Бременни майки в чужбина - тема 41

  • 31 154
  • 737
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 069
Здравейте, може ли и аз лекичко и тихичко да се присъединя към вас?

Временно живея в Белгия и ако всичко е наред юли месец ще раждам тук.  Ето и едно кратко представяне - казвам се Нели, на 36 години, имам 3 прекрасни момчета и сега се надявам тайничко на розови джувки!

# 31
  • Мнения: 6
Здравейте момичета,

Случайно попаднах на вашата темичка по покана на Хирсен. Да се представя, казвам се Дани на 25г., живея в Испания и чакам първото си бебче на 30.05.2012, доктора каза че ще е момиченце.
Желая на всички лека бременност и здрави бебоци накрая,а на родилите бързо възстановяване и здрави и щастливи бебчета.

Лек и слънчев ден!

# 32
  • Мнения: 1
 welcome ДАНИ,НЕЛИ Hug Така,така,трябва да се попълва темата с нови тумбачета,че както е тръгнало на бебевалаеж ли беше,гледаш не останали бременни мами Mr. GreenНЕЛИ-мила,да са ти живи и здрави момчетата,ама дано сега с една мома да разнообразиш-то иначе като в МАЛКЪЛМ,а аз съм тръгнала да рева че сега второто пак момче.ДАНИ,ти от коя Испания си,че аз не спирам да мечтая за една дружка по-наблизо(провинция Леон)ася,пробвай с люто(чушки или каквото имаш под ръка)малко повече движение и вдигане на туй онуй,таткото да се намеси,все съм ги чувала тия начини за предизвикване на раждане,не съм пробвала-ти си знаеш Peace

# 33
  • Мнения: 6
EMA аз съм във Валенсия, много сме далече иначе можеше да станем дружки да бутаме количките заедно  Simple Smile
Ася чувала съм че една дълга разходка може да предизвика раждането,поне при братовчедка ми и още една приятелка така се случи, дано всичко мине добре и скоро да гушкаш бебенцето си  Heart Eyes

# 34
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
привет на новодошлите коремчета и лека бременност  Hug

dandelkaa, с разходките е малко сложно, защото навън има буря отново - ураганен вятър и валежи...
мога да се разхождам само из някой търговски център, а до там не мога да стигна, защото вече не мога да карам колата Rolling Eyes малкия ми натиска зверски черния дроб и не мога да се приведа напред да сменя скоростите ooooh!
сега чакам да се прибере мъжът ми, че да си взема вана - краката са ми ледени... сама ме е страх вече, не мога да излезна Embarassed

EMA ES, аз люто много обичам, но в момента се въздържам заради гъзари  Rolling Eyes
пия чай от джинджифил, хем лют, хем не въздейства там дето не трябва  Mr. Green
да вдигам тежко пак не става - заради гърба... Whistling
иначе всеки ден се опитвам да правя йога - поне така кръста не ме боли....
сега му говоря на бебето и се опитвам да го убедя да излиза baby_neutral

# 35
  • Мнения: 1
Уф,Дани-голям съм заплес-видях че си ми много надалеч-ми късмет,кво да се прави SadАСЯ,и ти ли с гъзари #2gunfire Аз даже съм за операция,ама да родя да видя кое накъде и отивам да ги махат,че мира нямам.Ох,дано по-скоро да идва бебо,и да не те мъчи много,че то и чакането си е зор Hug

# 36
  • Мнения: 9 894
ася, за второто дете - автоматик  Peace
на мен ми присветна друго - има едно объркване между гьоза и райс пейпър ролс. казали са ми, и аз съм купила rice paper, и сега не съм сигурна дали и в кръчмата, откъдето започна всичко с гьозата, не я правят с такива... всъщност бих яла с удоволствие и двете неща Simple Smile

добре дошли на новите бременни! Нели от Белгия, впечатли ме с бройката - явно батковците са отговорни хора, щом искате още деца  Hug

# 37
  • Мнения: 490
   Ася, не заклеймявай епидурала и аз като теб бях твърдо против ,но самото слизане на главичката при тесен ханш е по-болезнено( за първо раждане според лекарите) отколкото напъните при раждането. Проправянето на пътя един вид Laughing Щом не можеш да се разхождаш използвай йога топка, отпуска кръста невероятно, аз направо исках да си спя на нея. Една мама от тази тема, беше писала, че когато ти писне и вече наистина не издържаш е дошло време за раждане Mr. Green Пожелавам ти да е леко и безпроблемно Hug

# 38
  • Мнения: 2 472
Здравейте,

добре дошли на Дани и Нели! Само да вметна, че тук имам приятелка, която има 3 момчета и мъжът и искал последен напън от нейна страна за момиченце. Тя се съгласява, въпреки че е на почти 40 години и изненада-пак момче. Живи и здрави да са и , а на теб Нели ти желая от сърце да имаш момиченце!

