Дългокърмещи майки, да пообщуваме! - част 31

  • 27 673
  • 743
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 432
Биби, иди да ти остържат зъбния камък, ще се преродиш  Party аз бях в 8мия месец с щерката, кърмех баткото и венците ми кървяха като заклано прасе. повечето хора се гърчат от болка при махане на камъка, аз мърках като котка, защото венците ми бяха толкова подути, че зъболекарската машинка ме чешеше  Peace Да, паста и вода Лакалут помагат до някъде, но не могат да ти махнат зъбния камък, който се е насъбрал между зъба и венеца  Peace не отлагай ходенето при зъболекаря.
АБ не разбрах за какво ти е да пиеш  newsm78 възпаление на кост ли имаш?

# 181
  • Мнения: 68 562
да, и аз да потвърдя за кървенето на венците....махането на зъбния камък наистина помага.. Аз ходих като бях бременна  в началото и после като родих отново, наистина спря кървенето след изчистването на камъка...  Сега нямам още натрупан отново, но почнаха едни черни точици по зъбите да се появяват   newsm78 - такива имах като родих, незнам откакво се получават, питах зъболекаря, като отидох месец след раждането, но не разбрах какво ми измънка.... За толкова години за първи път ми се появиха след раждането...някой да знае от какво може да са тези черни точици по зъбите ? Да не е от бременността или кърмченето, дали има връзка ?

# 182
  • Мнения: 11 052
Сега нямам още натрупан отново, но почнаха едни черни точици по зъбите да се появяват   newsm78 - такива имах като родих, незнам откакво се получават, питах зъболекаря, като отидох месец след раждането, но не разбрах какво ми измънка.... За толкова години за първи път ми се появиха след раждането...някой да знае от какво може да са тези черни точици по зъбите ? Да не е от бременността или кърмченето, дали има връзка ?

Като че ли от мръсотията най-вече... Аз съм на бая години, мога да се похваля със здрави зъби - за бременност + 3 години кърмене един-единствен мъничък кариес, но въпросните черни следи и аз, и дъщеря ми ги имаме. Моите са чистени веднъж-дваж по технологията на зъбния камък, но излизат пак след време. Нейното се маха след 2 седмици в Гърция и повечко сурови моркови и ябълки за абразив...

# 183
  • Мнения: 68 562
Параход може и да си права...защото аз като родих, първите месеци не си обръщах никакво внимание , просто защото нямах време...всичко се въртеше около малчо тогава, даже не помня тогава да съм си мила зъбите даже Blush

Иначе и аз съм на бая години Simple Smile....с един кариес по време на бременността направен само.... други намеси зъбни нямам Mr. Green

Но тъй като тези черни ситни точици се появиха след бременността, си помислих да не е от липсата на калций там или на други вещества някакви... ще пробвам и аз с ябълки Peace

# 184
  • София
  • Мнения: 1 762
Мерси за съветите, купих си витамин Ц, вода за уста, иначе аз отдавна си мия зъбите само с Лакалут. Пиех един път годишно Родожил, превенция за парадонтоза в ранен стадий, но сега няма как - вече две години и половина поради бременност и кърмене. Зъбен камък ми чисти наскоро моята зъболекарка, явно пак ще я посещавам. Иначе кариеси нямам изобщо.

# 185
  • Мнения: 432
Биби,моя го чистя на всеки 6 месеца  Hug успех  Hug

# 186
  • Мнения: 1 350
Хора ,аз реших да вземам крайни мерки.
След като от седмица вече не суче през деня (не че не иска,а аз не давам),оследните две нощи буквално ми разказа играта.Не търси да суче за приспиване ,от две вечери му разказвам приказка и заспива много лесно.Но след това започва едно сукане на всеки половин час,ако се дръпна по някое време ,започват едни истерии ,едно чудо,не дава да го гушна ,пищи само .Снощи му предлагах вода ,а той като взе шишето и го захвърли в другия край на стаята чак #Crazy Цяла нощ не съм мигнала.
Много ми се искаше да се отбие по лесния начин ,но нямам сили.Другата седмица ще го давам у майка за през нощта  Cry Cry Cry

# 187
  • София
  • Мнения: 6 034
A aко му даваш през деня няма ли да намали честотата през нощта? Може би така иска да си навакса...

