глаукома

  • 197 163
  • 885
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 345
Здравейте. Може ли да ми кажете от колко години имате глаукома и дали се е стопирала прогресията й.  При кои лекари се следите (става въпрос за лекари от Варна ,ама не пречи да чуем мнение и за други ).... На колко време ви правят периметър ?

Аз също се интересувам за глаукомни специалисти във Варна????

# 286
  • Мнения: 1 831
Здравейте. Може ли да ми кажете от колко години имате глаукома и дали се е стопирала прогресията й.  При кои лекари се следите (става въпрос за лекари от Варна ,ама не пречи да чуем мнение и за други ).... На колко време ви правят периметър ?

Аз също се интересувам за глаукомни специалисти във Варна????
Аз ходя при д-р Йорданов, вече в Св. Николай Чудотворец.

# 287
  • Мнения: 345
Здравейте. Може ли да ми кажете от колко години имате глаукома и дали се е стопирала прогресията й.  При кои лекари се следите (става въпрос за лекари от Варна ,ама не пречи да чуем мнение и за други ).... На колко време ви правят периметър ?

Аз също се интересувам за глаукомни специалисти във Варна????
Аз ходя при д-р Йорданов, вече в Св. Николай Чудотворец.

Точно в тази посока ли работи, специализирал ГЛАУКОМА? Чудесно! Аз посещавам този очен център, но не съм знаела досега,нико не ме е насочвал точно към него.

# 288
  • Мнения: 1 831
Здравейте. Може ли да ми кажете от колко години имате глаукома и дали се е стопирала прогресията й.  При кои лекари се следите (става въпрос за лекари от Варна ,ама не пречи да чуем мнение и за други ).... На колко време ви правят периметър ?

Аз също се интересувам за глаукомни специалисти във Варна????
Аз ходя при д-р Йорданов, вече в Св. Николай Чудотворец.

Точно в тази посока ли работи, специализирал ГЛАУКОМА? Чудесно! Аз посещавам този очен център, но не съм знаела досега,нико не ме е насочвал точно към него.
Ами не го знам какво е специализирал ,но се интересува от глаукома. Ходи по конкурси и семинари. Но не съм открила друг за да го сравня с него. Ходила съм  в Св. Петка , там малко като едно от многото заболявания гледат на нещата. Не знам да има специалист и там в тази насока.

# 289
  • Sofia
  • Мнения: 26 316
Някой ходи ли в клиника Вижън?

# 290
  • По света и в нас.
  • Мнения: 3 568
Аз съм ходила във Вижън но само на изследвания.

# 291
  • Мнения: 35
Здравейте на всички.Декември 2018 ми откриха високо очно налягане-измерено с машината въздух -29,30.Всички изследвания бяха направени без скенер на окото и всички бяха ок.Ескавацията беше 0,2 и 0,3 .Предписаха ми капки,Азарга ,но премерено с машината с въздух е около 22-23,а по Голдман 14 .Според едната лекарка имам откритоъгълна глаукома,според тази която е глаукомен специалист нямам, категорична е че е очна хипертензия,и да търся причината за това високо налягане някъде в организма-щитовидна жлеза,инсулинова резистентност-доцентката се казва Конарева от Пловдив.Много съм притеснена,от декември такъв стрес получих,паник атаки получавам,високо кръвно вдигам,всеки ден ставам и лягам с тази мисъл-имам или нямам глаукома.от дете съм късогледа-3,25 и -3,00.Ако някой е от Пловдив би ли ми препоръчал добър глсукомен специалист,лутам се и просто .

# 292
  • Мнения: 2 480
Изследването Голдман правиха ли ви? А денонощна крива? Компютърен периметър? Имате ли пълно зрение? Иначе екскавацията е добре.

Тонометърът с въздух е по-неточен.

Очите сълзят ли? Виждате ли нютоновия спектър около светлинен източник? Замъгляване като пара върху стъкло имате ли?

И аз преди 22г. се чувствах като вас, но моята глаукома беше овладяна добре и сега виждам нормално.

