Дългокърмещи майки, да пообщуваме! - част 31

  • 27 693
  • 743
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: 765
tralala81, така както го описваш ми прилича на 100%-ен блистер.......Всичко, което си описала съм го правила - резултат 0. Мъка, мъка......За мен лично, от опит, лечение на блистер няма. Болка, търпение и това е. Да не ти е стегнат сутиена? Лецитина до някъде ми помагаше......Успех и ти съчувствам искрено!

Мама Цоцоланка, със срам и единствено по медицински причини мога да си призная, че от 3 години все с един сутиен си ходя  Laughing. И други съм си купувала, но този си е най-удобен, и всичко друго ме дразни.
Иначе благодаря за съчувствието  Confused Hug. Ама блистерът по-концентрирано нещо ми се струва, това не прилича на запушване, а все едно част от коричките на зърното са побелели... Гъбички!? Те са нещо бяло и упорито, но повече от това не знам.
Май да ги отбивам, а?  Laughing

# 376
  • Мнения: 246
tralala81, и аз за гъбички се замислих, но е добре лекар да погледне. Ако са гъбички има реална опасност детето да направи стоматит (възпаление на устна лигавица), което е много неприятно и болезнено за него. Моето синче преди година и половина беше направил и се изхранваше само на кърма и макарони, всичко друго го дразнеше.

# 377
  • Пловдив
  • Мнения: 6 635
Пък нашият тати, като започне да нервничи дребния и ми казва: "Дай му да суче, че да млъкне!" Mr. Green Whistling
...А имаше един период (около 7-8-9 месец),  в който беше твърдо убеден, че трябва да го отбивам Crossing Arms Е, след моята обработка, за ужас на майка си, сега и той е на мнение, че трябва да кърмя до към 3 годинки hahaha

Маритка, зсаинтригува ме с послеписа си - може ли да се взимат такива хапчета, при положение, че се кърми?!? Ще си записвам час за АГ-то Joy

# 378
  • Мнения: 2 369

Маритка, зсаинтригува ме с послеписа си - може ли да се взимат такива хапчета, при положение, че се кърми?!? Ще си записвам час за АГ-то Joy[/color]

ооо разбира се! но са специални за бременни.съдържат само един хормон (не ми се гледа кой беше) вместо два и не пречат на количеството на кърмата.на мен гинеколога ми обясни,че нормалните противозачатъчни неможе да се вземат от кърмачки не,защото са вредни за детето,ами,защото единия от хормоните подтиска образуването на кърма.е тези кърмаческите са точно без този хормон и им казват мини хапче.те наистина с аоще по-малки и на външен вид от нормалните.не се прави пауза с тях.по 28 броя в опаковка са и като свършиш едната директно застъпваш с другата.на бележката им пише,че на някои жени им с еполучава кървене по някое време подобно на менструално,но на други не.аз съм от вторите.казват се Церазет.

# 379
  • София
  • Мнения: 735

Маритка, зсаинтригува ме с послеписа си - може ли да се взимат такива хапчета, при положение, че се кърми?!? Ще си записвам час за АГ-то Joy[/color]

ооо разбира се! но са специални за бременни

много сладка техническа грешка  Joy

# 380
  • Мнения: 2 369

Маритка, зсаинтригува ме с послеписа си - може ли да се взимат такива хапчета, при положение, че се кърми?!? Ще си записвам час за АГ-то Joy[/color]

ооо разбира се! но са специални за бременни

много сладка техническа грешка  Joy


хахахаа малеее:) добре няма и да я оправям,че ще стане после объркване сигурно с твоя пост:)

# 381
  • Мнения: 72
Относно Серацет мога да кажа от опит, че ми подействаха по такъв начин, че първо цикълът ми дойде след 22 дни, а след това след 2 седмици, като продължителността му беше 7 дни, т.е. тъкмо свърши и след седмица пак дойде. Като по сила беше същия както нормалния, т.е без противозачатъчни. Обяснението на гинеколога беше, че се случва преди да се регулира напълно.

На опаковката пише, че могат да започнат за се взимат от 21 до 28 дни след раждането.

Следва продължение.
Тъй като ми беше писнало все да съм с дам. превр. реших на своя глава да ги спра и си записах час за гинеколог с цел да ми предпише ако е възможна други подобни. Не ми беше възможно да отида веднага, а когато отидох на преглед вече беше късно - имаше бебе. С нашия късмет се е получило веднага след като съм ги спряла.
Изводът - повече така няма да правя. Взимам ги, каквото и да става.

# 382
  • Мнения: 72
Изписва се CERAZETTE

# 383
  • Мнения: 228
Момичета, дайте си мнението, моля! Чудя се дали повече не вредя на детето с това кърмене, от колкото да му помагам на имунитета. Вече на няколко пъти се налага да пия АБ и кърмя. Детето не е боледувало изобщо от както се е родило, а аз зорлем го тровя с АБ ...

# 384
  • Мнения: 72
А, отплеснах се и забравих да напиша това, което исках да попитам.
С малкия се отбихме преди 2 седмици, но се сеща от време на време и досега успявам да му отвлека вниманието. Обаче нощем е трудно, единствено гушкането помага. Въпросът ми е дали е по-добре да му дам веднъж или не. Страх ме е да не предизвикам отново лактация и той да си почне както преди.
Има ли някоя мама в подобно положение?

# 385
  • Пловдив
  • Мнения: 6 635
Аааау, страшни сте   bouquet
Благодаря много

# 386
  • Мнения: 36
Оставям темата за св. Валентин настрана - честито на празнуващите!

Искам да ви питам обаче по темата за КЪРМЕНЕТО. Писах в блога на Хедра, но да питам и тук. Имам нещо на зърното на едната гърда. Вече ще станат три седмици, откакто се появи. Отначало мислех, че е блистер, малко бяло петно беше, а и веднъж вече ми се беше запушвала пора на зърното на тази гърда. Опитах да го махна, следвайки съветите в блога на Хедра, 3-4 последователни дни го "размеквах" в солена вода, после се опитах да го разтрия с хавлия, непосредствено след това сукане, но не се получи. Опитах и да повдигна коричка с нокът, но сякаш не беше ясно концентриран на едно място, а по-скоро приличаше на бяло петънце, отколкото на топчица. Все пак болката малко се облекчи и го оставих. Сега обаче петното се е увеличило, около 1/3 от зърното обхваща, и освен че е бяло е леко подуто, и след кърмене ме боли доста време, може би около час. Забелязах, че и на другата гърда се е образувало подобно бяло петънце, все още мъничко. Имам час за лекар другата сряда, но исках да се посъветвам и с теб, какво би могло да е, и как да облекча болката. Децата и без това са големи и с това болезнено кърмене напоследък доста се замислям за отбиване. Но то няма да реши проблема все пак.

Имах такива петънца, кърмихме се 3 г. и 10 м. Не стигнах до лекар, да не те успокоявам, но при мен петното предходи нещо като подпушване на зърното и колкото и да ме болеше давах тази гърда, докато се оправи. След това всичко си отзвуча.

# 387
  • София
  • Мнения: 5 285
Момичета, дайте си мнението, моля! Чудя се дали повече не вредя на детето с това кърмене, от колкото да му помагам на имунитета. Вече на няколко пъти се налага да пия АБ и кърмя. Детето не е боледувало изобщо от както се е родило, а аз зорлем го тровя с АБ ...

Много често с малко повече повтаряне, че кърмиш, се откриват съвместими варианти на лечение. Понякога помага и проверка на конкретното изписано лекарство  Peace

# 388
  • Мнения: 228
Зелено човече, благодаря ти, че се включи. Всъщност винаги се съветвам с консултант по кърмене, жената е до мен вече толкова много време, отделно ми е дала линк към сайта с лекарствата, там проверявам. Вече ми е неудобно да я тормозя постоянно. То не беше къса юздичка, то не бяха стачки, лактационни кризи, блистер, антибиотици ... ако съм аз нямаше да издържа на всичко това, но тя винаги е насреща.
Първия път АБ беше с риск 1, , доктора ме увери, че не е проблем да го пия ,сега е с 0. Гледам кога е най-висока концентрацията в кърмата и просто не кърмя, но знам ли ...
П.П. Повтарям нон стоп, че кърмя, до този момент само една зъболекарка ми се направи на интересна, всички останали лекари се съобразяват и ме подкрепят.

# 389
  • Мнения: 989
Мисля да ви се оплача, понеже ще ме разберете Sad Много зъм ЗА кърменето, но будене по 3-4 пъти с плач и АМ-АМ всяка нощ, просто ме побърква. А баща й е пред нервна криза поради същата причина.  Ходя на работа... Искам да я кърмя, обичам да я кърмя, нямам нищо против да го правя вечер и сутрин, но неспането нощем ще ме довърши Sad Не разбира от дума, когато е полузаспала и ако откажа да й дам разбират през три етажа от нас. Дере се на умиране. Няколко пъти се заканвам да се премстя да спя в друга стая, което ще коства съня на баща й и на съседите, но все не се решавам... жал ми е да я подложа на това. Ако някой може да се включи със съвети, ще съм много благодарна!

Общи условия

Активация на акаунт