ НО КАКТО И ДА Е.

# 31
  • София
  • Мнения: 7 990
Pomolih za malak savet a polu4ih samo napadki i kritiki.

Голяма част от отговорите се дължи на въпроса. Или по-скоро липсата му - никой не разбра какъв точно е проблемът, какво питаш и какво конкретно те интересува.
Пишеш нечитаемо и неразбираемо. Формулирай конкретното питане, за да ти отговори някой, ако е наясно.

# 32
  • Варна
  • Мнения: 17 951
Добре де, може и да не се изразих правилно, исках да кажа, че и раждаме българчета, че те един ден ще си плащат осигуровките и данъците т.н. И за да са стимулирани бъдещите родители е редно да се помисли по-добре как се гледа дете 2г и се разчита основно на заплатата на таткото.Ами него ако го няма, а Тя все пак е решила да си остави детето и т.н....
А БГ гражданството и трябва, за да се гласува най-молкото............ НО КАКТО И ДА Е.

Разбрах какво имаш предвид. Но проблем е не толкова ниската раждаемост, а емиграцията на активното население в чужбина, т.е. няма гаранция, че българските деца ще станат български данъкоплатци.

# 33
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Какво си плащала? 6 месеца осигуровки, а после 2 години майчинство.
Не разбра ли защо са недоволни останалите? Защо мислиш, че те нападат?
Някои си плащат осигуровките години, а други само месеци и после излиза един министър и казва - има дупка в НОИ, нямаме пари за по-високо майчинство.

# 34
  • Мнения: 4 965
Дай Боже, никога държавата да не реши да ми дава каквото и да било срещу задължението на децата ми да плащат конкретно на нея данъци и осигуровки и да бъдат закрепостени...
Тази тема се върти като развален грамофон. Децата си ги раждаме на нас, а не за държавата. Че тя да ни дъллжи нещо.
А и имаше много дълга тема доскоро, в която беше перфектно изчислено, че дава точно толкова, колкото удържа.

Pomolih za malak savet a polu4ih samo napadki i kritiki.

Голяма част от отговорите се дължи на въпроса. Или по-скоро липсата му - никой не разбра какъв точно е проблемът, какво питаш и какво конкретно те интересува.
Пишеш нечитаемо и неразбираемо. Формулирай конкретното питане, за да ти отговори някой, ако е наясно.
Аз разбрах единствено, че авторката почти ежедневно вдига скандали на мъжа на сестра си, че й е направил услуга, но няма как само нейните документи да се пращат предсрочно в НОИ. Пък и няма как да получава по-високо майчинство при описаните условия. Че и дори сега мисли да ходи до НОИ и евентуално ще навлече сериозна проверка на зет си, който излезе най-виновен в случая...
Въпрос не видях.

# 35
  • Мнения: 9 990
Абе тая тема като я чета и се чудя правилно ли виждам, че публикациите са от 2011... а не от наколко години преди това.. За майчинстви се гледат 18 месеца назад усигуровките и се искат поне 12 месеца осиг. стаж през живота.

По темата за ощетяването на държавата... а какво става ако се усигуряваш на 2000 лв. десет години и напуснеш или те съкратят година преди да имаш дете (както стана при мен.. само дето не съм работила 10 години а 3, понеже съм на 25)? Издухваш го, какво като си давала пари - нищо не взимаш после... според мен не измислена добре системата. Не подкрепям измамите - не мисля, че така трябва, но и аз бих го направила без угризения... такова е положението...

