Дългокърмещи майки, да пообщуваме! - част 31

  • 27 692
  • 743
  •   1
Отговори
# 165
  • София
  • Мнения: 6 064
Ivy, наистина много хубави думи!! Simple Smile Дай Боже всекиму по този път да мине!
Утро, и аз помня преди няколко месеца колко се оплакваше  Laughing
slavena80, ти пък не казвай, че кърмиш! А и много пък  важно, че се възмущават, ако можеш да погледнеш на реакциите откъм смешната страна, ще ти е по-леко... И ще пълниш темата с бисерите! Wink

# 166
  • Мнения: 125
 ooooh! ох и аз да се пооплача малко, дребното напоследък е придобила ужасен навик. Докато суче от едната гърда, ръката й е или на другата и "търси станция" или ми стиска зърното или ми бърка в пъпа и ровчи  Crazy което ми е адски неприятно Ако й поместя ръката или я държа с моята, протестира много бурно и не се получава. Дано скоро й мине тоя мерак  ooooh!

Толинка, много ми е приятно да те засека тук   Hug

# 167
  • Мнения: 7 110
Толинка, успех! Страшно се радвам да те видя тук и в готовност да постигнеш отново щастието.  Hug Кърменето в някои случаи поради високи стойности на пролактина може да попречи на забременяването. В други случаи при налична бременност  има вероятност да предизвика контракции. Пожелавам ти и безпроблемно забременяване, и още по-безпроблемно износване, когато си настаниш квартирант в тумбалака.  Grinning
slavena80, ако това ще те успокои някак, след като в устата на моето малко кърмаче се появиха всички зъби (2 г. и 5 месеца), сякаш с магическа пръчка някой махна нощното кърмене до припадък. Но аз милион пъти си го предпочитам от безсънието до припадък, което има при други майки, нямащи тази удобна опция за нощно спокойствие и тишина у дома.
Пробвала съм вариантът да оставя малко да пореве госпожицата, когато беше малко бебе. Нямам толкова нервни клетки, които биха издържали на безкраен рев. Това не е за мен. И за татко й се оказа, че не е.

# 168
  • Мнения: 11 073
Вчера в предаването Модерно някакъв си пластичен доктор казал колко много се увреждат гърдите от дългото кърмене.Даже показали и снимков материал на гърди като кожички-цитирам майка ми. Та вие дългокърмещи майки имате ли изобщо гърди?

Отдавна се заклевам, че ще снимам... ама не е консултантско и педагогическо, някак Simple Smile

# 169
  • София
  • Мнения: 1 768
Здравейте и от мен! Толинка и Десинка Hug радвам се, че ви виждам и тук.
Аз имам два проблема: винаги съм имала проблемни венци, но сега кървят доста, а не мога май да пия антибиотик. Някой да е борил подобен проблем?
Второ - малката тръгва на ясла от другия месец и незнам как ще се справи с липсата на сучене през деня - суче поне три пъти на ден и още 1-2 пъти нощем. Как е било с вас?

# 170
  • Мнения: 125
bibi76  събрахме се, вади мезето  Laughing
Моите венци също са малко проблемни, но с Лакалут, Пародонтакс и вода за уста от същите серии  туширам положението за сега.   Peace
За яслата първоначално май са само до обяд, докато свикне детето.  Не се притеснявай, ще се справите. Дени през деня като я оставям за повече време на баба си, не се и сеща да суче /когато съм си вкъщи се намества през час-два/, но щом ме види, от вратата почва да ми дърпа блузата  Laughing Та предполагам, че нещо такова ще е и при вас. Още от скамейката в яслата за обличане, ще те гледа с влажен поглед  Wink

# 171
  • Мнения: 989
Bibi76, имаш цял месец да махнеш поне едно кърмене - обедно например. А защо не и две. Аз така направих и в началото я кърмех сутрин преди яслата, а вечер като я вземех, още в колата й давах. Сега, след 5 месеца вече забрави и за следясленското, и останаха само вечер за заспиване и 3-4 нощни. Само че на нас яслата ни повлия много на кърменето нощем. Както си спеше по цяла нощ чак до 6-7 сутринта, така започна да суче по 3-4 пъти, като ме почва още в 12-1ч. Не знам яслата ли беше проблема или е от възрастта.

# 172
  • Мнения: 857
Славена, ако наистина така се натоварваш, е време да спреш кърменето. Аз лично оставих моето дете далеч за 4 дни /силно пристрастено 2г и 3м./, и след това той като ме видя търсеше да суче, но категорично му отказвах и се примири. Дъъълго си спомняше за сученето и млякото, но всичко мина повече от добре. Кърмата спрях единствено с чай от салвия. Не съм имала никакви проблеми  Hug. ТОва проработи при мен, не знам как би станало при вас, но е вариант да опиташ.

