Philips - Lumea - фотоепилация

  • 644 388
  • 3 051
  •   2
Отговори
# 1 320
  • Мнения: 12 724
Не знам аз ли се моткам много или е защото не съм никак дребна, но на мен 20 минути не ми стигат само за подбедриците...

# 1 321
  • София
  • Мнения: 179
Здравейте!
Извинявам се, ако сте отговаряли 100 пъти, но не мога да се върна 88 страници назад. Прегледах последните 10.
Разликата между модели BRI950/00, BRI953/00 и BRI959/00 само в приставките ли е? Може ли с епилатор с една приставка (примерно за лице) да се минава и интим?
Има ли някакво грандиозно подобрение в BRI моделите или същата работа върши SC2005/00, или SC1995/00 например?
Благодаря предварително на всички, които ще се включат. Flowers Hibiscus

# 1 322
  • Мнения: 22 865
Аз имах 1995 и се минавах навсякъдв с него.Сега съм със 1997 и определено ме дразнят тези сензори, защото на интим най-редовно ми дава , че степента ми е висока, даже на 1!!! Изхитрих се и не допирам плътно приставката в частта с прозорчето със сензора,  а го държа близо до кожата.Но това отнема време и е трудно.

Последна редакция: ср, 31 яну 2018, 08:27 от ДХ3

# 1 323
  • Мнения: 3 118
Здравейте!
Извинявам се, ако сте отговаряли 100 пъти, но не мога да се върна 88 страници назад. Прегледах последните 10.
Разликата между модели BRI950/00, BRI953/00 и BRI959/00 само в приставките ли е? Може ли с епилатор с една приставка (примерно за лице) да се минава и интим?
Има ли някакво грандиозно подобрение в BRI моделите или същата работа върши SC2005/00, или SC1995/00 например?
Благодаря предварително на всички, които ще се включат. Flowers Hibiscus

Принципно ей тук можеш да сравняваш отделни модели, отгоре има една отметка "сравни" - избираш които и колкото искаш
https://www.philips.bg/c-m-pe/hair-removal/ipl/all#filters=LUMEA … egory.p-grid-icon

Моите наблюдения са, че основните разлики са следните
-кабелни, безкабелни
-една или повече приставки - разликата е в големината на прозорчето и добавяне на стъкълце със защита (примерно за лице)
- извитост на приставките - за по-добро прилепване към кожата (пише, че неизвитите обхващат около 70% от кожата, докато извитите около 95%)
- ръчен и автоматичен сензор за цвета на кожата.

# 1 324
  • Казанлък
  • Мнения: 17
Здравейте,

Искам да ви питам, дали някой е получавал сърбеж след фотоепилирането.

След първото святкане нямах никакъв проблем. Две седмици по-късно си се насвятках отново и на следващия ден започнаха да ме сърбят ръцете и краката, не много силно, но отмина за ден-два /реших, че съм се изприщила от нещо друго/.
В събота ми беше ден за трета процедура на ръце и си ги минах с фотоепилатора. На следващия ден започнаха да ме сърбят. Имаше ситен обрив, който при разчесване се подуваше и сърбежа се усилваше. В неделя трябваше да мина и краката и го направих със страх, че може и там да се изприщя. Естествено, на следващия ден и те започнаха да ме сърбят и беше направо побъркващо. Вече е трети ден от процедурата на краката и сърбежа е намалял, но не е изчезнал напълно/ръцете днес вече са добре/. Като се загледам по-внимателно виждам, че има косъмчета, които са под кожата и не могат да пробият. Като разчеша точно там се подува. Вижда се само малка черна точица под кожата. По принцип след епилиране винаги са ми излизали много подкожни косъмчета. Та сега се чудя как тези косъмчета ще успеят да окапят?

# 1 325
  • гр.София
  • Мнения: 2 757
Аз ползвам моя фотоепилатор от май месец.
След всяка процедура до няколко часа кожата ми се зачервява точно където е святкана и започва да сърби, на 2-3 ден и отшумява, но ми остават петънца от святкането, в понеделник се святках и вече съвсем леко ме засърбя на другия ден, петна няма вече, явно кожата привикна към процедурата.

Последна редакция: ср, 31 яну 2018, 14:13 от desivalko_

# 1 326
  • Мнения: 29 324
Пробвайте на по-ниска степен.  Peace

# 1 327
  • гр.София
  • Мнения: 2 757
Пробвайте на по-ниска степен.  Peace
да, аз започнах на 2 степен, вече святкам на 4та  Grinning
да допълня, че съм супер доволна, косми не останаха  Mr. Green а не е кат да нямах  Grinning

# 1 328
  • Варна
  • Мнения: 2 263
И аз мисля, че степента ви е висока и затова се получават тези сърбежи и червени петна.По принцип не трябва да има нищо такова.Аз съм с много светла кожа и тъмни косъмчета и се минавам по краката и ръцете на 5 степен и изобщо не ми остават никакви червени петна.Намалете степента, защото тази явно е много силна за кожата ви.

Косъмчетата, които изглеждат като черни точици ще си израснат и след това ще опадат.При мен съм засичала, че опадват около 9-10 ден след процедурата.Нарочно в началото ги оставях да израснат, за да вида кога и колко точно падат.

# 1 329
  • Казанлък
  • Мнения: 17
Смарт сензора ме изкарва на 4-та степен, само на някой места на 5-та.
Аз святкам навсякъде на 4-та. Само на сгъвката на коляното, на сгъвката на ръката и на бикини зоната усещам малко по-силно боцкане.
На същия ден от процедурата нямам проблем с кожата. Сърбежа започва на следващия ден /най-вече на ръцете до лактите и на краката до колената, точно където по принцип си ми излизат най-много подкожни косъмчета/.
Просто забелязах, че сърби на местата, където има подкожни косъмчета и се притеснявам, че те няма да могат да излязат и да си окапят както става с другите косми.

Следващата процедура ще направя на 3-та степен.

# 1 330
  • Варна
  • Мнения: 1 571
Сърбежа може да е от леко изгаряне на кожата, за това пробвайте на по-слаба степен и мажете с нещо след процедурата. В студио са ме мазали с Пантенол, за това и след Лумеа пак него си ползвам. Ако пропусна съм усещала лек сърбеж. За подкожните не се притеснявай, ще изчезнат и те когато пробият кожата и излязат.

# 1 331
  • Мнения: 78
Здравейте, и аз реших да си закупя фотоепилатор, радвам се че открих темата, защото имам много въпроси чиито отговори ще намеря тук. Ще се радвам на съвети от по опитните Simple Smile

# 1 332
  • Мнения: 78
Колко процедури са необходими за да започне да се вижда ефект?

# 1 333
  • Мнения: 22 865
Колко процедури са необходими за да започне да се вижда ефект?
При всеки различно, но поне 3бр.

# 1 334
  • Мнения: 12 724
Колко процедури са необходими за да започне да се вижда ефект?
То за виждането на някакъв ефект - при повечето още след първата има разлика, но е далеч от задоволителен ефектът де. Сега, под ефект нямам предвид нещо веднага, след две седмици някъде или поне десетина дни се вижда че някои от космите просто не растат вече и стои като плешиви петна или просто са по-редки.
А колко броя - наистина при всеки различно, дори при един и същ човек различните зони може различен брой да искат.

Общи условия

Активация на акаунт