Слънчевите очила през зимата

  • 7 029
  • 10
  •   1
Отговори
  • www.bg-mamma.com
  • Мнения: 531
***************************** рекламна публикация *****************************



Може да чувствате по-малко топлина през зимата, но не се заблуждавайте, онези модерни, слънчеви очила, които сте закупили миналото лято, са също толкова необходими сега. Слънчевите лъчи могат да причинят сериозни увреждания на очите ви, независимо дали навън е +30 или -13 градуса.

         

Хората не осъзнават, че дори слънцето да не е толкова силно и времето не е така горещо, очите им се нуждаят от защита.

Зимното слънце седи по-ниско в небето, слънчевите лъчи падат под по-малък ъгъл и това води до пряко по-дълго излагане на очите на слънчевите лъчи, особено ако спортувате или се занимавате с дейности на открито.

Дългият престой на слънце, без предпазване на очите, може да доведе до засягане на различните слоеве на окото и да причини очни заболявания като катаракта и дегенерация на макулата.



Хората, които прекарват дълги часове на открито, трябва задължително да предпазват очите си, т.е. слънчевите очила са необходими през цялата година.

Всеки, шофирал, когато навън е натрупал сняг, знае как заслепява отразеното от снега слънце.

Снежната покривка представлява замръзнала вода, а както всички знаем, водата отразява слънчевите лъчи като огледало, включително вредните UV лъчи.

Така че, дали отивате пеша до работа или ще карате ски, пазете очите си от вредните отражения и силно слънце.
         





         
За практикуващите зимни спортове са подходящи спортните маски с оцветяване на плаката в зависимост от метеорологичните условия. За любителите на планинския туризъм са задължителни очилата с висока степен на затъмнение (над 85%), които е добре да са съчетани с кожени или пластмасови предпазители на дръжките (т.нар. „глетчери”).



За ежедневни дейности през зимата най-подходящи са поляризиращите очила, които се предлагат на пазара в огромно разнообразие на форми, цветове и степени на затъмнение. Характерно за тях е, че освен 100% защита от UV лъчите премахват отблясъците на светлината от различни видове повърхности, включително и от снега.


Изключително важно е да бъдат предпазени и детските очи през слънчевите зимни дни, защото залисани в играта децата прекарват много повече часове на открито.

         

Последна редакция: ср, 05 юни 2013, 16:04 от Реклама

# 1
  • Мнения: 65
Аз минаги нося очила, независимо дали е лято или зима, а когато карам задължително съм с очилата!

# 2
  • София
  • Мнения: 2 991
не смятам слънчевите очила за аксесоар, нося ги когато са ми нужни Simple Smile

# 3
  • Мнения: X
Намалението от 50% е реално за слънчеви очила
на Оптика "Св.Валентин"- гр.Варна,
която прави промоцията за празника "Св. Валентин"
АЗ съм дългогодишен доволен клиент.

Дано съм била полезна!




 http://www.facebook.com/pages/%D0%9E%D0%BF%D1%82%D0%B8%D0%BA%D0% … 0%BD/158048534230

Последна редакция: пт, 10 фев 2012, 18:20 от Анонимен

# 4
  • Мнения: 3
Много е важно да помним за очите си и през зимата. Аз купих своите очила в една мрежа, която работи в цяла страна и предлага доста удобни условия. Не искам да им правя реклама, а да обърна внимание, че очилата трябва да имат филтър и да се избират в присъствие на специалист.

# 5
  • Мнения: 10
***************************** рекламна публикация **mamma.com/images/joy-zima-3.jpg[/img]

Хората не осъзнават, че дори слънцето да не е толкова силно и времето не е така горещо, очите им се нуждаят от защита.

Зимното слънце седи по-ниско в небето, слънчевите лъчи падат под по-малък ъгъл и това води до пряко по-дълго излагане на очите на слънчевите лъчи, особено ако спортувате или се занимавате с дейности на открито.

Дългият престой на слънце, без предпазване на очите, може да доведе до засягане на различните слоеве на окото и да причини очни заболявания като катаракта и дегенерация на макулата.



Хората, които прекарват дълги часове на открито, трябва задължително да предпазват очите си, т.е. слънчевите очила са необходими през цялата година.

Всеки, шофирал, когато навън е натрупал сняг, знае как заслепява отразеното от снега слънце.

Снежната покривка представлява замръзнала вода, а както всички знаем, водата отразява слънчевите лъчи като огледало, включително вредните UV лъчи.

Така че, дали отивате пеша до работа или ще карате ски, пазете очите си от вредните отражения и силно слънце.
         





         
За практикуващите зимни спортове са подходящи спортните маски с оцветяване на плаката в зависимост от метеорологичните условия. За любителите на планинския туризъм са задължителни очилата с висока степен на затъмнение (над 85%), които е добре да са съчетани с кожени или пластмасови предпазители на дръжките (т.нар. „глетчери”).



За ежедневни дейности през зимата най-подходящи са поляризиращите очила, които се предлагат на пазара в огромно разнообразие на форми, цветове и степени на затъмнение. Характерно за тях е, че освен 100% защита от UV лъчите премахват отблясъците на светлината от различни видове повърхности, включително и от снега.


Изключително важно е да бъдат предпазени и детските очи през слънчевите зимни дни, защото залисани в играта децата прекарват много повече часове на открито.

         









Здравейте! Аз също нося слънчеви очила през зимата. От студът и вятърът очите ми почват да сълзят. Искам да попитам,когато няма слънце и навън е мрачно може ли да носим слънчеви очила.
 
Благодаря предварително.









# 6
  • Мнения: 650
TZVIAT, здравейте,
може да носите очила по-всяко време на деня. Често, дори и да е сумрачно, вредните UV лъчи достигат до нас (най-вече, през зимата, в ясен и безоблачен ден).
Очила е препоръчително да се носят и във ветровит ден, тъй като спомагат на окото да не "съхне", както и да не попадне в него чуждо тяло. Ако носите контактни лещи са задължителни слънчевите очила винаги, когато е възможно. За целта се продават слънчеви очила с ниска степен на затъмнение, същевременно без да се губи UV-защитата.
Приятна вечер  Simple Smile

# 7
  • Мнения: 3
да носиш слънчви очила през зимата е излишно.. няма опасност слънцето да те заслепи а и защо да се правите на смешни така

# 8
  • Мнения: 1
особенно зимно време, очилата са необходими най-вече когато е паднал сняг и има слънце разбира се Simple Smile
без очила направо ме заболява главата... снега отразява допълнително светлината и тя става непоносима на моменти...

# 9
  • Мнения: 8
Ако очите ти са добре може и без очила. Аз предпочитам с тях когато има силно слънце

# 10
  • Мнения: X
Очите ми са чувствителни към светлина и вятър, започват да ми сълзят. Затова трябва да нося очила, независимо от сезона. Въпросът ми е през зимата какви очила да нося? Има ли такива, които са без оцветяване на стъклото, а само със защита от UV?

Общи условия

Активация на акаунт