Ася, ох, дано настъпи часа вече, че това чакане е убийствено и тази тежест, която носим също. Аз отсега съм заявила епидурал, че иначе не се издържа.Между другото това е вярно, че проправянето на пътя е болезненото, а вече напъните въобще не са. Поне при мен беше така. И като че ли няма значение кое по ред дете раждаш. Болката си съществува, после отминава и остава момента на голямата радост!
Ох, тия дни покрай празниците така се отпуснах и ядох какво ли не, че сега киселини  и кг са ми в повече.Трябва да се огранича малко.

# 39
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
аз съм купила rice paper, и сега не съм сигурна дали и в кръчмата, откъдето започна всичко с гьозата, не я правят с такива... всъщност бих яла с удоволствие и двете неща Simple Smile

взимаш някакви чиния или съд, в който да се побира листа, слагаш около 2 пръста почти вряла вода.
потапяш листа, като натискаш с пръсти по краищата надолу, че иначе се завива нагоре...
за около 10-20 сек. омеква. вадиш и слагаш плънката. колко по-топла водата толкова по-бързо омеква листа.
аз ги харесвам, че стават бързо и могат и сурови да се ядат.
правя плънка от зеленчуци и гъби, може и тофу и завивам. после топим в соев сос или някакъв друг.
не е задължително да ги правиш на пара Peace
ако плънката ти е със сурово месо или нещо такова, то тогава трябва да ги направиш на пара или да ги фритираш.

между другото с тях правя и лазаня Mr. Green само да не го прочете това някоя мама от Италия...
слагам по 4-5 листа, там където се слага една кора за лазаня. става вкусно и не толкова тежко  Peace

EMA ES, появиха се от един лют сос преди 4-5 дена Sick
взимам хомеопатия, движението помага Peace  положението е под контрол. сега се пазя Praynig

mimkis@ , имам много болезнен цикъл и винаги съм на болкоуспокояващи. проблемът е, че след това се появява главоболие, което е точно толкова силно колкото и коремните болки Rolling Eyes
затова се надявах на акупунктура и хомеопатия... ама не вярвам... с този тесен ханш Confused

# 40
  • Мнения: 279
Здравейте и от мен:)Добре дошли  на Нели и Дани!Пожелавам ви леко бременеене:)
Нели и мен ме впечатли с бройката:)))Да сtе живи и здрави,пожелавам ти и аз едно момиченце сега, че ще ти станат момчетата в повече:))))

Ася,станах тази сутрин с надеждата че като отворя форума и ще видя че си тръгнала да раждаш:(Дано не те мъчи това човече повече дни!

Аз започвам да влизам в релси по малко,днес е първия учебен ден след ваканцията на Мони.и ще ходя да я записвам в новото училище което толкова дълго чакахме:)/поне вече ще и е за последно/Днес съм запланувала да се позанимая малко с гардероба на бебчето че съвсем го зарязах,пък и малко и аз да се насладя на момента и да се отдам на мечти че на последък в това забързано ежедневие забравям понякога че съм и бременна,само дето ми тежат килцата:)))

Хайде приятен ден от мен на всички! Peace

# 41
  • UK
  • Мнения: 134
Добре дошли но новите момичета и много лека и безпроблемна бременност до края ви желая   bouquet
Честито бебенце и на Мимикаплан - да е жив, здрав и много, много щастлив малкият Юсуф.  smile3525

mimkis@ , имам много болезнен цикъл и винаги съм на болкоуспокояващи. проблемът е, че след това се появява главоболие, което е точно толкова силно колкото и коремните болки Rolling Eyes
затова се надявах на акупунктура и хомеопатия... ама не вярвам... с този тесен ханш Confused


