Дългокърмещи майки, да пообщуваме! - част 31

  • 27 694
  • 743
  •   1
Отговори
# 525
  • Мнения: 735
Момичета, някъде бях чела, че кърменето предпазва от рак на гърдата. Вярно ли е според вас?

# 526
  • Мнения: 246
но все още ме гали вечер или сутрин и се обяснява в любов на гърдите ми ("много го обичам това мамино мляко...и другото мамино мляко го обичам!")

Хихи много ме разсмя това, ама това негови думи ли са наистина  Mr. Green

Изцяло. Аз отначало мислех, че говори наистина за млякото, но той по доста недвусмислен начин ме опроверга, когато започна да си иска "тува" и "другото мамино мляко" и да сочи. После смени на "горното" и "долното", защото се кърмим легнали, та определено нарича гърдите ми "мамино мляко".

slavena80, има такива изследвания, че при кърмещи и кърмили (май беше поне година) жени статистически са по-малко случаите на рак на гърдата. При рака няма 100%, но кърменето е един от факторите, който има връзка с по-малко случаи в сравнение с кратко кърмили или некърмили жени. ЛЛЛ консултантите ще са ти по-полезни с информация.

# 527
  • Мнения: 11 607
Момичета, някъде бях чела, че кърменето предпазва от рак на гърдата. Вярно ли е според вас?

Преди да родя №4 по собствено желание ходих на ехограф на гърдите. Без да имам конкретна причина. Лекарката доста обстойно ми огледа гърдите, потвърди ми,че в едната ми гърда има повече млечни канали, а в другата повече мастни жлези. Това се виждаше и на екрана.....И накрая заключи,че в скоро време не е била виждала толкова чисти гърди като моите. Без капчица забележка бе. Попитах я на какво се дължи това за да продължа по същия начин. И тя ме попита дали съм кърмила на поискване. Отговорих и,че е така. (Първите ми 2 деца са родени в болница приятел на бебето...За съжаление добричката болница сега е далеч от това определение, но е факт,че 1996 и 1999г. ми обърнаха внимание на кърменето. Една докторка ме посъветва да слагам бебето винаги, когато поиска на гърда, за да нямам проблеми с гърдите. След това разбрах,че на това му казват кърмене на поискване.....Та от този съвет - макар и за малко време, но все пак децата ми са били кърмени на поискване.)

Та.....една от причините за чистите ми гърди според докторката бе точно това - кърменето на поискване. Къде е истината - не знам. Когато отбия и ми минат 2-3 цикъла смятам отново да ходя да си видя гърдите........

# 528
  • Мнения: 14
Здравейте,момичета!Тук съм нова изатова ще ме извините ако питам за нещо,което вече сте обсъждали  bouquetАз  си имам 3 слънца а с най-малкото се кърмим още-тя е на 1.8 м.До тук добре,но само на кърма сме,почти нищо друго не яде и постоянно ми виси на гърдата.Нощем суче поне 2-3 пъти.Чудя се и се мая как ще се отбиваме или поне как да разредим кърменията!Ако някой може да помогне със съвет ще съм много благодарна!

# 529
  • София
  • Мнения: 735
Здравейте,момичета!Тук съм нова изатова ще ме извините ако питам за нещо,което вече сте обсъждали  bouquetАз  си имам 3 слънца а с най-малкото се кърмим още-тя е на 1.8 м.До тук добре,но само на кърма сме,почти нищо друго не яде и постоянно ми виси на гърдата.Нощем суче поне 2-3 пъти.Чудя се и се мая как ще се отбиваме или поне как да разредим кърменията!Ако някой може да помогне със съвет ще съм много благодарна!

