Коя е последната книга, която подарихте на детето си? - 5

  • 62 568
  • 736
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 442
    Mari_eta ,моите дечица са на възрастта на твоите,направо ти"открадвам "идеите за книжки!( от Михаел Енде,баткото   е прочел "Момо" , "Приказка без край",а "Джим Копчето  "му е сред любимите.За малката ми палавница са много тематични и 2-те книжки-нито лесно си ляга за сън,ни стаята и е подреденка Grinning)

# 46
  • Sofia
  • Мнения: 21 605
Браво, браво, хубави книжки показвате пак. Simple Smile

Аз съм много щастлива, с дълго търсена книжка. Много любима от детството ми, толкова се радвам, че ще я предоставя и на малката ми щерка.



Ето и малко за нея -  http://detstvoto.net/index.php?newsid=1206

# 47
  • Мнения: 2 096
С гордост мога да заявя, че благодарение на един прекрасен човек, който се ангажира да ми намери любмата книга на Ники, вече държа в ръцете си " Приключенията на Моливко и Сръчко"

# 48
  • Мнения: 436
От вчера - "Междучасията на малкия Никола" Grinning

# 49
  • Sofia
  • Мнения: 21 605
Скай, зарадвах се за вас, заради "Моливко и сръчко". Честито! Simple Smile
Red Sonja, супер придобивка и за вас.

На мен пък току що ми доставиха:

     много съм доволна и щастлива. newsm44

# 50
# 51
  • София
  • Мнения: 659
  това издание на Алиса в страната на чудесата - харесаха ми илюстрациите. Малкият също нещо се впечатли и ме накара да започна да му я чета.
 Взех и комплекта на Бърборино

 Ето ги Барбароните, които си направихме

 Morena, прииска ми се да съм ти дете. Искам и аз Джереми рибаря  Crossing Arms (и зайчето Питър, и котето Том, и .... )

 Ние най-много сме правили драматизации по римуваните приказки на Мая Дългъчева "Как едно петле се разболяло и без него слънцето изгряло" и "Как гъсеничката се събуди или как се раждат пеперуди" защото сме наизустили текста и си го пресъздаваме лесно. Имаме богата колекция от гумени животни и насекоми и на децата в началото им беше страшно забавно да гледат как героите "оживяват" пред тях, а след това естествено започнаха и те да се включват.

# 52
# 53
  • Sofia
  • Мнения: 21 605
Оо, veroniki, благодаря!
И на мен току ми се приисква някои съфорумки да ме осиновят.  Grinning

Аз пак имам покупки, книжен период ми е тези дни.  newsm68

     

С тази барбаронска имам мисля пълния комплект -5 броя, ако са повече, моля поправете ме. Simple Smile

# 54
  • Sofia
  • Мнения: 2 464
Благодаря за чудесната тема   bouquet

# 55
  • София
  • Мнения: 20 045
Днес ходихме до Ориндж и дъщеря ми си избра 5 книжки от тази поредица

# 56
  • Мнения: 2 303
Здравейте записвам се при вас.Моят малчуган скоро ще стане на 7 години -страст са ни енциклопедиите.Последната която му подарих е много подробна за животните''най-интересните животни'',а сега води преговори за''дъждовните гори'' и ''океаните''.

# 57
  • Sofia
  • Мнения: 21 605
Пак съм аз разбира се Wink...
Ама мнооооого съм щастлива и не ме свърта...
имам си тази:

  newsm68

Ако пък не ви говори нищо, ето пак за зарибявка - една от приказките - Трите патета

# 58
  • Мнения: 3 034
Леле, veroniki, страхотни са ви барбароните. Hug В тази връзка на Morena последната книжка за тях я нямаме, даже не знаех,ч е има такава. Аз преди време във Венеция купих много хубава книга за барбраоните. Децата още играят с нея. Не се изненадвайте, че пиша 'играят', а не 'четат'. За четенето - ясно, няма как - на италиански е. Обаче ето за какво става въпрос - Една огромна книга се разгъва, която всъщност представлява къщата на барбароните и служи за декор. А самите барбарони са направени на малки книжки, като във всяка има текст. Така са изработени, че всъщност са като плоски кукли. Абе, не мога да го обясня, та ще взема направо да я снимам цялата композиция.  Mr. Green

Morena, "Анини приказки" е на голяма почит у нас. Имате ли новото колекционерско издание с илюстрации на Климент Денчев. Малко е скъпо, но определено си струва. Поне съдейки по многобройния прочит от страна на моите муминки. Simple Smile /защото имаме и друго издание, но не се радва на такъв интерес/

veroniki, много ми стана интересна тази Алиса. Можеш ли да снимаш малко от илюстрациите? А от коя година е изданието?

# 59
  • Sofia
  • Мнения: 21 605
Ивиче, нямам колекционерското, назландисвам му се.  Grinning
Иначе и тази Анини( изд. 1976г) е с илюстрациите на Климент Денчев, само дето в колекционерското има неиздавани до сега приказки и по-точно май 2.
Андреа от 2-3 седмици е неразделна с Джемайма патравата патица, а скоро мисля и господина Лисан да и' се представи, да видим с него как ще се разберат.  Laughing


И така като ще поствам, да си сложа и последните придобивки, то явно, че аз съм от най- еnтусиастите относно book shopпing-а.  Sunglasses

            smile3508

Общи условия

Активация на акаунт