Майка ти почина - преодоляхте ли го?

  • 315 279
  • 4 023
  •   1
Отговори
# 1 485
  • Мнения: 673
Viviana91, благодаря за написаното! Разтърси ме! Почувствах се все едно бях там. Така почина и свекърва ми - в ръцете ми, осъзнавайки края, борейки се за глътка въздух, благодарна, че сме край нея и в същото време беше един миг, пронизващ, безнадежден и безвъзвратно завинаги.

# 1 486
  • Мнения: 61
Здравейте, отдавна не съм влизала във форума ! Съжалявам за вашите близки, много е трудно, болката е голяма ! Аз също загубих баща ми преди по малко от два месеца. Не мога да се съвзема, много ми е трудно, отиде си от ковид в болницата само за 6 дни престой там, не го видях цяла седмица, мислих си, дали ще го видя пак. Болката е огромна,  беше сам там и никой не държеше ръката му когато си отиде. Чувствам вина, че го заведохме в болницата, той всячески искаше да излезе, казваше, че не е болен и са му надписали изследванията, че нищо му няма, не беше спокоен там, влезна в общо добро състояние, през цялото време го чувах по два пъти на ден, звучеше добре, но беше изнервен, искаше да се прибира. На петия ден не знам как се влошил вечерта, на другия ден на обяд почина, за първи път сутринта не го чух, защото казаха, че е с маска и не трябва да го притесняваме, на обяд почина . Имах надежда, че ще се оправи, защото като цяло беше добре, решихме да влезе заради проблемите му с разширени вени по краката . Не го вярвам, че моят силен татко си отиде, много страдам и на моменти забравям за децата си . Обвинявам се за влизането му в болницата и краят му там, това ме разкъсва, въпреки, че осъзнавам, няма връщане назад !!

# 1 487
  • Мнения: 6 148
Днес излезе нова песен на любимата група посветена на роднина починала от рак. И това така ме бутна ... Само факта, че детето ми е вкъщи ми пречи да крещя от болка. Но сълзите ми се стичат, стичат ... и няма спиране.
Лесно е когато умишлено блокираш спомените, адско е когато някой ти ги върне.

# 1 488
  • Мнения: 21 275
Днес моята трябваше да има рожден ден.

# 1 489
  • Мнения: 1 355
Спомням си как в един голям магазин пуснаха по тонколоните песента на Ерик Клептън Tears in Heaven и аз просто не успях да спра сълзите. Беше много тежък момент, дни след като бях погребала мама. Изключително тъжна песен (Клептън я е писал за сина си, който е починал) и в този момент сякаш ми бръкна в душата. Наближава рождения ми ден. Това е денят, в който се чувствам най-свързана с майка ми и болезнено ми липсва. Трудно ми е да съм весела и да празнувам. И не го правя. А вече минаха почти 11 години. Струва ми се, че животът ми се раздели на времето преди и времето след като тя умря. Преди бях много по-различна. От една страна, сякаш времето спря в този момент и за мен. Животът ми някак продължава, дните си вървят, но вътре в мен сякаш стои една огромна дупка.

# 1 490
  • Мнения: 6 550
Малко след Задушница събрах сили и най-сетне отидох на гроба й. Все едно ме чакаше... Попочистих, запалих свещички, занесох кафе ('да изпием по кафенце'). А тя ми се усмихваше от паметника. Без да се усетя, съм стояла 2 часа. След това ми стана едно спокойно, тръгнах си смирена и за пръв път от много време спах непробудно през нощта. Може би защото "видях" мама... Много ми липсва....

# 1 491
  • Мнения: 3 411
И моята ми липсва много. Изминаха 5 месеца.

# 1 492
  • Мнения: 2 887
Аз имах рожден ден вчера. И както е писала online, точно в този ден се чувствам най-свързана с моята майка. Най-много ми липсва и най-болезнено усещам тази липса. Чувствам се наистина осиротяла.
Прегръщам ви всички, момичета!

# 1 493
  • София
  • Мнения: 12 554
Аз утре отивам при моята. В неделя стават 4 месеца. Погребах я в друг град, при родителите й. Сега ходя и при тримата.

# 1 494
  • Мнения: 6 550
Гледам дъщеря ми и виждам, че прилича на нея - очите, нослето, косата. Никога не е виждала баба си, а отмята непокорните кичури със същия кокетен жест, също като нея обича малки уникални бижута и има невероятно добър вкус за дрехи, движи се с онази гъвкава котешка походка... Все си казвам, че си внушавам, че се вторачвам в болката си, но всеки ден дъщеря ми ми напомня за нея...
На всичкото отгоре, наскоро бяхме на екскурзия, отбихме се в малко манастирче. Децата ме чакаха на сянка в двора, влязох в прихлупената църквичка. След малко 3-годишният ми син изникна зад гърба ми, започна да сочи иконите и да ме пита за имената. Като стигна до Дева Мария му казах, че това е майката на Исус. "Знам - каза - той е много добър." " "Ти откъде знаеш?" - засмях се. "Познавам ги". "Виждал си ги в друга църква ли?" "Не, познавам ги, говорил съм с тях. Видях и баба. Тя ми махаше, много е хубава и се усмихва." - млъкна и излезе. Реших, че ме е напекло слънцето, качих ги в колата и се прибрахме право вкъщи...

# 1 495
  • Мнения: 10 374
Днес и моите сълзи текат цял ден, всички, които загубих, ги мисля, имам нужда да ми дадат кураж.

# 1 496
  • Мнения: 20
Съжалявам за мъката на всички!
Моята мила майчица почина на 03.07 след 2 години боледуване от рак. Тя бе най-добрия ми приятел. Тя бе и сърцето на семейството ни и без нея всичко се разпада.
От една страна осъзнавам, че се отърва, защото бяха адски мъки и болки Sad От друга страна, не мога да възприема липсата и - няма вече кой да ме посрещне, да ми даде съвет, нищо... Мисля си как няма да е тук нито когато един ден дай Боже се омъжа, нито доживя внуци, а така искаше.... Нямам възможност да се отпусна, защото трябва да се грижа за баба ми и дядо ми. Баща ми е бита карта и няма на кого да разчитам. Чувствам се объркана и изгубена, чакам да се чуем по телефона и да ми даде съвет, но я няма Sad

# 1 497
  • Мнения: 10 374
Кураж! Грижите за баба ти и дядо ти доста ще те изтощят, но и придават някакъв смисъл, ще ти помогнат да се стегнеш и ще те отклоняват от черните мисли.

# 1 498
  • Мнения: 3 411
Йоана, кураж! Прегръщам те! Моята баба също е жива (майката на майка ми), а 15 години преди майка ми погреба и мъжа си и другата си дъщеря. Не ми създава особени грижи, но е много особена да не кажа по-силна дума. Надявам се да се справя сама и това е, чуваме се по телефона, ходя да я видя от време на време.
Още веднъж прегръдки! 🤗🤗🤗

# 1 499
  • Мнения: 1 355
Съболезнования, Йоана. Не се затваряй и се грижи за себе си. Сигурно се чувстваш като опустошена. Грижите за баба и дядо ще ти помогнат до някъде, но не забравяй, че имаш и свой живот. Гледай да имаш приятели, да излизаш, защото мъката може да е обсебваща и в един момент да няма друго след всички тези години грижи.

Общи условия

Активация на акаунт