Ех, колко много майчета с по три дечица  Heart Eyes  Hug

Макар че моето отроче похапва, и аз съм в положение да ми виси по гърдите денонощно. Още ми изглежда невъзможно разреждането, камо ли да "спираме", както ме подпитват от време на време разни познати. Тя също суче нощем, и мисля, че ще вземе приза за най-дълго незаместено хранене....  Crazy макар че яде доста повече твърда храна от преди няколко месеца, например, дори вече си я иска (след като се е нацокала сутрин, скача с викове "ам, ам"  Mr. Green ).
Днес се видях с една близка, чиято дъщеря кърми сина си 3г.и 1м., т.е. тя е свикнала на тази гледка и много се зарадва, но искрено се учуди, че Габче суче по толкова пъти на денонощие  Tired
Дано някой, който е минал вече по този път се включи, защото ние с теб реално вървим в момента по него....

# 530
  • Мнения: 11 607
Здравейте,момичета!Тук съм нова изатова ще ме извините ако питам за нещо,което вече сте обсъждали  bouquetАз  си имам 3 слънца а с най-малкото се кърмим още-тя е на 1.8 м.До тук добре,но само на кърма сме,почти нищо друго не яде и постоянно ми виси на гърдата.Нощем суче поне 2-3 пъти.Чудя се и се мая как ще се отбиваме или поне как да разредим кърменията!Ако някой може да помогне със съвет ще съм много благодарна!

Ех, колко много майчета с по три дечица  Heart Eyes  Hug

Макар че моето отроче похапва, и аз съм в положение да ми виси по гърдите денонощно. Още ми изглежда невъзможно разреждането, камо ли да "спираме", както ме подпитват от време на време разни познати. Тя също суче нощем, и мисля, че ще вземе приза за най-дълго незаместено хранене....  Crazy макар че яде доста повече твърда храна от преди няколко месеца, например, дори вече си я иска (след като се е нацокала сутрин, скача с викове "ам, ам"  Mr. Green ).
Днес се видях с една близка, чиято дъщеря кърми сина си 3г.и 1м., т.е. тя е свикнала на тази гледка и много се зарадва, но искрено се учуди, че Габче суче по толкова пъти на денонощие  Tired
Дано някой, който е минал вече по този път се включи, защото ние с теб реално вървим в момента по него....

Ох...не упреквам никой.....но това не ви ли изтощава? Имате ли свободно време? Наспивате ли се? rumelina1 има още 2 деца, за които трябва да се грижи и да им обръща внимание.....Успех и дано намерите решение на ситуацията! Peace

# 531
  • Мнения: 14
Здравейте,момичета!Тук съм нова изатова ще ме извините ако питам за нещо,което вече сте обсъждали  bouquetАз  си имам 3 слънца а с най-малкото се кърмим още-тя е на 1.8 м.До тук добре,но само на кърма сме,почти нищо друго не яде и постоянно ми виси на гърдата.Нощем суче поне 2-3 пъти.Чудя се и се мая как ще се отбиваме или поне как да разредим кърменията!Ако някой може да помогне със съвет ще съм много благодарна!

Ех, колко много майчета с по три дечица  Heart Eyes  Hug

Макар че моето отроче похапва, и аз съм в положение да ми виси по гърдите денонощно. Още ми изглежда невъзможно разреждането, камо ли да "спираме", както ме подпитват от време на време разни познати. Тя също суче нощем, и мисля, че ще вземе приза за най-дълго незаместено хранене....  Crazy макар че яде доста повече твърда храна от преди няколко месеца, например, дори вече си я иска (след като се е нацокала сутрин, скача с викове "ам, ам"  Mr. Green ).
Днес се видях с една близка, чиято дъщеря кърми сина си 3г.и 1м., т.е. тя е свикнала на тази гледка и много се зарадва, но искрено се учуди, че Габче суче по толкова пъти на денонощие  Tired
Дано някой, който е минал вече по този път се включи, защото ние с теб реално вървим в момента по него....

Ох...не упреквам никой.....но това не ви ли изтощава? Имате ли свободно време? Наспивате ли се? rumelina1 има още 2 деца, за които трябва да се грижи и да им обръща внимание.....Успех и дано намерите решение на ситуацията! Peace
Ох да доста е изморително при все че всяко дете си иска своето,а и татко ни е в чужбина а и с това не спане вечер...Но бих изтърпяла всичко само да знам че си набавя всичко необходимо с кърмата и не я лишавам от нищо!

