Проблем със сърцето

  • 4 483
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 0
Здравейте!Много се радвам,че попаднах на тази тема,защото се нуждая някой да сподели опита си с мен.Почти на 23 години съм.От около 11-12 години веднъж-два пъти в годината сърцето ми излиза извън ритъм и пулсът ми е стигал 200 удара в минута.Само два пъти се е случвало от физическо натоварване,всички други пъти съм получавала пристъпи ей така-от нищото!Бие като лудо 5-10 минута и внезапно се нормализира.Като малка ми откриха много мъничък пролапс и преписваха пристъпите на него.Но последната половин година 3-4 пъти се случи да изляза извън ритъм,поуплаших се и реших да сменя кардиолога,при когото ходех 10 години.И познайте какво-другият кардиолог,след като обстойно около 20 минути ми разгледа на ехографа сърцето,заяви,че нямам никакъв пролапс!Или съм го била израстнала,или съм била грешно диагностицирана заради по-стара апаратура.Каза,че не би трявало да се дължи на щитовидната жлеза,тъй като при проблеми с нея ежедневният пулс е над 110-120 удара в минута,а моя си е в нормата-около 70.Накрая заключи,че всичко се дължи на вегетативната нервна система и ми предписа мента,маточина и валериан.В никакъв случай не мога да се определя като нервен човек,още по-малко не мога да си представя как 11-годишно момиченце може да има проблем с нервите.От какво друго може да произтича този проблем?С приятеля ми правим планове за бебе,но адски много се тревожа един ден живот и здраве като забременея да не получа такъв пристъп и бебето да пострада  Много бих искала да чуя вашите съвети,мнения и преживявания!

# 1
  • Мнения: 2 480
Изкушавам се да Ви възразя. 11г. дете може да има проблеми с нервите. Не е прекалено често срещано явление, но се случва. Не мога да се ангажирам с мнение дали проблемът Ви със сърцето е на нервна почва или не. Аз например имам задух, който е на нервна почва от 18г. възраст. Tова беше доказано със съответните изследвания.

За Вашия проблем със сърцето можете да попитате и тук:

puls.bg

# 2
  • София
  • Мнения: 7 990
Посетете ендокринолог, понякога сърцебиенето може да се дължи на проблем с щитовидната жлеза. Той ще ви прегледа, ще назначи изследвания, които така или иначе са желателни и при планове за бебе.

# 3
  • Мнения: 0
Да,мисля да посетя ендокринолог.Иначе в този сайт puls.bg не ми отговаряха много адекватно...

# 4
  • SA
  • Мнения: 3 196
Milinkaa , според мен е много възможно да получаваш пристъпи на суправентрикуларна пароксизмална тахикардия. Всъщност това може да се каже със сигурност, ако ти бъде направена кардиограма по време на пристъп. По- малко вероятно ми се струва вече десетина години да имаш ендокринно заболяване, което да е останало недиагностицирано до момента.

# 5
  • Мнения: 0
kameloth,да така е,пароксизмална тахикардия е,тъй като е пулс над 150,а под 150 вече е синусова,въпросът е какво я предизвиква,дали наистина е на нервна почва...Вторият кардиолог ми обясни,че най-вероятно е в следствие на отделяне на голямо количество адреналин.Всяка година ходя на кардиолог,правят ми електро-кардиограми и ме гледат на ехограф и нищо,казват,че на самото ми сърце нищо му няма.

# 6
  • SA
  • Мнения: 3 196
Milinkaa , при някои хора с такава пароксизмална тахикардия не могат да се установят причините, които я предизвикват. Мисля, че трябва да се обърнеш към компетентен кардиолог, който да ти обясни какви фактори могат да предизвикат пристъпи и какво да правиш по време на пристъп, да прецени дали се нуждаеш от медикаментозно, или друго лечение в извънпристъпните периоди.

# 7
# 8
  • ☀️София / London🌂
  • Мнения: 3 431
Посетете ендокринолог, понякога сърцебиенето може да се дължи на проблем с щитовидната жлеза. Той ще ви прегледа, ще назначи изследвания, които така или иначе са желателни и при планове за бебе.
Напълно съм съглана с Милинка. Аз също имах подобен проблем. Благодарна съм на кардиолога който ми отвори очите от къде може да идва проблема ми (след дълго ходене по мъките и много лекари, според които ми нямаше нищо)
 Успех !!!

# 9
  • Мнения: 1 095
Имала съм проблеми с щитовидната жлеза и пулсът ми е бил 100 удара /постоянно/.
Имах и два пристъпа на пароксизмална тахикардия с пулс 200. Надявам се да съм преодоляла този проблем благодарение на прекрасните лекари от НКБ.

# 10
  • Мнения: 0
Като минат студовете тези дни ще отида да си направя изследвания на щитовидната жлеза и ако и там вече няма проблем ще се ходи до София!Днес отново получих пристъп,докато си бях в нас Sad Обичайното-за 5-10 мин. 200 удара в минута...Ходила съм при няколко кардиолога,като единият е с много добро име в Пловдив,той ме гледа за ВПВ синдорм,но нищо...

# 11
  • Мнения: 1 095
За да се види ВПВ-то, кардиограмата трябва да е правена в момент на пристъп. Щом толкова бързо минават пристъпите, незнам дали си успяла да го хванеш? При кой кардиолог ходиш в Пловдив? Аз също съм от Пловдив, но ходя в София. Все още не съм се спряла на кардиолог в Пловдив, който да се занимава основно с ритъмно-проводни нарушения.

# 12
  • Мнения: 0
Pi pi,последно бях в Пълмед при д-р Гълъбов.Отдели ми доста време,зададе ми много въпроси,обясни ми,че едва ли имам проблем с щитовидната жлеза,тъй като при нея е характерно всекидневният пулс да е над 100,а моят е в нормите около 70 удара в минута,но въпреки това ще си изследвам хормоните.Накрая каза,че явно от малка имам дисбаланс на вегетативната нервна система,но аз тук прочетох някои неща за ВПВ синдром,които малко ме притесниха Sad Преди пристъпите ми се случваха веднъж в годината,но последната половин година зачестиха-всеки месец...

# 13
  • Мнения: 1 095
А как преодоляваш кризите? Не ходиш ли в спешното? Аз съм имала два пристъпа и след втория, от интензивната кардиология на УМБАЛ ме насочиха за аблация в НКБ.

# 14
  • Мнения: 0
Ами с дълбоко дишане,"напъване",пиене на студена вода,но ако трябва да съм честна не знам дали те спират пристъпа или той от само себе си.До болница не съм стигала,да чукам на дърво,заради кратката му продължителност,но си е голям стрес за секунда да ти се вдигне пулсът от 70 на 200.

Общи условия

Активация на акаунт