Успешно "олежани" бебета - 2 тема

  • 37 035
  • 737
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 165
Дива все едно прочетох и за моето дете LaughingКакво е това да лежи и да гука??Мама трябва да е маимуна за да има усмивки WinkВече съм готова за работник в цирка hahaha
Слави и Иво много гукаше,после по едно време спря и издаваше само звуци от рода на ЪЪЪЪЪ...Сега вече и такива звуци няма само пищи,кога от кеф,кога че нещо не му е угодно,абе писаците са достатъчни понякога да ми изкара акъла...От няколко дни му повтраям  ма-ма,а тои ми вика ДЪ... Joy

# 16
  • Варна
  • Мнения: 729
Заза -  ти пък мама, дай го на някоя от бабите за ден и ще видиш как ще те уверяват, че е проговорил, но е каза БАБА hahaha hahaha hahaha

Славче предполагам скоро ще и мине и пак  щеси загука Hug 

Дива  права си Hug

аз отново подхванах темата за туй пусто захранване, защото исках да я коментираме, тепърва започвам да чета, а ценя мнението и информацията, която мога да получа от всяка една от вас. Освен това съм любопитна и искам колкото може повече гледни точки.  Мисля повечето са на тази вълна и можем да сме си полезни.Цитирам какво съм чела , защото нямам опит и това е информацията, която мога да споделя. Жалко , че няма да се получи дискусия.  А че подобни неща стават причина за раздори е направо нелепо. 

# 17
  • Мнения: 146
Милла, защо да не се получи дискусия, ако се спазват правилата за толерантност към мнението/решенията/ на другия, ако просто всеки споделя опита си или информацията, с която разполага, или мнението си или решението си, без да го натрапва. Ето аз какво съм решила - ще захраня незабавно след като навърши 5 месеца със зеленчуково пюре, най вероятно картофено, след това ще въведа другите зеленчуци, след което каша и накрая плодове. Така съм решила защото подозирам, че ако почна от нещо сладко после няма да иска зеленчука. След това месото, след него жълтъка и т.н. Сокчета - най накрая, защото дразнят стомахчето. И това със сокчетата не ми е много ясно - пише, че до 8 м. плодовете, с изключение на банана трябва да се варят и да се дават като пюре, ами кви са тия сокчета newsm78Все си мисля че са прясно изцеден сок или греша вероятно има някакви готови. До там още не съм стигнала с четенето, но има време Blush С нашата педиатърка сме на абсолютно еднакво мнение с изключение на жъртъка. Тя иска да го въведа по рано, но няма да я послушам. Просто така ми подсказва интуицията. А тя никога не ме е подвеждала когато става въпрос за детето ми.
Айде, че се улях. По добре питай каквото те интересува или притеснява, че така можем да си пишем до сутринта Simple Smile   

# 18
  • Sofia
  • Мнения: 1 710
Здравейте, момичета!

Ако знаете какъв ужас преживях вчера...   newsm45 Цял следобед бях в Пирогов със Софи - премазах й палеца на лявата ръка на пантата на вратата. Като видях какво съм направила, направо ми идваше да се хвърля от 6-ия етаж... newsm45 newsm45   Докато стигнем от стаята до дневната направихме пътека от кръв, пръстчето й висеше наполовина по средата на нокътя. Не мога да си простя какво причиних на детето си, хем уж винаги внимавах точно затова, да не я прищипя с вратите и ето че кошмара ми се оказа действителност. В паниката си увих пръста й с две кърпи, тя милата реве и вика "Мамо, имам болка! Мамо, имам болка!", а аз се чудя на кого да се обадя и какво да направя - бебето реве в шезлонга гладно, мъжът ми в командировка в Плевен, чудо направо... Както и да е с мъжа ми по телефона бързо успяхме да организираме нещата, аз го забавих повече с това че ревях и не можех да му кажа точно какво се е случило, само повтарях "Откъснах на София пръста, трябва да се шие!" Оставих бебето на една съседка, хвърлих й едно пликче замразена кърма, а мъжа й ни закара в Пирогов. До там щях да се пръсна направо, докато не ми казаха, спокойно пръстчето ще се оправи. След рентгенова снимка видяха, че костите не са счупени, промиха я, направиха й два шева и ни пуснаха да си ходим. А детето ми се държа геройски през цялото време, след първия плач от 5 минути, спря да плаче и повече гък не е казала. Аз ревах повече от нея. И на шев и кройката също не е плакала, сестрите и лекаря много я похвалиха, мене не ме допуснаха вътре по време на манипулацията. Не мога да си простя, момичета, какво направих и как допуснах да се случи подобно нещо... По-разсеяна ли съм станала, по-невнимателна ли, какво ми става не знам, но само аз съм виновна за случилото се и никой друг. Винаги има опасност от това и аз трябваше да го предвидя, трябваше да имам очи и на гърба си, а тя вървеше пред мен и изобщо не ми е минало през акъла, че като е преди мен ще си завре ръката в пантата. Цяла нощ и цял ден преживявам отново и отново случилото се и ще се побъркам от обвинения... Няма да си го простя...!  Weary smile3518
Тя иначе е добре, не се оплаква да я боли, утре ще ходим да й сменят превръзката и до една седмица щя я махнат.
Сега отивам да ви почета, да се разсея с нещо, че направо ще се побъркам...  Cry  Cry  Cry Много ми е тежко...   Cry  Cry  Cry

