Дългокърмещи майки, да пообщуваме! - част 31

  • 27 679
  • 743
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 1 350
Здравейте момичета!
И аз ще се присъединя към вашата темичка. Детето ми скоро ще стане на 1 година и все още се кърмим, но почти изцяло!!!
.....Как да започна да отбивам детето като то изцяло отказва твърда храна?
За момента в тази ситуация отбиването се отлага, но все пак поне да знам как да разреша проблема.
няма как да стане според мен в момента, както и Вие сте разбрала и за да няма травми и за Вас, и за детето, това трябва да стане плавно.
Ако отбивате детето трябва да знаете, че ще приема друга храна, друго мляко в достатъчно количество. Вие вече сте захранила, доколкото разбирам. Може да се върнете стъпка назад в захранването и предполагам всичко ще се нормализира, още повече, когато мине това болестно състояние.
Можете да започнете отбиването (има и отделна тема) като премахнете първоначално едно кърмене, може би обедното или сутрешно, ако закусва млечна каша например, така няколко дни, предлагате друга храна, нещо, което обича детето. След това постепенно намалявате кърменията.

# 721
  • Мнения: 2 401
Jomista, а имали причини поради, които се налага сега да отбиваш, защото при положение, че детето е основно на кърма, най-малкото практически е трудно да се  осъществи отбиването. Иначе jos е посочила какъв е пътя, но може би му е раничко за отбиване на твоето детенце.

# 722
  • Мнения: 290
Благодаря ви за отговорите момичета!
Няма някаква обективна причина, поради която да искам сега да го отбия или пък да ме притискат някакви обстоятелства.Просто така бях планирала - постепенно да я отбивам  и до началото на лятото да сме спрели с кърменето.
Но не разбирам защо дете захранено с всичко, консумиращо почти всичко за неговата възраст да откаже така категорично храната. Ето дори преди малко пак пробвах с 1,2 лъжички пюре, при вида на лъжицата извърта глава. Сложих и  с залъгване малко пюре и започна да се дави.
Пък и мисля, че  кърмата ми не е достатъчна вече, последния месец почти не е качила кг, макар и нощем да се кърмим минимум по 3 пъти. И на всичкото отгоре кърмя само с едната гърда. 

# 723
  • Мнения: 246
С увереност мога да заявя, че ние вече напълно се отбихме. И сега започва нова борба - решил е, че гърдите ми са негови и периодично ми бърка в деколтето да ги видел и да ги погалел. Един цицоман се очертава, направо се плаша! Ако му откажа, се сърди, а понякога сутрин, когато не ми се става, успява да ме издебне, да си "отвори маминото мляко" и да пробва дали пък не е почнало да пуска.

mimi_jobnoto, не бих отбила през лятото, защото точно преди две години имах нагледен пример за ползата от кърменето - на морето ние с баща му се тръшнахме от летен вирус, а на малкия нищо му нямаше. Иначе за откъсването не се притеснявай - кърменето отпадна, но гушкането се засили. Станал е гальовен като котенце!

# 724
  • Мнения: 2 401
Jomista, няма нищо учудващо в поведението на твоето детенце, на тази възраст те са си още в бебешка възраст и е нормално да имат такива периоди в които са основно на кърма. За наддаването изобщо не се притеснявай на тази възраст по важни са други показатели и общото състояние на детето. И бих казала, че ако имаш желание да кърмиш все още съвсем естествено е да продължите, защото кърмата все още си е много ценна храна за малките човечета.

# 725
  • Мнения: 228
Вчера се рових в нета за информация за отбиването ... искаше ми се да намеря една единствена статия в полза на отбиването на 1 годинка, обаче тъкмо обратното ... попаднах на статия, в която пише, че след годинката и по време на отбиването антителата в кърмата са повече дори ... аз се чудех къде изчезнаха моите антитела, а те в кърмата се криели, гадинките малки ...  Joy Сега сериозно ... Хора, не спирам да боледувам, отдавам го на кърменето. Явно всички витамини, антитела и т.н. отиват там и за мен не остава почти нищо.  Sad Обаче как да отбия като детето толкова обича да си цока и като растат зъбите е почти само на кърма ... Наоплаках се хубаво ...

