глаукома

  • 195 654
  • 879
  •   1
Отговори
# 435
  • Мнения: 199
Благодаря ви за съветите! Най-вероатно ще се насочим към София. След няколко дни има преглед, за да установят има ли ефект от лазерната процедура състояла се миналата седмица и след това ше мислим кога и как да идем до София.

Ако под лазерна процедура имате предвид SLT ( селективен лазер), една седмица не е достатъчна , за да се разгърне ефекта от процедурата върху трабекулума, а понякога има и пост-интервенционни  спайкове на налягането след 2 седмици или повече.

# 436
  • Мнения: 286
Ще трябва да погледна документите, какво точно са правили, какви са точните наименования на процедурите, понеже, признавам си, някак не очаквах, че ще се окажат толкова сериозни нещата и не бях се задълбочила в подробностите достатъчно. Но и аз самата някъде прочетох, че резултатие от лазерните манипулации изискват повече време, за да покажат резултат.  Ще трябва да се запозная в детайли с нещата и да търсим адекватно решение.

# 437
  • Мнения: 331
Здравейте, има ли някой от пишещите тук с подпрагова циклофотокоагулация. В нета информацията е малко. Интересувам се от страничните ефекти.

# 438
  • Мнения: 286
Благодаря ви за съветите! Най-вероатно ще се насочим към София. След няколко дни има преглед, за да установят има ли ефект от лазерната процедура състояла се миналата седмица и след това ше мислим кога и как да идем до София.

Какви лазерни процедури правиха,на епикризата какво пише?Първо се прави трабекулопластика, след това трабекулектомия. На мен втората ми я прави д-р Яни Здравков в София , налягането веднага падна и сега поддържам с капки.Абсолютно безболезнено,с местна капкова  упойка .А първата, в клиниката,която посещавате  вие в момента.
Това "трабекулектомия" не е ли операция? Каква е цената ориентировъчно в Александровска и изисква ли следоперативен престой в болницата ?
 Разгледах документите от лечението на майка ми досега  и пише, че са й правили СЛТ. Това първия път. За втората лазерна процедура не намерих никакъв документ. Стори ми се странно, защото след процедурата не й взеха никакви пари, а точно преди да влезе й казаха какво ще й струва. И как изведнъж стана безплатно - неразбрах. На прегледа преди няколко дни казаха, че подобрение няма.

# 439
  • Мнения: 199
SLT може да се направи по здравна каса.

# 440
  • Мнения: 345
Благодаря ви за съветите! Най-вероатно ще се насочим към София. След няколко дни има преглед, за да установят има ли ефект от лазерната процедура състояла се миналата седмица и след това ше мислим кога и как да идем до София.

Какви лазерни процедури правиха,на епикризата какво пише?Първо се прави трабекулопластика, след това трабекулектомия. На мен втората ми я прави д-р Яни Здравков в София , налягането веднага падна и сега поддържам с капки.Абсолютно безболезнено,с местна капкова  упойка .А първата, в клиниката,която посещавате  вие в момента.
Това "трабекулектомия" не е ли операция? Каква е цената ориентировъчно в Александровска и изисква ли следоперативен престой в болницата ?
 Разгледах документите от лечението на майка ми досега  и пише, че са й правили СЛТ. Това първия път. За втората лазерна процедура не намерих никакъв документ. Стори ми се странно, защото след процедурата не й взеха никакви пари, а точно преди да влезе й казаха какво ще й струва. И как изведнъж стана безплатно - неразбрах. На прегледа преди няколко дни казаха, че подобрение няма.

Абсолютно безболезнено , кратко , а също и безплатно. Клиничната пътека е с 2-3 нощувки .Минах по този път, от Варна съм, ако искате можем да се срещнем ,мога да ви бъда полезна.