# 19
  • Варна
  • Мнения: 741
Хари, миличка, настръхнах от ужаса, който сте преживели. Sad Hug Hug Hug Hug Hug Hug
Предполагам и какво ти е, но си много сурова към себе си. Ти си толкова добра и всеотдайна майка , но никой не може да предвиди бъдещето. Колкото и да се опитваме да сме нащрек, мъниците са по-пъргави от нас и винаги ще ни изненадват. Тези неща стават буквално за секунди и ти не можеш да предвидиш всичко. Важното е, че Софи е добре и сте реагирали бързо. А ти може да се гордееш, че си имаш едно смело момиченце, което не плаче и се държи мъжката. Тя ще забрави, само на теб ще ти остане ужаса от преживяното. Аз се сещам сега, че и на мен пръстите ми са премазвани и то на вратата на един москвич. Даже не помня кой беше. Само се сещам, че беше някоя леля или чичо. Аз бях на задната седалка, те излизат от предната (шофьорската) и затварят вратата сле дсебе си. А аз в това време ставам и си слагам ръката точно там, където не трябва и съответно и 4те пръста бяха яко премазани. Но сега си го спомням бегло. Наистина важното е, че Софи е ок. Прегръщам те и още веднъж не се обвинявай - ти си страхотна майка! Hug Hug Hug

# 20
  • Бургас
  • Мнения: 6 581
Хари,душичката ми! Hug
Разревах се като ти четях поста и най-вече заради теб,че толкова много си преживяла!
Недей,мило,случват се такива неща,може и татко и да го направи.Ти нямаш и очи на гърба си,а с тези две бебета си смъртно уморена.
Слава на бога,че всичко е наред.Когато нещата приключат добре,лошото бързо се забравя.
Софи е герой като мама,така да и кажеш.
Недей се самообвинява!То кой го казва,но наистина и майките можем да сгрешим и то най-вече от умора.Естествено,че теб те е боляло повече от Софи.Аз се разревах,че представям си какво ти е било!
Успокой се,мила,отвори си една биричка,а пръстчето ще зарасне бързо,те са деца.
Ох,преди години моят Иван докато тъпчеше и се инатеше да го взема от кошарата,а аз се правех на Макаренко,той взе че се изтърси с глават надолу и изгуби съзнание.Беше на една година,изтърси се направо със спалния чувал на главата си.После повръщане,комоцио,неврохирургът направо ме разтърси за да дойда на себе си.
После разбрах,че паниката е лош съветник.Човек трябва да е переде,ама на нас не ни е в кръвната група.
Успокой се,мила,усмихни се.Важното е ,че всичко е приключило.

# 21
  • Варна
  • Мнения: 729
Хари - голям кошмар, важното е че Софи е добре Praynig Hug Hug  Дано скоро и ти се успокоиш, че наистина голям ужас си преживяла Hug Hug Hug  много целувки и на трите Hug

Дива - добре звучи, и аз смятам на  5 м.  Само си мисля да започна с безмлечна оризова каша, заради желязото в нея.  То може би във всички детски храни да има желязо,не знам...

# 22
  • Видин
  • Мнения: 4 921
Моля за помощ  Cry
Имам излишни 6 опаковки Гинипрал и искам да ги подаря на някого, но от целия форум никой не ми пише, че ги иска Sad Искам да направя добро дело - излишни са ми отдавна ... А са си пари все пак!

