Дългокърмещи майки, да пообщуваме! - част 31

  • 27 658
  • 743
  •   1
Отговори
# 480
  • Мнения: 490
   Нощни очи, напълно си права, има майки, които не са могли по една или друга причина да кърмят детето си, но са били близо до него, давали са му нужното внимание,дори и при хранене с бутилка. Не мисля,че има разлика между кърмено(от нормална майка, не алкохоличка и прочие) и такова дете примерно Peace
    Моя син проходи на 10 месеца, бърбори вече доста, а расте в триезична среда. Основните му думички са на маминия език обаче Heart Eyes Според мен това не са фактори за сравнение, и някой само си чешат езиците и изливат незнайно защо толкова негативи Rolling Eyes Честно казано от кърмещи майки не съм чувала, чела такива нападки спрямо некърмещи, но обратното изобилства, което говори само по себе си според мен Peace

# 481
  • Мнения: 228
Аз написах пост, постнах го и го изтрих ... не знам защо ... но тези психолози ... кой им даде дипломи? Луда работа ...
Хора, кажете ми до колко стреса влияе на детето като е кърмаче, моля ви? Имам пред вид, аз съм в един много як стрес, нали говорят, че състава на кърмата се променя при стрес, дали е така и ако е така как това влияе на детето ми?  Embarassed

# 482
  • Мнения: 9 467
Аз написах пост, постнах го и го изтрих ... не знам защо ... но тези психолози ... кой им даде дипломи? Луда работа ...
Хора, кажете ми до колко стреса влияе на детето като е кърмаче, моля ви? Имам пред вид, аз съм в един много як стрес, нали говорят, че състава на кърмата се променя при стрес, дали е така и ако е така как това влияе на детето ми?  Embarassed

Да, влияе. Кърменето е хормонален процес-стреса от своя страна, допринася за отделяне на едни или др. хормони в различни количества..(адреналин, норадреналин, допамин, кортизол и т.н., които пък влияят на целия ни организъм, метаболизъм и пр..)
Конкретно към кърмата-отделят се в нея съответно по-големи к-ва хормони; като вкус предполагам, също търпи промяна от това.. Rolling Eyes Не намерих конкретно за кърмата...само това (ще потърся по-късно пак):


http://mirela123.moetodete.bg/blogpost_1939_0.html

# 483
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Стреса би могъл да се отрази на количествата мляко. Кърмата, мисля, че не търпи някакви съществени промени.

P>S> Така е като спя и не мисля какво пиша... Поправяме се, че стреса влияе на рефлекса на потичане, не на количествата кърма.

Последна редакция: ср, 29 фев 2012, 08:53 от Нощни очи

# 484
  • Мнения: 228
Стреса би могъл да се отрази на количествата мляко. Кърмата, мисля, че не търпи някакви съществени промени.
Дано да няма друго! Тя кърмата ми е много малко. Циците са празни, суче на празни обороти докато слезне млякото. Колко слиза, колко изпива - нямам идея ... яде горе-долу добре, за това не се тревожа за количествата кърма.

# 485
  • Мнения: 2 376
Стресът може да се отрази на рефлекса на потичане, не на количеството. За майката това може да изглежда като намалено количество. Хубавата новина е, че майката може да го превъзмогне, като се концентрира върху детето и се опитва да се отпусне и да не мисли за лошото по време на кърмене.
Наскоро преживяхме голям стрес и ние, но с опити да си държиш ума чист в момента на кърмене, минахме през този период. Не съм забелязала да е имало негативни ефекти върху кърмака, въпреки, че и за него беше трудно поради наложителни раздяли.

# 486
  • Мнения: 9 467
Ето повече за съдържанието на кърмата, и да преминават хормони и влияят и на лактацията-просто зависи разбира се кои са ....както се отразява и това което консумираме..:
http://www.podkrepazakarmene.com/189-189.html

http://bg.hicow.com/%D0%BD%D0%B5%D0%BF%D0%BE%D0%BD%D0%BE%D1%81%D … 1%89-1527133.html

http://www.moetodete.com/content/view/436/2/

# 487
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Стресът може да се отрази на рефлекса на потичане, не на количеството.