# 441
  • Мнения: 1
Здравейте, моля да ми препоръчате добър офталмолог или глаукомен специалист. Става въпрос за баща ми , който от декември 2019 има проблем с очите, постоянно се зачервяват и освен това го болят понякога, ходи на преглед в Стара Загора при Трошев и му изписаха тобрекс , докато ги слага беше добре , но сега пак се върнаха симптомите и вече трети месец се върти в омагьосан кръг, един от докторите в клиниката се осъмнил за глаукома, но после отхвърли диагнозата, налягането му е в норма, има операции за перде и на двете очи през 2018г. Ще бъда много благодарна за препоръки на добър лекар.

# 442
  • Мнения: 1 831
Във Варна на мен трабекулектомия ми правиха в Св. Петка. ВЛязох с черно петно в единия ъгъл на окото, излязох с още по-голям стеснен периметър. Казаха, че така ставало и по време на операцията налягането се вдигало и увреждало нерва още. Сега се следя при д-р Йордан Йорданов в Св. Николай Чудотворец.

# 443
  • Мнения: 2 480
Здравейте, моля да ми препоръчате добър офталмолог или глаукомен специалист. Става въпрос за баща ми , който от декември 2019 има проблем с очите, постоянно се зачервяват и освен това го болят понякога, ходи на преглед в Стара Загора при Трошев и му изписаха тобрекс , докато ги слага беше добре , но сега пак се върнаха симптомите и вече трети месец се върти в омагьосан кръг, един от докторите в клиниката се осъмнил за глаукома, но после отхвърли диагнозата, налягането му е в норма, има операции за перде и на двете очи през 2018г. Ще бъда много благодарна за препоръки на добър лекар.

Доц. Наталия Петкова, а за споменатата Ива Петкова са ми разказвали изключително неприятни неща. За останалите споменати нямам информация. Някога в Александровска имаше и един д-р Златков, но не зная дали е все още там. За него имаше положителни отзиви.

# 444
  • Мнения: 7 898
Наясно съм, че трябва да се направят още изследвания, за да може да се каже със сигурност, че това е Глаукома. Аз съм от Габрово. Вие към кой специалист ще ме насочите, но като се има предвид, че съм пенсионер и вдовица. С финансите не сме в добри отношения. Та затова ще ми е трудно да отида на добър специалист.
Достатъчно е да ви огледат очните дъна, за да ви кажат дали имате глаукома, или просто високо вътреочно налягане. Иначе Монопрост са много добри капки, които не съдържат консерватни и не дразнят очите.

# 445
  • Мнения: 2 480
Наясно съм, че трябва да се направят още изследвания, за да може да се каже със сигурност, че това е Глаукома. Аз съм от Габрово. Вие към кой специалист ще ме насочите, но като се има предвид, че съм пенсионер и вдовица. С финансите не сме в добри отношения. Та затова ще ми е трудно да отида на добър специалист.
Достатъчно е да ви огледат очните дъна, за да ви кажат дали имате глаукома, или просто високо вътреочно налягане. Иначе Монопрост са много добри капки, които не съдържат консерватни и не дразнят очите.

Не е достатъчно! Оглежда се и очния нерв и се оценява екскавацията. Прави се и периметър. Дори и денонощна крива на налягането е добре да се направи.

# 446
  • Мнения: 7 898
Нали за това оглеждат очните дъна за да видят нерва 😀.

# 447
  • Мнения: 2 480
Нали за това оглеждат очните дъна за да видят нерва 😀.

В случая нервът е важен, неговата екскавация. А очните дъна май можеха да показват дали кръвното е било високо продължително време........Дано не греша.......

# 448
  • Мнения: 7 898
Е да де, екскавация на зрителния нерв се вижда когато оглеждат дъната  с Голдман. Simple Smile

# 449
  • Мнения: 199
Нали за това оглеждат очните дъна за да видят нерва 😀.

Точно така Simple Smile.Впрочем,екскавацията може да бъде измерена и без непременно да се използва Goldmann-прилага се  задължително при извършване на ALC или други процедури в крайната и средната периферия на ретината,както и в някои други случаи,но специално за измерване на екскавацията- не е нужно

Последна редакция: ср, 13 май 2020, 23:02 от ryannn

Общи условия

Активация на акаунт