E, тя е Система за да прекъсва измамите Принципно и е на принципа-събирай от имащите повече, за да раздадеш на нямащите по равно.Но има вратички и начини и Масово се злоупотребява.Справка-темите за неправомерно взетото майчинство.Фиктивните работи-до там водят, който се хваща на хорото и то по роднински, да си говори по роднински кое и как ще е, а  не по форуми, мен ако питаш...
Отново ще има вопли как раждала деца на държава а някой и как малко давала тази държава.Ми поработете 5 години, натрупайте скромно благосъстояние, па раждайте бе.Какво чакате на помощи.Че и ревете, че са ви мизерни помощите. Tired

ПП.Има тема Майчинството счетоводно, където едни момичета, учили, работили-помагат , обясняват до премала, ама се иска малко мозък да стигнеш до тази тема сам, не чрез сестриния брат.Търсачките също са измислени от едни хора, дето не седят да чакат на помощи.

# 36
  • София
  • Мнения: 418
na vsi4ki koito sa otgovorili,makar da ne sa mi pomognali s otgovorite si a samo napadali iskam da kaja 4e az si pla6tam osigurovkite i po nikakav na4in se sam u6tetila nikogo!Pomolih za malak savet a polu4ih samo napadki i kritiki.

За да не те объркам (а и въпросът ти не ми стана съвсем ясен).. питай тук http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=623262.0 ще ти отговорят.

Какво си плащала? 6 месеца осигуровки, а после 2 години майчинство.
Не разбра ли защо са недоволни останалите? Защо мислиш, че те нападат?
Някои си плащат осигуровките години, а други само месеци и после излиза един министър и казва - има дупка в НОИ, нямаме пари за по-високо майчинство.

Добре де.. тя можеше да работи не на фиктивен договор през тези месеци и пак щеше да взима същото, да плаща същото и никой нямаше да е недоволен... Незаконно е така, но на практика според мен никой не губи.. освен тя, че през тези месеци само плаща осигуровки без да изкарва пари и сигурно не и е леко....

# 37
  • София
  • Мнения: 418
...
Отново ще има вопли как раждала деца на държава а някой и как малко давала тази държава.Ми поработете 5 години, натрупайте скромно благосъстояние, па раждайте бе.Какво чакате на помощи.Че и ревете, че са ви мизерни помощите. Tired...

С това съм съгласна.

# 38
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
...
Добре де.. тя можеше да работи не на фиктивен договор през тези месеци и пак щеше да взима същото, да плаща същото и никой нямаше да е недоволен... Незаконно е така, но на практика според мен никой не губи.. освен тя, че през тези месеци само плаща осигуровки без да изкарва пари и сигурно не и е леко....
Ако договорът ́и не беше фиктивен, тя щеше да се върне на работа и да си плаща осигуровките. Ако пък го нямаше този фиктивен договор, тя нямаше да точи НОИ. А още колко са като нея, по мои груби сметки може би всяка 5 майка е на такова плащане.
Но не я обвинявам изцяло нея, държавата няма механизъм или воля да ги лови тези фиктивните.
Аз бих проверявала всяка фирма с майки, които са назначени няколко месеца преди раждането.

# 39
  • Мнения: 9 990
Е, то е същото и с болничните.Излиза се в болничен още в 4 г.с., на 5 дена закъснение на цикъла с обяснение колко рискова е бременността.Изклчючвам истинните ситуации, но те не са всяка втора бременност.Навремето, в отчетните теми всяка втора излизаше болничен още 1-2-3 месец.

# 40
  • Мнения: 4 841
Ще цитирам втори път, защото явно не е станало ясно срещу какво се възмущават хората:

мъжът на сестра ми ме назначи на работа,фективно разбира се.

По какво точно се разбира, че една млада жена в детеродна възраст, решила да се възползва от свещеното си право да бъде майка, без да има необходимия трудов стаж за получаване на голямо "майчинство", е редно да прави всякакви врътки и закононарушения, за да се ползва от права, които не и се полагат? Само защото е решила "да роди дете на държавата"???
Неведнъж в темите за "децки" и "майченството" съм се учудвала на наглостта на хората, на които априори държавата им е длъжна да... и длъжна да... и длъжна да...

