Знае ли някой алтернативно лечение на шизофрения?

  • 28 657
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 0
Благодаря на дуно за интересния пост Simple Smile

# 16
  • Мнения: 1 274
Напоследък четох доста за лечебното гладуване. Та попаднах на изказвания, че има случаи на излекували се от тази болест чрез гладуване. Всъщност гладуването унищожава паразитите. Официалната медицина изглежда също приема, че може да се дължи на токсоплазмоза, но в материалите в интернет се твърди, че може да бъде причина в някои случаи, а не във всички.

# 17
  • Мнения: 334
Извинявам се много за намесата ми в темата ви. Причинена от удар в главата шизофрения и увреждане на мозъка по този начин няма как да има някакви си паразити. Недейте заблуждава хората, трябва да се вземат незабавни мерки за назначаването на медикаменти от психиатър и то добър, защото не винаги всеки психиатър би помогнал на дадения болен. Няма хомеопатия помогнала на шизофреник. Болестта така може да се развие, че да се стигне и до фатален край, ако не се лекува правилно, ако ли пък не, жална им майка какви са кризи и буквално човек откача както си пише по книгите. А единственото качествено лечение със сигурност не е алтернативната медицина.

# 18
  • Мнения: 0
Извинявам се много за намесата ми в темата ви. Причинена от удар в главата шизофрения и увреждане на мозъка по този начин няма как да има някакви си паразити. Недейте заблуждава хората, трябва да се вземат незабавни мерки за назначаването на медикаменти от психиатър и то добър, защото не винаги всеки психиатър би помогнал на дадения болен. Няма хомеопатия помогнала на шизофреник. Болестта така може да се развие, че да се стигне и до фатален край, ако не се лекува правилно, ако ли пък не, жална им майка какви са кризи и буквално човек откача както си пише по книгите. А единственото качествено лечение със сигурност не е алтернативната медицина.

Много правилно е извинението ви за намесата в темата. Психиатрията е тази, която не може да помогне на шизофренията. Тя работи с медикаменти, които "държат" човека с шизофрения в приемливо за обществото неадекватно състояние. Имам случай в семейството, така че мога да си позволя да споря. За другите видове алтернативна медицина не зная, но хомеопатията ОПРЕДЕЛЕНО има възможности за това. Дори бих казал, че това е най-добрият избор.

# 19
  • Мнения: 334
хомеопатията не помага на 100 % тя може и да помогне, може и да не помогне. Но щом така безотговорно рискувате с ваш близък, си е ваше решение. Не мисля, че такива страшни и жестоки кризи се овладяват с хомеопатия, а какво остава за години наред да се рискува да се появят отново. Всяка една криза е опасна за живота на болния и за околните също, не се рискува с  живота на хората ей така.

# 20
  • Мнения: 0
хомеопатията не помага на 100 % тя може и да помогне, може и да не помогне. Но щом така безотговорно рискувате с ваш близък, си е ваше решение. Не мисля, че такива страшни и жестоки кризи се овладяват с хомеопатия, а какво остава за години наред да се рискува да се появят отново. Всяка една криза е опасна за живота на болния и за околните също, не се рискува с  живота на хората ей така.
[/Не зная как преценявате колко процента помага хомеопатията. За мен риск е да се тъпче болния с медикаменти. А, да риск е и да попаднете на недобър хомеопат. 
Моят близък е много добре, това е достатъчно Simple Smile

# 21
  • Мнения: 1 274
От опит с моя близка, мога да потвърдя мнението, че лекарствата поддържат човека в някакво полу-адекватно състояние. Болестта ѝ трая 22 г. като от старите лекарства разви тик на ръката - постоянно силно движение на палеца на едната ръка. Оглупя - твърде възможно е да е от лекарствата, та поне така твърдеше. Болестта не се лекува с тези лекарства, само се подтисна, но периодично се проявяваше с остри кризи. Накрая не искаше да си пие лекарствата и от това много живна, но за съжаление, в резултат на това, накрая получи криза и се самоуби - което е типично за болестта. Нямам наблюдения за хора излекували се с алтернативна медицина или въобще за такива опити. При моята близка проблемът беше, че никак не съдействаше за леченито си, отричаше да е болна. Така че нямаше начин да се проведе алтернативно лечение нито пък да се ходи по различни психиатри специалисти за повече мнения и евентуална смяна на медикамента... Това го пиша, за да дам обективна идея за развитието и опасностите при тази болест.

# 22
  • Мнения: 0
Наистина болните от шизофрения отричат болестта си. Добрата новина е, че за хомеопатията това е част от симптоматиката.  Ние ходихме при най-различни специалисти. Само с хомеопатия ни се получиха нещата.

# 23
# 24
  • Мнения: 1
Здравейте. Ако някой роднина на болен търси съвет, как да се справи с болестта, нека ми пише лично съобщение. Мога да ви кажа много важни неща, които да ви помогнат. Не съм психиатър, а жена ми е болна от това. Слава Богу, успяхме да я стабилизираме до степен да си живее нормално. Така, че смея да твърдя, че успешно се преборихме. Да чукам на дърво.

# 25
  • Мнения: 2
Здравейте,

Майка ми има шизофрения или поне така я диагностицират някой лекари, други не казват нищо конкретно. В момента е в труден период след неуспешен опит за самоубийство. Пие лекарства, които е много зле. Като ги спря има моменти на бистър ум и моменти, в които говори неща без да ме чие. Ще съм много благодарна, ако ми кажете как стабилизирате жена си. Благодаря предварително.

# 26
  • Мнения: 24
Според мен тези шизофрении си е от магии или обсебвания..

Общи условия

Активация на акаунт