Не спи през нощта!

  • 1 731
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 473
Цитат на: Anna
определено не си само ти Grinning  нашия юнак снощи беше решил, че хич не ни се спи, та два-три пъти се буди, мрънка, после започва същинския рев, яде си ръцете, аз съответно давам цицата, защото решавам, че е гладен. ама в повечето случаи не е и само я използва за биба-залъгалка и чак тогава заспива, но при нас на спалнята. когато го преместя в неговото легло след час пак е буден. върха беше в 5 сутринта, когато реши, че се е наспал и му се играеше, обаче не сам, а с мама или тати. а като се сетя, че до преди 2 месеца спеше по цяла нощ..ееех. сега може и зъби да са, ще трябва да пробвам с гелчетата за венци, а пък да видим.
забравих да кажа, че Алекс е на 5 месеца. явно ще трябва търпение, няма какво друго. между другото и аз се чудя да не би да иска вече друга храна, защото той върви едро бебе и може вече кърмата да не му стига, но все още е само на кърма.

Абсолютно същото положение е и той. На 14.09. на последната консултация беше 7,900 кг - може би наистина да не му стига папото.

# 16
  • Варна
  • Мнения: 322
Или не му стига храната, или са зъбките. Мойта щерка до 7-я месец спеше непробудно. Като я изкъпя вечер я слагам и така до сутринта. Направо бебе - мечта. Обаче като започнаха да я мъчат зъбките стана една.... буди се много често, със силен рев... И така вече два месеца. А все още си нямаме ни един зъб....Sad Направо в чудо съм се видяла.
Дано отшуми по-бързо при вас!

# 17
  • София
  • Мнения: 2 210
Само да кажа 4е и ние сме така. Аз го отдавам на подутите венци и на 4естото обилно повръщане, което му е раздразнило лигавиците. Цяла нощ върти главата, свива кра4етата и  е адски неспокоен. Като му дам да су4е, дръпва два пъти и заспива. До след 15-20 мин...Ясно е, 4е го взех да спи при нас- ина4е как??

# 18
  • Мнения: 1 077
Ако смяташ, че няма друга причина, освен зъби - просто трябва да потърпиш, докато премине - при мен беше подобно - на два-три пъти минава през подобен период. Иначе Ида спи спокойно нощем. Пробвай да не залъгваш бебо с нещо - изчакай, дори и да поплаче, пак да се унесе. При нас това беше до 6-7 пъти на нощ. Ако не става, тогава дай биберон или водичка. Пнякога звучи доста изтормозено и се притесяваш, и ставаш, и пробваш да го утешиш. Но истината е май, че самото детенце като че ли се дразни, че не може да спи спокойно, и май не помага успокояването. Rolling Eyes
Все пак пробвай първо с по-голямо количество млеко вечер, добави и бисквита.

# 19
  • Мнения: 473
Цитат на: belyata
Ако смяташ, че няма друга причина, освен зъби - просто трябва да потърпиш, докато премине - при мен беше подобно - на два-три пъти минава през подобен период. Иначе Ида спи спокойно нощем. Пробвай да не залъгваш бебо с нещо - изчакай, дори и да поплаче, пак да се унесе. При нас това беше до 6-7 пъти на нощ. Ако не става, тогава дай биберон или водичка. Пнякога звучи доста изтормозено и се притесяваш, и ставаш, и пробваш да го утешиш. Но истината е май, че самото детенце като че ли се дразни, че не може да спи спокойно, и май не помага успокояването. Rolling Eyes
Все пак пробвай първо с по-голямо количество млеко вечер, добави и бисквита.

Ама той е само на кърма, още не съм го захранила.

# 20
  • Мнения: 312
И моята дъщеричка се буди по няколко пъти на нощ, давам и водичка или биба и пак заспива. Вероятно е заради подутите венци. Нямам отговор, обаче за странния начин по който заспива - забива си лицето в оградката, същото го прави и в количката. Имате ли обяснение за това?

# 21
  • София
  • Мнения: 2 210
Търси да си опре ли4ицето в нещо, защото още се води от предродовите инстинкти- да е на по-закътанко- нали накрая все е било опряно в нещо (в корема). И Ив4о така заспива. ДАже като не иска да заспи, му подпирам с ръка една пеленка и веднага се унася. И го покривам с нещо докато заспи (лицето).

Общи условия

Активация на акаунт