Дългокърмещи майки, да пообщуваме! - част 31

  • 27 687
  • 743
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 7 110
Таня, и при мен е така. Само Мария може да си изсуче. Пробвала съм да видя аз какво пускам и пускам ли все още, но успявам само по някоя и друга капка да извадя. Когато й кажа, че вече няма мляко и да пуска, ми се смее и казва, че имало било. Но пък винаги пуска гърдата, когато поискам.
 
utro77, през летните ни посещения в Добрич освен мен само още една майка (предполагам, че също не е местен човек) съм виждала да кърми в парка. А е пълно с майки по принцип. Даже си спомням, че първата година, когато се застояхме малко повече, една зъболекарка (майка на една година по-голямо от Мария детенце) заклеймяваше яко дългото кърмене.  Laughing 

# 76
  • Мнения: 364
Здравейте, и аз тук Simple Smile
Ще ви чета с интерес, че и аз съм на вълна отбиване, но Ники - не.
Малчо суче от 18 до сутринта Crazy Надвечер имам чувството, че просто си утолява жаждата, защото ако предложа сок или вода доста често се приема. Заспиването задължително ни е на гърда и то около половин час поне. После от 1 часа до към 6 е волна програма - колкото пъти и по колкото време си иска, без дори да си отвори очите Crazy Тупа с ръка по спалнята докато ме намери, лапа, сучи, пуска и ми обръща гръб Laughing Като ми се натрупат няколко последователни нощи с разбит сън и направо съм  Crazy
Преди около 2 месеца заспиваше сучейки и след това чак към 6 сутринта пак и беше направо супер. Наспивах се, а и се зарадвах, мислейки, че сме почнали да се отбиваме. Да, ама не Mr. Green
По едно време започнах да го лъжа, че няма мляко вече, а той ми вика "дай да проверя" Joy
Ако му откажа изпада в истерия и вече съм се примирила...
Ще следя темата с интерес  bouquet

# 77
  • София
  • Мнения: 735
По едно време започнах да го лъжа, че няма мляко вече, а той ми вика "дай да проверя" Joy

Ще падна от смях с тия малките...  Joy

И моето само сменя гърдите, напоследък освен "дуга", казва и "тая" и сочи съответната, с която иска да смени. Не мога да я метна и да й предложа същата  Joy

# 78
  • София
  • Мнения: 223
майчици, ами да, ние определено сме тръгнали по пътя на отбиването още в момента, в който реших да дохранвам с  кърма от фризера. дотогава не приемешме шише изобщо, но полека лека, за месец, два я научих да пие и от шишето. ми то гърдата като не й пуска достатъчно, рева, тръшка се, пък почна и от шише да пие. дотогава като ме видеше гола - подскъчаше и се хвърляше отгоре ми като акула, това е бебе на 6 -7 месеца, а сега вече и да ме види - никаква реакция....
много се надявам да сте прави и наистина да си вади каквото и е нужно. искам още малко, но честно не мога да си представя как ще говори, ще казва тая, другата и още ще кърмя.

# 79
  • София
  • Мнения: 223
Vanya_P, и ние бяхме така, по 4 пъти нощем, през 2 часа, суче и ми обръща гръб като се е напила, но сякаш е навик това, а не глад....през 2 часа.
вече давам сухо мляко от 5 дни нощем, защото реве много сякаш не е яла цял месец, но не издържа повече отколкото издържаше с кърмата.
уф, вече не знам какво ще правим нощем, как се отказва и кога това нощно хранене? вече успях едното нощно да я залъгвам с чай, едно е както казах с ам, и едно е кърмене.... ама не е нормално по 3 пъти на нощ да ставме и ядем...... newsm78

# 80
  • Мнения: 68 624
Боже, като чета последните постове....и ние сме така, тази нощ засичах..през два часа се буди и суче..та значи дълго време още ще е така Mr. Green, да не чакам промяна значи... Thinking

Засичах нощес, откакто е заспал в 20ч, се буди в 22.30, в 00.30, в 2.20 и към 4.00, и после към 6.30 вече се разсънва и ставаме...И аз незнам вече навик ли е това, глад ли е, жажда ли... newsm78 - абе бебешка му работа Grinning

