Колко струва да бъдеш добре поддържана жена?

  • 8 525
  • 54
  •   1
Отговори
# 45
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
Тъкмо си мислех да напиша какво ми се иска да правя и _mira_ го написала Grinning
Ще ми се обаче обезкосмяването да е веднъж завинаги, ще ми се и малко силиконови цици, и от онова, дето се слага в устните, но не силикон, а някакъв воден гел, който след1-2г изчезва, та няма опасност от трайно загрозяване Mr. Green, нямам нищо против и перманентен грим на устните, може и малко запълване на бръчици,искам изтегляне на малко мазнинки тук-там, справяне с целулита, някой и друг изкуствен кичур за обем и дължинка.... Май големичка стана сумата Wink
А истината е - обезкосмяване в къщи, фризьор веднъж на 2-3 месеца,маникюр и педикюр също у дома, 2 червила и 3 молива за устни, с които получавам безброй оттенъци и се случва да ме питат кой номер ми е червилото Simple Smile, спирала ползвам по половин година, тук Бог е бил дащен, имам много дълги и извити мегли. Малко руж,няколко нюанса, който става и за сянка. Гимнастиката - с количкатяа и двете деца до 5етаж без асансьор.

# 46
  • Sofia
  • Мнения: 6 934
В някои отношения съм много икономична:
не се боядисвам, не правя сешоар, подстригване 2 пъти годишно -14 лв.
на козметик не ходя, кожата ми е чиста, не съм много окосмена - епилация вкъщи
Маникюр не нося откакто имам 2 деца - само за рождения ми ден и Нова година си отглеждам дълги нокти и сама ги правя.
масаж - когато се сетя, по 15 лв.
козметика - откакто спрях да купувам скъпи кремове (алергична съм) и се спрях на ЕЛея съм смешно евтина, скоро ще мина на студено пресован зехтин с тази суха кожа...
За декоративна козметика май ръся 100 лв месечно.
НАй-много харча за дрехи, обувки, всеки ден се прибирам с нещо ново  Embarassed Не искам да ги смятам.
не спортувам, мисля да ходя на танци или пилатес, ще добави около 40лв. към сумата за поддръжка.

# 47
  • София
  • Мнения: 3 981
Тъкмо си мислех да напиша какво ми се иска да правя и _mira_ го написала Grinning

Казала съм си , докато мога, ще се възползвам от колкото може повече неща! Поне като се гърча, да знам, защо Sick

# 48
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 824
И аз съм по домашната поддръжка - педикюр, маникюр, епилация, маски на лицето - у дома.
Пари давам за:
- фризьор - 5-12 лв средно на 3 месеца, зависи какво правя (само подстригване например ми е 5 лв, стрижа се не повече от 6 пъти годишно).
- декорация на маникюра - средно 8-12 лв месечно
- козметика за домашна употреба (бяла и декоративна) - средно 15-20 лв месечно.

Това е от мен Simple Smile

# 49
  • Мнения: 4 371
мисля да ходя на танци или пилатес...

Идвай при нас Flutter

# 50
  • Мнения: 126
И аз да се отчета:
*фризьор - веднъж месечно 50 лв. /връхчета, боядисване, сешоар/. През другото време сама си оформям косата у дома - с 2-3 четки, сешоар, преса, серум и пяна.
*козметика за коса - около 20-30 лв. на месец. Ползвам стандартни продукти от рода VO5, L'oreal, Gliss Cur. Ползвала съм няколко пъти и по-скъпа козметика, но ефектът е същият. Правя си и домашни маски като се сетя - мед, зехтин и вит.А.
*козметик - не ходя. 3 пъти през живота си се излъгах - толкова зле никога не ми е била кожата - раздразнена, на петна, на пъпки /които преди това съм нямала/.
*лице - ползвам крем и лосион на Ив Роше, много съм доволна. Около 35лв за 2 месеца
*декоративна козметика - средно 20лв. на месец, не се цапотя много, пудра и фон дьо тен изобщо не ползвам
*фитнес, масаж - като остане време, лошото е, че обикновено няма кой да гледа детето и средно ми се пада 1 фитнес седмично и 1 масаж месечно - това е 35лв. общо
*депилиране - у дома всичко
*маникюр - по-скоро поддръжка на нокти, защото такъв нямам - пак у дома
*дрехи - 2 пъти годишно с мъжа ми си гласуваме бюджет за сезона /м/у 500 и 1000лв./ и тогава си накупувам всичко необходимо. Иначе мразя да ходя по магазините, а и време нет!

# 51
  • Мнения: 6 164
Не мога да кажа с точност. Доста харча за козметика, най-малкото защото като ми попадне каталог на Avon, сякаш задължително поръчката ми трябва да е 40-60лв. Не че не мога да мина без тези неща, по-скоро го правя от глезотия. Rolling Eyes Само за косата не знам колко отива, слагах си кичури в Магама, бои, маски за коса, пяна, лак, шампоани, балсами, серуми за краища... различни маски за лице и кожа, кремове, лосиони, сто вида мазилца за нокти... И това е само поддържаща козметика, както я наричам, макиажната отделно... Не мисля, че една жена обаче има нужда от всичко това, за да се нарече "поддържана" и липсата на толкова неща не може да я оправдае. Без тези неща пак мога да изглеждам добре, просто обичам да имам от всичко, дори да не го ползвам... Половината от нещата съм ги пипнала 2-3 пъти и повече не. Sad По тази причина постоянно хвърлям цели червила, които вече са поостаряли, или пълни тубички. А не може да се каже, че ми е по джоба да го правя... Трябва ми психиатрична помощ. Tired
На фризьор естествено ходя, защото сама не мога да се подстрижа, но маникюра си оправям сама, както и епилацията. Само солариумът ми е разход за навън.

# 52
  • София
  • Мнения: 4 272
Да видим и при мен как стоят нещата:
- козметичка, веднъж месечно - 30 лв. - кола маска на цялото тяло
- фризьор, веднъж месечно - 6 лв.
- гел за почистване на лице, пак ми стига за 1 месец - 7 лв.
- тоник за лице - купувам евтин около 1,50 лв.
- лосион за тяло - 9 лв.
Това са задължителните месечни разходи. Крем за лице купувам веднъж на 3 месеца, червила - също. Шампоан и балсам за коса - също. А спирала - веднъж на 6 мес. Маникюр и педикюр сама поддържам. Косата още не я боядисвам, защото нямам бели косми, но след някоя и друга година и това ще се вмъкне като разход.

# 53
  • Мнения: 1 708
Фризьор - на 2 месеца боядисване - 20 лв
Маникюр - правя си го сама но на два месеца ходя задължително - 10 лв.
Козметик - почистване на лице - два пъти в годината през другото време я поддържам само - 20 лв.
Кола маска - правя сама епилация
Козметика - минимум 40 лв. на месец
Дрехи - около 50 лв на месец

# 54
  • Мнения: 2 596
И аз съм по домашната поддръжка - педикюр, маникюр, епилация, маски на лицето - у дома.
Пари давам за:
- фризьор - 5-12 лв средно на 3 месеца, зависи какво правя (само подстригване например ми е 5 лв, стрижа се не повече от 6 пъти годишно).
- козметика за домашна употреба (бяла и декоративна) - средно 15-20 лв месечно.

Ти си го написала вместо мен. С тази разлика, че се стрижа всеки месец и фризьора идва у дома за 3 лв.

Общи условия

Активация на акаунт