Бургас: Ясли, градини, занимални със специални занятия - 2

  • 35 668
  • 755
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 340
Момичета, записвам се при вас да ви следя, че ни предстои подаване документи за ясла и да се надяваме и приемане  Simple Smile .
Да ви попитам и аз - да сте чули,че вече документите за ясла се подават през април, а не през януари? Вчера една приятелка ме убеждаваше в това, имала някаква позната общински съветник, която й споделила, че така били решили в Общинския Съвет. Аз пък на сайта на Общината не намирам никаква актуална информация. Надявам се съвсем скоро да има. Но мисля, че това, което ми каза момичето не е много вярно и ще подаваме януари  Simple Smile .

# 16
  • Burgas
  • Мнения: 1 584
Записвам се и аз, че януари ми предстои подаване на документи за ясла.

Аник, да те питам как ще започнете ясла февруари? Моя син навършва две през юни, но ми казаха че не може да тръгне тогава. Приема бил само един, септември месец. Rolling Eyes
Ми в Славейков ще ходи моето дете,директорката ми каза,че като навърши 2 мога да я дам,деца приемат по всяко време само да има места.

# 17
  • Бургас
  • Мнения: 1 230
Явно още от на баткото ни времето нещата в Славейков не са се променили. Все има места, а уж комплекса е пълен с деца. Мисля си че децата са записани в центъра или по месторабота на родителите.  newsm78
Джери, следи информацията в сайта на общината, каквото е записано това е актуалното.

# 18
  • Burgas
  • Мнения: 1 584
Ми градината в която ще ходи моето дете яслената група е новооткрита през септември.Просто в Славейков имаме много яслени групи.Май в 5 градини има яслени групи,в 3от градините яслените групи са повече от една.

# 19
  • Бургас
  • Мнения: 1 230
Еми ето на, те градините по спомен май са общо пет. Преди имаше в три от тях яслени групи. Май се чудят как да закърпят бройката и закриват детски групи за сметка на ясленчета. Не знам някой да е построил нова градина в славейков. Не се заяждам, израснала съм там, ходила съм там на градина училище, детето ми също. Просто се отваря нова група за сметка на друга, така че да се отговори на търсенето и предлагането. И пак има места в Славейков, щом комшийчетата ходят там поради пренаселване в нашата градина.  Peace

# 20
  • Burgas
  • Мнения: 1 584
Ми в нашата където ще ходи Ивето,не са закрили група,отвориха яслена....и сега като се замисля градините май са 6,а ясла има в 5 от тях и всичко май е пълно,не съм чула да се закрива група,наистина в комплекса има много деца.

# 21
  • Бургас
  • Мнения: 1 230
Не си чула защото Моника е на осем години. Това ти казвам, че за да открият нова група трябва или да построят нова сграда, или нещо старо да се преустрои, или просто яслена група за сметка на градинска група. Преди 14 години яслите в Славейков бяха три. Явно нещата са претърпели развитие Hug
Баткото ходеше в Иглика, единия павилион е ясла - четири групи. Сега не знам.

# 22
  • Burgas
  • Мнения: 1 584
За Иглика не знам,но в Моряче където ще е Ивето,преустоиха някакви помещения и отвориха яслената група,много е хубаво,всичко е ново.
Аз сега се замислих,как приема ще е само септември при условие,че повечето искаме да си пуснем децата на 2г като свърши майчинството  newsm78 ако чакам до септември то по добре направо на градина да я пусна....

# 23
  • Бургас
  • Мнения: 1 230
Логика трудно ще откриеш, то ако имаше такава, нямаше цялото ни образование да е на този хал.  Peace
Радващо е че в Моряче са направили преустройство и са решили един проблем.  Peace

# 24
  • Мнения: 284
Да се изкажа и аз в темата. Смятам за нередно и недопустимо майки да записват децата си в детски градини (и ясли), които не са по местоживеене.  Crossing Arms

# 25
  • Бургас
  • Мнения: 1 230
Недопустимо, недопустимо, колко да е недопустимо. Понякога родителите са готови на всичко, дори и с цената на рушвети, а да не говорим за отсрещната страна.  Peace
Но факт е също че и градините в центъра са малко за непрестанно растящия и сгъстяващ се район. Ако навремето тук са били основно къщички и градините са били планирани така че да удовлетворят броя желаещи, сега тези къщички са гъсто населени кооперации. Добре дошла в страната на абсурдите Hug

