глаукома

  • 197 249
  • 885
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 351
Към Стела Петрова-Не зная на какво се дължи това, което описвате, но тъмните очила при глаукома са абсолютно забранени! Казаха ми го още преди 22г.
Денонощна крива на очното налягане правихте ли? Дали пък нямате комбинация от глаукома и друг очен проблем?
Никой не ми е казал за забрана да нося слънчеви очила, даже напротив ,това било ,че съм със светли очи и е повече от нормално според лекарите.

# 331
  • По света и в нас.
  • Мнения: 3 568
Има слънчеви/ тъмни очила , специално създадени за глаукома, но не знам дали могат да се купят в българска оптика.Поне до момента, не намирам такава информация.Ако някой е попадал, ще е полезно да сподели.
Има такива очила и в нашите оптики ги предлагат,но само с доставка от чужбина и с предварително плащане.За съжаление не се знае как ще стоят на човека и е малко рисковано така да се поръчва.Преди 7-8 години бяха на цена 180.00лв

# 332
  • Мнения: 2 480
Към Стела Петрова-Не зная на какво се дължи това, което описвате, но тъмните очила при глаукома са абсолютно забранени! Казаха ми го още преди 22г.
Денонощна крива на очното налягане правихте ли? Дали пък нямате комбинация от глаукома и друг очен проблем?
Никой не ми е казал за забрана да нося слънчеви очила, даже напротив ,това било ,че съм със светли очи и е повече от нормално според лекарите.


Ужас!!! Значи сте намерили най-некадърните!  Това ми го каза най-големият специалист по глаукома в Бг!

# 333
  • Sofia
  • Мнения: 26 331
Все забравям сутрин капките и ги слагам след 10-11ч...проблем ли е или няма значение?
Преди изследване на вон слагат ли се капки или не?

# 334
# 335
  • Мнения: 2 480
Все забравям сутрин капките и ги слагам след 10-11ч...проблем ли е или няма значение?
Преди изследване на вон слагат ли се капки или не?

Не, твърдо не! Защото, ако налягането се влошава часове по-късно, това няма да го установите с измерване.

Аз моите ги слагам вечер преди лягане.  През първите години доц.Петкова ми беше предписала да слагам сутрин и вечер.

Ако капките ви действат около 24ч., не е проблем кога ще ги слагате.

А денонощна крива на налягането правили ли сте?

Последна редакция: чт, 28 мар 2019, 15:23 от vl

# 336
  • Мнения: 1 831
И на мен не ми е правена денонощна крива. Съвсем в началото ме викаха няколко пъти през деня да ми измерят налягането. Аз слагам сутрин едни капки още докато стана и вечер слагам други. Винаги по едно и също време. Лекарят на мен ми каза, че вечер капките трябва да се слагат в порядъка от 18:00-21:00 часа. Сутрин като стана към 6:30 -7 и си слагам другите.
Аз нося слънчеви очила, но светли, кафеви. И съм ок с тях за сега. Тъмни не ми понасят.

# 337
  • Мнения: 2 480
Според мен логиката е, че с тъмни очила зениците се разширяват и налягането още се увеличава. Но мога да попитам и пак да пиша.

# 338
  • Мнения: 873
Пациентите с глаукома са с нарушена контрастна светлочувствителност, затова изпитват дискомфорт със слънчеви очила. Иначе, не е невярно, че хора със светли очи са по-чувствителни на светлина.

# 339
  • По света и в нас.
  • Мнения: 3 568
По повод слънчевите очила за глаукомата да вметна ,че са светли:жълто-зелен цвят.

# 340
  • Мнения: 262
Това за слънчевите очила не ми е ясно, защо? По същата логика би трябвало и когато е тъмно да имаме по-високо налягане, защото и тогава зениците се разширяват.
Това да не нося слънчеви очила прочетох тук и се съобразявам, но лакарката не ми го е казвала.

# 341
  • Мнения: 345
Това за слънчевите очила не ми е ясно, защо? По същата логика би трябвало и когато е тъмно да имаме по-високо налягане, защото и тогава зениците се разширяват.
Това да не нося слънчеви очила прочетох тук и се съобразявам, но лакарката не ми го е казвала.

Днес бях в очна клиника и питах за специалните  очила при глаукома,отговорът бе,че няма такова нещо.
С ув защита ,разбира се.

# 342
  • Мнения: 2 480
Това за слънчевите очила не ми е ясно, защо? По същата логика би трябвало и когато е тъмно да имаме по-високо налягане, защото и тогава зениците се разширяват.
Това да не нося слънчеви очила прочетох тук и се съобразявам, но лакарката не ми го е казвала.

Това го знаят дори и оптиците, които правят очила, а защо вече обещах да попитам и да пиша какво ми е отговорила топ-специалистката по глаукома.

# 343
  • Мнения: 262
Vl, благодаря ти, че винаги отговаряш и ни информираш!
При мен минаха две години, откакто чух диагнозата глаукома, но все още съм доста стресирана и несигурна в бъдещото развитие на нещата. Ако се поддържа нормално очното налягане, нали няма да прогресира заболяването? Мога ли, например, да си копая и плевя цветята в градинката? Как влияят физическия труд и навеждането? Питала съм лекарката, която ме лекува, но тя не ми казва нищо категорично за бъдещото развитие на нещата. Явно независимо колко съм стриктна в слагането на капки и ходенето по контролни прегледи е възможно нещата да се усложнят.Pensive

# 344
  • Мнения: 1 831
На мен ми казват, че щом слагаш капки и държиш налягане по-ниско от 13 всичко трябва да е ок. Но всичко е индивидуално. Аз също се страхувам и пак казвам, че съм в шах и удивление, как за толкова неща има лечение, а за глаукомата не!

Общи условия

Активация на акаунт