Дългокърмещи майки, да пообщуваме! - част 31

  • 27 683
  • 743
  •   1
Отговори
# 510
  • Варна, морето, сините вълни...
  • Мнения: 395
Берушка споко ние скоро направихме годинка, ама и аз ук се записах, понеже ми писна да ми казват как бил голям и гтрябвало да го отбивам вече... #Cussing out И като питам защо трябва да го правя, понеже като порасне щял да ме дърпа на публични места да суче (което за мен също не е особено приятно), но той суче само вечер за преспиване и сутрин към 5-6 пак за преспиване.  И на мен не ми пречи.

А да попитам, тези които са по малки може би давате ли АМ вечер преди сън, понеже не съм сигурна дали му стоига кърмата, все пак се буди в 5-6ч.  newsm78

# 511
  • Мнения: 395
Никога не съм давала АМ. Но детето винаги е сучело начесто. Дори сега на 3,2 г в най- добрия случай през нощта се буди по 3-4 пъти.

# 512
  • Мнения: 432
И аз никога не съм давала АМ. Малката даже не умее да яде от биберон, така и не се научи  Tired

# 513
  • Мнения: 246
Аз пък давам. Започнах с идеята да се отбие, но се оказа, че той предпочита да ги съчетава. Сега си иска "мляко от шише" понякога, но има дни, в които шишето остава недокоснато. Пие вечер преди заспиване. Ние (аз) все още удържам фронта да не кърмя (вече три седмици), но все още ме гали вечер или сутрин и се обяснява в любов на гърдите ми ("много го обичам това мамино мляко...и другото мамино мляко го обичам!")

# 514
  • Мнения: 2 401
През ноща като будувах се сетих, че отдавна не съм писала и чела в тази тема, а пък по принцип ми е от любимите, затова си поправям грешката. От друга страна не се знае още колко време ще съм дългокърмеща, че нещо като че ли вървим към отбиване, на мен ми се искаше да кърмя още няколко месеца, но тъй като съм бременна може и така да е по-добре, в крайна сметка ще видим какво ще стане! Simple Smile

# 515
  • Мнения: 9 481
Звездичка! -честито!  bouquet
Дано този път е  stork-boy Hug

Лично аз също никога не съм давала АМ; относно кърмене и бременост-съчетах го 3 месеца..не беше проблем Peace

# 516
  • Варна
  • Мнения: 709
Звездичка, и аз това щях да питам... сега в синьо ли е? ...Че аз пак съм в синьо  Rolling Eyes, но с помощта на Бога ще се справям някак.

# 517
  • София
  • Мнения: 2 348
Звездичка, честито!

tsankova, трагедия ли очакваш с трима юнака?  Laughing Братовчедка ми има 4 момИчета и тя казва "НО с помощта на Бога, ще се справим някак". Баща им зарежда пушката още от сега, че има да пази 4 моми  Wink

 На мен никога не ми е минавало през акъла, че може да не му стига, независимо колко често се буди. Ако се буди по разни причини, давам му да суче, за да заспи бързо. Ако се буди от глад, пак му давам да суче, за да му стигне  Simple Smile

# 518
  • Мнения: 68 583
На мен пък винаги първата ми мисъл ,когато се буди е, че е гладен Rolling Eyes
Давам да суче винаги, разбира се, но почти винаги няма много мляко и трудно заспива, затова така си мисля.. случвало се е и по един час да не може да заспи, дърпа на празно само и се върти...

Аз с едно момче едвам издържам #Crazy, не мога и да си представя да са три...Може би ако са с "добри " характери...тоест да не са мрънкачи...