# 293
  • Мнения: 262
Ако някой е от Пловдив би ли ми препоръчал добър глсукомен специалист,лутам се  .
Здравейте!
Аз съм от Пловдив, с диагноза глаукома от две години. Стойностите на Очното налягане бяха подобни на Вашите. Диагнозата ми поставиха след изследвания, за които останах два дни в очното отделение на Хирургиите на Пещерско шосе. Също като Вас се лутах и питах къде да отида. Избрах лекар като почетох в интернет. Не съм сигурна дали е най-добрата. Има сертификати за глаукомен специалист. Независимо от лечението през януари имах период за около месец, в който налягането стигаше до 21- 22. Променихме капките. Новите са с основно вещество като старите, но имат и добавка. Налягането са нормализира 15-17.
Ако желаете, мога да Ви пиша на лични името на лекарката и да обменим опит.

# 294
  • Мнения: 873
Здравейте на всички.Декември 2018 ми откриха високо очно налягане-измерено с машината въздух -29,30.Всички изследвания бяха направени без скенер на окото и всички бяха ок.Ескавацията беше 0,2 и 0,3 .Предписаха ми капки,Азарга ,но премерено с машината с въздух е около 22-23,а по Голдман 14 .Според едната лекарка имам откритоъгълна глаукома,според тази която е глаукомен специалист нямам, категорична е че е очна хипертензия,и да търся причината за това високо налягане някъде в организма-щитовидна жлеза,инсулинова резистентност-доцентката се казва Конарева от Пловдив.Много съм притеснена,от декември такъв стрес получих,паник атаки получавам,високо кръвно вдигам,всеки ден ставам и лягам с тази мисъл-имам или нямам глаукома.от дете съм късогледа-3,25 и -3,00.Ако някой е от Пловдив би ли ми препоръчал добър глсукомен специалист,лутам се и просто .
Златният стандарт е измерването по Голдман, т.е тези стойности са най-коректни. Задължително се мери налягане няколко пъти - в различни дни, сутрин и следобед, еднократно измереното налягане не е показател (особено с въздух). Точно скенерът е най-необходим, защото показва изменения в зрителния нерв, преди да се появят други признаци на глаукома. Имате ли фамилна обремененост? Пиша Ви ЛС с препоръка за очен лекар.

# 295
  • Мнения: 1 220
Какво представлява измерването по Голдман? Може ли да го видя на клипче накъде?
С пуфкащата мяшина ми го изкарват високо, а с една друга джаджа нормарно.

# 296
  • Sofia
  • Мнения: 26 316
На мен само с въздух са ми измервали налягането.Ходех в Пентаграм при д-р Кунева,но там е голямо и досадно чакане,дори и да си с час...От 1,5год слагам капки офтан тимолол.Искам към Вижън да се насоча,че ми е и по-близко,но не знам към кой глаукомен  специалист....

# 297
  • Мнения: 873
Какво представлява измерването по Голдман? Може ли да го видя на клипче накъде?
С пуфкащата мяшина ми го изкарват високо, а с една друга джаджа нормарно.
Специална сондичка се прикрепя към биомикроскопа и се допира до окото. Предварително Ви и накапана упойка, използва се и багрилно вещество. Методът с въздуха не е много точен, често стойностите са по-високи от реалните.

# 298
  • Мнения: 1 831
 Повечето клиники и лекари не правят това измерване на ГОлдман. Честно казано не знаех ,че така се нарича. Но и много отдавна не са ми го правели. Нали казват, че тези както ги казвате ''пуфкащи'' апарати са много чувствителни  и точни. По приницп те могат да дата по-висок резултат. А аз знам, че налягане най-точно се мери преди обед.
П.С. Моля споделяйте с всички глаукомните специалисти тук, понеже и без това са малко. Нека ги знаем и ние.

# 299
  • Мнения: 873
Така е, не са много лекарите, които мерят налягане по Голдман. Не, че е чак толкова сложно или изисква кой знае каква апаратура. За Пловдив препоръчвам д-р Мая Минева. В сайта си има информация за глаукомата (https://drmayamineva.com/%D0%BE%D1%87%D0%BD%D0%B8-%D0%B7%D0%B0%D … 0%BE%D0%BC%D0%B0/), онзи ден е правила безплатни скрийнингови прегледи за глаукома.

Последна редакция: чт, 21 мар 2019, 09:40 от Sea breeze

Общи условия

Активация на акаунт