Ми мама му стара, като ви е толкова длъжна държавата, ха поне официалния и език научете, и пишете що-годе правилно и ясно Crossing Arms

# 41
  • Мнения: 1 310
...
Добре де.. тя можеше да работи не на фиктивен договор през тези месеци и пак щеше да взима същото, да плаща същото и никой нямаше да е недоволен... Незаконно е така, но на практика според мен никой не губи.. освен тя, че през тези месеци само плаща осигуровки без да изкарва пари и сигурно не и е леко....
Ако договорът ́и не беше фиктивен, тя щеше да се върне на работа и да си плаща осигуровките. Ако пък го нямаше този фиктивен договор, тя нямаше да точи НОИ. А още колко са като нея, по мои груби сметки може би всяка 5 майка е на такова плащане.
Но не я обвинявам изцяло нея, държавата няма механизъм или воля да ги лови тези фиктивните.
Аз бих проверявала всяка фирма с майки, които са назначени няколко месеца преди раждането.
Да не говорим, че има фирми, които само по този начин си съществуват. Преди време, помня, хванаха фирма, в която работеха САМО бременни шивачки. ooooh!
Голяма наглост и простотия се навъди, ей! ooooh! Sick

# 42
  • Няма такава държава!
  • Мнения: 1 308
Ще цитирам втори път, защото явно не е станало ясно срещу какво се възмущават хората:

мъжът на сестра ми ме назначи на работа,фективно разбира се.

По какво точно се разбира, че една млада жена в детеродна възраст, решила да се възползва от свещеното си право да бъде майка, без да има необходимия трудов стаж за получаване на голямо "майчинство", е редно да прави всякакви врътки и закононарушения, за да се ползва от права, които не и се полагат? Само защото е решила "да роди дете на държавата"???
Неведнъж в темите за "децки" и "майченството" съм се учудвала на наглостта на хората, на които априори държавата им е длъжна да... и длъжна да... и длъжна да...

Ми мама му стара, като ви е толкова длъжна държавата, ха поне официалния и език научете, и пишете що-годе правилно и ясно Crossing Arms



BirdsFlu, евала! И аз съм на същото мнение! Но... колкото по-прост и не в правото си, толкова по-нагъл е човек! Пък после и обидени го раздават, брей!

# 43
  • Мнения: 445
suzzzii щом са ти превели парите за 2 дни от ноември, значи със сигурност осигуровките за ноември са платени. Забавянето за другите пари според мен е защото до тази дата ти е приключил третия изравнителен болничен до 135 ден и Нои си правят някакви преизчисления за следващите плащания. И на мен в периодите между различните болнични ми се получаваше забявяне на плащанията, а също и след като свършат 410-те дни, въпреки че фирмата си внася абсолютно редовно осигуровките и не съм била там фиктивно. Ще си получиш превода за останалата част от ноември до Коледа най-късно мисля.
azaf 12 месеца  е трудовия стаж, който се изисква, за майчинство от началото на 2009г. насам. Иначе сега може да е с прекъсване, може и два дни да работиш и да излезеш майчинство, ако го имаш през целия си живот. Просто ще си на минимално майчинство в този случай.

# 44
  • Мнения: 2 054
Горкия счетоводител! Хем не разбират, хем го изкарват виновен, хем и 10 лв. отгоре не е получил, задето се занимава с регистрации на разни фиктивни трудови договори, пък после ще ги прекратява и пр. бумащини около всеки болнични.
Не мога да разбера защо авторката толкова припира - няма ми ги парите, не ми е занесъл болничния. и пр. Няма такова нещо до 10 число да се внесат осигуровките. /това е само за самоосигуряващите се лица/. Задължението е осигуровките да се внесат преди изплащането на заплатите по трудов договор. В производството, от тоталитарно време е останало заплата /за предходния месец/ към 25 число на следващия месец. А до три дни след изплащането на заплатите се подава Декларация образец 1. Значи ако беше назначена в производствена фирма още нямаше да получиш майчинство за ноември, щаше да си го чакаш след 27 декември.

Общи условия

Активация на акаунт