# 519
  • Мнения: 2 376
Моята теория е, че колкото бременността, раждането, цикъла, който не идва веднага (при мен съответно 14 и 13 месеца след раждането), би трябвало да отлагат климакса при равни други условия. Нали яйцеклетките се образуват по време на ембрионалното развитие, съответно няма как да станат повече, но пък може да се отложи момента за привършването им. Така мисля аз де, нищо не съм чела по въпроса.
И аз мисля така (а и се надявам да е така). но може би има значение и наследствения фактор - майка-дъщеря - при нас с  майка ми възрастта на първата менструация е 1към1, и тя е кърмила мноооого, при нея климакса настъпи след 45г... ще видим  newsm78
Утро, искам и аз така - леко и безболезнено. За Симона със сигурност е по-леко, отколкото за теб, сигурно ще ти липсва близостта  Hug
Не е важно колко дълго е кърмила, а колко време след раждането е настъпил първият цикъл, според мен.

# 520
  • York
  • Мнения: 826
Честито на дългокърмещите бременилки! Много ви се радвам, да знаете!  Peace
Самата аз искам три деца, но към момента по много причини все още отлагаме старта на бебеправенето на номер 2   ooooh!

Около мен има жена, която спря да кърми детенцето си, за да може да пуши и пие "по едно" вечер. 7 месеца все пак издържа това мъчение да си кърмиш детенцето  Rolling Eyes Но не и е гузно заради това. Към момента детето израства в цигарен дим, но на родителите не им прави впечатление  ooooh!
Аз много се паля на тази тема, защото за мен е безумие да си оправиш бретона на детенцето с цигара в ръка и т.н.  Sick

АМ детето ми е яло в родилния дом. У дома и през ум не ми е минавало да и давам. Никога не съм си мислела, че не и стига, инстинктите ми винаги са ми говорели друго.  Peace

# 521
  • Варна, морето, сините вълни...
  • Мнения: 395
Аз пък давам. Започнах с идеята да се отбие, но се оказа, че той предпочита да ги съчетава. Сега си иска "мляко от шише" понякога, но има дни, в които шишето остава недокоснато. Пие вечер преди заспиване. Ние (аз) все още удържам фронта да не кърмя (вече три седмици), но все още ме гали вечер или сутрин и се обяснява в любов на гърдите ми ("много го обичам това мамино мляко...и другото мамино мляко го обичам!")

Хихи много ме разсмя това, ама това негови думи ли са наистина  Mr. Green

# 522
  • Мнения: 2 401
Благодаря за поздравите! Hug
Цанкова, все още не зная пола, но аз и нямам кой знае какви предпочитания! За тебе съм сигурна, че ще се справиш, то човек като набере инерция и няма спиране! Simple Smile
За АМ и аз никога не съм давала, сега като намалих кърменето давам кисело, което е домашно.
Berend Botje, аз се замислих за това което казваш за  отлагането привършването на яйцеклектките, във връзка с това, че в миналото жените са кърмили по доста деца и то дълго време при тях би трябвало много да се е отлагал климакса, но дали това е така! Thinking

# 523
  • Германия
  • Мнения: 8 096
Звездичка, и аз това щях да питам... сега в синьо ли е? ...Че аз пак съм в синьо  Rolling Eyes, но с помощта на Бога ще се справям някак.
Хъх! По-лесно ми идва с еднополови, първо-имам достатъчно дрешки, колички, влакчета, камиончета, лего-блокчета, книжки и..и...и.. единственото ново, което се налага да купувам са обувки и дрехи за най-големият и съответно чат-пат обувки за най-малкият, защото от каране на коли ги протриват отпред.
След това като си минал вече 2 пъти по пътя, при третото минаване всичко върви от само себе си, дори и децата да са различни по характер. Важното е да са здрави и задружни.  Peace

# 524
  • Мнения: 2 401
Пепеляшке, и аз мисля като теб като са от един пол май е по-лесно, а и вече всичко ти е ясно. Simple Smile
Между другото сега като ти погледнах линийките направо не можах да повярвам, че най-малкото ти дете е на две и половина, струва ми се, че беше съвсем скоро когато видях, че си имаш трето момченце! Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт