Дело за издръжка

  • 78 909
  • 753
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 7 779
bongo_2007 , друже - малко са бащите като теб, които си искат децата. А друг е въпросът и какво искат децата. Лятото останах без работа и обсъдих с моите варианта да отидат при баща им, защото ако така продължеше по-дълго щеше да е мъка за всички ни. Нямаш си на идея какви сълзи и сополи бяха,истерии големи. Децата бяха готови да се откажат от всичко,което им трябва само за да са с мен. Така че нещата не са толкова прости. Peace
дружке , знаеш ли че децата се привързват повече при този родител ,при който са всекидневно. просто такава е психиката , така свикват. при мен се наблюдава същият ефект - не иска да се отдели от мен и това си е. знам че не съм цвете , но това е реалността. почти съм сигурен ,че ако беше при майка му тогава щеше да е привързан към онзи дом и нямаше да му се идва при мен.

# 46
  • Мнения: 97
Ако родителя взима малко пари - нормално е да дава малка издръжка, но ако взима много пари - тогава какво правим? Никъде не намирам отговор на този въпрос, което ме притеснява?
И коя е тази съдиика, която ще ми определя жизнения стандарт на детето ми? И по кои тарифи ми изчислиха 100лв. или 170лв.? Те кво слагат като разход за тези пари? Едно ядене на детето и го връзваш вънка да пасе? Егаси.
Възмутена съм.
до тук разбирам че със 100 лв издръжка ти не може да се справиш. или греша ?
като не можеш тогава защо не дадеш детето да го гледа баща му (ако го иска ) ? хем ще е по-добре там , хем няма да му липсват много неща , хем .... нека да го мисли баща му.
съда взима под внимание ,относно нуждата на детето, нещата без които не може да израства дадено дете. нещата които са му жизнено необходими. това че ти си решила за празника да поканиш 10 деца не е от особена важност. вероятно съда така го тълкува. а и ти след излизане на решението му може да го оспорваш.  сега си решила да поканиш 10 деца. ами ако ти скимне да поканиш 100 ? и с това ли съда трябва да се съобразява ? ами ако си решила детето да го правиш космонавт , а него въобще да не му е присърце  това ? и за това ли законите и бащите са виновни ?

Драги, глупостите ти са ужасни!
Детето ми не е предмет за да го пращам тук и там - то е с мен и само с мен откакто се е заченало!!!! Аз не мога да си играя с психиката на детето ми, както всяка майка може да разбере това, но явно на бащите им куца тази част - че децата имат психика.
И още, драги ми, нормално е детето ми да има 10 приятелчета! И аз излагам РЕАЛНИ неща, ако са ти понятни на теб тези работи. Не говоря глупости и измишлъотини за разлика от теб.
Като те слушам не мога да повярвам, че гледаш и се грижиш нормално за дете, ама ако е така - good luck на детето ти.

# 47
  • Мнения: 7 779
Драги, глупостите ти са ужасни!
Детето ми не е предмет за да го пращам тук и там - то е с мен и само с мен откакто се е заченало!!!! Аз не мога да си играя с психиката на детето ми, както всяка майка може да разбере това, но явно на бащите им куца тази част - че децата имат психика.
И още, драги ми, нормално е детето ми да има 10 приятелчета! И аз излагам РЕАЛНИ неща, ако са ти понятни на теб тези работи. Не говоря глупости и измишлъотини за разлика от теб.
Като те слушам не мога да повярвам, че гледаш и се грижиш нормално за дете, ама ако е така - good luck на детето ти.
драга, и моето дете има приятелчета. и те са поканени за празника му. и моето дете има нужда от дрехи , обувки , развлечения. и моето иска зелено и червено училище ,компютър , лекарства. но това не е проблем на съда. аз съм длъжен да се справям с  това (доколкото е във възможностите ми) , но не обременявам съда с това. не обвинявам и другият родител. може би в това е разликата между мен и теб.  newsm78

# 48
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
bongo_2007 , друже - малко са бащите като теб, които си искат децата. А друг е въпросът и какво искат децата. Лятото останах без работа и обсъдих с моите варианта да отидат при баща им, защото ако така продължеше по-дълго щеше да е мъка за всички ни. Нямаш си на идея какви сълзи и сополи бяха,истерии големи. Децата бяха готови да се откажат от всичко,което им трябва само за да са с мен. Така че нещата не са толкова прости. Peace
дружке , знаеш ли че децата се привързват повече при този родител ,при който са всекидневно. просто такава е психиката , така свикват. при мен се наблюдава същият ефект - не иска да се отдели от мен и това си е. знам че не съм цвете , но това е реалността. почти съм сигурен ,че ако беше при майка му тогава щеше да е привързан към онзи дом и нямаше да му се идва при мен.

 За съжаление тук бъркаш. И сега понякога не искат, защото тате само им се карал,пошляпвал, сърдел се за всичко. Съобразявал се с техните желания само пред чужди хора и т.н и т.н А и вече с теб обсъждахме въпроса, че той има възможност да ги вижда по-често,предложих такова споразумение, но отговорът му беше "Благодаря,стига ми-няма нужда от повече". newsm78

# 49
  • Мнения: 97
Драги, глупостите ти са ужасни!
Детето ми не е предмет за да го пращам тук и там - то е с мен и само с мен откакто се е заченало!!!! Аз не мога да си играя с психиката на детето ми, както всяка майка може да разбере това, но явно на бащите им куца тази част - че децата имат психика.
И още, драги ми, нормално е детето ми да има 10 приятелчета! И аз излагам РЕАЛНИ неща, ако са ти понятни на теб тези работи. Не говоря глупости и измишлъотини за разлика от теб.
Като те слушам не мога да повярвам, че гледаш и се грижиш нормално за дете, ама ако е така - good luck на детето ти.
драга, и моето дете има приятелчета. и те са поканени за празника му. и моето дете има нужда от дрехи , обувки , развлечения. и моето иска зелено и червено училище ,компютър , лекарства. но това не е проблем на съда. аз съм длъжен да се справям с  това (доколкото е във възможностите ми) , но не обременявам съда с това. не обвинявам и другият родител. може би в това е разликата между мен и теб.  newsm78
Абе кой иска да си прилича с теб, бе?
Аз не желая моето дете да прилича на твоето и въобще не ме интересува мен твоето от какво има нужда и ти какво можеш да му дадеш! Ти как си живееш живота мен въобще не ми е приоритет да го мисля - ти ако искаш и можеш и на палма да живееш - аз не съм отговорна за теб!!!! Но съда е отговорен за определяне на издръжка и как се чувства едно дете! -
Омръзна ми от глупостите ти - аре не ми отговаряй

# 50
  • Мнения: 7 779
Но съда е отговорен за определяне на издръжка и как се чувства едно дете! -
Омръзна ми от глупостите ти - аре не ми отговаряй
той ти я е определил вече. ако не ти изнася може да възразяваш пред него , а не да ревеш тук.

# 51
  • Мнения: 97
ПРИЗОВАВАМ НЕДОВОЛНИТЕ ОТ ИЗДРЪЖКИТЕ МАМИ НА БУНТ! Wink

# 52
  • виртуално
  • Мнения: 2 861
Извинявам се за спама, но неиздържах:

Бонго, аз съм позитивен човек и принципно не съм настоена негативно към БНД.
Каквото е било е минало, а трябва да гледаме напред.
Но твоят типично мъжки начин на разсъждение, на опозиция срещу мнението на други ме кара да си припомня защо и как се разделих с БНД и защо вече съм щастлива.

pitan4ica - успех  Peace
Аз нямам издръжка, дава ми когато и колкото прецени, в повечето случай около 100лв на месец.
Но и да не ги даваше щях да се оправя някак, спокойствието на детето ми  е по-важно.
Разбирам, че в случая въпроса е и принципен, но струва ли си нервите, които ще изхабиш.

# 53
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 Няма смисъл да се ядосваш с него, аз вече го установих. Ако решението на съда не ти харесва,можеш да го обжалваш. Това е, БНД се държи като идиот,но децата вече са големи и го разбират. Ще ми бъде много лесно да ги накарам да го намразят и да не искат да го виждат въобще,но не съм такава. Надявам се да си намери свястна жена,която да го накара да разбере, че егото и желанията му не са на първо място. Уви, за сега си намира такива като него.

# 54
  • Мнения: 97
Мила, струва си. За доброто на детенце всичко си струва....Повярвай ми, за моето дете съм минала през ада и пак ще го направя ако трябва....
Така, че една борба за детска издръжка е нищо работа, но пък с нея помагаш на твоето собствено дете, за да се чувства то по-добре.
Не трябва пасивно да гледаме на този проблем и да се примиряваме.

# 55
  • виртуално
  • Мнения: 2 861
...

Последна редакция: нд, 05 фев 2012, 20:59 от Рапунцел

# 56
  • Мнения: 1 213
Защо всяка се притеснява, че ако поиска по-висока издръжка, ще я обвинят в алчност (поне такова усещане имам)?
Никак дори не се притеснявам и грам не ми дреме кой в какво ще ме обвини. Аз си поисках висока издръжка. И не я получих.  Sad Доходът на нашия БНД е в сивата икономика и недоказуем, за съжаление.

Последна редакция: нд, 05 фев 2012, 18:59 от Cameron

# 57
  • Мнения: 54 347
Явно имаме различни възгледи за доброто на детето.
Аз не съм се примирила, просто се справям добре сама и не искам да завися от друг, който и да е той.

Рапунцел , кому е нужна тази гордост ? Thinking
Защо правиш икономии на БНД и го освобождаваш от задължения към детето , което е негово ?

И аз се справям добре сама , но след като детето ми има жив и здрав баща , не мисля да му правя услуга и да му облекчавам и без това безгрижния живот ! Naughty

# 58
  • виртуално
  • Мнения: 2 861
...

Последна редакция: нд, 05 фев 2012, 20:59 от Рапунцел

# 59
  • Мнения: 54 347
Е , ти си знаеш . Peace

Общи условия

Активация на акаунт