# 532
  • Мнения: 14
Здравейте,момичета!Тук съм нова изатова ще ме извините ако питам за нещо,което вече сте обсъждали  bouquetАз  си имам 3 слънца а с най-малкото се кърмим още-тя е на 1.8 м.До тук добре,но само на кърма сме,почти нищо друго не яде и постоянно ми виси на гърдата.Нощем суче поне 2-3 пъти.Чудя се и се мая как ще се отбиваме или поне как да разредим кърменията!Ако някой може да помогне със съвет ще съм много благодарна!

Ех, колко много майчета с по три дечица  Heart Eyes  Hug

Макар че моето отроче похапва, и аз съм в положение да ми виси по гърдите денонощно. Още ми изглежда невъзможно разреждането, камо ли да "спираме", както ме подпитват от време на време разни познати. Тя също суче нощем, и мисля, че ще вземе приза за най-дълго незаместено хранене....  Crazy макар че яде доста повече твърда храна от преди няколко месеца, например, дори вече си я иска (след като се е нацокала сутрин, скача с викове "ам, ам"  Mr. Green ).
Днес се видях с една близка, чиято дъщеря кърми сина си 3г.и 1м., т.е. тя е свикнала на тази гледка и много се зарадва, но искрено се учуди, че Габче суче по толкова пъти на денонощие  Tired
Дано някой, който е минал вече по този път се включи, защото ние с теб реално вървим в момента по него....
И при мен всеки който разбере че бебе още суче и то много активно се учудва!Някой се радват а някой ме укоряват! newsm78

# 533
  • София
  • Мнения: 735
Изморяващо е, сигурно и за това съм по-нетърпелива към Габи, карам й се повече (а имам само едно детенце...). Румелина, браво, че се справяш сама с 3 деца, едното такова пристрастено кърмаче. Направо се възхищавам на такива майки, като теб!
Дано малката прояде повече и в един момент и твоето, и моето да поразредят кърменията.  Praynig

# 534
  • Sofia
  • Мнения: 21 618
Аз не мога да съм полезна относно разреждането на тази възраст, но поне кураж да дам, че и моето беше така.
До 1г и 10м си беше предимно на кърма и тогава започна постепенно да увеличава твърдата храна. Изобщо не съм ги броила тогава, малко след 2.6г отпадна нощното сукане( към 12ч. и после към 4-5ч.), до около 3г имаше 5 дневни - сутрин на събуждане, после към 10-11ч пак, за обедното приспиване и после на събуждане и за вечерното приспиване.

# 535
  • Мнения: 14
Аз не мога да съм полезна относно разреждането на тази възраст, но поне кураж да дам, че и моето беше така.
До 1г и 10м си беше предимно на кърма и тогава започна постепенно да увеличава твърдата храна. Изобщо не съм ги броила тогава, малко след 2.6г отпадна нощното сукане( към 12ч. и после към 4-5ч.), до около 3г имаше 5 дневни - сутрин на събуждане, после към 10-11ч пак, за обедното приспиване и после на събуждане и за вечерното приспиване.
Ехе супер..Така като чета,че ние направо сме си супер LaughingБлагодаря за куража,наистина като чета че има доста дечица толкова много сучещи ми става по-спокойно!

# 536
  • Мнения: 11 607
Аз не мога да съм полезна относно разреждането на тази възраст, но поне кураж да дам, че и моето беше така.
До 1г и 10м си беше предимно на кърма и тогава започна постепенно да увеличава твърдата храна. Изобщо не съм ги броила тогава, малко след 2.6г отпадна нощното сукане( към 12ч. и после към 4-5ч.), до около 3г имаше 5 дневни - сутрин на събуждане, после към 10-11ч пак, за обедното приспиване и после на събуждане и за вечерното приспиване.

Въх малееееееееее.....Този филм не е за мен.....Поздравления, съвсем сериозно!!!!!  bouquet Явно съм прекалено голяма егоистка Embarassed....Казах ви аз - отбивам от 1 ден, направо не мога да повярвам,че играя една от двете главни роли във филма - Кърмене над 2г. ooooh!........

