Дългокърмещи майки, да пообщуваме! - част 31

  • 27 689
  • 743
  •   1
Отговори
# 420
  • Мнения: 228
Боже, момичета, какви струи ... Калоян започва да цока и от първо дърпа на празни обороти. После потича там каквото потича и това е ... май съм пресъхнала ...

# 421
  • Мнения: 68 629
mimkis@  и аз скоро писах за кърмене от едната...аз нощем се въртя като сателит около малкия принц Mr. Green, местя се от едната или другата му страна, ама все лявата подавам, просто ми е по- удобно винаги нея да подавам, незнам защо...тя винаги ми е била леееко по-голяма от дясната, почти незабелижимо, може би затова.....в дясната има вече много малко мляко, от нея дърпа по няколко гълтока само и я плюе, но аз настоявам и тикам отново..

# 422
  • Мнения: 246
Боже, момичета, какви струи ... Калоян започва да цока и от първо дърпа на празни обороти. После потича там каквото потича и това е ... май съм пресъхнала ...
Аз от две години си мисля, че съм пресъхнала, още повече, че не се препълвам, когато ми ес наложи да отсъствам за по няколко дни, но малкия все ме опровергава.

# 423
  • Мнения: 85
Моята пиявичка си казва от коя иска  Crazy Поцоква от едната после се премества на другата та двете ги дъвче отдавна-явно се поизпразват вече, но не се отказва. Нощем в тишината от време на време се чува "искаш тоти" и пак ту едната ту другата  Crazy Удобно не удобно въртя се като йога Simple Smile

# 424
  • Мнения: 490
  Момичета, благодаря за отговорите Hug Успявам да го прилъжа, като се събужда сутрин и от следобедния сън. Иначе се тръшка и бърка за другата Crazy

# 425
  • Варна
  • Мнения: 256
Моя цицкоман няма претенции коя да бъде гърдата, само да е в устата Laughing. Аз ги редувам винаги. Незнам дали е свикнал. Преди се дърпаше на силна струя и изчакваше, а сега не подбира  Wink.

# 426
  • Мнения: 2 376
Аз се записвам отново, макар да не съм сигурна, че съм се отписала с каката Simple Smile
Малкият е много лаком и имам чувството, че ще се отбие доста по-рано от кака си, но да видим. Simple Smile

# 427
  • Мнения: 765
Ние се отбиваме пък, в момента, едновременно и с двете деца. С малката дори по-лесно като че ли върви. Но както преди вече исках да се "отърва", така сега ми е мъчно и направо трябва да устоявам на изкушението да им предложа (а те биха налетели, макар че вече за 2-3 дни спряха да настояват особено; дори баткото като каже "мляко!", и после сам се поправя: "няма мляко... къде отиде млякото?!").

# 428
  • Мнения: 68 629
Berend Botje, я кажи по-подробно защо смяташ, че ще се отбие дечко? Интересно ми стана, че и моя хубостник ми се вижда лаком...при вас какви са признаците... сподели, ако имаш време

Тралала, с два кърмака...щях да съм като ника ти.. #Crazy
Разбирам те за чувствата, и аз на моменти особено нощем ми писва, но ще си ми е много мъчно като се отбием си мисля...

# 429
  • Варна
  • Мнения: 709
Изобщо не ми липсва кърменето. Всеки ден си иска, но от 1 седмица само го гушкам и така. Аз вече се числя в отбора на отбилите. newsm44

# 430
  • Мнения: 228
Цанкова, като ти гледам лентичките и напълно те разбирам защо не ти липсва кърменето, да сте живи и здрави!

# 431
  • Мнения: 72
Цанковa, честито ви отбиване. Ние се отбихме преди 3 седмици. Все още се сеща, но не е настоятелен.
Мисля, че те мернах и в Юлските мами - чета ги, когато мога, но нямам време да пиша, пък и нямам много какво да кажа.

Приятен ден и всичко най-хубаво

# 432
  • Мнения: 2 376
Berend Botje, я кажи по-подробно защо смяташ, че ще се отбие дечко? Интересно ми стана, че и моя хубостник ми се вижда лаком...при вас какви са признаците... сподели, ако имаш време



С каката доскоро беше голяма борба да се отбие, сега се сеща веднъж месечно по-драматично да поиска. Тя на годинка ядеше по две хапки храна на ден и беше като залепена за мен. Малкият, от своя страна, има вече 4-5 стабилни хранения, след като приключи със своята чиния, преслушва и тази на каката. Замести си съвсем обедното кърмене, ако се наяде добре се буди един -два пъти на нощ. а кака му -20 .. Виждам ка кс удоволствие надига чашата с вода, когато му се пие и т.н. Просто ги сравнявам. Надявам се да докретаме до към две години.

# 433
  • Мнения: 68 629
Berend Botje като чета поста ти и поведението на малчо, същата работа е и при нас....и ние сме лакоми, хапваме с удоволствие твърда храна и в немалки количества, и аз си мислех същото- че така май няма много дълго да изкараме с кърменето, но и ти като писа.. си сверих часовника вече...
 
Аз се стремях много плавно да вкарвам външни хранения с идеята, да остане повечко време на кърма предимно, но той явно е на друго мнение... услажда му се твърдата храна и си търси... с АБКМ е уж, не сме захранени още с млечни нито аз, нито той и затова държа на кърмата да е в повечко, но в крайна сметка насила хубост не става...
И аз се надявам до към 2 годинки да откараме...
Пробвах да му ограничавам твърдата храна, за да суче повечко, но не става номера...явно наистина си е до дете...
Благодаря ти , че сподели...

Редактирам, че забравих какво още исках да кажа...В такъв случай, препоръките на СЗО , които се  цитират навсякъде в кърмаческия подфорум , а именно, че до годинка, твърдата храна била само за опитване, а кърмата - основно ядене, не са общовалидни, както се вижда..

Както една друга мама ми каза /тя знае коя е Laughing/, явно аз прекалено много чета и вярвам...
 Какво имам предвид - следвайки тези препоръки, се чудех защо аджеба моето дете не се вписва в тях, защо толкова много обича и си похапва твърда храна...мислех, че аз някъде бъркам, или че детето ми нещо е по-различно...Нооо ето и при Berend Botje -двете дечица са съвсем различни, що се отнася до хранителният им режим..едното се вписва съвсем точно в това, което СЗО казва-визирам щерката, но момъка е на друго мнение, също като моето дете...

Последна редакция: пн, 20 фев 2012, 18:12 от teta75

# 434
  • Мнения: 2 376
Тета, ако искаш, защото то и от майката зависи, може да му предлагаш първо кърма, а после твърда храна. Така със сигурност ще запазите по-големи количества на млякото. Успех.

Общи условия

Активация на акаунт