# 81
  • Мнения: 8 941
viki_kk , не се събужда от глад да суче, повярвай ми. Това при условие, че през деня хапва нормално и друга храна и че вечеря. Събуждането по 1000 пъти през нощта се дължи на много причини. До известна степен е и навик.  Но не е за подценяване  и факта, че децата започват да  спят по-спокойно и непробудно едва около третата си годинка. Просто до тази възраст не успяват плавно да преминат от една фаза на съня в друга и се будят. Това важеше с пълна сила за моята дъщеря. Едва от 2-3 месеца можем да се похвалим с някакъв сносен нощен сън.  То моето си е уникално, де - и по време на следобедния сън почти винаги се събуждаше.
 Друга причина за събуждането нощем при по-малките са и непрекъснато никнещите зъбки.
Всички бебета обаче си имат своите индивидуални особености. Може пък вашите да започнат да спят по-рано. Дай Боже!
Според мен сухото мляко не е много удачна идея - особено, ако наистина имаш желание поне до края на зимата да се кърмите.
Ако все пак силно се съмняваш, че е гладно детето - пробвала ли си да дадеш порция каша малко преди нощния сън?! Би трябвало добре да го зисити. Така ще си направиш  извода дали е от глад. При нас този номер не помогна.

# 82
  • Мнения: 7 110
След излизането на зъбките нещата си идват на мястото.  Peace
Ако не беше нощното сукане, нямаше да разбера че зъбки изникват.
На 2 годинки и 5 месеца като с магическа пръчка се махна нощната нужда да се кръмва. Тогава устата се окомплектова.

# 83
  • Мнения: 125
Здравейте мами на сладки кърмачета, приемате ли нови попълнения?  Hug
Когато започнах да дохранвам Дени през втория, третия месец с АМ се молех да изкараме до 5-6-7-мия, а сега вече годинка и пет месеца продължаваме да се кърмим. Толкова е пристрастена, че и аз незнам що е то отбиване и има ли то почва у нас  Laughing Суче задължително за заспиване, нощем по няколко пъти, сутрин задължително /така издържаме до 8.30-9.00ч в леглото Winkтук да си призная мъъъничко "злоупотребявам" с детето, вдигам блузата и продължавам да спя  Blush демек ти прави каквото искаш, дай ми само още малко сън.  Crazy През деня е на поискване когато съм си  в къщи  Rolling Eyes Тук една мама беше написала, че сядането на дивана за кърмачето е "покана" за мляко, но при нас само като ме види и се почва. Ако съм я взела и я нося ми бърка в деколтето, отваря си ципа, намира си това което търси и си почва, може и надолу с главата да се обърне, докато ходим  Joy
Рони, твоята Малия ми е любимка в темата за говорещите кърмачета  Hug по повод последния ти пост се сетих да те питам, мажеш ли се с нещо, та
Цитат
"МаЛия е малка още, защото още цока гольчивото мляко от циците на мама!"
  newsm78

# 84
  • Sofia
  • Мнения: 21 610
.... Ако съм я взела и я нося ми бърка в деколтето, отваря си ципа, намира си това което търси и си почва, може и надолу с главата да се обърне, докато ходим  Joy
.....
  Laughing Сетих се за тази наша снимка(клик за по голяма).... на повивалника докато аз я преобличах, тя се самообслужи.

# 85
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
...на повивалника докато аз я преобличах, тя се самообслужи.

 Joy Joy Joy Joy Joy

# 86
  • Мнения: 7 110
desinca, не. Част от теоретичната подготовка беше, че когато излязат всички зъбчета в устата на Мария, млякото на мама ще стане горчиво.  Wink Заради все още сериозно неуточнените вкусови рецептори си й е гола фраза. Важното е "пръц ПР" да има.  Laughing
Моренич,  Heart Eyes. Браво на детето!
(при последния профилактичен преглед, който ми правиха детето така се зарадва, че майка му му полегна на подходящата височина за ужас на мед.сестрата, според която кърмачетата били хапещи  hahaha)

# 87
  • Мнения: 246
Рони, представям си гледката! Joy И ние сме имали подобни ситуации със самообслужване на плажа, но през лятото на 2010 година - както си играеше в пясъка, а аз се печах на хавлията и изведнъж се хвърли върху мени и дръпна банския за бързо цокване. Не успях да реагирам изобщо!

# 88
  • При децата ми
  • Мнения: 6 056
Морена, страхотна снимка отново! Simple Smile
 JoyРони, и аз си представям гледката и даже си представям реакцията на медицинската сестра!

# 89
  • София
  • Мнения: 1 022
Здравейте следновогодишно и от нас Simple Smile Здрава и хубава 2012 пожелавам на всички.

Да се оплача и аз - много ме болят зърната последните 2 седмици. Не го знам какво прави моят хубусник, ама при засукване е много гадно... Не хапе. Явно не суче като хората (бебетата  Wink) , ама не знам какво да го правя.

Общи условия

Активация на акаунт