Да, точно! Моя милост се изрази тъпо!  Embarassed

# 488
  • Мнения: 228
Благодаря ви много, момичета! Успокоихте ме. Рефлекса си е ок, даже тази сутрин като почна да суче и потече от другата страна ... не се беше случвало от месеци.  Hug Hug Hug

# 489
  • Варна, морето, сините вълни...
  • Мнения: 395
С риск да ме линчувате  Embarassed искам да попитам, при положение че кърмя сутрин и вечер само, до колко е врена примерно една цигара на ден, или дори не цяла? Аз никога не съм била страстна пушачка, но отскоро ми се допушва и се е случвало да си дръпна от на приятелка например...А искам най-доброто за детето си и не ми е приятно да ми казват че не го правя, правила съм го понеже самата аз си мисля че не е вредно понеже го правя сутрин до обяд с кафето например, а кърмя в 20:30 вечерта. Но като ми казаха няколко човека че влияе и се замислих  newsm78

# 490
  • София
  • Мнения: 5 919
Tи сама си знаеш, че по-добре е без тази цигара. Но все пак няколко дръпвания не мисля, че оказват съществено влияние. По-добре така, отколкото да се отбие детето, за да можела майката да си пуши, за каквито случаи съм чувала.  Crazy

# 491
  • Мнения: 11 607
По-добре така, отколкото да се отбие детето, за да можела майката да си пуши, за каквито случаи съм чувала.  Crazy

Моя милост, с първото дете......Удържах фронта 3 месеца.....После предпочетох цигарата Embarassed........Не се гордея от този факт, срамувам се!

Справка - вече над 10г. съм върла непушачка.......Горда съм с това!

# 492
  • Мнения: 2 376
С риск да ме линчувате  Embarassed искам да попитам, при положение че кърмя сутрин и вечер само, до колко е врена примерно една цигара на ден, или дори не цяла? Аз никога не съм била страстна пушачка, но отскоро ми се допушва и се е случвало да си дръпна от на приятелка например...А искам най-доброто за детето си и не ми е приятно да ми казват че не го правя, правила съм го понеже самата аз си мисля че не е вредно понеже го правя сутрин до обяд с кафето например, а кърмя в 20:30 вечерта. Но като ми казаха няколко човека че влияе и се замислих  newsm78

Поне 90 мин след пушене не трябва да кърмиш. Кърмата е като кръвта - не е необходимо да се изцеждаш, за да намалее концентрацията на вредности. Simple Smile 
Някъде в библиотеката имаше статия по въпроса, ако искаш прочети я.

# 493
  • Варна, морето, сините вълни...
  • Мнения: 395
С риск да ме линчувате  Embarassed искам да попитам, при положение че кърмя сутрин и вечер само, до колко е врена примерно една цигара на ден, или дори не цяла? Аз никога не съм била страстна пушачка, но отскоро ми се допушва и се е случвало да си дръпна от на приятелка например...А искам най-доброто за детето си и не ми е приятно да ми казват че не го правя, правила съм го понеже самата аз си мисля че не е вредно понеже го правя сутрин до обяд с кафето например, а кърмя в 20:30 вечерта. Но като ми казаха няколко човека че влияе и се замислих  newsm78

Поне 90 мин след пушене не трябва да кърмиш. Кърмата е като кръвта - не е необходимо да се изцеждаш, за да намалее концентрацията на вредности. Simple Smile 
Някъде в библиотеката имаше статия по въпроса, ако искаш прочети я.
Благодаря за отговорите (на всички) а и аз това го бях чувала за 90мин. ...

# 494
  • Мнения: 9 467
mimi_jobnoto
, с 1 цигара не можеш да навредиш на бебето си-споко Peace (само да не са 20 по една Mr. Green); Още повече, че кърмиш само сутрин и вечер-т.е. не е само на кърма и да кърмиш през 2-3 часа...не се кахъри Wink

Общи условия

Активация на акаунт