Дългокърмещи майки, да пообщуваме! - част 31

  • 27 659
  • 743
  •   1
Отговори
# 360
  • Пловдив
  • Мнения: 585
Маритка според мен започни да действаш от сега по малко,да не му дойде като гръм от ясно небе. Премахвай кърмения едно по едно.Аз така правя.Вече сме почти само на вечерно за преспиване.И през ноща един път,но взе и да пропуска. Усещам,че е готов за отбиване,но сякаш аз още не съм  Simple Smile

# 361
  • Мнения: 2 369
ами имах един доста облекчителен период,в който започна да не се буди жяла нощ.само около 06.00 часа искаше мляко и после на обедното спане,но аз нямах много и той само за залъгалка ме ползваше,от което доста често му се гадеше (като е празно),после по някакво чудо имаше период на една седмица ми отказваше вечерното кърмене и аз се изумих и помислих,че наистина ще го отбия естествено и рано,както искам,но....след това се разболя и се сешате какво стана:) сега сме си пак на вечерно кърмене,понякога и нощем един път ми се буди,или пак като преди чак рано на сутринта,но тук идва една нова точка от дневния ред-много пъти като се събуди около 6.00 часа с баща си и след цокането си става детето и си започва деня Mr. Greenпонякога усявам да го прилъжа като изпратим бащатко да легнем и пак с цокане да го приспя,но понякога неуспявам.после пак на обяд си цока и сега дори си имам....абе поне по 3-4 пъти си го кърмя.незнам как да махам кърмения.той плаче и вика @ццици,ццици@ Joy

# 362
  • Мнения: 2 369
ааа забрвих и друго нещо да спомена.сега на вечерното кърмене цока,цока и после спира и започва да се върти из леглото докато заспи.незаспива на гърда дефакто,което е парадокс.той само така заспиваше и както казах дори празна я цицаше,ама хеле да цица:)та това,че заспива без цица пак ме навява на мисълта,че ми е коз,ама незнам как да го употребя точно.ако можех д аизлизам и мъжа ми да го приспива предполагам можех да махна вечерното кърмене,но няма такъв вариант:)

# 363
  • Мнения: 228
Маритке, това с приспиването от таткото е вариант. Давам пример - Калоян заспива при мен на цицата, при баща си на ръце, но не в бебешка поза, а изправен и главичката си я опира на гърдите му. Кака му също го приспива - легнали двамата на спалнята, а тя го гали по главичката. Така че може известно време тати да го приспва. Успех!

# 364
  • Мнения: 68 368
Ох, и ние сме като Маритка...чета и незнам да се смея ли, да плача ли... Laughing в смисъл  и ние така заспивахме само с цица в уста, и през повечето време нощем иска пак да е с ц... в устата...а съм мръднала и ме е усетил, и се размрънква....

Обаче отскоро и аз това забелязах и се облещих...както си цокаше за приспиване и изведнъж като се обърна с финт на другата страна и.... отнесе и аз   Shocked шах с пешката...смаях се направо...и си заспа човека... Много ми беше странно...и още понякога го прави..но не винаги..

Аз това с ранното ставане не си и мисля, че ще го променя...и ние ставаме в 7 ч., в най-добрия случай-в 7.30ч., но на мен това не ми пречи, тъй като никога не съм обичала да спя до късно. Предпочитам да стана рано, а пък следобеда да си полегна отново.. Mr. Green Но пък ние и рано си лягаме-в 20.30ч,  така че...

Ние засега сме сами, таткото работи в друг град, и това с приспиването от него няма как да стане...но дори и да стане, нали нощем като се събуди да ме търси, трябва пак да ставам, та незнам какъв е смисълът общо взето...

# 365
  • Мнения: 9 467
От какво да се чувствам неудобно? От факта, че нашето семейство и всички наши приятели и познати смятат днешния ден за имен ден на сина ми? А и не само на моя син, а и на всички, които познаваме с името Валентин и Валентина....НА 10.02 никой не му честити имен ден, но за сметка на това днес от сутринта телефона звъни...Това би трябвало да те наведе на мисълта, че не само аз смятам днешния ден за имен ден.

