документи пътуване дете в чужбина

  • 43 174
  • 69
  •   1
Отговори
# 15
  • Бургас
  • Мнения: 43
Тия дни правихме такава декларация...какво да ти кажа - на нас ни взеха 12 лв., на приятелката ми - 20 лв., а на други хора след нас - 30 лв. Не знам как се получи така. Иначе, ако отидеш с написана декларация и да трябва да ти ударят печат и подпис само, ще е по-малко.

# 16
  • Smallville
  • Мнения: 994
Здравейте! Ще използвам темата да ви питам за дете пътуващо с единия родител със самолет - трябва ли друг документ освен пълномощното от другия родител?
Не,друг документ не трябва,но носи копие на декларацията,защото ще ти го вземат на бълг. граница на излизане. Или поне на мен винаги са ми вземали копието.
Декларация  newsm78? В смисъл пълномощното ли?
При мен е декларация Thinking

# 17
  • Мнения: 914
Здравейте! Ще използвам темата да ви питам за дете пътуващо с единия родител със самолет - трябва ли друг документ освен пълномощното от другия родител?
Не,друг документ не трябва,но носи копие на декларацията,защото ще ти го вземат на бълг. граница на излизане. Или поне на мен винаги са ми вземали копието.
Декларация  newsm78? В смисъл пълномощното ли?
При мен е декларация Thinking
Възможно е, понеже не съм наясно и затова питам. Благодаря ти за отговора   bouquet!

# 18
  • DE
  • Мнения: 2
Здравейте!

един малко тъп въпрос, ама нещо не съм наясно, а не се оправям по сайтовете на министерствата...

Майка ми и нейна приятелка искат да ме посетят в Холандия и да вземат и детето на жената, което на 9 години. Ще летят. И аз си мислех има ли вариант да не им трябва международен паспорт за детето щом е в рамките на ЕС? То май още няма такъв и ще ги карам да вадят по-бързо...

И другото ако правилно съм разбрала е, че е нужна тази декларация от бащата и за всеки случай акт за раждане?

Благодаря предварително!

# 19
  • Мнения: 2 575
Няма как детето да пътува без никакъв документ, независимо от ЕС.
Тъй като няма още ЛК, единственият документ за него е международен паспорт.

# 20
  • София
  • Мнения: 357
Здравейте, извинявам се за глупавия въпрос, но не можах да намеря отговор в нета. Предстои ни пътуване в Сърбия следващия месец и ме интересува какъв документ е необходим на синът ми за да премине границата, при положение, че ще сме и двамата родители? Детето е на 1,6г.

# 21
  • Мнения: 2 575
Здравейте, извинявам се за глупавия въпрос, но не можах да намеря отговор в нета. Предстои ни пътуване в Сърбия следващия месец и ме интересува какъв документ е необходим на синът ми за да премине границата, при положение, че ще сме и двамата родители? Детето е на 1,6г.

Ако погледнеш малко по-нагоре, ще ти стане ясно - международен паспорт.

# 22
  • София
  • Мнения: 357
Благодаря за бързия отговор  bouquet

# 23
  • добрич
  • Мнения: 339
Здравейте, извинявам се за глупавия въпрос, но не можах да намеря отговор в нета. Предстои ни пътуване в Сърбия следващия месец и ме интересува какъв документ е необходим на синът ми за да премине границата, при положение, че ще сме и двамата родители? Детето е на 1,6г.
Ние миналата седмица се върнахме от Турция . Необходим ви е задграничен паспорт и ако случайно сте с различни фамилии/аз и съпругът ми сме с различни-запазих името си след брака/трябва да носите за всеки случай удостоверението за граждански брак. Аз носих и него и акта за раждане на детето . На нашата граница ми искаха удостоверението за брак .

# 24
  • София
  • Мнения: 357
Фамилиите са ни еднакви, но днес някакъв познат на съпругът ми му казал, че детето минава границата само с акта за раждане. Аз много се учудих и бях сигурна, че не може да е вярно Grinning

# 25
  • Мнения: 91
Така е - няма такова нещо за валидност 6 месеца. Нооо пак се връщаме на горното презастраховане - достатъчен е един тъпоумен граничен служител да ти вгорчи живота....

Чак толкова малоумен няма.

 Малоумни гранични служители има и то в изобилие. Дребни душици които  желаят да се правят на важни, просто "пази Боже сляпо да прогледне". Не ми се обеснява подробно какъв "голям проблем",  беше за един служител, че дете беше влязло в Бг не с българския, а с американския си паспорт, като американски гражданин, а не като български, естествено с придружител.  Нещо което въобще не им  влиза в работата, след като е налице двойно гражданство.......

# 26
  • Мнения: 2 575
Фамилиите са ни еднакви, но днес някакъв познат на съпругът ми му казал, че детето минава границата само с акта за раждане. Аз много се учудих и бях сигурна, че не може да е вярно Grinning


Няма такова нещо - акт искат когато са различни фамилиите и то зависи вече коя граница се минава - обикновено на летището си им работи системата за проверка и нямат нужда от акта, но по сухопътните граници някъде все още го искат, а не дай Боже да блокира системата или компютъра - добре е да се носи винаги, но САМО при различни фамилии. Друга причина няма да го искат, след като детето си има международен паспорт и пътува с двамата си родители.

# 27
  • Мнения: 409
Здравейте!
Не знам дали тук е мястото на въпроса ми, но ще бъда благодарна ако някой може да ми отговори!

За издаване на задграничен паспорт на дете, при разведени родители, пак ли е необходимо присъствието и на двамата родители?
 Тези дни паспортните служби не работят, затова питам тук.


# 28
  • Smallville
  • Мнения: 994
При мен беше така-подавахме заедно документи,а можех да взема сама после готовия паспорт.

# 29
  • Мнения: 1
Здравейте! Вече 2 седмици планирам екскурзия с дете на 13г. Във всички офери пишеше, че се изисква само нотариално заверена декларация и едва вчера от една фирма разбрах за международен паспорт. Същото потвърждавате и вие, за което благодаря. Екскурзията е автобусна до Будапеща и вече се чудя дали ще успея с международния паспорт на детето. Моля за актуална информация на цени за бърза поръчка поне.

Общи условия

Активация на акаунт