# 726
  • Варна, морето, сините вълни...
  • Мнения: 395
Вчера се рових в нета за информация за отбиването ... искаше ми се да намеря една единствена статия в полза на отбиването на 1 годинка, обаче тъкмо обратното ... попаднах на статия, в която пише, че след годинката и по време на отбиването антителата в кърмата са повече дори ... аз се чудех къде изчезнаха моите антитела, а те в кърмата се криели, гадинките малки ...  Joy Сега сериозно ... Хора, не спирам да боледувам, отдавам го на кърменето. Явно всички витамини, антитела и т.н. отиват там и за мен не остава почти нищо.  Sad Обаче как да отбия като детето толкова обича да си цока и като растат зъбите е почти само на кърма ... Наоплаках се хубаво ...
Ама и аз това правих вчера  Joy Hug

# 727
  • София
  • Мнения: 735
Вчера се рових в нета за информация за отбиването ... искаше ми се да намеря една единствена статия в полза на отбиването на 1 годинка, обаче тъкмо обратното ... попаднах на статия, в която пише, че след годинката и по време на отбиването антителата в кърмата са повече дори ... аз се чудех къде изчезнаха моите антитела, а те в кърмата се криели, гадинките малки ...  Joy Сега сериозно ... Хора, не спирам да боледувам, отдавам го на кърменето. Явно всички витамини, антитела и т.н. отиват там и за мен не остава почти нищо.  Sad Обаче как да отбия като детето толкова обича да си цока и като растат зъбите е почти само на кърма ... Наоплаках се хубаво ...
Ама и аз това правих вчера  Joy Hug

И аз, и аз  Joy Joy Joy четох, четох... моето детенце утре почва да пълни последния месец на 2та годинка. Кога мина това време?!? И още не мога твърдо да кажа, махнахме 1 хранене, представяте ли си? Ще бъде следобедното, защото напоследък се случва да го пропуска доста често, но не всеки път. Сигурно ще бием рекорда по късно заместване  Mr. Green

Jomista, доста бях чела, писала, питала за същите неща като теб. Моето детенце не ядеше бая дълго време почти нищо. Успокоявах се с това, че до годинката кърмата може да задоволява 85-90% от хранителните нужди на детето. Е, моето така живееше. В един момент прояде, но не и за сметка на цокането (както писах малко по-горе). Вкл. продължава да си цока и нощем, поне 1-2 пъти.
Основният ми проблем беше ниският й хемоглобин. Не съм давала никакви добавки, прояде разни неща зимата (цвекло, напр.), повечко месо, и като го изследвах пак - беше в граници. Не се притеснявай, щом нямаш реални причини да отбиваш. Кърми си детенце, то ще прояде. Както си говорим с една приятелка, чието момченце, на 2г.4м, е супер злоядо - поне знаем, че суче, не е съвсем гладен. Има го и моментът, че отбиваш детето си за да яде повечко "нормална храна", а не да се "залъгва" с кърма, а то продължи да не яде, но вече го няма и другото. Така че, кърми си, все в един момент ще прояде! Сигурна съм, че децата са много по-умни от колкото ги мислим ние, и добре преценяват кога от какво имат нужда  Peace довери се на малкото си момиченце и се вслушвай в нейните сигнали Hug

# 728
  • Мнения: 8 937
Привет, привет!
Няма напускане тази темичка значи....

Моето уж отбито кърмаче последната седмица нещо взе да си възвръща интереса към сукането.  Rolling Eyes Или май в почивните дни от скука се присети.  newsm78 Не й отказвам, де. Нека си ги изживеем тези последни мигове на кърмене. То и мляко вече едва ли има кой знае колко. Все някога ще спре напълно!  Peace

Jomista , според мен твоето детенце още е много мъничко и не е удачно да отбиваш. Особено след като не са налице някакви конкретни причини. Моето дете също беше изключително злоядо и прояде задоволително едва след 2 годинки и половина, когато вече отпаднаха всякакви дневни кърмения и останаха само нощните. /тъй като се върнах на работа/. Нормално е да нямат апетит децата като са болнички.  Не си уточнила с какво храниш, но аз останах с впечатлението, че се касае за купешки пюрета. Аз бих те посъветвала да предлагаш домашно приготвено ядене.При положение, че детето хапва малки количества друга храна, освен кърмата, по-добре е това да е домашно приготвена храна, за да можеш да контролираш какво слагаш вътре и да е с максимално полезно съдържание.
За прояждането на друга храна  е важно детето да не се залъгва с кърменето. Примерно избягвай да кърмиш непосредствено преди хранене. Детето ще е залъгало глада си и няма да иска да се храни. Предлагай гърда след закуска, обяд. За тази цел използвай различни тактики на разсейване. Ето сега и времето се затопли и почват разходките. Моето дете не се сещаше за сукане навън и разходките много ми помагаха да избягвам сукането в неподходящи часове. И другото абсолютно важащо за кърмачетата правило - щом те видят седнала на дивана го приемат за недвусмислена покана за сукане. Така че доколкото е възможно избягвай да посядаш така.  Crazy


*** Lady N *** , а приемаш ли някакви витамини или други добавки? Може би е добра идея при положение, че често се случва да боледуваш?!