Това ме навежда на една единствена мисъл-че има много непросветени  хора, за съжаление Tired
И пак за съжаление, не само незнаещи, ами и невъзпитани; защото ако имаше елементарно възпитание, щеше не да отричаш очевадното и фактите, както и да "подскачаш" и обиждаш, ами просто да кажеш "да, известно ми е/не знаех", но сме решили да празнуваме днес"-тоооолкова е просто Wink
А дали ще подмина или не, решавам аз..то мн удобно да изтриеш поста и да не се вижда вече к'ви си ги написала, нали Wink

mimkis@ -права си Peace, аз спирам-просто е очевадно, че особен смисъл няма Laughing

# 366
  • Мнения: 125
slavena80  да ти е живо и здраво именничето и да дарява и получава много любов   bouquet
MTV  аз също бих се обидила на коментара ти, едно "честито" щеше да е достатъчно или подминаване на поста. Славена не е попитала "абе сина ми днес има ли или няма имен ден"  Peace и нито ти, нито аз, нито който и да било може да й каже кога да празнува именния му ден.  Peace
А дали е християнка, мюсулманка или талибанка няма никакво значение  Laughing
Без лоши чувства, не познавам лично нито една от двете ви, празнувайте или не днешния ден както сметнете за добре. Честит Св. Валентин, Трифон Зарезан или просто вторник 14-ти февруари - още един слънчев ден  Peace  Hug


А сега по темата, да не ни бият модераторите  Crazy Таткото днес ми намекна за отбиване, но го отрязах веднага, като избият и кучешките, тогава ще му мисля. Тя и без това друго мляко не приема, млечни храни почти не хапва, само кърмата й остана.
Та по тоя повод се сетих да питам като се почне с отбиването и с драмите ред сълзи, ред сополи, нашия татко хич не търпи малката да реве и да мрънка. Веднага се нерви и почва да беснее, или й се кара на нея /което пък ми става хипер жал/ или на мене да давам цица да млъкне  Crazy Има ли и други такива татковци  newsm78

# 367
  • Мнения: 8 905
Момичета, аз също апелирам да се придържаме към темата!

 desinca , защо очакваш да има "ред сълзи, ред сополи" при отбиването? Не планираш ли естествено отбиване?! Защото при естественото отбиване няма такива истерии.  Peace Всичко си става плавно и бавно. Просто детето си достига съответния етап на развитие и наистина неусетно се случват нещата. Препоръчвам! Въпреки че все още не мога да кажа, че сме се отбили - сеща се през няколко дни и суче.
А за татковците - има и други такива. Но то нашето детенце си е ултра ревливо по принцип / в сравнение с кака си/, та често и аз едва го изтрайвам...  Tired

# 368
  • Мнения: 246
Ама и вие един спор сте подхванали... Аз за това от известно време честитя Трифон-Валентин, пък всеки да си избира какво да празнува! А и истински вярващите православни християни май не са чак толкова много, не трябва да очакваме всички да спазват църковните празници, пости и други правила на поведение. В този ред на мисли, на пръсти се броят жените, които влизат с покрити глави в църква, а това си е правило на поведение за православните християни...

И в темата спирам да пиша. Лек ден ви пожелавам. Дано да ви е спокойно...
Тази реакция не я разбрах, с един спориш, на другите се сърдиш? Всеки сам си решава къде да пише. Да ти е живо и здраво детенце, пък празнувайте на две дати, няма лошо!

Та по тоя повод се сетих да питам като се почне с отбиването и с драмите ред сълзи, ред сополи, нашия татко хич не търпи малката да реве и да мрънка. Веднага се нерви и почва да беснее, или й се кара на нея /което пък ми става хипер жал/ или на мене да давам цица да млъкне  Crazy Има ли и други такива татковци  newsm78
Нашия татко се опитва да помага в премахването на вечерното кърмене преди заспиване, но оставя малкия сам в стаята и в повечето случаи с ечува припляскване на боси крачета и команда, нетърпяща възражение: "Мамо, веднага идвай да легнеш до мен!"