Не, не го приемайте като заяждане, но вие кога си почивате???? Румелина и с татко в чужбина.....Аз нямам никаква помощ от никъде, само аз и татито сме, ако не си почина и ако не се наспа децата ми няма да имат майка в къщи, а баба Яга - лоша и люта.........

# 537
  • София
  • Мнения: 735

Не, не го приемайте като заяждане, но вие кога си почивате???? Румелина и с татко в чужбина.....Аз нямам никаква помощ от никъде, само аз и татито сме, ако не си почина и ако не се наспа децата ми няма да имат майка в къщи, а баба Яга - лоша и люта.........
  Mr. Green не го приемаме така Simple Smile
Но все пак аз съм с 1 дете. И мама понякога удря по едно рамо  Peace макар че основно сама си гледам детето. То и по тази причина на моменти давам фира.

До 1г и 10м си беше предимно на кърма и тогава започна постепенно да увеличава твърдата храна. Изобщо не съм ги броила тогава, малко след 2.6г отпадна нощното сукане( към 12ч. и после към 4-5ч.), до около 3г имаше 5 дневни - сутрин на събуждане, после към 10-11ч пак, за обедното приспиване и после на събуждане и за вечерното приспиване.

Морена, ти отдавна си ми успокоение и ми вдъхваш кураж  Peace Hug Само не знам как се променят нещата като тръгнеш на работа. Аз предполагам на есен с песен, ще трябва да се захвана и с това... А Габче евентуално на ясла, колкото и да не ги харесвам.. А ти от вкъщи ли работиш? Или си гледаш децата?  Blush извинявай за личния въпрос (но за пореден път се замислих как става това?)  Hug

# 538
  • Мнения: 3 038
Хехее, и аз съм "Баба Яга", ако не съм се наспала. Моето някъде около втората си годинка спря да ме буди посред нощ (ДОТОГАВА ИМАШЕ ПО 2-3-4 ПЪТИ НОЩНИ НАБЕЗИ...), ОТ САМО СЕБЕ СИ. Сега е на 2г. и 4м. и цока само преди сън или когато е болен - и през деня, рядко се буди рано сутрин за едно цокване (ако успея да се осаферя и 'ДАМ ОТПОР" С  НЯКОЯ РЕПЛИКА като "Нането спи сега", често няма втори опит и заспива бързо. Но от отбиване сме далече, а ми се иска, тази пролет ще опитам. Спомням си, че имах по едно време съмнения, че заради кърменето след като навърши 1 г. спря да яде сурови полдове (зеленчуци никога не е ял, освен на манджа или пасирани сурови в същата:-(( Мисля, че те с кърменето си доставят витамините, които иначе трябва с храната, но то е нещо много повече за малчовците, затова и не съм насилвала, а само настоявам и н есе отказвам от предлагане на полезни храни. Но нашият си е ящен де, макар и капризен. В противен случай бих се опитала да променя нещата по-настъпателно - в даден момент обилното кърмене е доста натоварващо и изтощаващо.
Мама Цоцолана, каква е разликата между кърмене на дете на 1г. и 11 м. и на 2 г. и 3 м. да речем? Замислих се просто - как повечето майки не си представят преди да им се случи и на тях:) Аз лично не виждам нищо ненормално или извратено и когато видя съмнения за обратното в очите на някоя приятелйка/позната, кърмила 2-3 месеца или изобщо не кърмила, много ми е странно как могат да си мислят подобни неща...

# 539
  • Мнения: 3 038
Аз пък давам. Започнах с идеята да се отбие, но се оказа, че той предпочита да ги съчетава. Сега си иска "мляко от шише" понякога, но има дни, в които шишето остава недокоснато. Пие вечер преди заспиване. Ние (аз) все още удържам фронта да не кърмя (вече три седмици), но все още ме гали вечер или сутрин и се обяснява в любов на гърдите ми ("много го обичам това мамино мляко...и другото мамино мляко го обичам!")

а защо на тази възраст АМ? Учудвам се, направо минах на прясно след годинката...

Общи условия

Активация на акаунт