# 729
  • Мнения: 228
*** Lady N *** , а приемаш ли някакви витамини или други добавки? Може би е добра идея при положение, че често се случва да боледуваш?!
Не приемам добавки, нито витамини, даже в последно време съм основно на вода и 2-3 до максимум 4 часа сън на денонощие и то с прекъсвания. Рекорда на сън ми е 6 часа само с 2 събуждания и то беше преди 2 месеца.
Дайте идея какво мога да взимам.  Embarassed

П.П.На ръба на изтощението съм. Успявам малко да поошетам вкъщи, но готвенето и миенето на съдовете ги пое моя мъж ... нямам нито време, нито нерви, нито сили ...

# 730
  • Мнения: 68
Вчера се рових в нета за информация за отбиването ... искаше ми се да намеря една единствена статия в полза на отбиването на 1 годинка, обаче тъкмо обратното ... попаднах на статия, в която пише, че след годинката и по време на отбиването антителата в кърмата са повече дори ... аз се чудех къде изчезнаха моите антитела, а те в кърмата се криели, гадинките малки ...  Joy Сега сериозно ... Хора, не спирам да боледувам, отдавам го на кърменето. Явно всички витамини, антитела и т.н. отиват там и за мен не остава почти нищо.  Sad Обаче как да отбия като детето толкова обича да си цока и като растат зъбите е почти само на кърма ... Наоплаках се хубаво ...
Ама и аз това правих вчера  Joy Hug
При мен пък е точно обратното... Тази кърмаческа зима беше една от 2-те или 3-те в моя живот, през които не съм боледувала. Иначе съум си доста болнава, но сякаш по време на кърменето се закрепих. Храненето ми е сравнително нездравословно. Явно при всеки е индивидуално.
Иначе ние изживяваме нощен кърмачески бум в момента  Tired
Тази нощ сука 5 пъти и най-лошото е, че като се насуче и го сложа в кошарката реве и не ще да заспива. Зъби ли са, какво ли е, не знам...  Crazy

# 731
  • Мнения: 228
Frintezza, аз започнах да боледувам по-често от някъде 4-5 месеца. Преди това не толоква много. Но наистина е до организъм. Някои жени кърмят 3,4 години и нищо им няма.

# 732
  • Sofia
  • Мнения: 21 605
Даа, ей ме мен.  Simple Smile
И преди да забременея не боледувах, зимно време обичайно изкарвах някоя хрема, вируси-не и толкова. Сега пък даже по рядко ме хваща хремата, ето тази зима не е.
И аз съвсем нищо не пия, освен парацетамол, ако ми се наложи, не се и ваксинирам и не мога да съм полезна с идеи за добавки или подобни, за съжаление.
Та си е до организъм и начин на живот така да го кажа, не до кърмене явно.
Аз като се освестих след първите 3-4 месеца на бременността (че беше трагично положението с повръщането ми, в болница бях даже, че се бях обезводнила, вегетирах направо тогава, как оцелях и аз незнам... ooooh!) Та тогава реших да заживеем по здравословно всички в името на бебето и промених доста храненето ни. Та и на това отдавам значение, че съм по-добре от тази ми бременост и след нея.
*** Lady N ***, искренно ти пожелавам повече сън, вместо добавки!  Hug

Jomista, съгласна съм момичетата, които са ти писали вече. Не му е времето на детето, особенно щом няма наложителни причини. По мои виждания Laughing   е тооолкова мънчко още.  Hug

# 733
  • Мнения: 9 481
*** Lady N ***, напълно те разбирам-лягам не по-рано от 2ч, ставам в 7ч и имам поне 5 будения през нощта...и така съм вече 5-та година Crazy Сутрин задължително съм на кафе+кола, щото иначе не става..
Иначе не съм боледувала, като изкл. някоя друга настинка. От 3г пия рибено масло, а от няколко седмици колаген и спирулина, че нещо ме заболяха китките ( hahaha не знам на ЕГН-то ли да го отдам или на натоварване).

# 734
  • Мнения: 418
Гледам за боледуването по време на кърмене си говорите... Аз се разболявам т.е. започва да ме боли гърло винаги когато и детето е болно... като че ли организма ми "знае" кога да произвежда антитела и си ги набавя чрез мен... Така че винаги когато той се поразкиха аз почвам да "боледувам" с него... докато не се оправи  Laughing Laughing Laughing
И сега е така... Спира храненето и все иска на гърдите ми да виси ... има няма това е положението... Наскоро открих една чашка с дупки пълня я с 30 мл  мляко и така се лъжем ...но това е от няколко дни... иначе не желае да чуе друго питие освен водата и млякото на мама  Peace а е на 2 и кусур години  Laughing Laughing

Общи условия

Активация на акаунт