Иви, толкова хубаво написано, липсва ми точно този поглед с обожание  Heart Eyes ....

# 173
  • Мнения: 11 607
Не знам защо се записвам тук.......В един момент просто исках да надникна тук-там.......

Направо се чувствам дребна като чета мамите тук колко кърмачески стаж имат.......

Никога не съм вярвала,че ще кърмя толкова време.....Струва ми се цяла вечост.......

Кърменето ми тежи........Не съм отбила само заради блесналия поглед на Зверчето след кърмене......

Само на мен ли ми тежи кърменето? Толкова ли съм повредена?

# 174
  • Мнения: 228
Мама Цоцоланка, не смятам, че си повредена! Аз ако имам 4 деца ще си направя харакири, а ти даже, въпреки че ти тежи, кърмиш! Евала!   bouquet

# 175
  • Мнения: 12
Здравейте,
моят стаж е една година и два месеца и нямам намерение да спирам. Постоянно получавам запитвания, дали няма да отбивам юнака, но аз отсичам, че докато той иска - няма  Naughty
Имам твърди убеждения, че това е най-доброто за детето ми и най-естественото нещо в природата!
Относно това, дали имам гърди - да, доста по-големи от преди да забременея! И понеже искам още дълго да им се наслаждаваме аз и някои други хора, ще продължа да кърмя, докато мога и има желаещи  Mr. Green

# 176
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Само на мен ли ми тежи кърменето? Толкова ли съм повредена?

Мамче  Hug
Всъщност, ако се зачетеш, ще видиш, че не си единствената в отбора!  Hug

На мен на моменти много ми тежи. Днес например! цял ден ми подскача около краката и иска да е залепен за мен нон-стоп, като малка ненаситна пиявичка...  Rolling Eyes
Искам да махна и нощното хранене, защото започва доста да ми тежи...
До скоро пък, за един доста дълъг период му усещах зъбките докато суче и направо подивявах, сериозно си мислех, че продължи ли още една седмица и отбивам. Но взе че мина... хм... Да видим какво ще е следващото предизвикателство за търпението ми.  Crazy

Но пък днес, след едно сукане продължило повече от половин час, прекаран в ступор, стана и едно щастливо каза: "УАУ!" и беше толкова щастлив и доволен... Та май само с опитите да го отбивам ще си остана...  Joy hahaha Joy hahaha
Аз направо не мога да повярвам, че издържах година (ей го де, в понеделник я правим)! След четирите измъчени месеца кърмене с големия ми син сега ми е направо като невероятен сън.

# 177
  • York
  • Мнения: 826
На всеки е тежало по една или друга причина в даден момент.  Crazy
И аз изтрещявах от умора от многократни нощни кърмения и ги спрях. Беше свързано с плач и няколко безсънни нощи, но все пак успях. Сега дунда честичко се сеща за титите на мама, но през деня гледам да я забаламосвам, та си сто предимно на две - три кърмения. Вече сама си казва, когато няма мляко и си иска другата  Laughing 

# 178
  • Мнения: 337
Здравейте и от мен! Толинка и Десинка Hug радвам се, че ви виждам и тук.
Аз имам два проблема: винаги съм имала проблемни венци, но сега кървят доста, а не мога май да пия антибиотик. Някой да е борил подобен проблем?
Второ - малката тръгва на ясла от другия месец и незнам как ще се справи с липсата на сучене през деня - суче поне три пъти на ден и още 1-2 пъти нощем. Как е било с вас?
биби, повишената склонност към кървене, вкл. и от венците, е един от признаците за хиповитаминоза С. Можеш да  вземеш комбинирани витамини за кърмачки или Вит. С  3х1 т. /до 6 табл. от 100 мг дневно/.
Ако усещаш, че кървят твърде много е добре да те види стоматолог

# 179
  • Мнения: 735
Здравейте и от мен! Толинка и Десинка Hug радвам се, че ви виждам и тук.
Аз имам два проблема: винаги съм имала проблемни венци, но сега кървят доста, а не мога май да пия антибиотик. Някой да е борил подобен проблем?
Второ - малката тръгва на ясла от другия месец и незнам как ще се справи с липсата на сучене през деня - суче поне три пъти на ден и още 1-2 пъти нощем. Как е било с вас?
биби, повишената склонност към кървене, вкл. и от венците, е един от признаците за хиповитаминоза С. Можеш да  вземеш комбинирани витамини за кърмачки или Вит. С  3х1 т. /до 6 табл. от 100 мг дневно/.
Ако усещаш, че кървят твърде много е добре да те види стоматолог



Освен това бих добавила да си вземеш вода за уста Лакалут и да я ползваш сутрин и вечер и също така паста за зъби Лакалут Актив. На мен ми помогнаха. Peace И задължително отиди при стоматолог на преглед. Peace

Общи условия

Активация на акаунт