# 369
  • Мнения: 125
utro77  надявам се да е такова, но на моменти ми писва да ми виси на гърдите постоянно, та незнам до кога ще издържа  ooooh! тъкмо се вбеся и ми писне и тя като почне мням-мням-мням и да засмуква с такова удоволствие и на мен ми мине  Crazy ей заради тези моменти още си се кърмим  Crazy
ТаняТ  чула съм, че това важело само за жените с къси коси, на тези с дългите, косата играе ролята на забрадка /майка ми някога ме влачеше по църквите, та това съм запомнила/  Peace

# 370
  • Варна
  • Мнения: 256
Здравейте и честит Валентин и Трифон   bouquet

Аз също не знам кой кога има имен ден. Знам си моя по старо и по ново, на мъжа ми и майка ми Simple Smile. Специално проверявах за имения ден на сина ми , който се оказа че има 2 пъти в годината  Party (Православната църква почита на 30 август паметта на Цариградския патриарх Св. Александър, а Българска православна църква - пренасяне на мощите на Св. Александър Невски; а на 23 ноември паметта на Свети благоверни княз Александър Невски).

По принцип по време на цикъл леко ми намалява количеството кърма, но после се нормализират нещата. Но този път 10 дни преди цикъл сякаш намаля Sad. От какво ли може да е ?

# 371
  • Мнения: 2 369
всъщносъ като се замисля името Валентин не е българско и май няма български аналог? то си е католическо име струва ми се така,че предполагам наистина това днес му е официалният имен ден.... newsm78

нашия татко е нормален по отношение на реването на нашия син.понякога много се нервира,понякога не.като мен.и аз съм така.но винаги ме пита с нервен тон защо реве де.

имах месеци проблеми с кърмата и по едно време бях мноого пресъхнала както писах по-горе,а детето според мен започваше да намалява доста кърменето,но след като беше болен и натисна на кърма тя май се върна и сега не преливам,но пък си и имам мисля достатъчно за неговата възраст и етап на развитие.според мен вървим като по учебник:)само дето аз съм малко нетърпелива да отбия.ако чакам да стане напълно естествено имам още сигурно повече от година да кърмя,а това за мен е много.ще ме напусне мъжа ми до тогава поради много причини Joy

п.с.не ми идва,защото вземам антибебе хапчета.

# 372
  • Мнения: 228
Славена, честит празник на детенцето, да ти е живо и здраво! Щом днес сте решили, значи това е именния ви ден! Аз пък не съм вярваща и празнувам празниците, които ме кефят  Mr. Green, другите ги прескачам.  Two Hearts
Аз нямам идея колко кърма имам. Гърдите ми не се пълнят. Когато тръгне да суче детето първо дърпа на празни обороти, после кърмата потича. Яде кремчета с прясно мляко, попара със сирене, млечни каши ... мисля, че получава достатъчно мляко.

# 373
  • Мнения: 765
Оставям темата за св. Валентин настрана - честито на празнуващите!

Искам да ви питам обаче по темата за КЪРМЕНЕТО. Писах в блога на Хедра, но да питам и тук. Имам нещо на зърното на едната гърда. Вече ще станат три седмици, откакто се появи. Отначало мислех, че е блистер, малко бяло петно беше, а и веднъж вече ми се беше запушвала пора на зърното на тази гърда. Опитах да го махна, следвайки съветите в блога на Хедра, 3-4 последователни дни го "размеквах" в солена вода, после се опитах да го разтрия с хавлия, непосредствено след това сукане, но не се получи. Опитах и да повдигна коричка с нокът, но сякаш не беше ясно концентриран на едно място, а по-скоро приличаше на бяло петънце, отколкото на топчица. Все пак болката малко се облекчи и го оставих. Сега обаче петното се е увеличило, около 1/3 от зърното обхваща, и освен че е бяло е леко подуто, и след кърмене ме боли доста време, може би около час. Забелязах, че и на другата гърда се е образувало подобно бяло петънце, все още мъничко. Имам час за лекар другата сряда, но исках да се посъветвам и с теб, какво би могло да е, и как да облекча болката. Децата и без това са големи и с това болезнено кърмене напоследък доста се замислям за отбиване. Но то няма да реши проблема все пак.

# 374
  • Мнения: 11 607
tralala81, така както го описваш ми прилича на 100%-ен блистер.......Всичко, което си описала съм го правила - резултат 0. Мъка, мъка......За мен лично, от опит, лечение на блистер няма. Болка, търпение и това е. Да не ти е стегнат сутиена? Лецитина до някъде ми помагаше......Успех и ти съчувствам искрено!

Общи условия

Активация на акаунт