Asyalein, искрено ти се възхищавам - явно ти е напрегнато от предстоящото събитие и все пак не позволяваш това да ти проличи - да можех и аз така... Аз също винаги съм била с изключително болезнен първи ден на цикъла и без болкоуспокояващи не можех да мина. И затова контракциите ме притесняват много. По принцип не съм лигла и като трябва да се премине през нещо, което ме плаши, се мобилизирам, но това очакване в момента просто ме взривява. Искам да се почва, че да се свършва. Имам слаба структура и малък ханш, но акушерката ме увери, че това не означава, че бебето ще се роди трудно. Не мога да я намеря сега, но имаше една статия точно за това, че тазът по време на раждане се разширява достатъчно, за да премине бебето, независимо от структурата на майката. Даваше се пример с това колко малки момичета, още самите те в пубертета и с все още развиващи се тела, успяват да родят по естествен начин децата си. Така че се надявам искрено и за теб, и за себе си, и за всички момичета които това ги притеснява, да имаме нормални раждания, които да минат по-добре и леко, отколкото си представяме  Praynig
Изпращам ти цялата си подкрепа и позитивни мисли  Hug

# 42
  • Мнения: 7
Eхо,добре дошли и от мен на новите мами. Hug Нели,супер...пожелавам ти и аз едни панделки този път(и тайно ти завиждам,че аз още ще си помечтая за футболист,а вие сте си заформили цял отбор)
Ей,Дани,Валенсия ми е близо,и все посрещам родата там,заради ефтините билети на уиз еър...може да се видим за по кафенце някой ден  bowuu...аз съм в Бенидорм.Лека и безпроблемна и на двечките...
Мами,много ви благодаря,че ме окуражавате...все ще се оправим някакси,само живи и здрави да сме...Днес загледах една кошарка на секонд хенд за 90е,ама не съм убедена,то за толкова от карефур новичка ще вземем май,много съм нерешителна... ooooh!
Иначе сега се гмуркам в и бей да видим,поне макси кози да потърсим,че то първо ще ни трябва  newsm78...
Мъжо търси работа и се отчайва милия,тази криза си е криза...или поне в нашия район... Sick
Лек и приятен слетобед ,мами... Hug

# 43
  • Мнения: 0
хей
добре сте дошли Дани и Нели, желая ви безпроблемна и лека бременност
Дани, Дани къде точно във Валенсия се подвизаваш Simple Smile
Ася хайде с теб сме(направо не ти завиждам и не искам да съм в твоето положение мен чакането така да ме изнервя) трябва да излезе вече малкия мушморок, леко и безпроблемно раждане
Ема нищо не разказахте,как си изкарахте по празниците с Биби
Дидка ми обаждай се де ако идваш насам, а за кошарка разгледа ли в segundamano от време на време изкачат добри оферти,а ако не в Toys R Us има от згъваемите за по 40-50Евро, ние нашата я взехме от магазин за втора ръка за 50Е дървена и масивна. За работата само няма да се отчайвате,положението е ходидо навсякъде. и моя мъж търси,все ще излезе нещо. прегръдки за всички

Последна редакция: вт, 03 яну 2012, 18:02 от geryto_vlc

# 44
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076

Asyalein, искрено ти се възхищавам - явно ти е напрегнато от предстоящото събитие и все пак не позволяваш това да ти проличи - да можех и аз така...

да ти кажа някакси от болките не ме е страх толкова - все пак всеки месец ме посещават... страх ме е от лекарите Sick
страх ме е от всички спринцовки, игли, катетри и прочие интервенции, които могат да бъдат приложени върху мен Tired това е нещо, което ме хвърля в първична паника...  Embarassed
иначе какво да ми е напрегнато - аз нищо не мога да направя в момента Crossing Arms не се хабя за неща, които не мога да повлияя Simple Smile
само сега се чудя, ако ме сложат на окситоцин, а шийката на матката не се отвори, какво правят? режат ли? newsm78

_Didkata_,  аз си взех втора ръка легло, което може да стои самостоятелно, може и към нашето легло да се прикрепва за 50 Е и ми се струваха много  newsm78
бях намерила икейски легла втора ръка за по 10 Е.... ама те не стават за закрепване към нашето легло и се отказах от тях...
та 90 Е... незнам, икейските нови са по 70Е Thinking
иначе макси козитата държат цена Confused

lyuckanova , аз имах толкова хубава бременност, без проблеми и честно ти казвам - писна ми вече...
не мога  да се завъртя в леглото вече ooooh! ако успея да се завъртя, то завивката е изчезнала, мъжът ми се налага да ме завива ooooh! просто ми идва всичко малко повече... Rolling Eyes вкъщи нищо не мога да свърша, всичко ме боли и много ме мързи  Rolling Eyes
чакам и аз с нетърпение малкия мъж да се появи ама ей на - кюта си...

Общи условия

Активация на акаунт