# 26
  • Бургас
  • Мнения: 10 346
Това за приема през септември го направиха, за не изписват децата навършили три години преди да започнат градина. Защото преди нали беше така - детето ти родено януари-февруари го изписват като направи три и до септември или юни, като го вземат на градина се чудиш какво да го правиш. Много родители протестираха срещу това (и с право според мен). Ние специално не бяхме застрашени от тази ситуация, тъй като големия ми син е роден ноември и нямаше 3 год. като започна градина, беше на 2 год. и 10 мес. И се реши всички деца от съответния набор да се изписват през септември, за да тръгнат направо на ДГ. Тогава и да се приемат новите. Но за тези, които навършват 2 год. по-рано  и майките им трябва да започват работа май не е помислено много. Rolling Eyes
Аз ще подавам документи в ясла номер 3, тя ми е най-близо, че живеем под новата поща. Но за там наплива е голям. Мога да намеря "връзка" и да ми го вземат още юни, но не ми се иска да ги притискам и това да рефлектира върху детето..

Смятам за нередно и недопустимо майки да записват децата си в детски градини (и ясли), които не са по местоживеене.  Crossing Arms

Ами уж вече децата по местоживеене са с предимство в градините от техния район, но до колко се спазва този критерий.  33uu

# 27
  • На морето!
  • Мнения: 5 749
Тези, които навършват 2 преди септември , тръгват на ясла не на 2+, а на 1+ или ако преценят, че е рано остават без заветните 240лв. за 2-3 месеца. По-малко шокиращо е, отколкото да си се върнал вече на работа и след една година да ти заявят, че детето остава без ДЗ за 3-5-6 месеца, да си намираш начин.
Нормално е уч. година за всички- ясли, градини и училища да започва по едно и също време- през септември.
Шушоната, за пореден път се убеждавам колко добре постъпихме като се махнахме от центъра. Няма синя зона, в градината, яслата и у-щето места бол... в групата на Симеон са записани 28 деца, но реално рядко са повече от 20. Единствено през лятото- юли, когато са сборни групи се събират по около 30 деца. За да се построят градини в центъра трябва да има свободни терени, а такива няма. Просто трябва местоживеенето да не е предимство, а основен критерий при приема, заедно с трудовата заетост. Предполагам такъв проблем има и в Меден рудник- той е доста млад компекс  и едва ли има готовност да поеме всичките си малки жители. А Изгрев, Зорница и Славейков са стари комплекси, където половината население отдавна не е в детеродна възраст, а голяма част от другата половина се радват на ученици в прогимназия и гимназия.

# 28
  • Бургас
  • Мнения: 10 346
Просто трябва местоживеенето да не е предимство, а основен критерий при приема


За това съм напълно съгласна с теб, но за трудовата заетост не. Имам позната, която беше безработна април като подаваше документи за градина, но месец по-късно, през май започна работа. Ако не ти вземат детето в ясла или градина заради това си обречен докато стане на пет да си стоиш в къщи без работа. Peace

# 29
  • Бургас
  • Мнения: 1 230
Подкрепям, с какво е по-различно детето на безработния в момента, че да е критерий това.  Peace

...за пореден път се убеждавам колко добре постъпихме като се махнахме от центъра.
Аз пък не мога да си представя.  Mr. Green В момента ако работиш в центъра или трябва да се натъпчеш като сардела в автобуса или да запалиш колата, междувременно да стовариш дечко пред училище/градина и да отидеш без да си закъснял. Обаче най-вероятно ще ти се наложи да търсиш 15 минути място за паркиране, после още 15 ще вървиш защото си спрял в уличката на м**** си. Същото вероятно ти се случва и ако просто имаш някаква работа в центъра.  Stop
А аз какво правя, отивайки към работа, стоварвам пътьом детето в градината и продължавам, за пет минути ходене съм в офиса. Също и ако имам някаква друга работа. Да живееш в центъра е удобство, при все че всички институции и бизнеса е съсредоточен там. Дори и от синята зона не ми дреме, да са ми здрави ботушките  Wink

Общи условия

Активация на акаунт