# 23
  • Мнения: 146
Хари, миличка настръхнах като прочетох какво сте преживяли двете със Софи. Мога да си представя ужаса ти същото се случи със сестра ми когато беше съвсем мъничка. Замъкнах я а гости в една съседка и съседката без да иска й премаза пръсчето на вратата, само че малкото - кутрето. Държеше се на една кожичка...Още помня писъците й...И още изпитвам чувство на вина, защото аз я заведох там.  Sad Тя разбира се нищо не помни и пръстчето й се оправи сега има само малък белег едва забележим, но си представям каква болка е изпитвала. Също и Софи Cry Милото детенце, на мама героинята. Слава на Бога, че вече е добре, а ти миичка се успокой знам колко ще ти е трудно и колко ще те бори съвестта. Да пази господ всички ни от подобни инциденти с дечицата ни, но никой не е застрахован. Прегръщам ви и двете с малката ти героиня, гушни си я и се наспете хубаво Hug 

# 24
  • Мнения: 4 411
Така, аз нали съм кукувица и по това време се разработвам, да взема и да попиша тук за лека нощ.

Милла, аз давам кашите на Слънчо, но нямам спомен да съдържат желязо. Утре сутринта мога да погледна какво пише на кутията. Иначе не знам дали писах, на Милупа оризовата е много вкусна, ако се направи с кърма де(или АМ). С вода е гадна, ама става ако се сложи плодово пюре вътре.

Славче, бая стрес си изживяла със сина си преди време. Аз гледам да не се шашкам, ама има сутиации, в които си е страшничко.

Хари,  Hug Случва се. Малкия дявол е бил. Малката ще забрави и няма да има спомени. За теб остава стреса само. Ама не се обвинявай, няма смисъл. Неизбежно е. Не можем съвсем всичко да предотвратим, колкото и да ни се иска.

Ди ва, аз захраних по този начин, който си описала. Иначе продават готови сокчета, но аз не съм давала никакъв сок до сега, освен понякога водата, в която съм варила някакъв плод. Иначе си права, няма какво да се сърдим по тези теми. Всеки може да каже как процедира, за да могат другите да си вземат решение. Никой не бива да натрапва мнение, просто обмен на информация.

Заза, Славче, ще прогукат. Няма страшно. Йоана също беше спряла по едно време, след това смени репертоара - от гукане мина на крещене, а сега издава някакви звуци постоянно.

Мото, кучовците на вън ли са? Милите, дано не им е студено.

# 25
  • Мнения: 1 056
Хари, не се обвинявай .На всеки може да се случи я горе главата и да цункаш героинята от нас . Hug Heart Eyes



# 26
  • Мнения: 184
Здравейте момичета  Hug Аз набързо,да се запиша в новата темичка  Simple Smile
Хари съжалявам за това,което сте преживели,ужасно е,разплаках се,докато четях,но се случват злополуки,представям си как се чувстваш.Да се оправяте бързо  Hug
За захранването -Айлин захраних на 4 коригирани месеца,започнах с пюре от морков,после морков с картоф,след това ябълка,круша и т.н.Сокчета дадох по-късно,давах водичка и чайчета.
И при нас настана студ  Confused
Лека вечер  Hug

# 27
  • Мнения: 270
момичета ама ужасно много надничам при вас Embarassed, и вместо да вися горе на балона реших да се запиша във вашата темичка Heart EyesКокетка и Диди се знаем от отчетната Hug.Набързо да се представя, след ужасно трудна бременност и лежане по болници с хиляда лекарства и перипети в 40 г.с родих моето слънце Никол Heart Eyes.БЛАГОДАРЯ НА ГОСПОД Praynig всеки ден ,че ме дари с моето съкровище Crazy.Славка много ти се възхищавам  и с удоволствие те чета.Мото стискала съм палци и на краката за твоето малко съкровище Ники.Мила и тебе те дебнех и страшно се радвах когато роди малкия голям Максим.Мото аз винаги съм го казвал и ще го казвам 10000 пъти една майка няма как да навреди на бебето си.Ти най добре си знаеш с какво и как да го храниш.Естествено,че като не харесва мляко няма да го оставиш гладно.Общо взето много мразя думата на ВСЯКА ЦЕНА /еди какво си/чао за сега момичета че мрън цър вика Mr. Green.Хари много мъчно ми стана за мъничкото пръстче,не се обвинявай случва се такива неща.Тебе те боли повече Hug отколкото София

# 28
  • Мнения: 146
Добре дошла Климс  Hug
Тази темичка ТРЯБВА да се пълни, не да се изпразва  Wink

# 29
  • Варна
  • Мнения: 729
Климс - добре дошла при нас, дано имаш време да пишеш по-често Hug

amanita - много мило и определено няма смисъл да ти стоят, аз също имам някои лекарства от бременността - презапасени...  предполагам момичетата не са писали, защото от нашата лежаща вълна почти на никой не бяха изписали гинипрал...  А и "новите" лежанки май са на Сигридов масово пациентки и той мисля доста често изписва нифедипин (аз също това пих).  Дано някой, който има нужда се обади и да му свършат работа Hug

Общи условия

Активация на акаунт