# 188
  • Мнения: 1 350
A aко му даваш през деня няма ли да намали честотата през нощта? Може би така иска да си навакса...
Някак не ми се иска,тъкмо спря да ме търси денем Tired Дори и приспиването стана песен .
Но нямам идея как да се справя с това през нощта.
Да попитам ,дали е удачно само за пре нощта да го оставям у майка ми? И 2 ,3 нощи дали са достатъчно време за да "забрави " да суче Tired

# 189
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Да попитам ,дали е удачно само за пре нощта да го оставям у майка ми? И 2 ,3 нощи дали са достатъчно време за да "забрави " да суче Tired

Ако за теб е ок, пробвай. Може и да се получи.

# 190
  • Мнения: 246
И 2 ,3 нощи дали са достатъчно време за да "забрави " да суче Tired
На моето кърмаче и седмица прекъсване (бях в командировка) не му попречи да си суче, но от доста време ограничихме кърменията до сутрин и от известно време вечер преди заспиване (след като си е чул приказката). Не, че искам да те обезкуража, но за да е ефективно отбиването може би трябва да включиш и елемент на съчувствие - гърдите са болни и за това няма мляко или нещо подобно.

# 191
  • Пловдив
  • Мнения: 585
Оффф и аз от една седмица не го кърмя на обяд за преспиване.И сега след като се събуди само да ме докопа и си иска.Аз не давам-гледам да го разсейвам.А преди изобщо не се сещаше.Явно обедното кърмене много му липсва.Миличкия ми той.Сега суче вечер и един път през ноща.Всички ме притискат с това отбиване.А аз искам да стане безболезнено и плавно.Сега като легнем на обяд пак си иска,но аз се правя на заспала и той си премирява.Вчера даже баща ми ми каза ,че съм се излагала вече с това кърмене.Много обидно ми стана  Sad

# 192
  • Мнения: 228
Кремс, много кофти това с баща ти ... Ето за това повечето жени отбиват рязко и без време децата си ... Не се тревожи, те нека си говорят, а ти си прави каквото си знаеш и това е.
Месеци наред не са ме питали дали кърмя ... май свикнаха с идеята. Ама и аз ставам зло куче като стане нещо на въпрос.
Един бърз въпрос, момичета ... ако случайно се наложи поставянето на пълна упойка на кърмачка, кога може да кърми пак детето си, знаете ли?

# 193
  • Мнения: 21
Здравейте отново.Наскоро писах,че и мен ме натискат да отбивам, а аз нямам такова намерение.Случи се обаче нещо непредвидено и неприятно - преди 2 дена получих кръвоизлив от цикъла.Гениколожката каза,че вероятно е от киста която при прегледа откри и ми изписа кръвоспиращи лекарства.Те обаче дават алергични реакции а моят син / на 3г. и 4 месеца/има проявена алергия от няколко месеца и се наложи да спрем кърменето.Много ми е мъчно зъщото стана по този начин ,а аз исках съвсем естествено той да реши кога да спре,още повече че си мисля че с кърмата му помагам когато боледува или се е проявила алергията.Тъй като лекарствата ще ги пия още 1-2 дена ,а може после и др да ми изпишат ,незнам какво да правя.Той все пита кога ще може вече да сучи .Не плаче нощем - горе долу нормално си спи пробужда се сърди се малко и заспива.От една сестра разбрах ,че трябвало да минат поне 72 часа от приема на лекарства за да се очисти организма.То заедно с пиенето ще стане около седмица в най-добрия случай .За сега нямам проблем с гърдите.От друга страна пък и свекърва ми ме плаши с някакви народни поверия-че било много лошо за детето ако се повтори с кърменето /да се спре и после пак да почне/.Дайте съвет моля ви  newsm78  да почвам ли после пак ако той все още иска ,да изцеждам ли гърдите ,колко време да чакал след лекарствата и всичко което се сетите. Много е гадно така имам чувството ,че съм го изоставила  Cry и той ме глада някак странно ... не бяхме готови за това  Sad

# 194
  • Sofia
  • Мнения: 21 604
radi1972, съжалявам, че ви се е наложило да минете през това, бързо да минава и да продължите както и на двамата ви харесва!
Относно суеверието наскоро понищихме въпроса, ето заповядай -  http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=630389.msg20622843#msg20622843

Общи условия

Активация на акаунт